FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

In Prag De Retur

«123»
piturca200223.02.2009 22:14
Si pe noi ne intereseaza rezultatele, dar obtinute demn, chestie pe care vad ca nu ai reusit s-o demontezi pana acum.

 

Cu de-astia ca voi, Ceausescu inca mictiona pe tara asta...

 

din punct de vedere politic gandesti foarte pueril

 

Becali nu va sta vesnic la Steaua. Va veni vremea sa plece, intr-un fel sau altul. Iar voi nu meritati schimbarea, tocmai pentru ca pare ca Becali va reprezinta in fruntea Stelei.

 

Pe noi nu ne reprezinta si nu vom ceda nici macar un milimetru!

intreaba unii suporteri ai echipelor din spania sa vezi cat de mult isi doresc ei presedinti europeni care doresc transformarea sportului intr-o industrie de la care au mult de castigat si transformarea suporterilor intr-o mare masa de aplaudaci, din punctul asta de vedere Becali e foarte european

 

Nu stiu, dar parca prin 89 a mai cedat unul cand au protestat niste huligani. Nu mai stiu exact nume si imprejurari...Pacat ca nu era internet pe atunci sa ii fi calmat tu si sa le spui ca protestele nu rezolva nimic. Nu ar mai fi facut prostia care au facut-o. Totusi e bine ca datorita acelor protestatari fraieri ai acum internet si iti poti explia mai usor opinia.

tu inca mai crezi ca in Romania am avut revolutie, ca obama este un presedinte independent, ca in Romania alegerile sunt independente si ca democratia exista cu adevarat

 

Becali nu va sta vesnic la Steaua. Va veni vremea sa plece, intr-un fel sau altul. Iar voi nu meritati schimbarea, tocmai pentru ca pare ca Becali va reprezinta in fruntea Stelei.

 

Pe noi nu ne reprezinta si nu vom ceda nici macar un milimetru!

comentarii mai puerile ca ale tale nu am mai intalnit pana acum

Lari23.02.2009 22:29

Piturca2002, mai bine pueril dar argumentat, decat sa arunc, asa ca tine, 3 vorbe fara sa le explic.

piturca200223.02.2009 23:06
Piturca2002, mai bine pueril dar argumentat, decat sa arunc, asa ca tine, 3 vorbe fara sa le explic.

pai daca esti pueril atunci argumentele devin puerile deci nu mai sunt argumente

cezar_el_grande24.02.2009 06:57
Corect.Dar oierul va continua sa isi bata joc de jucatori, antrenori, suporteri, istoria acestui mare club de fotbal, sa tarasca numele Stelei in diverse scandaluri.Daca il vom ignora stii ce se va intampla?Lumea o sa zica ca ne convine aceasta situatie si ca ne meritam soarta.

excelenta remarca ,fratilor sa ne trezim cu totii nu numai peluzele ,ci si spectatorii de la trib 1,sa creem un adevarat vacarm,sa facem revolutie,in cele duin urma cedeaza.sa sacrificam returul asta de campionat ,sa nu ne calificam in Liga sa mai stea el agatat in club ca mai incaseaza niste bani de la UEFA.sa pornim din nou razboiul fratilor.P.S.:se zvoneste prin oras ca este f afectat de atitudinea noastra a suporterilor,si ca se pare ca va ceda.Dumnezeu sa ne ajute si sa plangem de fericire ca vom scapa de bisnitar.va multumesc

goergescu24.02.2009 11:46

Salut

 

"Declarația lui Moldovan, cum cã vrea sã câștige, nu mai este, din pãcate, un afront adus Stelei. Este un lucru perfect realizabil și destul de probabil din majoritatea punctelor de vedere."

 

Sunt total de acord cu 1on.

 

Viorel Moldovan a urmarit, ca si noi de altfel, Steaua in pregatiri. A si declarat : "Stiu tot despre Steaua".

 

In conditiile actuale, acest "TOT", referindu-ne la jocul Stelei, este destul de restrans ca arie, fad la gust, plictisitor la privit.

 

Asa cum spune titlul unui articol precedent - "Steaua NU MAI PUNE PROBLEME"

 

Sunt foarte curios ce vom gandi, in timpul meciului sau imediat dupa meci, ce vom striga, daca lucrurile nu vor merge asa cum trebuie sa mearga si , Domane fereste, sa mai si pierdem.

