FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fc Steaua - Farul Constanta 1 - 1 (0 - 0)

«1234»
Virgil08.04.2009 07:42

Etapele se succed rapid. Dupa ce marti am simtit gustul amar al infrangerii, in fata unei echipe care nu ne mai pusese probleme deosebite (Pandurii), vineri 10 aprilie vom juca impotriva unei alte echipe care de-a lungul timpului nu prea ne-a pus probleme.

 

Stadionul Steaua gazduieste incepand cu ora 20:45, meciul FC Steaua - FC Constanta. Meciul se va desfasura in cadrul celei de a 24-a etape a Ligii 1 Realitatea TV si se anunta a fi unul cat se poate de trist. De ce, poate veti intreba? Pentru ca dupa ce echipa merge sub orice critica, ii vom mai avea suspendati si pe Goian si pe Kapetanos pentru cumul de cartonase galbene.

Goian stalpul apararii si Kapetanos singurul om care mai are tupeul sa o bage in ate. Restul sunt blana. Joaca un fotbal steril, lipsit de consistenta si eficacitate.

 

Steaua trece prin momente grele. Antrenorul sau incapabil nu are curajul sa iasa in fata si sa spuna ca de fapt jucatorii sunt bunicei, dar ca el e ala slab, ala care nu e capabil sa aduca ceva nou in jocul ponosit al echipei. Nu sa dea vina pe jucatori.

Au ajuns sa ne bata si Pandurii... Sa nu va mire daca o sa o furam si de la Farul. Da da, acea echipa care pierde peste tot de cateva etape bune.

 

Galeria ar face bine sa sustina echipa si sa nu-l mai ovationeze gratuit pe "maestru". Pentru ca tot ce a parut pana acum o gluma, tinde sa devina o drama pentru noi toti...

Pana mai ieri radeam de Rapid ca nu are sustinere finaciar din partea conducerii, astazi-maine s-ar putea sa ne plangem de mila.

 

Pronostic FC Steaua - Farul Constanta: 1, x, 2.

 

1, pentru ca asa ar fi normal intr-o perioada normala

 

x, pentru ca echipa noastra este debusolata, decimata de accidentari si cartonase galbene primite de la arbitri ostili de teapa lui Hategan.

 

2. ar fi neverosimil, dar cand e sa se aleaga praful pare semnul corect.

 

Steaua NU UITA, VINERI VREM VICTORIA! Noi vrem, ei vor, pacat ca nu prea mai pot.

 

Cu toata acestea,

 

Steaua ORICE-AR FI NOI MEREU TE VOM IUBI!

MoWeed08.04.2009 07:43

Farul e ultima echipa pe care am batut-o in deplasare. Uite cum a trecut echivalentul unui tur de campionat si noi nu am batut pe nimeni in deplasare...

Daniel-Ionut08.04.2009 07:56

Cel mult 1-0

MAXIM 1-0

 

Un 0-0 ar fi ceva firesc...

:thumbdown:

radusteaua2308.04.2009 15:58

la meciul cu Farul continuam protestele ? :death:

Catalyn0708.04.2009 16:29

Nu m-ar mira cu nimic sa nu castigam

radusteaua2308.04.2009 16:36

ai dreptate ne asteptam la orice

Fan FC Steaua08.04.2009 16:44

Ne bat si astia, probabil la un gol diferenta. Maxim vom scoate un egal...

 

Iar Lacatus, bineinteles, iar va declara ca si astazi a fost o tragedie si ca trebuie sa "ne revenim".

danimarcu08.04.2009 21:41
Galeria ar face bine sa sustina echipa si sa nu-l mai ovationeze gratuit pe "maestru". Pentru ca tot ce a parut pana acum o gluma, tinde sa devina o drama pentru noi toti...

Pana mai ieri radeam de Rapid ca nu are sustinere finaciar din partea conducerii, astazi-maine s-ar putea sa ne plangem de mila.

 

Glumesti?Lasa-l sa nu mai bage bani,oricum mai rau decat acum nu putem juca!...

tiger_boy08.04.2009 21:49

La ce te poti astepta dupa un meci ca cel de la Targu-Jiu? Care sunt sperantele? Normal, dupa un astfel de parcurs dezastruos ar trebui sa se schimbe ceva(in conducere sau la nivelul echipei) pentru a putea spera la ceva "mai bun" decat atat.

Sper sa castigam chiar daca, imi pare rau sa o spun, "victoria" este ceva neobisnuit pentru noi.

 

Sa se faca odata ceva pentru Steaua noastra, asa nu se mai poate.

