FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

HATTRICK-UL LUI MIREL RADOI

«123»
ANTIgigi24.08.2005 14:59

In primul si in primul rand nu ma lua cu BAI...daca ai cat de putin bun simt...si in al doilea rand da ai dreptate, nu pot juca in fiecare meci perfect...dar in meciurile decisive se vede cat de bun esti intradevar, in meciurile cu miza.Atunci mai bine ar lasa declaratiile optimiste deoparte decat sa se intoarca cu capul plekat.Capisci?

FanSteaua4Life24.08.2005 15:22

antiGigi eu te inteleg...dar gandestete ca Radoi a lipsit 4 meciuri in acest sezon asa ca nu avea cum sa fie in forma maixima...a gresit, da, este omeneste sa gresesti da de la a greso avea i pana a pierde o calificare este drum lung, nu a fost numai vina lui...cat despre Banel el a vrut sa fac mult si nu a facut mai deloc, nu este obisnuit cu jocuri cu astfel de miza, nu are inca experienta necesara, dar in curand sunt sigur ca o va avea...

Alex_100k24.08.2005 15:30

Ce nu se intelege e faptul ca unul din "stalpii" nationalei si capitanul echipei campioane a mancat un meci extrem de important. Daca se intampla intr-un meci din campionat cu o echipa "ne-rivala" nu se mai punea problema. Nu se poate sa-i luam apararea in acest moment. Cand dai cu stangul in dreptul si mai ai si nu stiu ce pretentii sa te transferi la o echipa mare, nu te poti astepta sa fii ridicat in slavi.

ANTIgigi24.08.2005 15:31

Ai perfecta dreptate FanSteaua4Life Mirel a jucat putin si nu stiu cat de pregatit era. Poate ca daca juca el la mijloc si Goian la mijloc eram mai puternici in aparare.In schimb Banel, vorba ta, a vrut multe si nu i'a reusit mai nimic. Am pierdut o calificare,dar am castigat experienta si cred ca Radoi va mai ramane la Steaua cel putin un sezon, tocmai pt a ne ajuta sa intram anul viitor sa intram in grupe, sa e razbune intr'un fel.Avem o echipa foarte tanara si e bine asta.

Alex_100k24.08.2005 15:36

nu v-ati saturat de atata "experienta" acumulata? Eu unul mai vreau si rezultate.

kishcutia24.08.2005 15:54

cel mai corect pt el mi se pare sa plece. A venit momentul sa isi ia la revedere. Cei care am tinut la el o sa suferim, restul o sa se bucure(ca atata-i duce capul). Prea au fost multe, si scandalurile astea pornite acum sunt chiar culmea!

Ma asteptam de la presa sa=l calce in picioare, ma asteptam de la "marile personalitati" ale fotbalului nostru de toata jena sa se apuce sa comenteze aiurea in interviuri....dar la suporterii stelisti nu ma asteptam. Nu ma asteptam la asa reactie de la NICI UN suportert stelist. dezamagitor!!!!

ccipri24.08.2005 16:19

Nu mai dati in Radoi.A prins si el o zi proasta aseara.....dar e un jucator valoros!Si mai presus de toate avem nevoie de el!

SSK24.08.2005 16:21

kishcutia, mi se pare chiar surprinzator post-ul tau. Dintre toti participantii la acest mare fenomen social care este fotbalul, tu fix pe suporteri ii idealizezi ? De la ei te astepti la o reactie unanima ? Nu ti se pare evident ca intotdeauna vor exista mai multe opinii si mai multe mijloace de exprimare a acestor opinii ? Daca nu, inseamna ca esti un idealist incurabil. Daca da, atunci de ce ai mai fi atat de "dezamagit" ?

 

P.S. don't take it personal :)

ADRIAN PACURAR24.08.2005 17:12

Se pot invoca dramatismul si lipsa de sansa dar inainte de toate trebuie adusă in discutie prostia in stare pura asociată cu lipsa de valoare a unei echipe care vrea să intre in Liga Campionilor cu jucatori de-o mediocritate lustruita Dar modestii macar lupta caldarea plină rasturnind-o "valorile".

