FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sa fim uniti!

«12345»
Virgil04.02.2009 07:20

Cred in buna credinta a lui Norbinho. In buna credinta cu care a scris articolul. Si mai cred ca ceea ce nu a stiut pana acum, este nivelul la care s-a ridicat ura impotriva lui Becali.

Sunt convins ca in urmatoarele sale articole, va avea o alta atitudine fata de acest... era sa zic om.

Norby e un vechi utilizator al acestui site si niciodata nu a lasat sa se inteleaga ca ar fi pro cioban. Dimpotriva.

 

clausblaus04.02.2009 07:22
dar inainte sa incerci trebuie sa calculezi sansele si riscurile ... iar in acest moment riscurile sunt mai mari ... dacar era sa intreprindem ceva impotriva lui Becali, atunci asta trebuia facut cand eram "on top", adica acum vreo 2 ani. e drept ca si atunci era hulti si criticat, dar acela ar fi fost un moment prielnic, nu acum cand si asa suntem la pamant. in momente de criza avem doua variante: ori suntem uniti pentru Steaua, ori ne razboim intre noi si ne prabusim. tot luptand pentru Steaua, dar ne prabusim. "united we stand, divided we fall". asta vreau sa spun de fapt in al meu articol. iar odata trecuta criza (eu sunt foarte optimist ca vom castiga titlul), putem iesi in liniste la atac, putem cauta solutii, putem vedea mai departe.

Cand ai "cancer" ce riscuri sa mai calculezi?:oricum esti pe duca,asa ca ori la bal ori la spital!

Si ce nu reusesc eu sa inteleg,cine cu cine se razboieste intre suporterii Stelei?

Din cate stiu eu razboiul este intre suflarea stelista si Becali.

:steag_cruce_invers:

Andrei SAVA04.02.2009 08:47

Bre, fraților, voi ați citit cu atenție ce a scris Norbi? Tare mi-e cã ochiu' și mintea vã erau la stenograme și la pozele cu cãrãmizile din portbagaju' cu euroi..

De unde oți fi tras voi concluzia cã omu' freacã zdravãn cu șampon și spumante parfumate Hugo Bossu' bossului, trãznind a camembert și rochefort de Pipera?

 

Eu am priceput altceva: Norbi, ca și mulți dintre noi, e suporter stelist, nu becalist sau anti-becalist. Cã unii încã-i ridicã osanale premiatorului, cã majoritatea și-ar dori dispariția lui din Ghencea, asta e evident. Dar de ce trebuie asta sã se rãsfrângã asupra echipei? Nu-s destui care croncãne, latrã, sau umplu ziarele și ecranele de tâmpenii menite a ne destabiliza?

 

Sã fim uniți!

Sã fim uniți în a-i impune finanțatorului sã respecte acest club, spiritul sãu.

Dar sã fim uniți în sprijinirea eforturilor celor care au în fațã un retur de foc: credeți c-o sã fie floare la ureche recuperarea a șase puncte?

Sã fim uniți și sã-i purtãm spre victorie pe bãieții Fiarei. Nu le va fi deloc ușor!

Iar cu el, cu cancerul echipei, sã fim necruțãtori. Pe forumuri, în presã, prin meetinguri și orice fel de acțiuni. Dar nu în timpul partidei. Atunci el trebuie ignorat.

Singurii care meritã atenția noastrã sunt ei, cei care vor lupta pentru al 24-lea titlu. Lor trebuie sã le cerem sã dea totul pentru izbânda finalã. Pentru noi, nu pentru el...

 

Da, ca și voi, ca și Norbi, nu-l mai suport pe George Becali! Dar sunt și voi fi mereu alãturi de ei, de bãieții în tricouri roș-albastre. ªi asta înseamnã și alãturi de Lovin, de Rada, de Semedo, de toți cei pe care-i mai și suduim câteodatã?

Are cine sã-i înjure... Are cine sã spumege-n presã... Are cine sã abereze la TV...

danimarcu04.02.2009 10:11
Bre, fraților, voi ați citit cu atenție ce a scris Norbi? ...

...

Sã fim uniți!

Sã fim uniți în a-i impune finanțatorului sã respecte acest club, spiritul sãu.