JDERUL09.04.2009 07:15

Mi s-ar parea logic ca pentru meciul cu Farul, Marius sa aduca la echipa mare tot ce are mai bun la echipa a doua sau la juniori.Sa pastreze din actualul lot doar pe cei cativa jucatori care merita si sa-i promoveze pe tineri.Oricum sezonul acesta este ratat.Chiar de vom prinde un loc de UEFA tot nu realizam nimic.Eu unul prefer sa luam bataie avand in teren pusti de 15-17 ani dar care sa se lupte pentru fiecare minge decat sa castigam cu un amarat de 1-0 si avand in teren o ceata de ,,vedete"plictisite si arogante care se chinuie 90 min.sa dea o pasa si care nu mai sunt in stare sa faca un stop sau o preluare pentru care un copil de 6-7 ani este respins la orice trial.

M-am saturat de replici de genul:,,noi suntem ca o familie si vom depasi momentele grele prin care trecem",etc.etc...Da,domnilor ,,vedete"sunteti o familie,dar familia voastra seamana din ce in ce mai mult cu familia ,,Simpson".

Virgil09.04.2009 07:58
Mi s-ar parea logic ca pentru meciul cu Farul, Marius sa aduca la echipa mare tot ce are mai bun la echipa a doua sau la juniori.

 

Tot ce e logic pentru noi, e peste puterea de intelegere a "maestrului" Lacatus. Asa ca nu te astepta la cine stie ce schimbari in lot.

Cat priveste juniorii, ei trebuie sa mai pape laptic ca sa ajunga la nivelul unei echipe de Liga lu' Mitica.

Getodacu09.04.2009 08:02

Cred ca ii batem. Farul e ft slaba anul asta. Probabil un meci in genu celui cu Bistrita.

AndyTytanBoys09.04.2009 14:23

asa ne gadeanm si cu Pandurii sunt slabi ii batem dar nu fi asa sigur.vad ca deja e vai de capu nostru ne bat totzi.avem o mare problema:|

Stefan8809.04.2009 14:41

In continuare merg pe mana,destinului si sper ca Farul sa castige cu 10 goluri diferenta!!! :blink:

puyol09.04.2009 14:45

eu as merge pe piciorul destinului si sper ca stadionul intreg sa protesteze...

Robinson Rufay Zapata09.04.2009 15:00

Se zice ca indiferent de rezultat , spectatorii sa fie alaturi de echipa , dar ma intreb , care echipa? Eu nu vad nicio echipa la Steaua , ci doar o adunatura de baieti cu bani care fac si ei in plictiseala un pic de sport. Ce echipa sa bata pe Farul , una de plictisiti si nesimtiti? E vai de numele Stelei ca a ajuns sa fie batjocorat de astfel de nesimtiti.

Lari09.04.2009 15:03

Arbitri: Lucian Dan - Zoltan Szekely, Ovidiu Maier - Florin Ghimbãșan

Observatori: Rodion Cãmãtaru, Florin Gâtejan.

Virgil09.04.2009 16:27

Lucian Dan este un arbitru corect.

sile-jardel09.04.2009 17:31

am inteles ca astazi la intilnirea dintre suporteri a venit si cel mai slab antrenor din istoria Stelei,Lacatus,si a zis ca atita timp cit primeste injuraturi de la trib0 il doare in p..a!!!!!a zis ca pe el il intereseaza sa nu fie injurat de la peluze.adica cei de acolo suntem niste nestiutori,niste fraieri care nu stim fotbal si tipam degeaba la el.o sa primeasca el miine seara exact ce merita.daca pina acum am fost mai ponderati de miine seara schimbam foaia.

axl09.04.2009 17:34

Haha, nu mai vin la nicun meci, sunt lefter. Stau acasa si beau techila, singur.

Dj09.04.2009 17:56
Haha, nu mai vin la nicun meci, sunt lefter. Stau acasa si beau techila, singur.

 

iti dau abonamentul meu :)

axl09.04.2009 17:58

De tren?

dalexandru2009.04.2009 18:16

unde sunt pupin-lacatusarii? Asta e Lacatus cel mare, umbra asta fara caracter care nu vrea sa plece ca s-a-nfipt in scaun? El si cu Piturca, unul mulge nationala altul pe Steaua, marii antrenori...

axl09.04.2009 18:18
unde sunt pupin-lacatusarii?

Forma corecta este pupin-lacatusanii, pupin-lacatusistii sau pupin-lacatusenii.

bodanelu09.04.2009 18:26
am inteles ca astazi la intilnirea dintre suporteri a venit si cel mai slab antrenor din istoria Stelei,Lacatus,si a zis ca atita timp cit primeste injuraturi de la trib0 il doare in p..a!!!!!a zis ca pe el il intereseaza sa nu fie injurat de la peluze.adica cei de acolo suntem niste nestiutori,niste fraieri care nu stim fotbal si tipam degeaba la el.o sa primeasca el miine seara exact ce merita.daca pina acum am fost mai ponderati de miine seara schimbam foaia.

nu a zis asta. A zis ca orium e injurat de la tribuna si de cand s-a reintors la Steaua si-a asumat si viitoarele injuraturi.

«1234»