FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

HATTRICK-UL LUI MIREL RADOI

«123»
mountytoma24.08.2005 01:44

Orice ar spune si cel mai obsedat suporter al lui Mirel Radoi, favoritul lui a dat cu mucii in fasole aseara pe masura educatiei si bunului sau simt.

Daca primul gol al lui Rosenborg nu i se poate imputa pentru simplul motiv ca nu a fost acolo unde trebuia sa fie, adica in centrul apararii, la golul doi atat a jucat batuta pe loc pe langa atacantul ala incat m-a disperat. Cred ca a fost vadit incomodat de o bashina care nu-i dadea pace si pe care voia sa o tina ascunsa de ziaristii rauvoitori care incearca sa ii blocheze transferul la Real Madrid, echipa care in sfarsit este dispusa sa dea 5 milioane de dolari pentru ca Steaua sa il PASTREZE pe Radoi. Iar la golul trei am primit o lectie de fotbal adevarat, o descoperire de ultima ora a vedetei din Ghencea. Un un-doi reusit intre piciorul stang si cel drept al superstar-ului lui Behehecali l-a facut sah-mat pe propriul portar.

Degeaba a pus cireasa pe varful rahatului cu golul marcat, Steaua era sufocata.

Du-te, Mirele, unde vrei tu, dar eu sper sa te duci in Asia, sa nu mai strici si meciurile nationalei, macar!

Virgil24.08.2005 02:21

Unii dintre noi,nu sunt mai mult decat niste biete fiinte slabe de inger.

Nu mi se pare corect ca cel mai bun jucator stelist al ultimilor ani,sa fie desfiintat pentru ca soarta ne-a fost potrivnica.

E adevarat ca Radoi a avut o zi nefasta,dar sa fim de acord ca a revenit spectaculos cu acel gol la lovitura de colt.

Daca tot se cauta un vinovat pentru insucces,acela nu e decat echipa.Care din pacate s-a prabusit moral dupa primul gol al gazdelor.

Momentan astia suntem.O echipa care nu poate mai mult.

Dar sunt sperante solide pentru mai bine.

mountytoma24.08.2005 02:49
(Unii dintre noi,nu sunt mai mult decat niste biete fiinte slabe de inger.

Nu mi se pare corect ca cel mai bun jucator stelist al ultimilor ani,sa fie desfiintat pentru ca soarta ne-a fost potrivnica.)

 

daca soarta l-a impiedicat pe Radoi sa intinda piciorul pentru a bloca sutul la golul doi, si tot soarta i-a trimis mingea din stangul in dreptul la golul trei, e bine ca stiinta jocului acestui vagabond l-a ajutat sa nu fie la locul lui la primul gol, ca nu cred ca ii scapa autogolul nici atunci.

hai sa fim seriosi, Mirel e o umbra a aceluia care ne-a incantat odata prin darzenie si implicare. acum, pe primul loc e nesimtirea! si din pacate urmeaza aroganta, vedetismul. ati vazut ce odihnit era dupa golul trei al norvegienilor? el, al carui tricou era ud fleasca dupa primele cinci minute ale meciului!

sorin_77724.08.2005 02:52

Nu trebuie desfiintat, dar trebuie pedepsit... Sa joace la mijloc cat o mai juca... sa ramana Goian in spate...

 

IRONIE: Radoi a inscris 2 goluri in acest meci, poate il vede Piturca...

MC A24.08.2005 05:39

Eu zic ca tre sa ramana.A fost ziua lui nefasta dar se intampla si la fotbalisti mult mai mari de ex Samuel care a facut atatea gafe

rareeslh24.08.2005 05:43
Orice ar spune si cel mai obsedat suporter al lui Mirel Radoi, favoritul lui a dat cu mucii in fasole aseara pe masura educatiei si bunului sau simt.

Daca primul gol al lui Rosenborg nu i se poate imputa pentru simplul motiv ca nu a fost acolo unde trebuia sa fie, adica in centrul apararii, la golul doi atat a jucat batuta pe loc pe langa atacantul ala incat m-a disperat. Cred ca a fost vadit incomodat de o bashina care nu-i dadea pace si pe care voia sa o tina ascunsa de ziaristii rauvoitori care incearca sa ii blocheze transferul la Real Madrid, echipa care in sfarsit este dispusa sa dea 5 milioane de dolari pentru ca Steaua sa il PASTREZE pe Radoi. Iar la golul trei am primit o lectie de fotbal adevarat, o descoperire de ultima ora a vedetei din Ghencea. Un un-doi reusit intre piciorul stang si cel drept al superstar-ului lui Behehecali l-a facut sah-mat pe propriul portar.

