Si cu aia ramanem dupa mandatul lui Olaroiu?
Stateam mai bine in atac, desi acum avem mai multi atacanti si un lot mult mai divers. Cu toate astea, am incheiat campionatul pe locul doi ca numar de goluri marcate...
Uitati si lotul de atunci, si atmosfera din jurul Stelei in acea perioada si faptul ca am avut o groaza de accidentari.
Dar de ce nu se retine si faptul ca Steaua a batut CFR in deplasare cu 2-1 fara ca aia sa traga un sut pe poarta in fata propriilor fani (Goian si-a dat autogol)?
Voi crede pana voi muri ca Olaroiu a facut din rahat bici!
@Nemilosul
Toti antrenorii au spus ca niciun tehnician din lume nu-i putea trezi pe aia pe "Riverside". Asta nu-l scuza cu nimic pe Olaroiu, care mai avea sa puna banca de rezerve langa Carlos.
Ii stiu foarte bine si plusurile si ii stiu si mai bine si minusurile. Tocmai de-aia cred ca a facut din rahat bici. Iar noi ii reprosam ca nu pocnea de fiecare data...
Daca tu te intrebi ceva referitor la acea bara, de ce nu te intrebi si cum ma-sa Rapidul nu s-a apropiat de poarta noastra pe "Lia Manoliu" timp de vreo 60 de minute?! Sau poate uiti ca am avut o serie de vreo 5 cornere la inceputul reprizei a doua...
Asa e Lari, dar pentru prea multi e greu sa inteleaga fotbalul de astazi, nivelul la care ne situam ca valoare a jucatorilor din campionat, iar cand faci performanta cu banii si cu materialul uman pe care il gasesti de la noi , reusind sa-i motivezi si sa scoti maximum, toata lumea "sare" si iti spune c-ai avut "bulan" si iti scoate ochii cu nerealizarile.
@AndyQMultumesc mult!
Si eu va multumesc , Lari, AndyQ si Bodanel pentru ideile normale pe care le-ati expus.
Cred ca odata cu timpul Oli va castiga mai multa experienta si va deveni un antrenor mai bun, pentru ca iubeste fotbalul si are caracter, si se pregateste si se perfectioneaza continuu.
Eu unul il astept si imi doresc sa vina si sa ne antreneze, pentru ca sunt convis ca caum , cu ce are in lot , intr-un an doi si-ar depasi performantele.
Cat despre joc, eu imi amintesc de multe meciuri frumoase,care ne-au incantat pe toti , si care au fost pregatite in stilul lui Oli, adica meticulos.