Pai de aici nu se poate deduce ceea ce spui tu:

De ce? Pentru ca NU SUNTEM UNITI! Trist, dar adevarat. Desi numeroasa, familia ros-albastra este dezbinata. Asta este de fapt cea mai mare problema a noastra in acest moment. Nu Gigi, nu criza financiara, nu altceva. E clar ca toti avem personalitati diferite, ca gandim diferit, ca percepem lucrurile in mod diferit, dar exista situatii in care nu ne putem permite sa nu fim pe aceeasi lungime de unda. Problemele cu Gigi le rezolvam noi in familie. Nu avem nevoie de "ajutor" din exterior. Iar atunci cand suntem atacati in cel mai josnic mod cu putinta, cand echipa este permanent denigrata, cand ni se canta prohodul, ei bine, atunci nu mai e loc de concesii. In astfel de cazuri noi nu il mai acuzam pe "cioban", ci ne concentram sa ne aparam pe noi insine! Trebuie sa intelegem ca in astfel de situatii daca lovim in Gigi nu facem altceva decat sa ne slabim pe noi! Pentru ca slabim Steaua, facand-o si mai vulnerabila la atacuri! E irelevant cine e Gigi. E irelevant ca nimeni nu il place, ca nimeni nu e de acord cu el. Conteaza doar ca face parte din familia Stelei si ca, odata atacat el, suntem atacati si noi. De aceea trebuie sa ripostam si sa incetam sa ne rafuim cu el, macar pana reusim sa param viitura care da peste noi.

Putea Norbi sa ne transmita direct:

Da-ti-i lui Jiji liniste,ca sa prinda tupeu si sa ne mai infunde putin in mocirla...

(vezi declaratia de ieri cu premierile pe fata,desi regulamentul interzice asta,iar Steaua este in atentia UEFA din pricina asta)

 

rameau04.02.2009 10:59

[...]

 

twetwet04.02.2009 13:02

nu sunt deloc de acord cu articolul...numeste chestia asta rezultatul dezbinarii sau cum vrei tu dar iti spun: te inseli amarnic

 

sunt total de acord cu campania pe care a pornit-o prosportu de curan si anume aceea de a accentua cat de dobitoc e ciobanul...si sincer asta e bine...deja lumea (ma refer la marea masa) nu mai asociaza Steaua cu numele cretinului

 

prefer asa ceva decat ce face gsp-u si anume ca-l periaza constant pe mafiot....ce-a mai ragait Gigi, ce-a mai spus Becali, ce mai are la cur Becali etc etc....

 

un sincer ma pis pe toti lingaii si pupincuristii...idolul lor va cadea in curand pt ca s-au strans prea multe...

 

asa ca acum nu e nevoie de liniste...acum e nevoie de revolutie, e nevoie sa actionam pentru ca daca nu miscam ceva acum o sa ne trezim ca ne culcam pe o ureche si n-o sa iesim in veci din acest cerc vicios...

 

FORZA Steaua!

horace_198104.02.2009 13:59
Fii mai explicit. Cum esti tu singura cale de a mai face ceva pentru club?

 

Si daca nu ti-a raspuns nimeni asta inseamna automat ca oamenii care se ocupa de site-ul acesta sunt cumparati?

 

 

Daca un articol despre analiza unui meci al Stelei nu are loc pe prima pagina, sa punem articole despre Simona Senzual, Sexy braileanca si Fernando de la Caransebes.

Cand s-au facut apeluri pentru a merge la hochei, unde erai?

Nu am spus ca eu sunt singura sansa de a mai face ceva ci site-ul asta poate sa mai faca ceva,nu analize de amicale!eram la hochei.......daca tu ai ajuns sa ma intrebi unde eram,atunci nu mai imi cer scuze!Pustiule.....am 20 de ani neintrerupt pe Ghencea(nu am pierdut un meci,fac dovada prin abonamente si bilete),deplasari interne,internationale 99% pe cont propriu,meciuri de rugby,hochei,handbal,polo si baschet pana la desfintare!Hai sa vorbim despre Steaua,te tine?

Lari04.02.2009 14:16

@horace_1981

Ceea ce au vrut sa-ti spuna ceilalti a fost ca, daca ai idei sau sugestii, esti liber sa le postezi.

 

Pe acest site se vrea o atitudine constructiva si oricine poate contribui fie cu articole, fie cu sugestii.

 

Uite aici un topic special, in care poti critica/sugera absolut orice.

 

Ne bucuram de fiecare data cand stelisti cu "vechi state de serviciu" incearca sa ajute!

