Gigi Becali nu va pleca niciodata din Ghencea ca este injurat.
Nici n-ar trebui sa plece daca s-ar comporta ca un om normal la cap. Da' cred ca e o pretentie prea mare pentru nivelul lui, asa ca tot plecatul ramane singura solutie.
La urma urmei ce face Oaie ? Se lauda. "Sa vedeti ce tare sunt io, ii fac pe toti si castig ce vreau". In regula. Da' cand aia incep sa-l straga de co*ie incepe sa dea din colt in colt. O SINGURA DATA a zis Oaie ca prefera sa fie injurat el si sa fie lasata echipa in pace. Cand ? In confruntarea cu suporterii. De ce n-a zis acelasi lucru si cand hienele vorbeau de retrogradari si de desfiintari, sau atunci cand jegurile din presa incepusera sa injure Steaua pe fata, fara perdea ? De ce n-a aparut la teveu (ca tot ii place lui sa se vada acolo) sa-so umfle muschii si sa urle (iar o chestie care-i place) : "bah, injurati-ma pe mine, dati cu pietre, aruncati cu laturi dar lasati Steaua in pace !".
Si mai e ceva. Acum cativa ani Oaie era cam singurul care era indreptatit sa se laude fiindca mai facuse de bine de rau cate ceva. Nu, nu ma refer cumva la abilitatile lui inexistente de manager, selectioner, antrenor, tactician, psiholog, etc. Ma refer la simplul fapt ca angajase cativa oameni capabili care si-au vazut de treaba si au reusit sa ridice din nou Steaua deasupra mocirlei campionatului romanesc. Acum insa dobitocul nu e capabil sa inteleaga ca NU ARE CU SE MAI LAUDA. Si-a inlaturat cam toti oamenii capabili si s-a inconjurat de lingatori ce sunt in stare sa distruga Steaua dar sa castige ei un ban de pe urma prostiei lu' Oaie Imparat, caruia-i place mai mult sa fie lins decat sa vada ca afacerea lui e number one in Romania si in - de ce nu - macar in estul Europei.
