FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Duminica, toata lumea la patinoar!

«123»
fcsteaua.ro16.01.2009 21:01

CSA Steaua Bucuresti si www.fcsteaua.ro va invita duminica, 18 ianuarie 2009, la patinoarul Mihai Flamaropol din Bucuresti pentru a urmari ultima partida a ros-albastrilor in Liga MOL.

 

Desi au ratat play-off-ul competitiei, sportivii nostri au avut un parcurs bun, care a surprins pe toata lumea. Ca atare, la ultima reprezentatie in aceasta competitie in sezonul 2008/2009 merita sa fie sustinuti de cat mai multi suporteri.

 

Partida va incepe de la ora 15.00, accesul spectatorilor fiind GRATUIT. Adversarul Stelei in ultima etapa din Liga MOL este formatia maghiara Ferencvárosi TC, ocupanta locului 7.

 

Duminica, toata lumea la patinoar! Hai Armata, hai Steaua!

Stelist4Ever-=-STEAUA-=-16.01.2009 22:28

:steag_cruce_invers:VENEAM DA SUNT IN ITALIA fular-campionii

 

 

Un BlOg SuPeR

 

 

tricou_50017944.png

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE16.01.2009 23:07

AM RATAT PLAY-OFF-UL,DAR MAI AVEM SANSE LA CAMPIONATUL Romaniei, FORZA Steaua!!!!!!!!!!!! CU Steaua PANA LA MOARTE.

Nyghty17.01.2009 11:32

as fi venit cu siguranta,dar trebuie sa plec maine din Bucuresti :| sper sa fie cat mai multi prezenti...

1uLy4Nn17.01.2009 12:41

prezent fular-campionii

kaymack17.01.2009 12:58

ca de obicei prezent :) haideti cu totii fiti stelisti adevarati...

Hok3y17.01.2009 14:31

prezent maine

korynna17.01.2009 16:48

Poate ne strangem mai multi. Anuntati toti prietenii care sunt interesati.

floroflores17.01.2009 17:44

prieteni ros-albastrii,ne vedem maine la patinoar pt a aplauda Steaua care va fi singura echipa din Romania care va castiga 2 trofee!!! EVENT !!! Pt incurajarea baietilor si pt a face o repetitie inaintea play-offului,toti stelistii adevarati si inteligenti sunt asteptati alaturi de echipa noastra!!! RED BLUE SKY ARMY

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE17.01.2009 20:27

PEREZENT

floroflores18.01.2009 00:18

un apel cordial pt suporterul Steaua 112 si protectorul lui moweed de a nu rata nici acest meci al echipei noastre...si,moweed sa stii ca sunt multiple modalitati in care poti indeparta fanii de Steaua...dar eu tin prea mult la acest club ca sa ma retrag din cauza ta si a unui neavenit dpdv ros-albastru...zmarandescu a incercat prin forta,iar tu ai egalizat fanii Stelei cu niste neaveniti...te sfatuiesc sa nu mai tii cont de restul lumii de la tara fiindca,poate vei intelege ca Steaua este in Romania la nivel de Real Madrid !!! RESPECTATI_NE ISTORIA

f234567k18.01.2009 01:15

Ne vedem acolo...

floroflores18.01.2009 01:37

Am fost mandrii de ei cand au castigat campionate si cupe nationale...au reprezentat cu mandrie echipa nationala a Romaniei...de prea putine ori am fost alaturi de ei asa cum se cuvenea...dar cand am fost langa ei,acesti baieti niciodata nu ne-au dezamagit...acum,sfarsim Liga Mol in care baietii nostri au avut un parcurs mai mult decat meritoriu. Mai mult,unul dintre putinele trofee pe anul 2008 al CLUBULUI SPORTIV Steaua ne-a fost daruit tot de ei...Cupa Romaniei...acum se cuvine sa-i aplaudam si sa ii asiguram ca vom fi alaturi de ei in incercarea de a castiga Liga Nationala de Hochei...Toti cei care sunt apropiati de Steaua SUNT ASTEPTATI MAINE DE LA ORA 15.25 la patinoarul Flamaropol.

Fane18.01.2009 08:15

@floroflores

 

Ce-ai luat foc asa mah ?

MoWeed18.01.2009 09:25

@floroflores

 

M-ai inteles gresit; eu in nici un caz nu sunt protectorul lui 112. Disputa noastra pornise de la altceva. Chiar m-am certat de mai multe ori cu el, mai ales cand imi reprosa ca de ce tin cu Steaua cand si Brasovul are echipa de hochei si de fotbal. In nici un caz nu intentionam sa te fac sa renunti, chiar ti-am zis ca sper sa te razgandesti pentru ca esti printre putinii care mai anima sectiunea de hochei.

 

tipbv18.01.2009 10:06

moweed e un brasovean stelist floflores e de-al nostru..ar fii bestial sa fie full patinoarul..oricum vom juca play-offul ligii nationale de hockey..sa nu uitam de o asociatiune a sponsorilor care sa sprjijine sectia de hockey..cu Steaua mereu!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE18.01.2009 10:07
Am fost mandrii de ei cand au castigat campionate si cupe nationale...au reprezentat cu mandrie echipa nationala a Romaniei...de prea putine ori am fost alaturi de ei asa cum se cuvenea...dar cand am fost langa ei,acesti baieti niciodata nu ne-au dezamagit...acum,sfarsim Liga Mol in care baietii nostri au avut un parcurs mai mult decat meritoriu. Mai mult,unul dintre putinele trofee pe anul 2008 al CLUBULUI SPORTIV Steaua ne-a fost daruit tot de ei...Cupa Romaniei...acum se cuvine sa-i aplaudam si sa ii asiguram ca vom fi alaturi de ei in incercarea de a castiga Liga Nationala de Hochei...Toti cei care sunt apropiati de Steaua SUNT ASTEPTATI MAINE DE LA ORA 15.25 la patinoarul Flamaropol.

