FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FC Vaslui 1 - 1 (1 - 1)

«1456»
Bogdan4Steaua27.02.2009 19:13

Intre timp s-a facut 1-0 pentru vasluieni, gol Wesley. Cat dai, atata face.

 

Noi am investit un rahat, vom culege la sfarsitul campionatului acelasi lucru: un rahat.

 

Ma uit la jocul Stelei si imi vine sa rad. De necaz...

Lari27.02.2009 19:22

Daca Stancu nu marca, era mancat!

 

Oricum, Vasluiul sta mult mai bine pe teren decat noi. INCREDIBIL!!!

Khalid27.02.2009 19:30

NU avem mijlocas stanga si Ochirosii isi rupe picioarele in Liga a IIIa. INCREDIBIL!

Robinson Rufay Zapata27.02.2009 19:55

Stancu isi bate joc de ocazii , Nicolita fuge mult dar fara rost , la fel si toja si kapetanos , la gol era nevoie de un rada care e mai mobil decat Baciu...sa speram ca vom scoate totusi un egal

Lari27.02.2009 20:07

Bannerele afisate pana acum:

 

"Pieri din Ghencea, Satanã" și un desen care înfãțișa chipul diavolului. Fanii au aprins torțe care ieșeau prin desenul respectiv, iar apoi le-au aruncat în apropiere de gazon.

 

"Ai fost odatã un simbol de demnitate și onoare... cum ai putut sã te întorci pe bancã oare",

 

"Simțindu-ne stingheri în propriul stadion, luptãm pânã la plecarea ultimului gibon".

 

 

 

CoRsSo27.02.2009 20:41

Hai Lacatus! Cel mai mare antrenooooooor !

Robinson Rufay Zapata27.02.2009 20:58

a doua repriza a fost mai alerta , dar cum am si zis daca scoatem un egal sa ne multumim cu el

weeezer27.02.2009 21:04

1-1 cu Vasluiul acasa, chiar daca n-au avut decat un sut pe poarta tot meciul.

 

LOL

 

70% din personalul "la vedere" al echipei trebuie inlocuit. Toata conducerea (administrativa si tehnica) + mare parte din jucatori. Nu e posibil ca meci de meci, singurii remarcati sa fie fundasii.

 

Si apropo de fundasi, imi pare rau ca Baciu nu a primit mai multe sanse. In seara asta a facut din nou un meci foarte bun.

predatorpulse727.02.2009 21:19

Felicitari gibonului Becali si "maestrului" Lacatus pentru debandada in care se afla Steaua de la inceputul sezonului. De jijinho n-as vrea sa zic multe pentru k a ruinat echipa asta in atatea moduri incat mi-ar trebui 10 pagini ca sa le acopar pe toate,insa Lacatus...Lacatus m-a dezamagit foarte tare. Stiam k nu e un mare antrenor insa daca vedea ce gauri are in echipa de ce nu a cerut niste jucatori de picior stang? Astazi am jucat numai pe o banda,cea dreapta.

 

Imi pare rau sa spun ca,desi lotul este praf,si Lacatus e slab de tot ca antrenor. In continuare as vrea sa enunt lucrurile care m-au enervat astazi in alcatuirea echipei:

 

-SISTEMUL. Stiu k Laca vrea sa foloseasca sistemul Spaniei de la Euro insa frate,cu jucatorii astia,nu merge. Nu poti sa joci cu un singur varf(cand atacul nostru e praf) iar mijlocasul central,cel care ar trebui sa blocheze si sa construiasca sa fie Ov.Petre(un inchizator ok insa zero ca playmaker,de la greseala lui a pornit faza golului). Trebuia sa inceapa cu thiago acolo,macar ala mai stie sa si dribleze din cand in cand.

 

-ALCATUIREA PRIMULUI 11- cel mai mult m-a enervat folosirea jucatorilor de picior drept pe stanga si folosirea lui banelinho,care orice mi-ati spune e anti-talent. Azi a jucat bine insa in urmatoarele meciuri isi va reveni la forma care l-a "consacrat" si din nou vom juca in 10.

Golanki,om de picior drept,a jucat pe stanga. Semedo(o panarama pe ambele benzi),om de picior drept,a jucat pe stanga. Toja,singurul stangaci,a jucat pe la centru-stanga si a facut un mare rahat pentru k trebuia mai mereu sa se intoarca cu mingea. Cand vezi k nu ai stangaci,mergi la patron si ceri jucatori,sau folosesti niste juniori care sunt stangaci.

 

-SCHIMBARILE-Lacatus a dovedit k este un antrenor micut cand a facut 2 schimbari in ultimele 10 minute. Ce sa faca frate aia(thiago si Litu) in 10 minute? Sa pozeze pentru fotografi?

 

Suntem praf si sper k v-ati dat seama de asta. Antrenorul e prost pregatit si lotul e dezechilibrat si cam lipsit de valoare de la mijloc in sus(cu putine exceptii). Avem mare bulan daca terminam pe podium. Ma uit acum la maimuta cum se mira pe gsptv ca Semedo si altii nu au valoare si k el crede k titlul e pierdut cu acest lot. Ca sa vezi ce chestie. Puteam sa-i zic asta de la inceputul campionatului,nu de acum. E jenant k vasluiul isi ia un wesley(care nu e cine stie ce dar e peste orice mijlocas ofensiv de la noi) iar noi ramanem cu ciurucuri pentru k Jiji e zgarcit.

