FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Olãroiu: "Când eram deprimat, cãutam pe YouTube imagini cu fanii Stelei la Universitate" (GSP)!

«123»
mirel66radoi28.03.2009 10:59
Si cu aia ramanem dupa mandatul lui Olaroiu?

 

Stateam mai bine in atac, desi acum avem mai multi atacanti si un lot mult mai divers. Cu toate astea, am incheiat campionatul pe locul doi ca numar de goluri marcate...

 

Uitati si lotul de atunci, si atmosfera din jurul Stelei in acea perioada si faptul ca am avut o groaza de accidentari.

 

Dar de ce nu se retine si faptul ca Steaua a batut CFR in deplasare cu 2-1 fara ca aia sa traga un sut pe poarta in fata propriilor fani (Goian si-a dat autogol)?

 

Voi crede pana voi muri ca Olaroiu a facut din rahat bici!

 

@Nemilosul

Toti antrenorii au spus ca niciun tehnician din lume nu-i putea trezi pe aia pe "Riverside". Asta nu-l scuza cu nimic pe Olaroiu, care mai avea sa puna banca de rezerve langa Carlos.

 

Ii stiu foarte bine si plusurile si ii stiu si mai bine si minusurile. Tocmai de-aia cred ca a facut din rahat bici. Iar noi ii reprosam ca nu pocnea de fiecare data...

 

Daca tu te intrebi ceva referitor la acea bara, de ce nu te intrebi si cum ma-sa Rapidul nu s-a apropiat de poarta noastra pe "Lia Manoliu" timp de vreo 60 de minute?! Sau poate uiti ca am avut o serie de vreo 5 cornere la inceputul reprizei a doua...

 

 

Asa e Lari, dar pentru prea multi e greu sa inteleaga fotbalul de astazi, nivelul la care ne situam ca valoare a jucatorilor din campionat, iar cand faci performanta cu banii si cu materialul uman pe care il gasesti de la noi , reusind sa-i motivezi si sa scoti maximum, toata lumea "sare" si iti spune c-ai avut "bulan" si iti scoate ochii cu nerealizarile.

 

@AndyQ

Multumesc mult!

 

 

Si eu va multumesc , Lari, AndyQ si Bodanel pentru ideile normale pe care le-ati expus.

 

Cred ca odata cu timpul Oli va castiga mai multa experienta si va deveni un antrenor mai bun, pentru ca iubeste fotbalul si are caracter, si se pregateste si se perfectioneaza continuu.

Eu unul il astept si imi doresc sa vina si sa ne antreneze, pentru ca sunt convis ca caum , cu ce are in lot , intr-un an doi si-ar depasi performantele.

Cat despre joc, eu imi amintesc de multe meciuri frumoase,care ne-au incantat pe toti , si care au fost pregatite in stilul lui Oli, adica meticulos.

1on28.03.2009 11:31
Zenga si-a imprimat stilul echipei abia in retur. El a venit la echipa cu doar 2 zile inainte de a incepe campionatul. In retur, golaverajul pentru cele 12 etape antrenate de Zenga a fost de 9-4!!!

 

Așa de-al dracu' a fost Zenga încât a vrut el cu tot dinadinsu' sã-și "imprime stilul" printr-un joc mai prost, dupã ce echipa defilase în tur. ªi ce stil sã imprime? În retur Steaua n-a mai jucat nimic pe atac pentru cã nici n-a mai avut cu cine. Neaga și Ciocoiu au fost expulzați de jj, Oprița era accidentat, Cristea s-a rupt și el și oricum n-a mai mișcat nimic dupã Valencia, Florentin Dumitru la fel. Dicã era singurul om de gol care mai rãmãsese. Zenga nu avea cum sã joace într-alt "stil" decât prin apãrarea unui avantaj minim, atunci când apãrea și ãla.

nemilosul28.03.2009 12:36

mirel66radoi in afara de " " ,............ ,>>>>>,nu am inteles nimic din postul tau

 

"probabil" esti prea "inteligent" pentru mine............................................................................

.(asta ca sa scriu in limbajul tau)

 

 

grizzly28.03.2009 16:45

cam toti antrenorii din era becaliarda au fost la fel. atata ii timoreaza asta cu datul afara daca nu facem bani incat oricine ar veni baga tot 2 mijlocasi la inchidere si tragem de rezultat din primul minut. sa nu luam gol, daca om da e chestiune secundara. noi nu am mai avut un golgheter al campionatului de pe vremea lui Raducanu, care oricum, nici el nu stie cum a ajuns golgheter. putem transfera 2141544254 atacanti, tot cu 1 vom juca, tot cu 2 mijlocasi la inchidere. indiferent ca se intoarce Olaroiu sau nu. oricum pe asta nu o sa il uit niciodata cum ne-a bagat cu fundul in poarta dupa pauza si am reusit sa pierdem un meci pe care il dominaseram o repriza si o calificare aproape facuta. un fricos si atat.

joseph28.03.2009 17:07

mda... motive de cearta gasiti indiferent despre ce este vorba, inclusiv pe topicul cu idei de protest unde acestea cam lipsesc cu desavarsire. vad aici multi oameni mai nervosi decat multi de pe stadioane:))

