FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

România - Serbia 2 - 3 (0 - 2)

«16789»
crysty1429.03.2009 11:36
Ma uitam aseara la Antici, ma uitam la Piturca. Si ce vedeam? Un om diplomat intr-o parte si un taran in treining in cealalta parte.

 

Si cu fesu' ala pe cap de ziceai ca e la oi dracu...

 

Despre meci...nu stiu daca mai e ceva de zis...

Trebuie schimbat antrenorul acum, ca sa ne putem pregatii pentru urmatoarea campanie...

MoWeed29.03.2009 11:46
gata, au si aparut "antrenorii" pe forum ca sa "comenteze" desfasurarea meciului.

 

Voi nu ati observat ca sarbii au avut bulan la TOATE golurile lor? La primul a sarit mingea din bara fix in piciorul atacantului, al doilea a fost autogol, al treilea din off-side.

 

Zicea Antic ca echipa Romaniei nu poate sa il surprinda cu nimic; pai la ambele goluri saracii sarbi nu stiau unde erau pana au vazut mingea in plasa. Jucatorii care reprezentau marele popor de "luptatori" trageau de timp ca o echipa de mana a doua.

 

Trebuie sa fii orb sa nu vezi ca echipa noastra a jucat fotbal si si-a dorit sa castige..

CE bulan vezi tu?

Sarbii au controlat jocul; noi nu am atacat decat in momentele in care avantajele de 2 goluri i-au relaxat pe sarbi.

 

La primul gol, jucatorul ala blond(imi cer scuze; dar nu imi amintesc numele lui) a facut ce a vrut cu apararea noastra. Tamas si Rat unde erau? Poate am avut noi bulan ca primul jucator a dat bara si nu gol din prima.

La al 2-lea gol, Stoica a sarit de parca ar fi vrut sa marcheze nu sa respinga. Nu sari ca aparator la corner inspre poarta cu ochii inchisi!

La golul al 3-lea mai bine ai comenta faptul ca mingia a cazut in careu de vreo 2 ori pana sa reia sarbul. Stoica, Radoi si Costea se uitau la mingie; nu au fost in stare sa o respinga

 

Trebuie sa fii orb sa crezi ca noi am jucat fotbal. Niste atacuri haotice si o aparare varza nu inseamna ca am jucat noi fotbal

xray_rom29.03.2009 12:04
Tu, ca restul baietilor care iubesc sa vada Steaua calificandu-se in CL, abia astepti sa vezi echipa nationala cum mai bifeaza o prezenta fara sa faca nimic. Bravo!

CFR-ul a facut eventul, au jucat in CL(pe spatele Stelei si Rapidului), au echipa buna, dar n-au "istorie", desi au vechime.

 

Istorie inseamna titluri, cupe, prezenta constanta in UEFA sau CL si gloriile(jucatori si antrenori).

Pe CFR-isti asta-i doare cel mai tare! Ca nu au ce are Steaua. Istorie. Istoria cu care tu nu pierzi nici un moment sa te stergi la cur pe acest site al stelistilor.

Esti cumva ruda cu Muresan sau Pazkany?

DelPiero1029.03.2009 12:05

Trebuie schimbat antrenorul,generatia...oamenii din conducerea Federatiei...tara,mentalitatea...sunt multe de schimbat.Pentru a schimba generatia,trebuie un antrenor capabil sa riste,pentru a aduce un antrenor capabil,e nevoie de oameni competenti in fruntea Federatiei,iar pt schimbarea mentalitatii...asta nu stiu,tare imi e teama ca vom ramane cu ea mereu. 'Frumoasa tara,pacat ca e locuita'.Avem talent,suntem destepti,dar numai cum sa ne furam unii pe altii caciula stim.Nu stim sa fim uniti,fiecare trage pentru el.Asta e romanul.Si e valabil peste tot,inclusiv in fotbal...

Adrian29.03.2009 12:18

icsrei

 

Scuteste-ma!

Du-te si mai baga un "Lacatus, Lacatus, Lacatus" in cinstea jocului bun al Stelei sau un "Piturca, Piturca" ca sa mai aibe piti noroc la cazino.

 

N-ai treaba tu cu Istoria Stelei. Daca aveai, stiai ca ce se intampla acum la Steaua nu e bine. Dar asa, lasa...hai...La-ca-tus, Pi-tur-ca, La-ca-tus, Pi-tur-ca...