Degeaba a pus cireasa pe varful rahatului cu golul marcat, Steaua era sufocata.

Du-te, Mirele, unde vrei tu, dar eu sper sa te duci in Asia, sa nu mai strici si meciurile nationalei, macar!

 

 

 

bai mountytoma parca esti dinamovist. Radoi ii un jucator de clasa. FORZA Radoi!!!! sPRE UN TRANSFER DE SENZATIE!

kyd24.08.2005 05:50
Nu trebuie desfiintat, dar trebuie pedepsit... Sa joace la mijloc cat o mai juca... sa ramana Goian in spate...

 

IRONIE: Radoi a inscris 2 goluri in acest meci, poate il vede Piturca...

 

 

Acu chiar ca se intoarce la nationala.

Uitati a iesit si un lucru bun dupa acest meci.

Cristty_bossul24.08.2005 06:07
cum de va suportati ma in pm, l-ati ridicat in slavi pana acum si cand greseste si omu gata il dati afara!!?? Lasat-va de meseria asta de forumisti ca aberati prea mult :idea:
The Flyer24.08.2005 06:10

bai mountytoma parca esti dinamovist. Radoi ii un jucator de clasa. FORZA Radoi!!!! sPRE UN TRANSFER DE SENZATIE!

 

ma lasi cu senzationalu' jucator?e prima oara cind comite gafe d-astea?!e un taran prost,plin de fite si frustrari!si mai e si turnator de prin vestiar!

sa plece unde vrea nashu',sunt satul de citi tarani prosti au ajuns sa disteze la Steaua!

shagrat24.08.2005 06:17

vreau doar sa va amintesc de un meci Dinamo-Steaua 2-1 acum 2 ani...gol grigorie min 90 cu capul de langa Radoi...apoi Steaua-rapid 3-3(gol niculae in colaborare cu mierel:))....am mai zis, gafeaza si Radoi exact in meciurile in care avem mare nevoie de siguranta!pacat, altfel e un fotbalist bun , dar nu cred ca se concentreaza cat ar trebui!

Nero24.08.2005 06:48
Iar la golul trei am primit o lectie de fotbal adevarat, o descoperire de ultima ora a vedetei din Ghencea. Un un-doi reusit intre piciorul stang si cel drept al superstar-ului lui Behehecali l-a facut sah-mat pe propriul portar.

 

Asta a invatat-o de la Ghionea, in supercupa :ironic: Numai ca lui i-a si reusit.

 

Bun, poate ca n-o trebui desfiintat, ca orice om greseste, dar cam de un an incoace, toti cei care au gresit (mai mult sau mai putin grav), au cam plecat de la noi :roll: De data asta, in ciuda faptului ca il consider (si eu) principalul vinovat, sunt convins ca Steaua are nevoie de el, e jucator valoros. Si-apoi, nu greseste chiar meci de meci ;)

Deci, pedepsit, dar nu desfiintat, cum zicea cineva.

mountytoma24.08.2005 07:31

 

mai rarees, daca Steaua tine in continuare supersclifositii astia de Radoi, Dica si fl Dumitru, si daca se desfiinteaza toate celelalte echipe din lume, s-ar putea sa ma fac dinamovist, da' mi-e ca tre' sa mor inainte!

daca ai reusi sa il privesti pe Radoi cat de cat obiectiv, s-ar putea sa constati ca profilul lui moral se potriveste la fix cu javrele!

mika24.08.2005 08:03

Eu zic ca Radoi trebuie lasat in pace.A gresit...nimeni nu Neaga asta dar nu este cazul sa fie pus la zid.Ii se putea intampla oricui..Daca o sa fie criticat si de suporterii Stelei atunci este posibil sa vre sa plece si n-avem nevoie de asa ceva.Nu este nici primul nici ultimul fotbalist care greseste.Aceste critici e posibil sa-l afecteze foarte tare si dupa aia sa nu mai dea randament maxim si o sa va intrebati de ce?!Cred ca deja se autocritica si nu mai are nevoie si de criticile noastre...pana la urma suntem suporteri si nu judecatori...trebuie sa ne sustinem echipa si in astfel de momente.La meciul cu Otelul tot stadionul ar trebui sa-i scandeze numele cum n-a mai facut-o niciodata...ca sa-si dea seama ca suporterii Stelei inca il iubesc!!!!!

