FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Handbal

«1293031323339»
afinogenov6124.03.2015 11:05

Probabil ne-am uitat adevarata valoare si in acelasi timp obiectivul care il avem sezonul asta!Totusi CSM-ul se afla printre echipele fruntase ale clasamentului,ne-au invins si in tur,chiar nu stiu la ce puteai sa te astepti de la meciul asta,sincer!Sper ca nu te asteptai la un rezultat pozitiv din acest meci?!Poti sa reprosezi ceva diferentei la care am fost invinsi,dar in rest nimic altceva!

Ca suntem sparring-ul tuturor,asta e acum,trebuie sa ne obisnuim cu ideea,dupa cat investesti asa ai si rezultate!Noi sa ne concentram pe urmatorul meci care ne este vital,cel cu Suceava si sa invingem acolo pentru ca nu ne permitem sa ratam astfel de puncte!

Adrians24.03.2015 15:03

Probabil ne-am uitat adevarata valoare si in acelasi timp obiectivul care il avem sezonul asta!Totusi CSM-ul se afla printre echipele fruntase ale clasamentului,ne-au invins si in tur,chiar nu stiu la ce puteai sa te astepti de la meciul asta,sincer!Sper ca nu te asteptai la un rezultat pozitiv din acest meci?!Poti sa reprosezi ceva diferentei la care am fost invinsi,dar in rest nimic altceva!

Ca suntem sparring-ul tuturor,asta e acum,trebuie sa ne obisnuim cu ideea,dupa cat investesti asa ai si rezultate!Noi sa ne concentram pe urmatorul meci care ne este vital,cel cu Suceava si sa invingem acolo pentru ca nu ne permitem sa ratam astfel de puncte!

 

 

Stii care este problema cea mai mare in momentul de fata ?! Ca de o lunga perioada de timp am ajuns sa fim ciuca batailor si riscam sa ne obisnuim cu acest statut.Am sperat ca Cian si Mazilu reprezinta viitorul acestei sectii,dar vad ca m-am cam inselat.

Saramago27.03.2015 14:39

www.gazetasv.ro a notat:


 


CSU Suceava are programat la sfarsitul acestei saptamani un nou meci cu miza dubla in perspectiva play-out-ului pentru mentinerea in Liga Nationala de handbal masculin, formatia antrenata de Petru Ghervan si Razvan Bernicu urmand sa primeasca maine, de la ora 12.00, in sala LPS, replica Stelei, ocupanta locului 11 in clasament.


Ambele formatii se afla intr-o mare criza de rezultate. CSU Suceava nu a mai cucerit vreun punct de la jumatatea lunii decembrie a anului trecut, in vreme ce Steaua vine in nordul Moldovei dupa o serie de noua infrangeri consecutive. De acest lucru vor sa profite universitarii.


Ne asteapta un meci foarte important in fata Stelei, care nu mai joaca atat de bine precum in prima parte a sezonului. Trebuie sa castigam. Avem mare nevoie de victorie in acest meci. Sper ca suporterii sa fie alaturi de noi. Avem nevoie de ei mai mult ca niciodata, crede centrul CSU-ului, Marko Davidovic.


Mezinul lotului sucevean, Catalin Costea este de parere ca o victorie in fata Stelei i-ar mentine pe suceveni in calculele pentru evitarea retrogradarii. Meciul cu Steaua este foarte important pentru noi. Intalnim o echipa foarte buna, cu jucatori puternici in duelurile unu la unu care vor veni la Suceava sa-si vanda foarte scump pielea. Speram ca jocul de sambata sa ne aduca cele trei puncte. O victorie ne-ar mentine in calcule. Asteptam cat mai multi suporteri la sala, sa fie alaturi de noi pe tot parcursul jocului. Sper ca impreuna sa obtinem victoria. Pana la urma asta vrea toata lumea, a declarat Costea la conferinta de ieri.