 

 

 

Norbinho04.02.2009 16:02
Dragul meu Norbert,

 

daca am inteles bine, tu propui sa tratam cancerul cu ceai de coada-soricelului si, eventual citostatice, deoarece riscurile unei operatii sunt, cel putin deocamdata, destul de mari.

 

Spunand asta, contrazici tot ce stiu medicii in legatura cu tratamentul cancerului. Tumoarea/rile se trateaza pana se stopeaza cresterea, dezvoltarea. Dupa aceea, invariabil, urmeaza operatia de extirpare.

 

Indiferent de riscuri.

 

Eu cred ca ar trebui sa cautam sa linistim situatia, nu sa amplificam criza.

 

Insist sa imi raspunzi pe masura "nesimtirii" mele si stai linistit ca sunt mai mult decat pregatit sa imi asum eventualele greseli pe care le-am facut. Daca raspunsul meu la articolul tau iti da tie masura bunului meu simt sau a bunei mele cresteri te invit sa imi dovedesti tu aceste calitati si sa ma faci troaca de porci....nu ma supar,nu esti primul care imi sare la gat de pe urma celor scrise de mine. Insa,poate stii sau poate nu, atunci cand gandurile tale apar pe front page pe site trebuie sa ai tactul si rabdarea de a raspunde fiecaruia indiferent ce iti scrie. Asta inseamna ca vrei sa transmiti ceva nu numai sa iei pulsul....Cu stima

 

nu, chiar nu tin sa iti raspund, deoarece nu cred ca putem purta un dialog normal. eu am scris un articol, iar tu ai inceput sa ma ataci intr-un mod penibil. asa ca prefer sa nu discut cu tine ...

 

Bre, fraților, voi ați citit cu atenție ce a scris Norbi? Tare mi-e cã ochiu' și mintea vã erau la stenograme și la pozele cu cãrãmizile din portbagaju' cu euroi..

De unde oți fi tras voi concluzia cã omu' freacã zdravãn cu șampon și spumante parfumate Hugo Bossu' bossului, trãznind a camembert și rochefort de Pipera?

 

Eu am priceput altceva: Norbi, ca și mulți dintre noi, e suporter stelist, nu becalist sau anti-becalist. Cã unii încã-i ridicã osanale premiatorului, cã majoritatea și-ar dori dispariția lui din Ghencea, asta e evident. Dar de ce trebuie asta sã se rãsfrângã asupra echipei? Nu-s destui care croncãne, latrã, sau umplu ziarele și ecranele de tâmpenii menite a ne destabiliza?

 

Sã fim uniți!

Sã fim uniți în a-i impune finanțatorului sã respecte acest club, spiritul sãu.

Dar sã fim uniți în sprijinirea eforturilor celor care au în fațã un retur de foc: credeți c-o sã fie floare la ureche recuperarea a șase puncte?

Sã fim uniți și sã-i purtãm spre victorie pe bãieții Fiarei. Nu le va fi deloc ușor!

Iar cu el, cu cancerul echipei, sã fim necruțãtori. Pe forumuri, în presã, prin meetinguri și orice fel de acțiuni. Dar nu în timpul partidei. Atunci el trebuie ignorat.

Singurii care meritã atenția noastrã sunt ei, cei care vor lupta pentru al 24-lea titlu. Lor trebuie sã le cerem sã dea totul pentru izbânda finalã. Pentru noi, nu pentru el...

 

Da, ca și voi, ca și Norbi, nu-l mai suport pe George Becali! Dar sunt și voi fi mereu alãturi de ei, de bãieții în tricouri roș-albastre. ªi asta înseamnã și alãturi de Lovin, de Rada, de Semedo, de toți cei pe care-i mai și suduim câteodatã?

Are cine sã-i înjure... Are cine sã spumege-n presã... Are cine sã abereze la TV...

 

Andrei, multumesc ca ai sintetizat perfect ce am vrut sa spun eu in articol. Sa fim uniti, sa nu amplificam certurile si sa asteptam sa treaca perioada asta grea. Iar apoi ne putem ocupa in liniste de Becali, ba chiar vom avea si sustinerea altora.