mika24.08.2005 08:03

Eu zic ca Radoi trebuie lasat in pace.A gresit...nimeni nu Neaga asta dar nu este cazul sa fie pus la zid.Ii se putea intampla oricui..Daca o sa fie criticat si de suporterii Stelei atunci este posibil sa vre sa plece si n-avem nevoie de asa ceva.Nu este nici primul nici ultimul fotbalist care greseste.Aceste critici e posibil sa-l afecteze foarte tare si dupa aia sa nu mai dea randament maxim si o sa va intrebati de ce?!Cred ca deja se autocritica si nu mai are nevoie si de criticile noastre...pana la urma suntem suporteri si nu judecatori...trebuie sa ne sustinem echipa si in astfel de momente.La meciul cu Otelul tot stadionul ar trebui sa-i scandeze numele cum n-a mai facut-o niciodata...ca sa-si dea seama ca suporterii Stelei inca il iubesc!!!!!

FanSteaua4Life24.08.2005 08:19

Voi sunteti dea dreptul nebuni?...cum puteti spune ca Radoi are profil de dinamovist?...voi credeti ca nici un suporter al Stelei nu seamana in mare masura cu unu a lui Dinamo?...cu toate astea nu il impiedice sa tina cu Steaua...adevaru ca voi sunteti fotbalisti de performanta si stiti cum e sa joci intr-un meci cu asemenea miza...taicamiu a fost tenismen, campion la sub 21 in Romania si era unul din cei mai promitatori tenismeni tineri ai Romaniei...dar la cel mai important meci al sau a cedat psihic si a facut cel mai prost meci din viata lui...acolo sa erminat cariera lui...credeti ca el nu a vrut sa dea totul in teren?...credeti ca Mirel nu a vrut sa dea totul?...sau Banel?...sau Lovin?...sau Ogararu?sau oricare jucator de la Steaua?...dar sunt momente in viata atunci cand incerci sa faci tot ce iti sta in putinta si tocmai atunci apare ceva negru...c a gresit, da, sunt de acord...far care dintre noi nu greseste o data in viata?...roberto Carlos a pierdut anult trecut meciul contra barcelonei Barça - Real 3 - 0 si totusi joaca la real...avem noi oare dreptus sa il criticam pe Radoi?...suntem noi oare perfecti?

sile-jardel24.08.2005 08:33

Sa-i **** p..a lui Mirel toti cei care il criticati.Ati uitat ca este idolul nostru,al stelistilor [ADEVARATI,e drept,nu al lingailor care se semneaza stelisti]

redbluestar24.08.2005 08:37
Sa-i = p..a lui Mirel toti cei care il criticati.Ati uitat ca este idolul nostru,al stelistilor [ADEVARATI,e drept,nu al lingailor care se semneaza stelisti]

 

:D asa sa faca, mah, ai dreptate

MC A24.08.2005 12:13

Perfect de acord cu sile. :mrgreen: A gresit si Rdoi o da ta si acum il mancati de cur.Neaga cum nu juca nimic si dupa aceea il ridica lumea in slavi?

SteauaToronto24.08.2005 13:10

Suporterii stelisti il contestă pe Radoi

Suporterii echipei Steaua nemultumiti de prestatia capitanului Mirel Radoi in meciul cu Rosenborg, scor 2-3, din Liga Campionilor, au scris, cu vopsea albastra pe zidul exterior al stadionului din Bulevardul Ghencea, mesajul: "Radoi, iți rupem dintii". Mesajul, scris pe zidul de langă casa la care se vand bilete pentru tribuna 0 si tribuna I, a fost insă acoperit cu vopsea albă de angajatii stadionului "Steaua". Radoi a gresit la toate golurile echipei Rosenborg Trondheim, in meciul disputat marti, in mansa secundă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Golul trei al formatiei norvegiene, din minutul 60, a fost chiar un autogol al capitanului FC Steaua. Mirel Radoi a fost autorul primului gol stelist, la scorul de 0-3, in minutul 74. La sosirea delegatiei steliste de la Trondheim, Radoi a refuzat să facă declaratii.