La randul sau, antrenorul Razvan Bernicu spera ca universitarii sa se descatuseze dupa meciul de sambata contra Stelei. Sper ca baietii sa fii trecut peste ultimele trei meciuri in care am pierdut la limita. E frustrant ca nu am acumulat niciun punct in acele meciuri. Sper sa avem acel declic la meciul de sambata, desi e clar ca si Steaua va veni sa-si joace sansa. Cu siguranta va fi un meci strans, dar speram ca la final cele trei puncte sa intre in contul nostru, a spus Bernicu.


Tehnicianul sucevean mizeaza si pe sprijinul publicului in intalnirea de maine. Steaua are un plus la capitolul experienta, dar jucam acasa si noi trebuie sa fim la timona meciului. Noi avem publicul in spate si chiar imi doresc sa fie sala plina. Pana la urma intalnim Steaua. S-a vazut ca, in momentele decisive, cand am avut publicul in spate, am avut rezultate notabile, a precizat  Bernicu.


Secundul CSU-ului nu se bazeaza pe capra vecinilor in incercarea de a ramane in Liga Nationala, asa ca nu este preocupat de se intampla in curtea celor de la Stiinta Bacau, care au anuntat ca s-ar putea retrage din campionat dupa etapa programata la finalul acestei saptamani. Ne preocupa mai mult situatia noastra problematica din clasament. Retragerea Bacaului din campionat ar dauna handbalului, daca tinem cont unde a fost aceasta echipa in ultimii ani, a declarat Bernicu.


CSU nu va putea miza maine pe serviciile lui Gavrilovic si Eros, ambii accidentati.


Saramago28.03.2015 10:23

Min. 15: CSU Suceava - Steaua 8-6.

Saramago28.03.2015 10:31

Min.20: CSU Suceava - Steaua 9-10.


Min.22: CSU Suceava - Steaua 11-12, sucevenii au solicitat TO.

Saramago28.03.2015 10:39

Min.26: CSU Suceava - Steaua 13-13.

Saramago28.03.2015 10:43

CSU Suceava - Steaua 16-15 (pauza). Din pacate, Steaua se indreapta carte al 10-lea esec consecutiv. In afara jocului de la Suceava, stelistii vor mai juca in sezonul regulat cu Dinamo si CSM Calarasi (impotriva ambelor au obtinut victorii in tur), iar apoi vor disputa partidele din play-out.

Saramago28.03.2015 11:03

min.35: CSU Suceava - Steaua 19-19.

Saramago28.03.2015 11:11

Min.43: CSU Suceava - Steaua 22-21.

Saramago28.03.2015 11:22

Min.52: CSU Suceava - Steaua 26-26.

Saramago28.03.2015 11:29

Min.58: CSU Suceava - Steaua 30-28.

Saramago28.03.2015 11:35

Min.60: CSU Suceava - Steaua 30-29, sucevenii au solicitat TO. Daca Steaua nu recupereaza imediat mingea, va pierde si acest meci.

Saramago28.03.2015 11:55

CSU Suceava - Steaua 31-29 (16-15), o infrangere care recomandata echipa lui Viorel Mazilu ca principala candidata la retrogradarea directa. Din pacate ...

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE28.03.2015 12:55

Urmeaza un meci si mai greu cu Dinamo.

Adrians29.03.2015 19:09

Urmeaza un meci si mai greu cu Dinamo.

 

 

Las' ca se duc cei din PS la meci si cistigam cu siguranta ::)))

edmond_dantes29.03.2015 22:18

Las' ca se duc cei din PS la meci si cistigam cu siguranta : :)))

Sintem noi, Steaua sintem noi

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE30.03.2015 19:06

Cred ca ne da spurcatii cel putin 5 goluri diferenta la cum a jucat ultimele meciuri,dar sper intr-o mobilizare cum am facut-o sezonul trecut si sa castigam.

Saramago02.04.2015 14:54

Steaua - Dinamo 22-30, iar elevii lui Mazilu au inregistrat a 12-a infrangere la rand ... fara alte comentarii.