Atata stii. Atata ai invatat tu din Istoria Stelei: sa urmezi orbeste niste oameni.

Mai bine mai baga un articol acolo si taci.

 

Hai ca am terminat cu offtopicul.

Vorbiti despre nationala!

maye29.03.2009 12:21
CE bulan vezi tu?

Sarbii au controlat jocul; noi nu am atacat decat in momentele in care avantajele de 2 goluri i-au relaxat pe sarbi.

 

La primul gol, jucatorul ala blond(imi cer scuze; dar nu imi amintesc numele lui) a facut ce a vrut cu apararea noastra. Tamas si Rat unde erau? Poate am avut noi bulan ca primul jucator a dat bara si nu gol din prima.

La al 2-lea gol, Stoica a sarit de parca ar fi vrut sa marcheze nu sa respinga. Nu sari ca aparator la corner inspre poarta cu ochii inchisi!

La golul al 3-lea mai bine ai comenta faptul ca mingia a cazut in careu de vreo 2 ori pana sa reia sarbul. Stoica, Radoi si Costea se uitau la mingie; nu au fost in stare sa o respinga

 

Trebuie sa fii orb sa crezi ca noi am jucat fotbal. Niste atacuri haotice si o aparare varza nu inseamna ca am jucat noi fotbal

Krasici il cheama.Si il innebuneste de ceva timp pe Rat pe unde il prinde.Eu am observat ca la primul gol , cel putin ,Tamas si Stoica erau dupa ciuperci.Si fac pariu ca daca fortau si nu se retrageau sarbii ne mai dadeau cel putin o boaba!

xray_rom29.03.2009 12:27
icsrei

 

Scuteste-ma!

Du-te si mai baga un "Lacatus, Lacatus, Lacatus" in cinstea jocului bun al Stelei sau un "Piturca, Piturca" ca sa mai aibe piti noroc la cazino.

 

N-ai treaba tu cu Istoria Stelei. Daca aveai, stiai ca ce se intampla acum la Steaua nu e bine. Dar asa, lasa...hai...La-ca-tus, Pi-tur-ca, La-ca-tus, Pi-tur-ca...

Atata stii. Atata ai invatat tu din Istoria Stelei: sa urmezi orbeste niste oameni.

Mai bine mai baga un articol acolo si taci.

 

Hai ca am terminat cu offtopicul.

Vorbiti despre nationala!

Sa inteleg ca numai tu ai treaba cu Istoria Stelei?:) Asa se pare.

 

Stii care este problema ta cea mare?

Suferi de o dedublare oportunista a personalitatii.

 

1. Adrian redactorul.

Articole bine scrise, critica obiectiva si pe un ton decent. Nimic jignitor la adresa fostelor glorii sau a istoriei ei!Idem si despre prezent in cronica sau analiza meciurilor.

 

2. Adrian forumistul.

Posturi in care umple de rahat glorile Stelei si sterge pe jos cu performanta ei trecuta. Pana si Sevilla pentru tine nu mai reprezinta nimic. Asta ai spus-o tu intr-un dialog cu axl pe forum .

 

De ce oare este asa?

Pentru ca daca articolele tale ar fi otravite la adresa istoriei Stelei, ca posturile, nu cred ca ti le-ar publica.

In fond, in articole spui ce vor sa auda cititori, nu ceea ce gandesti. Ce gandesti in realitate despe cineva sau ceva scrii pe forum, nu in articole.

 

Gata si eu cu off-topicurile!

Urli29.03.2009 12:37

xray_rrom mai lasa-ne frate cu morala ta de 2 lei ca deja incepi sa crezi ca le stii pe toate si cazi in penibil.

xray_rom29.03.2009 12:41
xray_rrom mai lasa-ne frate cu morala ta de 2 lei ca deja incepi sa crezi ca le stii pe toate si cazi in penibil.

Buna ziua, merge calul! Te cheama cumva Adrian? Daca nu, vezi-ti de ce este scris in dreptul numelui tau si nu mai vorbi in numele tuturor.

MoWeed29.03.2009 12:44

Gata cu off-topicul. Primul post care nu se refera la nationala Romaniei sau la meciul de ieri va fi sanctionat!

Adrian29.03.2009 12:45

Asadar, ca sa ii raspund omului si intregului forum, sa nu se faca o impresie gresita despre mine.

 

Xray

 

Eu l-am atacat pe Lacatus de foarte multe ori in articolele mele. De foarte multe ori!