 

 

 

 

la ora 15:00, forza Steaua!!!!!!!!!!!!

RaMs3s18.01.2009 10:28

Datorita discutiilor pe acest forum....

m'ati hotarat o sa vin si eu la meci .... pentru prima data la un meci de hochei ...sa vedem ce-o sa fie :rolleyes:

kaymack18.01.2009 10:43
Datorita discutiilor pe acest forum....

m'ati hotarat o sa vin si eu la meci .... pentru prima data la un meci de hochei ...sa vedem ce-o sa fie :rolleyes:

 

 

acu 3-4 meciuri a fost si pt mine,1 oara si de atunci am venit la fiecare meci :D

floroflores18.01.2009 11:29
@floroflores

 

Ce-ai luat foc asa mah ?

m-am enervat pe moment,dar nu pe Marius sau pe stelisti...se stie pe cine...m-am saturat sa accept sa fim injurati si jigniti mereu,iar aici in Bucuresti sau pe site-ul nostru trebuie sa-i respectam pe cei care ne discrediteaza,ne minimalizeaza succesele,iar cand ne pleaca jucatorii jubileaza...(de ex Zabludovski)...in rest,nicio problema...Hai la hochei...

Fane18.01.2009 11:41

@floroflores

 

Te astept la patinoar :thumbsup:

floroflores18.01.2009 12:01
@floroflores

 

M-ai inteles gresit; eu in nici un caz nu sunt protectorul lui 112. Disputa noastra pornise de la altceva. Chiar m-am certat de mai multe ori cu el, mai ales cand imi reprosa ca de ce tin cu Steaua cand si Brasovul are echipa de hochei si de fotbal. In nici un caz nu intentionam sa te fac sa renunti, chiar ti-am zis ca sper sa te razgandesti pentru ca esti printre putinii care mai anima sectiunea de hochei.

eu chiar n-am nicio disputa cu tine sau cu vreun alt suporter stelist...chiar si incercarea naiva de a te face pe tine sa te indrepti spre Bv in detrimentul Stelei,alaturi de altele,il descrie perfect...sper ca si tu sa ma-ntelegi perfect...incearca si tu sau oricine sa intrii pe vreun site al adunaturilor din ciuc...si prezinta-te ca suporter stelist din Bucuresti...in cel mai bun caz,nu vei fii bagat in seama,te asigur!!! Sper ca ma intelegi exact!!! Te astept la meci astazi.

Azzido18.01.2009 12:19

vin si euuu :D

Saramago18.01.2009 13:30

Steaua a inceput ultimul joc din sezonul regulat al Ligii Mol cu tanarul Istvan Csergo in poarta. Iar in minutul 2 Andras Kostandi, asistat de Mihai Georgescu si de Razvan Lupascu, a fructificat o situatie de dubla superioritate: Steaua - Ferencvaros 1-0...

...ce meciuri erau pe vremuri intre Steaua si Ferencvaros in Cupa Europei (asa s-a numit competitia intercluburi de pe batranul continent pana in 1997). La inceputul anilor '90, pe actualul "Mihai Flamaropol", Steaua a invins cu 6-4 pe Ferencvaros intr-un meci decisiv pentru calificarea in etapa secunda a competitiei europene. Maghiarii au condus cu 2-0, insa stelistii, ajutati de un public minunat, au revenit in joc si au obtinut un succes foarte frumos! Cei mai buni stelisti in acel meci au fost Burada si Ion Zaharia, hocheisti lansati la Galati. (in faza urmatoare a competitiei Steaua a fost...lovita de tren, va mai amintiti, prieteni, acel 0-21 cu DEG Dusseldorf?)...

...au fost si doua jocuri oficiale la Budapesta intre Ferencvaros si Steaua, jocuri contand tot pentru Cupa Europei. O data au invins ungurii (9-3 parca), o data s-au impus "militarii" cu 4-3 si au acces in turul secund al competitiei (acolo unde au inregistrat un...1-13 in jocul cu Lada Togliatti, ma rog, la rusi evoluau, intre altii, Emelin, unul dintre fratii Butsaev si, sper sa nu gresec, actualul centru de la Washington Capitals - Viktor Kozlov)...

...eu ma gandesc la anii '90, iar ungurii inscriu; Daniel Simon, ajutat de Levente Szilagyi, a fructificat in minutul 10 o situatie de om in plus: Steaua - Ferencvaros 1-1.

floroflores18.01.2009 14:57

chiar nu mai conteaza ce se mai intampla pe teren dupa ce militienii si-au facut numarul din nou...trebuie facut ceva fiindca e deplorabil ce pot sa faca tablagii astia...nu conteaza cate facutati ai absolvit,cat creier ai in cap,fiindca esti tratat ca o mizerie de niste analfabeti,care nu stiu altceva decat sa loveasca...S-ar impune o discutie si cu Dl presedinte Carlan,care din pacate a avut alte prioritati astazi decat cea de a veni la meci...o interventie din partea dansului mai putea salva ceva...sper sa mai aflam noutati de la ce s-a intamplat pe strazi... :steag_cruce_invers:

«123»