 

Problema mea este in continuare ANTRENORUL. Sa nu va suparati pe mine. ul mai iau in discutie pe Fecali pentru ca am ajuns la concluzia ca nici nu mai trebuie bagat in seama. Cred ca asta este lucrul care il va durea cel mai tare. SA NU FIE BAGAT IN SEAMA DE NIMENI. ( inclusiv presa ).

 

Hai Steaua

KERATOCONUS24.02.2009 12:07

La meciul cu Vaslui de vineri, noi(cei din peluze) trebuie sa continuam protestele la adresa lui Becali, dar dupa parerea mea, ar trebui sa nu-l mai injuram, ci doar sa-l contestam prin mesaje ironice si scandari decente( ex:pleaca din Ghencea, Becali pleaca din Ghencea, Gigi lasa-ne, noi cantam pentru culori nu pentru conducatori si Gica Hagi), pentru a-i atrage de partea nostra si pe cei de la tribune. Astfel, la sfarsitul meciului, nu o sa-i mai dam ocazia ciobanului sa declare presei, ca pe el il contesta doar 2-3 mii de huligani si derbedei manipulati de serviciile secrete securisto-comuniste.

alexmk1724.02.2009 12:29

Ma, adevarul e ca ce vroiai sa spuna Moldovan sau oricare altul??? In situatia in care Lacatus e pe banca si astia se cam prind ca Laca e slab!

Nu cred ca e de condamnat! Am spus-o si o repet! Sa zicem ca vom castiga meciul! Nu rezolvam absolut nimic! Oricine se pricepe la fotbal isi da seama ca nu avem antrenor, iar timp a avut Laca! Adica, nu a venit acum! A avut timp sa faca ceva! Si nu e vorba de rezultate aici! E vorba strict de joc! Macar o idee, macar ceva, sa avem o speranta ca Simbolul poate reusi! Lacatus antreneaza dupa ureche si problema e ca in muzica! Nu are ureche!

 

Ce retur???!!?? Macar daca exista un plan de integrare a unui Ochirosii, Bicfalvi sau chiar Vlad Rusu sau Abuzatoaie de la tineret! Nimic! Vom juca cu aceeasi jucatori, spre ce directie??? Nu vad cum putem obtine loc de Champions, si asta nu pentru ca alelalte sunt mai tari, apropo, cefereul nu termina in primele 2, asta e clar!

 

DA! La Steaua nu e loc de promovare tineri, dar la alde Manchester, Barcelona, Arsenal sau Liverpool, este! Ba, chiar si Hoffenheim sau cum s-o scrie a bagat in ultimul meci un fel de Ochirosii de 17 ani, la scorul de 3-2 pentru VFB! Si a obtinut 3-3 in deplasare! Si se bate la titlu!

NU! La noi este o idee cretina ca trebuie sa conduci cu 3-0 si sa bagi tineri, ca sa-i cresti!

 

Cred ca o sa fie primul an, dupa vreo 7-8, in care nu vom termina pe podium! Si nici nu se intrevede ceva la orizont! Asta e!

joseph24.02.2009 13:58
Mintea ta si a unora bolnava ne duce la pierzanie.Si noi la fel ca majoritatea romanilor,nu stim sa ne vedem interesul.Crezi ca daca vor continua protestele Becali v-a pleca?Crezi ca daca vor continua protestele echipa va juca mai bine?

P.S Becali trebuie ignorat total,iar echipa trebuie incurajata.

1. exprimarea ta lasa foarte mult de dorit. si gramatica daca tot sunt la capitolul asta. asta nu conteaza foarte mult... dar ma ajuta sa imi fac o imagine despre tine, domnule psihiatru?!

