Ceea ce s-a vazut la televizor, este ca daca intilneam o echipa mai puternica....Ce se observa in jocul echipei este frica. Lacatus nu e antrenor de primele locuri, este un antrenor fricos, care uita virsta la care a debutat la Steaua, nu este in stare sa aseze judicios jucatorii in teren. Steaua este asezata cel mai prost din toate echipele, desi poseda jucatori valorosi pentru campionatul nostru. Se mai observa obiceiul patronului dar si al asa zisilor suporteri , de a distruge moralul unor jucatori. Ceea ce ,daca tot se copie modelul suporterilor straini, nu ar trebui sa se intimple. Vedeti care este mesajul suporterilor de la Liverpool. Dar noi, avem razboiae de dus cu patronii, cu angajatii clubului. Ce sa zic, voi pe unde lucrati faceti spume la gura impotrica sefilor sau patronului. Ma enerveaza placerea voastra de a distruge jucatori, asa cum s-a intimplat cu Saban, asa cum s-a intimplat cu Banel chiar, unde daca nu era super tare moral...Acum vi s-a nazarit pe Dayro, care a facut cam toate fazele bune de atac, dar nu-i asa, e omul patronului si trebuie distrus.E omul echipei in primul rind si la iesirea din joc trebuia sustinut. Dar se fluiera, e injurat, cu toate ca ieri chiar a muncit si chiar cu folos. Unii din voi v-ati facut un titlu de glorie din razboiul cu Becali, din care cistiga numai altii. Patronul da banii, echipa e proprietatea lui si voi nu sinteti mai speciali decit jucatorii ,asa cum aveti pretentia. Steaua nu sinteti voi, echipa are nevoie de voi sa ii sustineti moral.Sa presupunem ca Becali nu mai vine la meciuri, voi continuati cu teatrul asta ieftin, echipa nu e sustinuta si rezultatele vor fi catastrofale. Care sunt dusmanii actuali ai echipei? Principalii sunteti voi, asa zisii suporteri care numai sa sustineti echipa nu faceti, si Becali. Meci egal intre voi si Becali. O singura victima , echipa, un singur cistigator, ceilalti.