 

Apropos, sa va mai spun ceva legat de actiunile de protest impotriva lui Gigi. Ati vazut pe cineva sa sara in apararea noastra? Ati vazut pe cineva sa zica "Bravo, stelistii se revolta"? Nici vorba! Toata lumea din exterior se bucura ca la noi sunt scandaluri, certuri si asa zisi "huligani"! Nu credeti ca daca toate atacurile la adresa Stelei l-ar viza numai pe cioban am fi avut si noi mai multa sustinere in acest demers? Ma intreb si eu ....

 

PS: V-ati gandit vreodata ca meciul cu Fiorentina ar fi putut fi castigat daca suporterii s-ar fi prezentat altfel pe stadion? De ce sa facem echipa sa sufere si mai mult decat sufera deja?

horace_198104.02.2009 16:11
@horace_1981

Ceea ce au vrut sa-ti spuna ceilalti a fost ca, daca ai idei sau sugestii, esti liber sa le postezi.

 

Pe acest site se vrea o atitudine constructiva si oricine poate contribui fie cu articole, fie cu sugestii.

 

Uite aici un topic special, in care poti critica/sugera absolut orice.

 

Ne bucuram de fiecare data cand stelisti cu "vechi state de serviciu" incearca sa ajute!

Nu mai critic pe nimeni.....doar sugerez......lasa-ti-ma sa scriu un articol cu CAPS LOCK,semnat,cu adresa,cu cnp,cu orice e nevoie in care sa invitam cu ajutorul AISS,al primariei si al relatiilor care cum le mai avem prin presa scrisa si TV pe toti stelisti intr-o anumita zi la o ora bine stabilita la un miting sau un protest cum nu a mai existat vreodata in Romania!Daca toti cei care scriem aici ne gandim putin si ne unim ideiile facem ceva!Mai avem timp pana la startul sezonului sa punem presiune pe cioban sa vanda si sa ne lasa,sa redevenim ce am fost odata si mereu!

Marius04.02.2009 16:19

Horace,

 

In primul rand, pentru a chema oamenii la un miting trebuie ca acesta sa fie autorizat. Deci, mai intai obtii aprobarile si apoi chemi oamenii in ziua x la ora y sa protesteze.

 

Despre articol, daca ai ceva de spus, il scrii frumos, corect gramatical si fara CAPS, imi trimiti un PM cu articolul tau si, daca e bun, va aparea pe prima pagina a site-ului si aici pe forum.

Pirania04.02.2009 17:32

In fine un material scris cu discernamat si, cum mi-as dori cat mai des, si cu inima. Ma saturasem sa citesc numai despre razboiul Becali - suporteri, despre cat de slab joaca echipa sau despre transferuri mai putin reusite.

Norbinho a reusit, in opinia mea, sa analizeze corect ceea ce se intampla in acest moment la Steaua. Si, exact cum a spus, situatia este destul de nefavorabila, ca sa nu spun mai mult, noua. Presa, razboiul Becali - suporteri, contestarea permanenta a unor jucatori (ma refer la Lovin, Nicolita, Ov. Petre, au mai fost si altii) nu fac bine echipei, aceasta atmosfera apasatore inhibandu-i in timpul meciurilor.

Presa, spun eu, este cel mai mare dusman in acest moment. Cea mai mare parte a ei ne este mai mult decat ostila si face jocurile altora, cu precadere spurcaciunilor de la Dinamo. Cum bine a spus autorul, suntem pusi la zid chiar si atunci cand avem dreptatea de partea noastra, asa cum s-a intamplat in 'cazul bricheta', cand derbedeii din mass-media l-au indus pana si stelistilor (este adevarat catorva) ideea ca arbitrul a facut jocul Stelei, defavorizand echipa sarmana prin intreruperea jocului dupa ploaia de brichete si obiecte contondete.

Daca continuam sa nu fim alaturi de jucatori, asa cum s-a intamplat in ultimele partide din campionat, dar mai ales in meciul cu Fiorentina, cand publicul avea cea avea cu Becali, echipa trecand in plan secund, riscam sa devenim, NOI SUPORTERII CU INIMA SI SUFLETUL ROS'ALBASTRE, principalul obstacol in realizarea obiectivului - castigarea al 24-lea titlu.

'Sa fim uniti', asa cum bine a spus Norbinho, in sustinerea neconditionata a baietilor. Sa lasam orgoliile marunte, care pe unii dintre noi ne macina, sa-l lasam pe Becali in durerea lui, si el vrea binele echipei, chiar daca uneori greseste voit sau nu prin declaratiile si imaginea pe care din pacate si el si-a creat-o, si sa incercam sa ajutam (pe stadion, aici pe site sau pe alte forumuri) echipa si-si atinga obiectivul - titlul, respectiv a patra participre consecutiva in Liga Campionilor.

