FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fc Steaua - Alicante Cf 2 - 0 (1 - 0)

«123»
fcsteaua.ro22.01.2009 10:39

min1 : A inceput meciul!

 

min 5 : Lovitura libera de la marginea careului pentru Alicante, sutul este deviat de zid, iar apoi fundasii Stelei reusesc sa respinga

 

min 8 :Greseala la mijlocul terenului a lui Bicfalvi, dar sutul celor de la Alicante trece putin pe langa poarta

 

min 10 : Szekely , primeste migia pe parta dreapta de la kapetanos, dar intra in unghi si sutul la poarta este slab

 

min 18 : GOOOOOOOLLL STEAAAAUUAA, Kapetanos, reuseste deschiderea scorului dupa un sut superb de la 20 de metri lateral dreapta

 

min 32 :Mare ocazie a stelistilor. Toja preia singur in jumatea careului, dar sutul sau din intoarcere este slab si este respins de un aparator.

 

min 45 : Finalul primei reprize

 

min 46 : A inceput repriza a doua

 

min * : la pauza Lacatus a schimbat toata formatia: Cernea - Petre Marin, Ghionea, Baciu, Rada - Lovin - Nicolițã, Dayro Moreno, Bogdan Stancu, Ochiroșii - Lițu

 

min 60 : Mare ocazie a stelistilor, lovitura de la colt, Bogdan Stancu vine in careu fara marcaj, loveste mingea cu capul, dar portarul respinge mingea.

 

min 90 : Litu marcheaza cu sange rece, cu un sut plasat, de la 12 metri, pe sub portarul advers.

 

Scor final Steaua - Alicante CF: 2-0!

 

Dragoshel

 

AmuntBoy22.01.2009 10:49

cica nu e aia echipa

jucam cu niste pusti alicante B

Dragoshel22.01.2009 10:51

man, nusth ce sa zic, pe unele situri scrie cum am scris si eu(Hercules Alicante) iar pe altele ca echipa a doua a lor...

 

om vedea si noi la 17:00

mfun22.01.2009 10:54

 

scor final : 2 - 0

 

kapetanos

ionescu

spider7122.01.2009 10:59

Jucam cu Alicante CF nu cu Hercules.Se pare ca a fost o "comunicare " gresita intre clubul Steaua si organizatorul meciului!!Sper sa jucam mai bine decat in precedentul meci, cel cu Zurich.

:steag_cruce_invers:fular-campionii

Adrian22.01.2009 11:03

Ora 1600 locala.

La noi o sa fie 1700.

sabin130722.01.2009 11:14

Pana la urma cred ca va fi cu Alicante B din Liga a treia, echipa a doua a lui Alicante CF.

steaua_gloria22.01.2009 11:42

gsp ?

Virgil22.01.2009 11:55
Meciul va fi transmis in direct de GSP TV. Ora de incepere 17:00, ora României.
andrey_ptm_steaua22.01.2009 15:29

bv kapetanos :x asa gol:D

clausblaus22.01.2009 15:32

Gol frumos!

Kapetanos,singurul care misca un pic,dupa parerea mea.

 

SzabiStelistu22.01.2009 15:35

frumos golul lui kapetanos!!

Lari22.01.2009 15:52

Bai, ce-alearga astia in meciul asta. Deci, se poate...

 

O repriza ok, desi aia si-au creat mai multe ocazii decat m-as fi asteptat.

SteauaB22.01.2009 15:59

Gol frumos. Insa despre Lucian Filip, asa cum a zis si Leo Strizu, este 0 la tehnica. si la viteza. Iar de Ionescu, nu stiu ce sa zic. Are tehnica, insa poarte poarte putin.

MoWeed22.01.2009 16:01

E clar ca locul lui Ionescu nu e in banda stanga...

Alin B.22.01.2009 16:01

Intra acum " Perla Columbiei " . Incepe show-ul .

Allyylla22.01.2009 16:08

Joc slab pana acum :-? Deci foarte slab. Daca o ia pe "e amical pierdem sau castigam asta e" fara sa puna si ei putin osu' tot degeaba :-??

:-j

Sa speram ca avem mai multe de vazut in cea de a2a repriza ;)

Marius22.01.2009 16:24

ahahahahahaaaa... bine Stancu :D

zloty22.01.2009 16:26

nu e chiar asa de rau Litu asta :hmmm:

1uLy4Nn22.01.2009 16:31

cat ratam..dar si cu o echipa de o repriza jucam bine

steaua_gloria22.01.2009 16:55

nu va entuziasmati, Litu este de ***

Allyylla22.01.2009 16:58

Mda... :-j nici repriza asta nu am dus-o bine ;)

Bravo Dayro pentru marea ta nesimtire :-j asshole .. si bravo Stancu.. :-j pentru incercarile nereusite:)

 

Sper doar ca atunci cand va incepe cantonamentul din Turcia sa jucam mai bn.. cat despre Retur.. bafta Steaua ca ai nevoie 8-|

 

fularsteaua2

andrey_ptm_steaua22.01.2009 16:58

ce arbitru..park ar fi fost borcica la butoane :wanker: szekely si Dayro mi se par printre cei mai slabi...

Adrian22.01.2009 16:59

Jenant!

Nici nu mai are rost sa comentam meciul asta.

 

Kapetanos, Litu si Toja - singurele lucruri bune pe care le-am observat.

In rest...Ionescu mijlocas stanga :D...nu Laca draga, noi nu reprofilam:D

 

0 progres!

 

 

p.s.

In a 2a repriza, asa a fost de incitant meciul incat am adormit!

clausblaus22.01.2009 17:01

Nu stiu cat de important este scorul,chiar daca ai nostri au castigat cu 2-0.

Mai important mi s-a parut jocul fara stralucire,pe alocuri chiar mediocru,facut de ai nostri.Nu stiu ce sa cred!Daca asa vom juca si in returul campionatului...............

Singurul care a confirmat:Kapetanos!

:steag_cruce_invers:

«123»