FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorii Romaniei

«1891011»
Maye03.06.2010 21:19

Pai am spus eu ca ale noastre sunt mai fericite?

Am fost in Ungaria de cateva ori si iti spun ca ei stau mai bine la infrastructura sportiva(terenuri de fotbal de cartieri etc.) , dar la stadioane stau rau si ei. Le-am vazut cu ochii mei si uneori mai urmaresc si campionatul lor.

 

Ferenc Puskas nu e senzational , e un fel de Lia Manoliu mai smecher.

 

Campioana Debrecen a jucat la Budapeste in Liga.

RobYnho03.06.2010 21:27
Am fost in Ungaria de cateva ori si iti spun ca ei stau mai bine la infrastructura sportiva(terenuri de fotbal de cartieri etc.) , dar la stadioane stau rau si ei. Le-am vazut cu ochii mei si uneori mai urmaresc si campionatul lor.

 

Am vazut si eu cateva.

Nu sunt spectaculoase sau senzationale, dar pe cele care le-am vazut, pot spune ca sunt decente.

Din pacate, noi nici stadioane decente nu avem.

Maye03.06.2010 22:01

Decente e un cuvant mai potrivit , desi au si ei niste cocine.

 

Trage un ochi pe Goagal Earth.

 

La noi vad ca se mai spala bani in constructiile de stadioane , ceea ce ma bucura.

Clujul o sa ajunga bine.

MoWeed04.06.2010 06:41

Lasa Roby, ca face moldoveanul primar la Brasov Stadionul Municipal, sa ai cu ce te lauda :))

ady.fcsb04.06.2010 08:05

Eu cred ca avem cateva stadioane decente,dar nu la nivelul anului 2010.De ex : stadionul Bistritei mi se pare ingrijit,cel al Ceahlaului,al Clujului,Ghencea.Pana la urma problema nu cred ca e neaparat stadionul.Sarbii au 2-3 stadioane de nivel inalt da uitati ce jucatori scot.Bine cu ei nici nu putem sa ne comparam,ei prin natie sunt diferiti de noi.

Nu stiu de ce am presentimentu ca in preliminarii o sa ii vedem pe Ilyes sau Maldarasanu la nationala..sper sa ma insel.

RobYnho04.06.2010 08:07
Lasa Roby, ca face moldoveanul primar la Brasov Stadionul Municipal, sa ai cu ce te lauda :))

 

Da-da. Si sa faca ca si cu patinoarul.

red&blue_boy05.06.2010 22:15

Bai,am batut Honduras cu 3-0 si nu zice nimeni nimic,nu-l lauda nimeni pe Lucescu?E posibil asa ceva?... :))

FuNNky LowE suD11.06.2010 18:01

imi pare rau de cele 3 esecuri ale jucatorilor romani de cand este Lucescu jr. dar ne-am loat revansa cu honduras , am observat ca Daniel niculae este intr-o forma foarte buna . din pacate Stancu nu a fost convocat la nici un meci :|

Daniel-Ionut13.06.2010 12:46

Daniel Niculae, trei ani la Monaco!

red&blue_boy13.06.2010 14:57
Daniel Niculae, trei ani la Monaco!

 

 

Nu-l inteleg si pe asta,pleaca de la o echipa calificata in preliminariile Champions League...

Maye13.06.2010 15:08
Nu-l inteleg si pe asta,pleaca de la o echipa calificata in preliminariile Champions League...

Trebuia sa mai fi si dorit de catre echipa calificata in preliminariile Champions League :)

red&blue_boy13.06.2010 15:12
Trebuia sa mai fi si dorit de catre echipa calificata in preliminariile Champions League :)

 

 

Nu stiu,posibil,credeam ca nu asa se pune problema,sa nu-l mai fi vrut Auxerre,ci ca el ar vrea sa plece... :)

Maye13.06.2010 15:20
Nu stiu,posibil,credeam ca nu asa se pune problema,sa nu-l mai fi vrut Auxerre,ci ca el ar vrea sa plece... :)

Pune problema si asa , pentru ca asa este.

 

Nu cred ca primeste de la Monaco mai multi bani si atunci ramane doar solutia asta.

red&blue_boy13.06.2010 15:40
Pune problema si asa , pentru ca asa este.

 

Nu cred ca primeste de la Monaco mai multi bani si atunci ramane doar solutia asta.

 

Daca nu-i da Monaco mai multi bani,atunci asa e...

Pai atunci cum sa renunte Auxerre la el,ca pe la noi se spunea ca Niculae este cel mai tare de la Auxerre,dupa golgheterul Jelen,ca este iubit de suporteri... :D

Maye13.06.2010 15:54

In Romania se spun multe :)

Daniel-Ionut13.06.2010 19:14

Hai ma ca in ultima vreme era titular, si principalul pasator la goluri.

Maye13.06.2010 19:21
Daca nu-i da Monaco mai multi bani,atunci asa e...

Ii da mai multi ma.

Am aflat : 800k pe an / 4 ani contract.

 

Romanul tot la bani trage.

Daniel-Ionut13.06.2010 19:24

Adica 3.200.000 euro? :blink:

S-a scos. Dar nu cred ca sta mai mult de 2 ani in Principat.

RobYnho13.06.2010 19:30
Adica 3.200.000 euro? :blink:

 

Da. 10, stai jos!

red&blue_boy13.06.2010 19:32
Ii da mai multi ma.

Am aflat : 800k pe an / 4 ani contract.

 

Romanul tot la bani trage.

 

 

Atunci,el a vrut sa plece...Asa e,am auzit si eu pe undeva ca ia mai mult decat la Auxerre...Ce sa zic,da-o incolo de Champions League,mai conteaza asta daca ia ceva in plus in Principat? :D ...Treaba lui,dar cine stie cand se mai intalneste cu situatia asta...

Daniel-Ionut13.06.2010 19:32

Multumesc, este o zi importanta din viata mea... n-am mai luat un 10 la matematica de nu mai tin minte :happy:

Maye13.06.2010 19:33

Rectific : a semnat pe 3 ani!

red&blue_boy13.06.2010 19:40
Rectific : a semnat pe 3 ani!

 

 

Daniele,recalculeaza-i salariul,ca sa mai primesti un 10 ! :)

Daniel-Ionut19.06.2010 18:51

Danciulescu a promovat in Primera cu Hercules. Oare il vom vedea jucand? Nu cred. :)

RobYnho20.06.2010 10:00

De ce nu ? El a avut un aport destul de mare asupra echipei pentru promovarea in Primera.

«1891011»