Ca am folosit un limbaj mai "deontologic", asta e altceva.

Tine de respectul fata de meserie.

In articole spun tot timpul ceea ce gandesc. Niciodata nu am scris doar de dragul de a scrie.

 

Faptul ca pe Forum imi dau cu parerea la fel ca oricine altcineva vine sa arate ca intre moderatori si utilizatori nu exista diferenta. Lasand la o parte "puterile" de natura tehnica, noi, moderatorii/redactorii, suntem ca si ceilalti utilizatori.

 

Noi incurajam aici libertatea de exprimare.

Pe scurt, poti zice orice atat timp cat aduci argumente si nu vorbesti prostii doar ca sa enervezi.

 

Nu cred ca poate cineva sa zica despre mine ca injur in stanga si in dreapta fara rost.

 

Cat despre mizeria aruncata in Istoria Stelei, daca erai atent, ai fi vazut ca singurele glorii Steliste de care m-am luat au fost: Lacatus(antrenorul), Piturca(antrenorul) si, un pic, Lita Dumitru(omul).

ATAT!

Si de fiecare data am adus argumente.

 

Despre Sevilla nu cred ca am vorbit vreodata de rau.

Daca am zis ceva, am zis doar ca nu ne putem folosi de acest trofeu ca sa demonstram "Semper Svperiores" la nesfarsit. Trecutul a trecut, prezentul e acum. Daca aducem "Sevilla"ca argument suprem la orice discutie, riscam sa cadem in penibil. Steaua trebuie sa continuie Sevilla, nu sa stea pe loc. Sau, mai rau, sa mearga inapoi.

De aceea il critic pe Lacatus.

Ca el contribuie la regresul Stelei. La fel face si Piturca cu nationala.

 

Eu stiu ce inseamna Steaua. Lupta, Onoare, Mandrie, Armata!

Voi puteti sa ma judecati cum vreti.

Pe mine nu ma intereseaza Lacatus sau Piturca, ma intereseaza Steaua. Atat.

Nationala nu ma mai intereseaza de mult. Pentru ca nu ma reprezinta. Nu e nationala Romaniei. E nationala lui Sandu si a lui piti si a lui giovanii si a lui mutulica.

 

 

Ultimul Offtopic!

ultrash29.03.2009 13:39

Defapt, inainte de a-l schimba pe Piturca ar trebui schimbata...TARA!

crysty1429.03.2009 13:47

O luam asa usor...

SteauaB29.03.2009 14:46

Daca totusi suntem pe val. Cine credeti ca o sa fie noul decar al fotbalului romanesc?

EuroSTELIST29.03.2009 15:33
Cine credeti ca o sa fie noul decar al fotbalului romanesc?

 

Dupa umila-mi parere, din cate vad in fotbalul care se joaca azi la noi in tara, tendinta este spre mediocritate. Tinerii pornesc fulminant, mari sperante certe, insa ajung sa se stinga si sa dezamageasca deindata ce se pune lumina reflectoarelor asupra lor. Ajung la cate o echipa mare unde au impresia ca intra pe teren si castiga un meci doar prin numele echipei respective. Cu durere in suflet o spun, exceptiile le numeri pe degetele de la o mana odata la 10 ani...

Asa ca, depinde ce intelegi prin "decar". Un superlativ exista in orice multime, chiar si intr-una mediocra. Dar istoric vorbind, va mai curge multa apa pe Dunare pana cand numarul 10 sa fie purtat meritoriu de catre "un alt crin de taria parfumurilor sale".

 

 

martanu29.03.2009 15:57

Asta a fost o infrangere umlitoare. Sarbi ne-au batut jucand in bataie de joc, in repriza a II-a cand chipurile noi dominam ei jucau razand si la misto...........mai penibili de decat echipa noastra nu au fost decat comentatorii (a cata oara......) care tot o dadeau idei de genul "sarbii au avut noroc".

 

 

Sunnyblack29.03.2009 16:10
gata, au si aparut "antrenorii" pe forum ca sa "comenteze" desfasurarea meciului.

 

Voi nu ati observat ca sarbii au avut bulan la TOATE golurile lor? La primul a sarit mingea din bara fix in piciorul atacantului, al doilea a fost autogol, al treilea din off-side.

 

Zicea Antic ca echipa Romaniei nu poate sa il surprinda cu nimic; pai la ambele goluri saracii sarbi nu stiau unde erau pana au vazut mingea in plasa. Jucatorii care reprezentau marele popor de "luptatori" trageau de timp ca o echipa de mana a doua.

