@ Adrian
CITAT
De ce este considerat Lacatus o "piedica" in calea contestatarilor patronului?
Pt ca atat timp cat el e acolo stelistii vor fi impartiti. O parte va fi antibecalii puternic, cealalta va fi tacuta, ca sa nu il supere pe Lacatus. Lacatus e o piedica pt ca, atat timp cat el e la echipa, nu se va putea face nimic in ceea ce il priveste pe Becali.
Cat timp nu se va gasi unul ca sa cumpere clubul oricum nu se poate face nimic!Asa ca nu reusiti decat sa faceti rau degeaba echipei si asta se reflecta deja tot mai des in atitudinea antrenorului,vezi exprimarile lui Munteanu,Lacatus mai recente si apelurile lor,precum si in luarile de opinie ale unor jucatori cu personalitate gen Radoi,Ogararu,Goian,etc.Nu mai suntem in comunism ca o minoritate sa poata sustine ideea nationalizarii abuzive si nici nu cred ca e cazul acum sa se faca "o mare revolutie stelista" sau cine stie ce "mare puci stelist" numai pentru ca unii nu sunt capabili sa inteleaga ca acest club apartine cuiva(proprietar legal deocamdata).Daca ar fi sa-i impartim atunci s-ar putea imparti intre sustinatori ai garantiei proprietatii si contestatari ai acestui drept si nu cred ca atitudinea ta ar iesi in avantaj !Cine te opreste ca impreuna cu cei ca tine sa protestati in fata casei lui sau a sediilor lui de partid?Voi veniti la stadion pentru el sau pentru echipa ?De ce nu va instalati in fata casei lui si sa-l contestati si sa-l injurati la nesfarsit pana renunta cel mai slab,el sau voi ?Din lasitate?
CITAT
De ce se insinueaza implicarea lui Lacatus in ""jocurile murdare" tocmai de catre suporterii care il contesta pe patron cel mai vehement?
Pt ca a fost alaturi de becalii si la "valiza" si la "bricheta" si probabil si la alte smecherii despre care nu stim.
Nu poti sa te joci in noroi si sa nu te murdaresti.
Nu are "nici o legatura sula cu prefectura" si asta nu se poate dovedi fiind vehiculata doar de niste minti bolnave!Este inca o dovada a lipsei de respect fata de Lacatus si de aceea nici un stelist adevarat nu te aproba !In acest fel,cu acest fel de a gandi, "poti sa-i scoti vinovati" pe toti jucatorii si antrenorii Stelei ceea ce cred ca e o aberatie senila !
CITAT
Ce fel de stelist poate fi ala care sa-l considere pe Hagi mai stelist decat Lacatus ?
Pai Hagi e mai stelist decat Lacatus.
Stii de ce? Pt ca Hagi s-a nasacut Stelist. Hagi, cand era tanar, nu purta insigne cu dinam0.
Lacatus a jucat mai mult pt Steaua dar ce vina are Hagi ca a fost un fotbalist mai bun decat Lacatus si a avut succes mai mare in strainatate?
Daca a purtat insigna Stelei ,daca a fost mai valoros sau daca a avut succes mai mare in srtainatate nu inseamna ca Hagi este mai stelist ca Lacatus!PENTRU ACEASTA ECHIPA Lacatus A FACUT MULT MAI MULT CA Hagi SI CA MULTI ALTII !La banii lui,Hagi si cu inca alti cativa stelisti ce se tot dau mari stelisti ar putea sa puna mana de la mana sa cumpere echipa dar se multumesc doar sa critice la adresa echipei !Le-ar conveni ca in continuare sa castige bani la aceasta echipa dar sa nu riste si sa investeasca deloc !
CITAT
Daca Lacatus si unii jucatori solicita suporterilor ca echipa sa fie mai mult sustinuta de suporteri si sa se inceteze cu contestarile in tribune de ce sunt ei acum blamati si considerati "becalisti " ?
