FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Comunicat AISS in legatura cu meciul Steaua - Bistrita

«1456»
Adrian08.04.2009 08:24

Ba' da' ne lasi?

 

Deja esti incredibil de enervant. Nu vezi ce penibil esti? Esti singurul care vine sa faca gat aici.

Pe langa asta vad ca mai esti si certat cu limba Romana: "membrii fondatori"? Scuteste-ne tata.

Du-te si posteaza pe stelistipunctro, siteul suporterilor gesepisti.

 

Sunt sigur ca nu o sa mai dai pe aici pana la urmatorul comunicat. De obicei astia ca tine asa fac. Vin doar cand e nevoie. Cand nu e nevoie nu au ce cauta pe aici.

 

Vrei sa tragi un semnal de alarma?

Trage-ti mai bine doua palme.

 

Postezi aici tot felul de rahaturi fara sens.

Da' ma, Lacatus e vinovat. Si, ca om, e o mare nulitate.

Asta nu inseamna ca din cauza lui Steaua e unde e. Ca nu el s-a pus antrenor la echipa.

 

becalii a distrus Steaua. Esti cu el, inseamna ca esti anti Steaua.

Ce nu ti-e clar?

 

Ai tricou cu "Free Gigi"? Esti anti Steaua.

Ai huiduit peluzele cand il injurau? Esti anti Steaua.

L-ai sustinut pe Gigel? Esti anti Steaua.

Ai facut poza cu maibacu? Esti anti Steaua.

 

 

Pricepi?

 

 

dee08.04.2009 08:33

@Adrian

nu m-am mai amuzat asa de mult timp :-)))

dar si sistemul trebuie sa fie inchegat prin bun simt. Deci, a injura , a huidui este diferit de a protesta/a sustine. Degeaba spui adevaraul daca nu-l combini cu bun simt, ca devine mitocanie. Situatia ma depaseste, va las pe voi cu comunicatele voastre, caci din moment ce sunt comunicate AISS vizeaza strict membrii AISS inregistrati in asociatie, asa cum legile statului ne vizeaza pe toti, ca si noi suntem inregistrati prin CI ca si cetateni ai statului roman. Fiecare institutie a statului, fiecare asociatie ca sa fie respectata trebuie sa-si traga la raspundere angajatii care nu respecta legea statului roman si cea a asociatiei.

 

Prin Constitutie Statul ne respecta, caci prevederile ei s-au dat in folosul oamenilor, iar noi respectam Statul respectand legile constitutiei si drepturile omului (Declarația Universalã a Drepturilor Omului)

 

p.s daca nu sunt off topic, te rog nu-mi mai modifica mesajele. O sa ma duc la baschet in weekend, stai linistit, acum ma reaapuc de munca. Servus!

SAMM08.04.2009 08:34
Ba' da' ne lasi?

 

Deja esti incredibil de enervant. Nu vezi ce penibil esti? Esti singurul care vine sa faca gat aici.

Pe langa asta vad ca mai esti si certat cu limba Romana: "membrii fondatori"? Scuteste-ne tata.

Du-te si posteaza pe stelistipunctro, siteul suporterilor gesepisti.

 

Sunt sigur ca nu o sa mai dai pe aici pana la urmatorul comunicat. De obicei astia ca tine asa fac. Vin doar cand e nevoie. Cand nu e nevoie nu au ce cauta pe aici.

 

Vrei sa tragi un semnal de alarma?

Trage-ti mai bine doua palme.

 

Postezi aici tot felul de rahaturi fara sens.

Da' ma, Lacatus e vinovat. Si, ca om, e o mare nulitate.

Asta nu inseamna ca din cauza lui Steaua e unde e. Ca nu el s-a pus antrenor la echipa.

 

becalii a distrus Steaua. Esti cu el, inseamna ca esti anti Steaua.

Ce nu ti-e clar?

 

Ai tricou cu "Free Gigi"? Esti anti Steaua.

Ai huiduit peluzele cand il injurau? Esti anti Steaua.

L-ai sustinut pe Gigel? Esti anti Steaua.

Ai facut poza cu maibacu? Esti anti Steaua.

 

 

Pricepi?

 

 

as mai adauga

nu ma intereseaza situatia lui Gigel in prezent, deci conform AISS sunt anti-Steaua

 

cat despre limba romana

"Toate aceste persoane au fost si cele care au dat tonul huduielilor"

citatul din comunicat spune totul despre eminentele cenusii care l-au redactat

 

daca ti se pare ca sunt singurul care considera penibil comunicatul inseamna ca n-ai citit toate postarile de pe topicul asta

 

 

Adrian08.04.2009 08:40

Bai....daca nu te intereseaza, atunci cum te poti numi Stelist?

Cum adica nu te intereseaza situatia lui becalii.

 

Aa...ca nu te intereseaza ca e la racoare. Foarte bine.

 

Daca nu ai facut ce ti-am zis mai sus, de ce te simiti?

 

A zis cumva acel comunicat ca toate persoanele de la tribune sunt anti Steaua?

 

 

poftim:

 

"Suporterii" care si-au manifestat sprijinul fatis fata de Gigi Becali la meciul de sambata seara NU sunt suporteri stelisti. Asa cum o buna parte a presei a relatat deja, cu cateva zile inaintea partidei oficiali ai clubului Steaua au impartit gratuit bilete la tribuna I si a II-a unor persoane (de regula, membri PNG) din localitati si zone de referinta precum Stefanesti, Voluntari sau Bolintin. Aceste persoane au fost aduse la meci cu scopul declarat de a-l sustine pe Gigi Becali, ca urmare a arestarii acestuia, de a bruia protestele celorlalti suporteri stelisti si de a crea impresia ca fanii Stelei sunt alaturi de Gigi Becali.

 

Cele 3 bannere de sustinere la adresa lui Gigi Becali ("Orgolios si uneori ciudat, pentru acest abuz trebuie aparat", "Eliberati-l pe Gigi" si "Libertate pentru Gigi Becali") NU sunt opera unor suporteri stelisti. Daca ultimul este identic (ca font si material) cu cel cu care au intrat jucatorii in teren, primul a fost adus la tribuna I de membri ai firmei de paza "Zmarandescu Security" si dat unor "binevoitori" sa-l afiseze la inceputul meciului.

 

Tricourile cu "Free Gigi" au fost impartite gratuit in preajma stadionului, nefiind o reactie spontana a suporterilor stelisti! Acest lucru a fost observat de suporteri care au intrat la tribuna I si a fost, de asemenea, redat de unele ziare.

 

Toate aceste persoane au fost si cele care au dat tonul huduielilor la adresa suporterilor din peluze, lasand impresia ca in Ghencea suporterii de la tribune sunt pro-Becali si in acelasi timp pro-echipa.

 

 

Pricepi acum care a fost ideea acestui comunicat?

 

Ca e "tot" sau "toate", ideea e aceiasi.

Nu te mai fa ca nu intelegi.

 

p.s.

Stii unde ma doare de toate postarile utilizatorilor inregistrati in ultimele zile?

Yoyoyoi08.04.2009 10:07

SAMM, mamica. Crezi ca are rost sa stam sa analizam acum comunicate, punctuatie, ortografie sau alte celea? Suntem vai sia amar de curu nostru ca joc, ca mentalitate, ca lot si ca tot ce vrei tu. Discutiile astea despre comunicate chiar nu-si au rostul in situatia dezastruoasa in care ne aflam.

«1456»