 

Trebuie sa fii orb sa nu vezi ca echipa noastra a jucat fotbal si si-a dorit sa castige..

 

bai baiete inseamna ca tu nu ai vazut cum au jucat sarbii.

tu ai vazut cum sarea mingea din jucatori nostri?? hai, bine ca tu esti antrenor, mi-am dat seama....

 

piti, daca si in meciul cu austria o sa o dai in bara, o sa fie ultima ta bara.

 

fotbal invechit joaca romanasii nostri, se plimba pe teren ca traseistele pe trotuar..

xray_rom29.03.2009 17:48
Gata cu off-topicul. Primul post care nu se refera la nationala Romaniei sau la meciul de ieri va fi sanctionat!

Mo,

Nu vreau sa-ti fac proces de intentie, dar discutia era chiar despre nationala. Mai exact de antrenorul ei Pitzi.

Asta a fost motivul disputei si nu vreo femeie:)

Nu spun ca Piturca este un antrenor fenomenal, dar la nivel de Romania este sigur in top 10 all time. Si nu o spun eu, ci performatele lui cu nationala si altii mai destepti decat mine in ale fotbalului.

Si daca nu ar fi asa, este regretabil ca se admite pe acest site stelist sa se terfeleasca, ca om, unul care a contribuit la gloria Stelei. Este una sa-l critici ca antrenor si alta sa-l faci in fel si chip. De la barbugiu la ... nu mai repet!

 

Cred ca ura fata de Becali i-a inveninat pe unii atat de mult incat lovesc fara discernamant in tot ce este sau a fost in jurul lui.

Sunt convins ca Piturca(ca si Lacatus) este "injurat" mai mult pt ca este prieten cu Becali si nu pt performantele nationalei. Nationala pe care cei care-l "injura" pe Piturca declara ca nu-i mai intereseaza, ca nu-i mai reprezinta...dar sterg cu el pe jos.

 

De multe ori am senzatia ca nu ma aflu pe Steaua.ro, ci pe lipsa_de_respect.ro, sa sintezizez intr-un link site-urile pe unde fosti si actuali stelistii sunt facuti in toate felurile.

amarel29.03.2009 18:18
Sarbii au jucat exact cum au jucat Pandurii cu Steaua la Tg Jiu. Au facut pressing, s-au aparat cu toata echipa in propria jumatate de teren si au jucat cartea victoriei pe contraatac si faze fixe. Spre deosebire de Steaua care a invins cu 1-0, echipa lui Mircea Sandu a pierdut desi a jucat acasa. Explicatia e simpla. Sarbii formeaza o echipa mai valoroasa decat ce a adunat Piturca si mult mai inalta si mai decisa.

Ai nostri au jucat exact cum se joaca in campionatul romanesc. Un fotbal perimat. Cat priveste atitudinea jucatorilor si conducatorilor la sfarsitul meciului, n-am remarcat la nimeni ca ar fi suferit pentru infrangere. Rusinos. Dupa un asemenea insucces, care nu mai da nicio sansa nationalei sa participe la Mondiale, conducerea federatiei ar trebui sa-si dea demisia de onoare.

:beer2: N-ai sa vezi asa ceva la noi , ori ai uitat ca suntem in Romania ??? Demisie ????? Dragomir siM.Sandu ?????? Fac cinste cu o lada de bere daca se intampla asa ceva !!! Nu observi ca se vehiculeaza ca am jucat bine, doar....SOARTA, ne-a fost potrivnica !!!! :yeahh:

CaTaLiNsm StElIsTu29.03.2009 18:45

Sincer...se astepta cineva sa castigam?!eu unul sincer nu!Atata timp cat la nationala sunt chemati aceste"vedete"si nu fotbalisti,atata timp cat vin sa joace jucatori doar pt ca apar pe sticla si nu constientizeaza ca ei reprezinta o natiune,un popor,ca ei sunt reprezentantii nostri,nu ma astept sa obinem vreun rezultat pozitiv.M-am saturat de Mutu cum m-am saturat de Dica la Steaua...mu e posibil sa ti un jucator90de min pe teren pt o data sau de2ori intr-un meci iese in evidenta cu ceva,in rest sprijina iarba.Da e adevarat ca de cele mai multe ori astfel de"momente"aduc modificari pe tabela de marcaj,da...dar asta de maxim o data sau doua ori intr-un meci,dar ce te faci cand ceilalti marcheaza de 3ori?!ti o mana moarta pe teren?Eu sunt de parere ca e mult mai benefic si aduce mai mult aport un jucator "luptator",un jucator care 90 de minute urmareste mingea si il incomodeaza pe adversar."floricelele" sunt utile atunci cand conduci detasat si vrei spectacol,in rest jocul e construit ca11 jucatori care te reprezinta sa "cucereasca"mingea,sau sa o pastreze....nu ca 6 sau7 sa lupte,iar restul sa astepte"pomene".