 

Dacă Baciu sau Goian ar fi facut greselile lui Radoi de-aseara Ciobanul i-ar fi numit tradatori si i-ar fi trimis in transhumanță dincolo de zarile Piperei. Acum un an, pentru o vină infinit mai mica intr-un meci soldat pină la urmă cu calificare, Vivi Rachită era excomunicat. Nu demult, după Supercupa Keca era dat afară după o gafă care era de fapt a lui Ghionea, dar de Ghionea n-are voie să se atingă nimeni, pentru că e protejatul lui Meme.

 

De-asta nu se califică Steaua in Ligă si pierde in fata unei echipe zaharisite, care n-a batut pe nimeni in campionat de astă-primavara Pentru că e o echipă de protejati, de pile si de clienti. Sau, după caz, in functie de cum i se nazare patronului, de tradatori si de hahalere.

 

De vreo doi ani, Mirel Radoi nu mai e la Steaua doar fotbalist si capitan de echipa ci si rasarit de soare, izvor de viață, apă si aer. Fară el nu se mai face niciodată miine. Pune antrenorii, dă jucatorii afară din vestiar, dar, de cind se tot ceartă cu toată lumea si face pe desteptul, a uitat să sară la cap sau să bage alunecari. Vorbeste mai rar decit dă autogoluri si reuseste să rezolve de unul singur problema calificarii. A calificarii norvegiene, fireste! Într-o atmosferă contaminată precum cea din Ghencea, in care se ajunge in doi pasi din conducerea administrativă in puscarie si inapoi, era previzibil să apară astfel de sefi de junta

 

Dincolo de prostiile pe unitatea de timp ale lui Mirel, trebuie remarcată si acuratetea stilistică a lui Protasov. E singurul antrenor din lume care a reusit să inceapă cu doi fundasi stinga un meci in care teoretic trebuia să atace. Și unicul pe care in fata unui adversar prabusit fizic nu-l duce mintea să facă si a treia schimbare. Un jucator proaspat intre niste barbati intre două virste care gifiie si asteaptă fluierul final! Pentru asta nu-ți trebuie nici Coverciano si nici macar scoala de papistasi tehnico-tactici a lui Riciu. Ajunge o simplă privire in teren

sursa www.gsp.ro

SSK24.08.2005 18:56

Articolul de mai sus este cu adevarat tendentios. Nici nu stiu daca-mi doresc ca semnatarul lui sa-l fi scris din prostie sau interesat. Oricum, e rau ca astfel de jurnalisti fac parte din breasla in care cica isi pune speranta tot romanu' :oops:

SteauaToronto24.08.2005 18:59

La presa din Romania poti sa te astepti la orice!

Konigtiger24.08.2005 20:12

Parerea mea personala e ca la Radoi s-a vazut ca a jucat o data la doua saptamani din cauza suspendari din campionat. Suporterii care la-au amenintat uita sigur de cate ori a fost cel mai bun jucator al vreunui meci. De vina sunt cam toti, in special Protasov ca a facut experimentu cu Nesu.

FANATIK RED-BLUE24.08.2005 20:30

Rusine celor care au scris acel mesaj. Nerecunoscatorilor.

Ce ar fii trebuit sa faca suporterii lui Roberto Carlos, dupa imensa gafa din meciul cu rivala de moarte Barca.

Daca imi pun mintea la "scanat", va dau n jucatorii de mare valoare care au gafat.

Radoi este si el om, nu robot (de si multi il credeau astfel, dupa evolutiile incredibil de constante si fara greseala). Voi nu gresiti niciodata, nu-i asa?

SteauaToronto24.08.2005 20:33

Cititi GSP sa vedeti ce povesti inventeaza astia:

,,la ora 1:00 aripa grea a galeriei din Ghencea s-a deplasat la complex si au scris mesaje impotriva lui Radoi"!