 

Singura parte buna a serii a fost continuarea protestelor. Partea proasta este doar protestele ne-au mai ramas. Fotbal nu prea este,incompetenta e din greu(ca sa nu mai zic de impertinenta,vb de vorbele ciobanului) si perspectivele nu sunt prea roz. Daca ne chinuim atat acasa,sa vedeti ce "distractie" va fi in deplasari.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Joga Bonito27.02.2009 21:29

predatorpulse,

 

Nu mai posta la nervi ca arunci cu ineptii in stanga si dreapta. Campionatul a fost decis cand au invins javrele la Timisoara.

 

Banel a fost singurul jucator care l-as fi aplaudat daca eram in incinta stadionului si urmaream meciul. Sau dupa parerea ta Dayro a fost mai util echipei? Ia uimeste-ma, cum face de fiecare data Aditza. Ma cuprinde un entuziasm de nedescris cand stiu ca el o sa "compuna" analiza tehnico-tactica a meciului.

 

Ai vorbit despre schimbari. Spune-mi ce jucatori valorosi avem pe banca? Ce alternative mai avea Laca, cand Toja e inconstient si ia un cartonas rosu? Apare vreun Messi din pamant? Atunci cu siguranta l-ar fi bagat Laca in teren.

 

Sincer vreau sa terminam pe locul de Intertoto. Sa nu primeasca descreieratul de cioban nici macar un eurocent de la UEFA.

 

Mori ciobane!

Pirania27.02.2009 21:40

Meci destul de bun facut de ros'albastrii, in ciuda atmosferei mai mult decat penibile creata de asa-zisii suporteri. Cred ca mai mult de atat nu se putea. Cand proprii suporteri iti fac atmosfera defavorabila pe intreaga durata a meciului, neincurajand echipa nici macar o secunda, e greu sa te poti concentra si sa-ti iasa jocul mai bine de atat.

predatorpulse727.02.2009 21:43

@Joga,nu postez la nervi,crede-ma ca sunt destul de calm,poate prea calm avand in vedere k asist la al nspelea meci chinuit al Stelei pe teren propriu.

Imi pare rau dar parerea despre Banel Nicolita nu mi-o schimba nimeni. Daca o sa citesti post-ul meu o sa vezi k l-am laudat pe Nicolita,azi chiar a jucat bine,insa in majoritatea meciurilor e a cincea roata la caruta. Da,se daruieste,insa as vrea-l vad dand centrari bune din alergare,un dribling(i-a iesit unul astazi,ceea ce e binisor avand in vedere k e JUCATOR DE BANDA!!). Nu pot sa uit zecile de meciuri in care Banel doar a fugit si atat. Cand o sa il vad pe Banel ca face lucrurile pe care ar trebui sa le faca un jucator de banda(si sa le faca bine) o sa-mi schimb parerea despre el.

 

Ce jucatori valorosi avem pe banca? Pai asta incercam sa zic,ca nu prea avem iar domnul Lacatus nu s-a catadicsit sa-i ceara lui jijinho niste jucatori(vezi argumentul meu cu absenta atacantilor de valoare si jucatorilor de banda stanga). Daca a vazut k Jiji nu ii aduce nimic,de ce nu a plecat? Si nu ma luati cu faza aia "pentru k iubeste Steaua". Stiu k iubeste Steaua insa s-a umilit cand a ales sa revina la Steaua iar ciobanul nu i-a dat nimic in schimb,i-a dat un lot lipsit de valoare si i-a zis "descurca-te". Si nu are cum sa se descurce,e imposibil sa iei nu titlul,ci si o clasare pe podium. Cluj a dat bani si si-a luat jucatori,dinamu are atac,Urziceni are management,noi ce avem? Avem niste fani care sufera pentru aceasta echipa si lipsuri foarte multe in tot ce inseamna managementul echipei.

 

Sper ca mi-ai inteles punctul de vedere.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

maye27.02.2009 21:43
Meci destul de bun facut de ros'albastrii, in ciuda atmosferei mai mult decat penibile creata de asa-zisii suporteri. Cred ca mai mult de atat nu se putea. Cand proprii suporteri iti fac atmosfera defavorabila pe intreaga durata a meciului, neincurajand echipa nici macar o secunda, e greu sa te poti concentra si sa-ti iasa jocul mai bine de atat.

Ai jucat vreodata in conditiile astea ca sa sti cum e?

bodanelu27.02.2009 21:47

@Pirania, tu unde ai fost? ai fost la meci? de curiozitate. De ce nu ai incurajat echipa tu si ceilalti ca tine?

Si asta e problema... ca nu au incurajat suporterii. Daca cantam noi, sigur bateam cu 5-0!

 

pana una alta, topic inchis!

Discutile continua aici:

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=16307

Stanici28.02.2009 00:06
o sa fie lume la meci ??? dak e sa vina lume ma duc si yo cu pretena ... k se roaga de mn :)) dar so duc in templu si sa se auda numy M*** Becali ... in Liga Campionilor numy permit sa dau atatia bani p bilet ...poate o duc la un derby o sa fie ceva mai frumos ... cred k tot singur si cu baietii ma duc :| cand o sa se termine odata ??? cand o sa fim si noi un club care conducerea le plateste biletele si tortele cum e la Dinamo =))) na-ti vazut un leu biletu ...k sa vina macar 300 d insi sa strige augh augh...glumeam ...vr sa fim un club care sa nu strigam contra conducerii ...mie mi-ar placea sa fie Argaseala presedine ...cred k el sar descurca dar si p el il controleaza Becali

 

 

Omule, iti multumesc.. in felul tau m-ai convins inca o data sa imi rup oasele... serios vorbind, da-o-n plm, am ras cu lacrimi cand ti-am citit nenorocenia de post :)). Ai jucat in mod perfect rolul userului pentru care ar trebui inventat butonul de ban pentru prostie.

«1456»