Si eu asta am vazut la sarbi...11oameni care 90de minute au facut orice sa-si apere telul...si au luptat pana la capat!Nu sunt ei cei mai valorosi,dar sunt cei mai sarguinciosi...iar pt scop nu se tine cont de mijloace,ei au luptat pana la capat,chiar daca au facut-o in defensiva.Dar noi ce am facut...am vazut un Contra,un Tamas un baiat adus de la Arges(nu tin minte cum il cheama)care s-au daruit...si am vazut un Mutu care duce ce a fost scos din careu(de la pomana) nu a mai facut nimic,pt ca na...la mijloc daca vrei sa faci ceva tre sa-ti cucereti mingea...si un Marica iesit complet din mana(luft,balbaiala in marginea careului,etc).

Asa ca ii felicit pe cei 6,7 jucatori care au jucat pt tara...si un deget batut la obraz pt aceste pseudo-vedete care ne-au "ingropat"de atatea ori prin delasarea lor!Da, adevarat ca ne-au si inaltat de cateva ori,dar ei pt asta si-au primit laudele si in fond aceasta este menirea lor ,pt asta sunt chemati,asa ca pt atatea "deziluzii"eu zic ca ar mai trebui trasi pe dreapta...si asta nu ar trebui sa vina abea acum ,ci dupa primul meci prost.Nu e normal ca atunci cand castiga sa-si insuseasca prin gratulatiile limbutelor de ziaristi victoriile,iar cand pierdem sa impartim vina la11(sau14).

Bombonel9429.03.2009 18:52

nu e vorba de ghinion...nu e vorba de antrenor...

Romania joaca bambilici..noi vrem sa pacalim fotbalu..aseara a fost un mecii urat..chiar daca au fost 5 goluri...si nu poate nimeni sa comenteze asta daca Romania a jucat bn dc nu a batut???...

ma intreb oare :-?sapunaru e titular la porto meci de meci e in sferturile cupei U.C.L si nu la bagat..la bagat pe contra care la 34 de anii sau cat are..e titular..dc nu la bagat pe tanase din primu minut???dc la bagat pe Marius niculae care nu a facut nimic..altii jucatorii sunt peste valoarea lui Marius niculae..de exemplu Paraschiv de la Otelul..sii multii altii..

Romania nu va mai juca la un mondial..anul trekut au avut o sansa la euro si nu au stiut sa profite de ea;) steagro

Alexandru H.29.03.2009 19:03

Acum sa fim seriosi, nu sunt un fan Mutu, dar daca il scoti pe omul ala din echipa, transformi Romania in Andorra. Omul a dat doua pase de gol sambata, ce sa ii mai ceri?

greenyes29.03.2009 19:37

Daca am un regret acela priveste reactia dobitoacelor care au sarit la bataie pentru ca sarbii au aprins torte. Cum o dai cum o invarti ajungi tot la dobitocul comunist mitica puscarie si la prostia caracteristica a celor care cica protejeaza.....m am simtit infect cand ii vedeam pe boii aia cum incercau sa le ia steagul.....mi a fost rusine de prostia lor .......

ARKA29.03.2009 20:09

 

edit: poate ar trebui mutat la articolul Meciul unei mentalitati.

EuroSTELIST29.03.2009 22:20

@ Alexandru H., scuze ca te contrazic, dar alea doua pase de gol nu imi spun prea multe despre un jucator care putea sa faca mult mai multe in acelasi meci si n-a facut-o. Adu-ti aminte cum dribla intre Vidic si alti 2 fundasi sarbi cand putea sa rezolve mult mai simplu, sau cum a preferat sa suteze fara nicio sansa cand putea deschide jocul si in dreapta, si in stanga. Jucatorul despre care vorbesti este in continuare un individualist caruia i se face prea multa publicitate. Hai sa fim seriosi, nu e chiar jucatorul-diferenta dintre Romania si Andorra...

«16789»