 

 

Presa din Romania ar trebuie sa fie dusmanul nostru nr.1 acum nu Dinamo sau Rapid!

mountytoma25.08.2005 02:05
Sa-i = p..a lui Mirel toti cei care il criticati.Ati uitat ca este idolul nostru,al stelistilor [ADEVARATI,e drept,nu al lingailor care se semneaza stelisti]

mai sile-jardel, fa-i tu chestia asta lui Radoi, ca tot il placi asa de mult.

Radoi este de multa vreme un nesimtit cu nasul pe sus, si nu greselile lui deranjeaza cat atitudinea. dar cred ca e prea mult ca sa intelegi si tu.

imi pare rau ca a gresit, nu doar pentru ca am pierdut calificarea, cat mai ales pentru ca acum nu va mai vrea nimeni sa il ia. si ramane in continuare sa imputa atmosfera la echipa!

kishcutia25.08.2005 03:34
kishcutia, mi se pare chiar surprinzator post-ul tau. Dintre toti participantii la acest mare fenomen social care este fotbalul, tu fix pe suporteri ii idealizezi ? De la ei te astepti la o reactie unanima ? Nu ti se pare evident ca intotdeauna vor exista mai multe opinii si mai multe mijloace de exprimare a acestor opinii ? Daca nu, inseamna ca esti un idealist incurabil. Daca da, atunci de ce ai mai fi atat de "dezamagit" ?

 

P.S. don't take it personal  :)

poate ca sunt idealista...dar mi s-ar fi parut normal sa fim toti alaturi de el tinand cont de ce a facut el pt Steaua. Si totusi ai dreptate, ce mai e normal azi? :) Mi-ar fi placut sa se vada acum aceeasi suporteri care l-au aplaudat pe Munti cand a ratat penaltyul in meciul cu Valencia! Dar nu prea se poate...vreau prea mult, si cer prea mult cand cer sa oferim unui jucator de-al nostru CEL PUTIN ceea ce merita!

In privinta faptului ca exista mai multe opinii: nici nu ma asteptam la altceva, ma asteptam sa fie judecat aspru, poate acuzat dar de aici pana la "Mori Radoi" si "Radoi iti rupem dintii" e cale lunga...

Marius_6225.08.2005 04:07

Sunt total de acord cu tine ca GSP isi baga nasu' unde nu e treaba lor.

Cat despre faza cu suporterii radicali, sa ne mai lase cu exprimarile astea exagerate, de unde atata radicalitate (chiar asa niste pusti teribilisti au ajuns sa fie suporteri radicali!!!!)!!! Daca apareau mesaje de genul Radoi suntem alaturi de tine in cel mai bun caz le ignorau, ca despre radicalitate nici un poate fi vorba desigur, nu?

 

Dar ce sa mai vorbim despre profesionalismul GSP, se comporta in continuare ca un tabloid scandalos de 2 bani cu stiri senzationale ce tin capul de afis: "Radoi amenintat cu moartea" ....... Ce sa ne mai facem, ce mai gluma !!!

 

Sa fim bine intelesi, Radoi a fost varza, Steaua a fost varza, Radoi ajunsese chiar sa-mi devina antipatic pentru ifosele lui, dar sa-l contestam asa de dragul unor neica nimeni (GSP&CO)mi se pare artificiala treaba rau de tot si nu de alta dar avem treaba...numai ca de noi depinde sa le-o dam peste bot, vine meciul cu Galatiul si normal ar fi sa fim acolo sa le aratam ca ne pasa de Steaua si chiar de Radoi

bluelions25.08.2005 04:57

Eu chiar nu va inteleg!

Voi sunteti siguri ca Radoi v-a mancat calificarea?

Sunt unii dintre voi care spun c-ar trebui sa plece din Ghencea!?!?!

Radoi doar a gresit...ATAT!!! CALIFICAREA ATI PIERDUT-O LA Bucuresti...daca bateati in Ghencea c-un 3-0 sa zicem (si la cum ati jucat ar fi fost mai mult decat normal), la Trondheim puteati juca cu tineretul si Radoi sau Nicolita nu v-ar mai fi dezamagit!!!

