Întotdeauna e cel mai ușor de lovit în antrenor. Dupã pãrerea mea Pițurcã e cam ultimul care ar trebui sã-și facã bagajele din cloaca aia de muhaiele infecte închistate sub numele de Federația Românã de Fotbal. Mai întâi ar trebui sã se care Nașu, Lupescu, Prunea, bulbucatu' ãla de Corleone, Kassai, abia pe urmã trebuie umblat și la banca tehnicã,iar în locul lui Pițurcã trebuie adus un antrenor strãin. Strãin de România, strãin de mentalitatea mioriticã, strãin de Giovanni și Victor, cu alte cuvinte, strãin de obiceiurile locului.
Cã așa, din câte vãd acum, Miercuri îl ușuiesc ãștia pe Piți, iar presa deja face pârtie pentru bãtrânul cimpanzeu de la Donetsk. Deja "Sondajele" de pe siturile lu' Ioanițoaia sunt pregãtite...
