FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Desteapta-te romane ! Pana nu e prea tarziu...

«1345»
dee04.02.2009 22:41
Ai punctat perfect Quetzalcoatl,pacat ca unii precum Marius nu vad mai departe sau mai in profunzime adevaratele probleme.

 

Varsta si experienta ne confera greutate si fac plutirea imposibila. Capatam profunzime, coboram in lumea epavelor. Cine pe cine ar trebui sa compatimeasca? :)

 

Oare de ce nu putem sa ne spunem fiecare parerea fara ca sa sara cineva sa ne "deschida" ochii?

345604.02.2009 22:45

ghidul idiotului care dovedeste ca cel putin ceva putred se petrece :

 

 

1. s-au instalat camere video peste tot in Bucuresti, am ajuns aproape ca-n anglia

 

2. telefoanele si internetul sunt spionate legal mai rau ca pe vremea lu Ceasca .

 

3. animalele domestice vor fi obligate sa aiba implantate cipuri de identificare sub piele

 

4. "Liber cugetatorul" Iliescu proclamã sfârșitul capitalismului si anunta "o nouã ordine mondialã" .

 

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...capitalismului/

 

TEORIE. Ion Iliescu este mulțumit: a prins sfârșitul capitalismului.

 

"Dragi colegi, suntem la sfârșitul celor 500 de ani de capitalism. Vor urma 30-40 de ani de nouã ordine mondialã", i-a informat Iliescu cu satisfacție sâmbãtã, la Sinaia, pe parlamentarii PSD.

 

Mulțumirea sa a fost umbritã de un regret. "Eu nu o sã mai prind aceastã nouã ordine mondialã. Dar voi o veți prinde", i-a asigurat Iliescu pe colegii sãi prezenți la reuniunea grupurilor parlamentare ale PSD.

 

 

 

doar avand creierul pe butuci mai poate cineva nega ca ceva ciudat se petrece....

Fane05.02.2009 08:55

@Mariuse

 

Frate...voi astia mai mici, fara televizor sunteti terminati - asta-i concluzia mea.

Prea puneti "botu`"la tot ce va servesc astia drept bun si necesar cetateanului.

Cum ii mai spun si lui fiul meu cate o data ( nici el nu-i prea departe de tine - ca mod de gandire -dar ma consolez ca el macar are 14 ani)

- Bah tata...fara calculator si televizor stii cu ce ramai in cap ?....CU CARTOFI PRAJITI ...atat !

Azzidutza10.02.2009 08:10

Un rezumat la tot ce s-a discutat aici,iata ca se apropie foarte mult de parerea Bisericii Ortodoxe Romane .

 

O parere aproape oficiala a BOR despre cipuri :

 

Sinteza psiho-teologica a comunicatului Parintelui Justin Parvu :

Indemnat de glasul constiintei si curatia inimii,Parintele Justin Parvu atentioneaza cu duh profetic,de pericolele unui posibil inceput de insemnare cu numarul fiarei apocaliptice 666 si considera planul national de introducere a cipurilor biometrice pentru buletin si pasaport cu o vreme"premergatoare acestei profetii" deci nu derularea insasi a profetiei

Cuvintele "este vremea muceniciei! Luptati pana la capat!Nu va temeti" vor sa marcheze acest lucru si vor sa spuna ca daca acum,cand actiunea este abia la inceput,crestinii nu vor fi capabili de jertfa si impotrivire,mai tarziu va fi si mai greu

Informatiile sunt memorate pe 2 suporturi: banda optica si circuit integrat de tip smartcard(cip).Datele inscrise nu pot fi sterse,ci doar se poate adauga la ele informatii,iar aceasta actiune o pot face nu numai Ministerul Internelor ci si cel al Comunicatiilor.Exista asadar un drept discretionar asupra naturii si cantitatii informatiilor inscrise,intrucat nu este reglementat cine are dreptul sa inscrie,care sunt criteriile de selectie a ceea ce trebuie inscris si ce ar putea afecta imaginea sau confortul psihic al persoanei in cauza

In ceea ce priveste obligativitatea furnizorilor de servicii de comunicatii electronice sa pastreze orice convorbire telefonica,ingrijorator este faptul ca nici o lege sau norma nationala,europeana sau internationala nu garanteaza discretia,securitatea absoluta a datelor inscrise si nu prevede sanctiuni clare pentru cei ce le-ar utiliza in alte scopuri,sau ar comite erori tehnice sau neglijenta in securizarea datelor

Si acum prezinta dezavantajele cipurilor RFID :

Informatiile din memoria cipului pot fi citite de catre orice utilizator,nu doar de catre cele specializate .Astfel cu un simplu calculator performant,orice date,oricat de criptate ar parea,pot fi sparte intr-un timp extrem de scurt ( cel mult patru ore) si chiar falsificate ( Oau...ca sa vezi)

Controlul total asupra cetatenilor: se va sti in orice clipa unde suntem,cu cine suntem,tranzactiile financiare,rutele de calatorie s.a.m.d

Microcipurile implantate la animale au provocat cancer in aproximativ 10% din cazurile implanturilor.Tesutul cancerigen a aparut intotdeauna in jurul cipului RFID

Cel care va refuza cipurile din varii motive,va fi lipsit de serviciile publice,care cer o identificare la baza de date,generand astfel o izolare si instrainare sociala.Deci persoanele fara cip nu exista

monitorizarea prin satelit pe baza identificarii faciale reprezinta o amenintare la propria viata,daca luam in consideratie ghidarea rachetelor antipersoana prin satelit.O eventuala lovitura de stat omoara orice persoana cu ajutorul rachetelor ghidate dupa recunoasterea faciala.Tehnic acest lucru este deja posibil.Deci cipul biometric poate servi si la terorism,ucideri si crima organizata

 

 

«1345»