PAREREA mea, a unui SUPORTER care nu tine cu Steaua, ESTE CA IN TOT LOTUL PE CARE IL AVETI LA ORA ACTUALA DOAR VREO PATRU JUCATORI SUNT CU ADEVARAT DE SUPER-CLASA SI SI-AR DA SI VIATA PENTRU VOI PE TEREN: Mirel Radoi, Banel Nicolita, Dica SI OPRITA!!!!! CREDETI CA EI NU-SI DOREAU UCL? CREDETI CA AU CASTIGAT CAMPIONATUL CA SA JOACE IN UEFA? NU...AU VRUT CU ADEVARAT, CA VOI TOTI, Liga, dar NU AU PUTUT MAI MULT SAU AU AVUT UN GHINION TERIBIL CU norvegienii LA Bucuresti!!!!! Deci, parerea mea, NU-L MAI CONDAMNATI ATATA PE Radoi SI INCERCATI SA VA PASTRATI SI APRECIATI ADEVARATELE VALORI, PE CARE ALTII SI LE-AR DORI SA LE AIBA, DAR, NU LE AU!!!!!!!!!!

zarboss25.08.2005 05:03
Cititi GSP sa vedeti ce povesti inventeaza astia:  

,,la ora 1:00 aripa grea a galeriei din Ghencea s-a deplasat la complex si au scris mesaje impotriva lui Radoi"!  

 

 

Presa din Romania ar trebuie sa fie dusmanul nostru nr.1 acum nu Dinamo sau Rapid!

 

 

Presa din Romania in mare parte (80%) e la comanda diferitilor parveniti... si oameni care au facut bani din actiuni ilegale... si dupa cum stiti GSP si Prosport ... s-au simtit jignite si lezate de faptul ca li s-a interzis accesul in Ghencea... asa ca nu va asteptati in viitorul apropiat la vreun articol ..care sa elogieze sau sa ridice in slavi Steaua...

Plus ca s-a declarat razboi deschis intre publicatiile de mai sus si Jiji.. Jiji care vorbeste in numele Stelei...

zarboss25.08.2005 05:12
Eu chiar nu va inteleg!  

Voi sunteti siguri ca Radoi v-a mancat calificarea?  

Sunt unii dintre voi care spun c-ar trebui sa plece din Ghencea!?!?!  

Radoi doar a gresit...ATAT!!! CALIFICAREA ATI PIERDUT-O LA Bucuresti...daca bateati in Ghencea c-un 3-0 sa zicem (si la cum ati jucat ar fi fost mai mult decat normal), la Trondheim puteati juca cu tineretul si Radoi sau Nicolita nu v-ar mai fi dezamagit!!!

PAREREA mea, a unui SUPORTER care nu tine cu Steaua, ESTE CA IN TOT LOTUL PE CARE IL AVETI LA ORA ACTUALA DOAR VREO PATRU JUCATORI SUNT CU ADEVARAT DE SUPER-CLASA SI SI-AR DA SI VIATA PENTRU VOI PE TEREN: Mirel Radoi, Banel Nicolita, Dica SI OPRITA!!!!! CREDETI CA EI NU-SI DOREAU UCL? CREDETI CA AU CASTIGAT CAMPIONATUL CA SA JOACE IN UEFA? NU...AU VRUT CU ADEVARAT, CA VOI TOTI, Liga, dar NU AU PUTUT MAI MULT SAU AU AVUT UN GHINION TERIBIL CU norvegienii LA Bucuresti!!!!! Deci, parerea mea, NU-L MAI CONDAMNATI ATATA PE Radoi SI INCERCATI SA VA PASTRATI SI APRECIATI ADEVARATELE VALORI, PE CARE ALTII SI LE-AR DORI SA LE AIBA, DAR, NU LE AU!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Nu e Radoi singurul vinovat de ratarea calificarii ... intr-adevar are o parte de vina consisitenta... dar istoria ratarii calificarii si-a pus bazele inca de la Bucuresti...dupa aia a continuat cand au pasit pe stadion in retur... vinovati sunt antrenorul si MM-ul ca nu au stiut sa-si monteze elevii la miza jocului...

