Nu Luc, toata lumea spune de treaba cu Fulgerul Bragadiru fiindca echipa asta care e in divizia A, nu este adevarata Politehnica Timisoara. Pur si simplu este o echipa care a preluat un nume asemanator vechii echipe, si se chinuie sa ii preia palmaresul, in timp ce vechea echipa se zbate in divizia C. Poli asta a fuzionat la un moment dat cu AEK Bucuresti, si dupaia a transferat jumatate de F.C. National cu antrenor cu tot. Asta inseamna ca toti acei fani care umplu stadionul la Timisoara sunt mercenari, si au si-au schimbat echipa cum ai schimba niste sosete, fiidca s-au rupt in varf, le arunci, si gata, cumperi unele noi.
In mod normal toti acesti fani trebuiau sa aiba sentimente mai putin decat bune fata de echipa asta din divizia A. Este defapt RIVALA Politehnicii Timisoara. Trebuia sa fie un fel de Steaua-Dinamo. Dar nu, ei toti s-au hotarat in cateva zile sa tina cu cealalta echipa, ca asa era mai COMOD. Ca si cum, daca Steaua ar retrograda intr-o zi, toti stelistii ar incepe sa tina cu Dinamo. EXACT asta au facut toti Timisorenii. Penibil.
In rest, bafta, le doresc sanatate, locul 2, si Cupa UEFA la anul.