Adrians03.04.2015 15:42

Nu este un punct de vedere al unui becalist/fcsbist,este un punct de vedere al ultimei legende de la sectia de handbal.Daca Laufceac,a rabufnit si a dat aceasta declaratie dupa meciul cu Dinamo,avem o vedere si mai clara la ce inseamna in general implicarea statului in sport,in dauna privatului.Poate ca cei din peluze vor intelege o data pt totdeauna ca drumul spre iad este pavat cu bune intentii si ca vremea lozincilor a apus.Este de necrezut ca ceea ce se dorea o generatie deschisa spre nou,spre tot ce inseamna progres prin activitatea privata a ajuns sa-si doreasca o conducere militarizata.

 

 

http://www.digisport.ro/Sport/HANDBAL/VIDEO+Si-a+pus+colegii+la+punct+dupa+esecul+cu+Dinamo+Jucatori+r

edmond_dantes03.04.2015 17:57

Este de necrezut ca ceea ce se dorea o generatie deschisa spre nou,spre tot ce inseamna progres prin activitatea privata a ajuns sa-si doreasca o conducere militarizata.

 

 

http://www.digisport.ro/Sport/HANDBAL/VIDEO+Si-a+pus+colegii+la+punct+dupa+esecul+cu+Dinamo+Jucatori+r

 

ASTA ma socheaza si pe mine. Cu totii il urim pe cioban, dar de ce trebuie ca asta sa ne orbeasca si sa ajungem a imbratisa niste solutii si mai proaste?

Saramago05.04.2015 13:16

In playout-ul LNH vor conta urmatoarele rezultate:

 

HC Vaslui: 27-25 si 27-22 cu Energia Tg.Jiu, 26-26 si 32-31 cu Steaua, 25-24 si 36-34 cu Poli Timisoara, 27-30 si 27-25 cu CSU Suceava (19 puncte);

Poli Timisoara: 24-25 si 34-36 cu HC Vaslui, 31-28 si 26-20 cu Energia Tg.Jiu, 22-24 si 32-24 cu Steaua, 41-31 cu CSU Suceava (12 puncte, dar in ultima etapa a sezonului regulat banatenii vor juca la Suceava);

Energia Tg.Jiu: 25-27 si 22-27 cu HC Vaslui, 35-31 si 10-0 (la masa verde) cu Steaua, 28-31 si 20-26 cu Poli Timisoara, 23-24 si 29-26 cu CSU Suceava (9 puncte);

Steaua: 26-26 si 31-32 cu HC Vaslui, 24-22 si 24-32 cu Poli Timisoara, 31-35 si 0-10 (la masa verde) cu Energia Tg.Jiu, 33-28 si 29-31 cu CSU Suceava (7 puncte);

CSU Suceava: 30-27 si 25-27 cu HC Vaslui, 31-41 cu Poli Timisoara (in ultima etapa a sezonului regulat bucovinenii vor primi vizita timisorenilor), 24-23 si 26-29 cu Energia Tg.Jiu, 28-33 si 31-29 cu Steaua (9 puncte).

 

Asadar, in ierarhia playout-ului, lucrurile arata astfel:

 

9. HC Vaslui 19 puncte (5 meciuri)

10.Poli Timisoara 12 puncte (4 meciuri)

..............................................................

11.CSU Suceava 9 puncte (4 meciuri)

12.Energia Tg.Jiu 9 puncte (5 meciuri)

............................................................

13.Steaua 7 puncte (5 meciuri).

 

Locurile 11 si 12 vor disputa barajul pentru mentinere in elita, iar locul 13 va retrograda direct. Comentariile va apartin, dragi prieteni.