 

multi au dreptate ca ultimele performante mai mari le-am avut cu Olaroiu, dar eu nu vad lucrul asta ca unul neaparat bun. eu despre Olaroiu nu am o imagine foarte clara ca antrenor pentru ca desi a avut performante pe durata mandatului, jocul a lasat din ce in ce mai mult de dorit odata cu sederea lui pe banca, ceea ce ma duce sa cred ca o parte a performantelor se datoreaza si mostenirii de la Protasov. nu am de unde sa stiu sigur asta, e doar o impresie. la fel de bine ar putea sa fi fost si efectul Becali, care probabil simtea ca a invatat cu ce se mananca fotbalul si vroia sa le impartaseasca si celorlalti cunostiintele sale... si poate din cauza asta a inceput declinul. chiar daca pe urma Olaroiu zicea ca il fraierea pe Gigi si facea ca el, tot nu mi se pare o atitudine corecta pentru un om care se lauda ca a plecat de la arabi pentru principiile sale... si care oricum lasa loc de anumite interpretari. astfel el poate fi privit si ca primul care s-a lasat calcat in picioare.

 

in orice caz, decat o discutie despre antrenori... mai bine ati trage cu totii concluzia ca atat timp cat il avem pe cioban la echipa, nici un antrenor din lumea asta nu o sa fie liber sa-si faca meseria dupa cum stie... asa ca am impresia ca noi ii comparam mai mult dupa abilitatea de a lucra cu oierul, decat dupa ce stiu

redondo28.03.2009 17:11

Adevarul e ca boala asta cu 2 inchizatori meci de meci,provine de la Radoi.El se accidenta mereu si pentru a i se face imediat loc era bagat ori fundas central,ori inchizator.Normal el era fundas central...ori juca acolo,ori pe banca.Ca inchizatori,Ov. Petre sau Paraschiv erau mai buni.Problema e ca se sudase si un cuplu de fundasi centrali foarte bun,Ghionea-Goian si nu mai aveai pe cine sa scoti.Si,normal Radoi trebuia sa intre undeva.Intra mereu la mijloc si astfel...2 inchizatori.

Lari28.03.2009 17:13

Zenga a jucat cui doi inchizatori prima data, pentru a securiza linia mediana, care i se parea prea permisiva.

redondo28.03.2009 17:16

Franta a castigat un titlu mondial folosind 2 inchizatori...dar erau tehnici si ajutau faza de constructie.La noi sunt si erau din pacate strict defensivi.Paraschiv era ceva mai ofensiv,iar Ov. Petre se mai lipeste la gol,desi la constructie e slab...despre Lovin,n-ai ce sa spui.

Lari28.03.2009 17:18

Ganditi-va la ce faceau pe teren mijlocasii generatiei Steaua '86: recuperau, sutau, pasau incredibil, stiau si sa joace pe contraatac, stiau si sa faca faza defensiva...

 

Hai, ca n-are rost... Facem paralele intre jucatori si echipe care nu au nicio legatura, din niciun punct de vedere...

Tupac Amaru28.03.2009 18:25

Nebunatic mic!

 

Cu suporterii care se bucurau pentru titlul castigat de tine cu echipa facuta de Oleg Protasov?

Cu suporterii care iti cereau sa ii schimbi pe pacalicii pe care i-ai adus de la Timisoara ca sa fenteze fotbalul?

Cu suporterii care ti-au cerut sa nu distrugi spiritul ofensiv dintotdeauna al Stelei?

 

Hai, lasa-ne, vezi ca incepe rugaciunea de seara la moschee. Asa ca tu, fiind ghiaur, poti se incepi sa iti faci incalzirea. Sau ai trecut la mahomedanism?

 

Concluzie:

Datorita lui Cosmin Olaroiu, Becali a inceput sa creada ca se pricepe la fotbal. De aici a pornit toata nenorocirea.

 

grizzly29.03.2009 08:37
Franta a castigat un titlu mondial folosind 2 inchizatori...dar erau tehnici si ajutau faza de constructie.La noi sunt si erau din pacate strict defensivi.Paraschiv era ceva mai ofensiv,iar Ov. Petre se mai lipeste la gol,desi la constructie e slab...despre Lovin,n-ai ce sa spui.

franta a castigat cu zidane. echipa standard avea un singur mijlocas la inchidere, deschamps, care facea pereche in centrul terenului cu zidane. pe margini petit si pires.

 

mirel66radoi29.03.2009 16:26
mirel66radoi in afara de " " ,............ ,>>>>>,nu am inteles nimic din postul tau

 

"probabil" esti prea "inteligent" pentru mine............................................................................

.(asta ca sa scriu in limbajul tau)

 

Crezi ca m-as fi putut astepta la altceva de la tine ?

Am vazut cat poti tu sa intelegi, asa ca sunt destul de mirat ca mi-ai citit postarea.

E OK.

Daniellone30.03.2009 09:41
Așa de-al dracu' a fost Zenga încât a vrut el cu tot dinadinsu' sã-și "imprime stilul" printr-un joc mai prost, dupã ce echipa defilase în tur. ªi ce stil sã imprime? Zenga nu avea cum sã joace într-alt "stil" decât prin apãrarea unui avantaj minim, atunci când apãrea și ãla.

 

Whatever. Daca tu crezi ca 9 goluri marcate in 12 etape inseamna stil ofensiv, sa fii sanatos.

«123»