 

Sursa: GSP!

 

 

Dupa cum vedeti GSP iar vrea sa inceapa scandalul! :evil:

MC A24.08.2005 13:17

Era de asteptat ca sa se gaseasca cineva sa faca magarii d-astea :evil:

SSK24.08.2005 14:22

Nu cred ca e cazul sa presupunem ca GSP iar vrea sa inceapa scandalul, am putea spre exemplu sa ne gandim de ce s-au gasit suporteri ai Stelei care sa scrie pe zidurile stadionului asa ceva :!: Dupa aceasta intrebare (si dupa o privire mai atenta si pe acest forum), raspunsul vine logic : pentru ca o parte a suporterilor stelisti il contesta pe Radoi ca urmare a acestui meci ! Si cum intotdeauna cei care au ceva de spus se aud in dauna celor care nu au...rezultatul il vedem pe zidurile stadionului.

 

Parerile sunt oricum impartite si cel mai bine e ca fiecare si-o poate exprima pe-a lui. Daca se poate si argumentat, atunci ar fi perfect. Oricum, cred ca pe masura ce timupl va mai trece, ne vom aduce cu totii aminte de evolutiile magnifice ale lui Radoi la Steaua si ne vom da seama ca niciodata un om nu poate pierde o calificare. Radoi a gresit si toti stim asta, dar el nu merita transformat intr-un tap ispasitor. De data aceasta, cred ca "trupa" trebuie sa-i fie alaturi Capitanului.

zarboss24.08.2005 14:27

Radoi are valoare si a demonstrat-o nu numai odata... nu stiu ce aveti cu el ... cum greseste cum pe el.. daca face ceva bun ... mama ce bun e Radoi...

Trebuie sa dam dovada de suporteri adevarati.. si sa sustinem echipa inclusiv Radoi... ca oricum.. timpul nu se mai intoarce indiferent cat dam din papagal aici pe forum...

Asta e .. eu cred ca a gresit toata echipa... nu numai Radoi... pai pana sa ajunga mingea la Radoi.. a mai trecut pe la 5-6 jucatori de-ai nostri... asta e un joc de echipa...

Grinch24.08.2005 14:33
Sa-i = p..a lui Mirel toti cei care il criticati.Ati uitat ca este idolul nostru,al stelistilor [ADEVARATI,e drept,nu al lingailor care se semneaza stelisti]

 

E bun ca jucator...idol NICIODATA ! Unicul idol este Laca .

ANTIgigi24.08.2005 14:49

Mi se pare normala aceasta atitudine a suporterilor de a fi suparati, ba chiar mai mult nervosi, revoltai, porniti impotriva capitanului. Cu siguranta Radoi a vrut sa "joace" asa bine. A gresit, dar la fel cum a gresit el ai gresit si altii de la Steaua. Dar ei nu erau capitani si nu erau fundasi de nationala si nu erau acei care ne scoteau din rahat in anumite meciuri. Au si uitat unii cate a facut acest JUCATOR(despre om nu poate fi vorba in aceste momente)pt Steaua?!Sunt si eu suparat si chiar dezamagit de jocul prestat. Dar era intr'un fel normal, Steaua nu a mai jucat nimic in deplasare de la meciul cu bulgarii.NICI MACAR GOL MARCAT! Si poate ca nu meritam victoria, calificarea s'a pierdut in Ghencea, unde nu am fost in stare sa bagam mingea in poarta. Vina este a jucatorilor, depinde de ei daca baga mingea in poarta din 5-10 m. Deja aici antrenorul nu mai are ce sa faca. Adevarul este ca...poate Steaua nu are in acest moment fata de Liga...deocamdata...si sa ramanem cu picioarele pe pamant, nu ca Fotbalistul Meeeee Meeee care vorbeste mult prea mult...Va veni si clipa noastra....sunt sigur....

PS: Banel ne'a dezamagit pe toti....se astepta cineva?

SteauaToronto24.08.2005 14:53

Bai AntiGigi nici un jucator nu e perfect! Ce vrei acum sa joace fiecare meci perfect?

«123»