Adrians06.04.2015 12:26

In playout-ul LNH vor conta urmatoarele rezultate:

 

HC Vaslui: 27-25 si 27-22 cu Energia Tg.Jiu, 26-26 si 32-31 cu Steaua, 25-24 si 36-34 cu Poli Timisoara, 27-30 si 27-25 cu CSU Suceava (19 puncte);

Poli Timisoara: 24-25 si 34-36 cu HC Vaslui, 31-28 si 26-20 cu Energia Tg.Jiu, 22-24 si 32-24 cu Steaua, 41-31 cu CSU Suceava (12 puncte, dar in ultima etapa a sezonului regulat banatenii vor juca la Suceava);

Energia Tg.Jiu: 25-27 si 22-27 cu HC Vaslui, 35-31 si 10-0 (la masa verde) cu Steaua, 28-31 si 20-26 cu Poli Timisoara, 23-24 si 29-26 cu CSU Suceava (9 puncte);

Steaua: 26-26 si 31-32 cu HC Vaslui, 24-22 si 24-32 cu Poli Timisoara, 31-35 si 0-10 (la masa verde) cu Energia Tg.Jiu, 33-28 si 29-31 cu CSU Suceava (7 puncte);

CSU Suceava: 30-27 si 25-27 cu HC Vaslui, 31-41 cu Poli Timisoara (in ultima etapa a sezonului regulat bucovinenii vor primi vizita timisorenilor), 24-23 si 26-29 cu Energia Tg.Jiu, 28-33 si 31-29 cu Steaua (9 puncte).

 

Asadar, in ierarhia playout-ului, lucrurile arata astfel:

 

9. HC Vaslui 19 puncte (5 meciuri)

10.Poli Timisoara 12 puncte (4 meciuri)

..............................................................

11.CSU Suceava 9 puncte (4 meciuri)

12.Energia Tg.Jiu 9 puncte (5 meciuri)

............................................................

13.Steaua 7 puncte (5 meciuri).

 

Locurile 11 si 12 vor disputa barajul pentru mentinere in elita, iar locul 13 va retrograda direct. Comentariile va apartin, dragi prieteni.

 

 

 

Ce sa mai comentam Saramango,a comentat perfect Laufceac si a facut-o din interiorul echipei nu in calitate de chibit,.ca noi.Echipa este ca si retrogradata si probabil ca va ramine si fara sponsor,caci nu cred ca Alexandrion isi va pune numele pe o echipa ce evolueaza in B.Ramine ca echipa sa fie salvata de suporteri si de conducerea ministerului.Am sa o spun cite zile voi avea - a fost distrus cel mai de pret bun al CSA Steaua,sectia cu cele mai mari rezultate din istoria sportului pe echipe din Romania,o sectie cu rezultate mai mari decit echipa de fotbal.

Saramago10.04.2015 08:07

Calarasi - Steaua 38-29 in ultima etapa din sezonul regulat. Steaua a pierdut toate cele 13 partide din retur (una, e drept, la masa verde), ceea ce reprezinta un record negativ imposibil de egalat (data fiind penalizarea de un punct primita la meciul cu Tg.Jiu se poate spune ca, in clasamentul returului, Steaua a acumulat - 1pct.).

Urmeaza playout-ul ...

Saramago12.04.2015 12:46

In prima parte a playout-ului, Steaua va juca dupa cum urmeaza:

- miercuri, 15 aprilie cu Poli Timisoara (deplasare);

- sambata, 18 aprilie cu CSU Suceava (acasa);

- miercuri, 6 mai, cu Pandurii Tg.Jiu (deplasare);

- sambata, 13 mai, cu HC Vaslui (acasa).

Saramago15.04.2015 08:53

Iata si ierarhia playout-ului in acest moment (15 aprilie, inainte de meciul Stelei de la Timisoara):

 

9. HC Vaslui 19 puncte

10.Poli Timisoara 13 p.

....................................

11.CSU Suceava 10p.

12.Pandurii Tg.Jiu 9p.

....................................

13. Steaua 6p. (se tine cont de punctul penalizare din sezonul regulat).

«1293031323339»