Normal ca jucatoruu erau aerieni cand au pasit pe gazon dupa ce MM declara ca "mergem sa ne calificam si sa le inchidem gura.. la ipocriti"... razboaiele personale ale conducatorilor.. ale acestor tarani.. cu toale de firma au distrus calificarea.. pai dupa ce au auzit jucatorii ce ziceau astia pe la TV ca batem cu 2-0 ca nu stiu ce .. normal ca si ei au intrat pe gazon facand liste cum sa cheltuiasca cei 100.000$...

 

Trebuia de un om care sa-i aduca cu picioarele pe pamant si care sa-i faca sa se concentreze la maxim

zarboss25.08.2005 05:15

Dar asta a trecut si ar trebui sa incetam si noi cu posturile astea ... ca incepem sa devenim penibili...

 

 

Vorbim atata despre trecut.. iar voi cei care il contestati pe Radoi .. va garantez eu ca daca pleaca o sa-l regretati cum l-am regretat pe Neaga...

 

hai sa ne gandim ce o sa facem in UEFA ,in campionat si in cupa Romaniei

bluelions25.08.2005 05:24

Zarboss, intr-o mare masura ai dreptate...doar ca, din punctul meu de vedere...pentru ratarea calificarii voastre in GRUPELE UEFA CHAMPION'S LEAGUE, ESTE DE VINA UN SINGUR OM (si acela nu este MM): RESPECTIVUL PERSONAJ NU A AVUT, NU ARE SI NU VA AVEA NICIODATA NICI UN FEL DE LEGATURA CU FENOMENUL FOTBALUL!!!!! IL DEPASESTE IN TOTALITATE!!!!! PENTRU EL FOTBALUL ESTE UN FEL DE LIMBA STRAINA PE CARE SE CHINUIESTE S-O INVETE DE CEVA TIMP, DAR, E MULT PREA GREA PENTRU EL!!!!! N-O VA INTELEGE NICIODATA!!!!!

ulivius25.08.2005 05:37

Singurul vinovat pentru acest esec este Gigi BECALLI. El creeaze mereu presiune si tensiune in randul echipei. Oamenii lupta de multe ori mai mult pentru a fi eroi decat pentru bani.

 

Dumnezeu acum l-a pedepsit pe cioban chiar prin finul sau Radoi care nu va mai face niciodata in cariera un meci dezastru ca acesta.

 

Din pacate tampitul de Jiji in loc sa-si asume si el o parte din vina pt ca nu a facut niste transferuri da totul in carca lui Protasov. Inainte de meci toti "tehnicienii" l-au laudat pe Protasov pentru cum a alcatuit echipa, pentru ca dupa razboi tot ei sa-l injure.

 

FORZA Steaua !!! FORZA Mirel !!!

bluelions25.08.2005 05:43

CORECT, Ulivius!!!!!

NICI EU NU PUTEAM S-O SPUN MAI BINE!!!!!

ADEVARATA Steaua SUNTETI VOI, NU ei!!!!!

Padrese25.08.2005 06:04

Bahhhhh, ati innebunit acu ce facem vindem/dam afara orice jucator greseste?

 

Asta e, a gresit se intampla oricarui fotbalist. E foarte usor sa lovesti intr-un om cand e jos, Radoi are pacatele lui, dar in acest moment are nevoie de ajutor pentru a-si reveni, cu ce ajutam Steaua daca distrugem un jucator destul de important pentru echipa? Sa vedem reactia publicului la meciul cu Otelul, ar fi o palma foarte mare pt toti gazetarii mancatori de ***** o reactie de sustinere a publicului.

 

Cat despre afirmatia celor de la gaozeta sporturilor- despre cei are au scris alea ca ar fi aripa dura a galeriei - m-a distrat afirmatia

«123»