SA FIM UNITI!

horace_198104.02.2009 17:41
Horace,

 

In primul rand, pentru a chema oamenii la un miting trebuie ca acesta sa fie autorizat. Deci, mai intai obtii aprobarile si apoi chemi oamenii in ziua x la ora y sa protesteze.

 

Despre articol, daca ai ceva de spus, il scrii frumos, corect gramatical si fara CAPS, imi trimiti un PM cu articolul tau si, daca e bun, va aparea pe prima pagina a site-ului si aici pe forum.

Impreuna cu AISS si cu anumite relatii putem sa autorizam un miting si putem sa facem si o campanie in presa,la TV ,etc!

steaua forever tm04.02.2009 18:37

:steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

 

salutare; fain articol; vin in sprijinul ideii de a fi uniti si mai agresivi; daca cel care a scris acest articol doreste, pot pune acest articol pe blogul meu de pe mysport...in final voi scrie ca este de la AISS Norbert; multam fain; astept raspuns

sile-jardel04.02.2009 18:44

ideea unui miting nu este rea.

danimarcu04.02.2009 19:47
daca cel care a scris acest articol doreste, pot pune acest articol pe blogul meu de pe mysport...in final voi scrie ca este de la AISS Norbert; multam fain; astept raspuns

Te-ai gandit mult?

steaua forever tm04.02.2009 20:29

danutz

dar pana ai rumegat-o , cat ti-a luat ?

esti cumva autorul articolului ? observ ca nu ai prins deloc ideea mesajului....ma refeream doar la a duce "vorba mai departe" , sa vada si altii; se pare ca tu preferi sa(-ti) bagi spitze in roate (fund)

aoleu daca si tu esti suporter....

axl04.02.2009 20:32

@Steaua forever tm

Ce sari in sus? Autorul articolului nu este in Asociatie.

steaua forever tm04.02.2009 20:35

axl

pt ca nu pot sa sar in jos...na uite ca ai aflat...si in loc sa fiti asa de opariti cititi cu mai multa atentie ce scriem, noi astia care nu suntem AISS...asteptam raspuns de la cel care l-a scris, nu de la "batausii" de tastatura

serios, tu ai inteles mesajul lui norbert ?

Fane04.02.2009 20:38

@Steaua forever tm

Te inteleg perfect ce vrei...dar...atata timp cat Norbert nu este membru al Asociatiei nu-l poti cita ca fiind.

steaua forever tm04.02.2009 20:38

si care-i problema ca nu-i membru AISS ? ce sa-ti povestesc, voi astia AISS-istii sunteti pe toate gardurile si toata lumea tre' sa va cunoasca...in fine..cand n-ai cu cine

 

venisem sa sustin o idee prin mijloacele pe care le detin......

axl04.02.2009 20:39

Nu e important in discutia asta mesajul lui Norbert.

Tu te-ai oferit sa publici acest articol pe blogul tau si sa spui ca este scris de Norbert de la AISS, daca Norbert este de acord, si e foarte frumos ca te-ai oferit. Norbert poate sa fie de acord cu ce vrea el, numai ca nici el nici tu nu puteti vorbi in numele unei Asociatii din care nu faceti parte.

 

Cat despre mesajul transmis de Norbert, nu-s de acord dar nu dau cu parul in cap. Steaua poate fi sustinuta si injurandu-l pe cioban. In rest, numai bine.

Fane04.02.2009 20:40

@Steaua forever tm

 

Prietene...daca vrei sa-ti sustii o cauza fa-o cu numele tau REAL si lasa-ne pe noi "fraierii din AISS" sa fim putin mai rezervati...da ?

 

steaua forever tm04.02.2009 20:42

pai bine mai Fane si ce sacrilegiu am comis ? i-am acordat nemeritat titlul de SIR si eu nu am stiut ?

in loc sa fiti mai temperati , ati ales calea "celui cu gara mare"

nu era mai ok ca cel care a scris articolul sa apara si sa spuna: "vreau sau nu vreau..."

 

axl04.02.2009 20:44

E irelevant daca Norbert vrea sau nu vrea. Poti publica linistit articolul pe blogul tau mentionand autorul si sursa. Dar nu poti spune AISS.

«12345»