2. la interesul personal sau al Stelei? daca te referi la cel personal o sa-ti dau dreptate. cei care protesteaza sigur nu-si urmaresc interesul personal cand pierd o gramada de timp, bani si nervi implicandu-se in acest razboi, pentru ca la urma urmei... clasicul "nu-ti da Steaua de mancare" sta in picioare. dar nu stiu de ce te intereseaza pe tine aspectul asta

3. nu avem de unde sa stim sigur. noi nu suntem rude cu vrajitoare si nu avem nici puteri paranormale sau SRI-ul in spate. putem doar sa speram si sa ne pregatim sa-i facem viata un calvar... si sa se sature si sa plece. daca nu pleaca, ghinion... dar macar poate realizeaza ca lumea nu mai este dispusa sa accepte asa usor sa se foloseasca de Steaua si se mai indreapta. in ambele variante noi avem de castigat. de pierdut nu avem mare lucru, ca prin amenintari, batai si alte chestii de genul asta au tot trecut suporterii stelisti...

4. tu in toata chestia asta pornesti de la ideea ca protestele se vor rezuma la injuraturi pe stadion... o sa vezi ca gresesti.

5. echipa nu prea are cum sa joace mai bine pe fondul unei atmosfere ostile, dar convins fiind ca ciobanul vicieaza si mai mult atmosfera de care au jucatorii si antrenorii nevoie pentru a face performanta, eu cel putin sunt dispus sa platesc pretul asta.

6. acuzatiile legate de bani luati de la cioban cu alte ocazii nu stau in picioare si chiar daca ar fi stat... mai rau mi se pare sa fii orb pentru totdeauna, decat pentru cateva zile. oricine greseste are si posibilitatea de a-si repara greseala.

7. mai sunt multe de spus, dar cu alta ocazie

johngotti24.02.2009 21:22
Lari,sa presupunem ca ai generalizat spunand " pe tine nu te deranjeaza .." ..pe mine ma deranjeaza sa vad cum : denigreaza Steaua pe zi ce trece ,cum isi baga picioarele in toti si toate ,cum ne jigneste ,pe noi , "bagabontii" aia de venim la fiecare meci si ne sustinem echipa , asta ma deranjeaza ..

 

ma gandesc cu groaza ca o sa vina meciurile cu Dinamo,rapid sau Craiova si chiar nu stiu cum o sa reactionam cu 2000 de caini/tigani/olteni la noi in Ghencea...

 

 

 

Exact la asta ma gandeam eu in urma cu 2 zile ..ce-o sa se intample la meciurile astea ?

 

 

N-as fi vrut sa intervin pentru ca eu am o imagine clara despre ceea ce se intampla acum la Steaua si parerea mea fiind sedimentata de foarte multi ani, nu mai poate fi schimbata de nimeni si d enimic. Dar, a denigra = a injura, a ponegri, a jigni, a defaima. Poti sa-mi spui si mie cand a facut Gigi macar unul dintre lucrurile astea Stelei ????????? Intr-adevar, ii jigneste pe "bagabonti". Adica pe cei care intra cu torte atunci cand acesul cu torte este interzs, pe cei care rup scaune, pe cei care se bat in peluze (sau tribune), etc. Daca ai facut vreodata asa ceva inseamna ca esti bagabond si te-a injurat si pe tine. Daca nu ai facut, treci mai departe. Nu la tine se referea

Stanici24.02.2009 21:34

Nici eu nu as fi vrut sa intervii dar asta e , acum...

Adrian24.02.2009 21:55

Johngotti tu cat de mandru ai fost cand becalii purta la gat fularul spurcat?

Dar cand iesea in presa sa zica cum da el bani la arbitrii si la alte echipe ca sa joace Steaua?

Cand zicea ca nu il bat prietenii lui?

 

"Bagabontii", daca nu se intamplau toate astea si becalii se purta ca un patron de club, nu ar fi facut niciodata nimic ca sa il provoace pe acest nimic cu miros de branza.

danimarcu24.02.2009 21:58
. Dar, a denigra = a injura, a ponegri, a jigni, a defaima. Poti sa-mi spui si mie cand a facut Gigi macar unul dintre lucrurile astea Stelei ?????????

Adica vrei sa spui ca tu ai fost pana acum pe o insula pustie?

Ciobanul face asta in mod constant de vreo 3 ani incoace.Aproape de fiecare data cand deschide gura injura, ponegreste, jigneste, defaimeaza numele Stelei!

Nu am vreme sa caut acum exemple,si nici nu cred ca un fan Jiji ar merita asta,dar sunt convins ca ai pus intrebarea asta doar ca sa inciti lumea pe aici.Tocmai de aceea ma opresc aici.

«123»