Daca arata ca un porc, merge ca un porc si face ca un porc, gasca nu poate sa fie.
Asta chiar ca este curata nesimtire sa aduci asemenea argumente tembele!Pai si cine vorbeste "ca un porc" despre acesti jucatori si antrenor ce este ?Uita-te in oglinda poate o sa vezi o intreaga gradina zoologica !
CITAT
Faptul ca unii si-au platit cativa ani pretul unui amarat de bilet la meci le da dreptul acum sa conteste valoarea si gloria lui Lacatus demonsrtata si dovedita prin sudoare pe teren ?
Faptul ca becalii baga cativa banuti la Steaua ii da dreptul sa isi bata joc de Hagi si de alti fosti mari jucatori Stelisti care si-au demonstrat valoarea prin sudoare pe teren?
Ai vrea tu sa ai "banutii aia " bagati de "nimicul" ala ! Daca s-ar castiga asa cum spuneti voi,unii, ar fi o coada mare de cumparatori la usa Stelei ! Nu e Steaua chiar "o mina de aur" si de aceea este greu de gasit un investitor ! Din gura e usor sa spui "lucruri trasnite" dar faptul ca fostele glorii nu incearca sa se implice dovedeste ca riscul este considerabil ! Apoi sa fim seriosi ! Cu Hagi echipa a mers slab si nu putea avea nimeni rabdare cu el ! Nu aprob insa deloc iesirile "nesportive " ale ciobanului !
CITAT
Mai pot exista pe lume cretini care se pot indoi de caracterul curat stelist al lui Lacatus? Ce mai cauta in tribuna Stelei aceste nulitati care-si permit cu nerusinare sa blameze si sa jigneasca fostele glorii steliste care sunt respectate in intreaga lume chiar si de catre suporterii echipelor rivale ?
Aha...deci faptul ca acesti stelisti sunt Stelisti si nu lacatusisti sau dicaisti sau balintisti e rau?OK.De acum inainte sunt Radoist. Ma doare in cot de Steaua. Sper sa o bage becaliii in b ca sa poata pleca Radoi gratis la inter.
In legatura cu respectul adversarilor pt Lacatus....ahahahahahhahaha:))
Asta este cretinitate tipica su nu argument!Nu dovedesti prin aceasta afirmatie ca ai fi macar 1 % stelist!
Cat timp e evoluat la nationala Lacatus a fost respectat de toti suporterii din tara chiar daca tu refuzi sa recunosti si afisezi un ras prostesc !
CITAT
Daca si-au facut unii un tel si ideal din a lupta cu ciobanul nu este deloc grav dar sa se ajunga pana acolo incat sa fie dristrusa echipa si "miturile Stelei" este prea de tot si trebuie condamnata aceasta atitudine ! Acesti luptatori "de plastilina" nu reprezinta nici 5% din suporterii Stelei si ar trebui starpiti pentru ca au tendinta de a distruge acest club la fel ca si patronul ! Contestatarii astia de profesie ii poti vedea pe aici cum oscileaza in atitudini de la caz la caz in functie de "evenimente" si interese !Injura si jignesc ca niste animale supa caz tot ce le pica in cale ,patron, conducere,jucatori ,staful tehnic si merg chiar mai departe aducand acuzatii si jignind chiar si ceilalti suporteri care nu le aproba atitudinea facand numai rau echipei !
Scuze, noi distrugem Steaua?!
NOI?
Alaturi de cioban contribuiti si voi cu sarg!Daca va continuati protestele doar in afara stadionului la adresa patronului si nu mai injurati pe stadion poate o sa aveti ceva sanse ca sa fiti priviti ca fiind bine intentionati!Apeland la violente, incet ,incet veti fi curatati ca pestele de solzi unul cate unul si nu o sa obtineti nimic!
CITAT
Toti stelistii vor schimbarea si neaparat in bine dar adevaratii stelisti nu vor accepta niciodata sa fie in suferinta echipa din cauza unor "contestatari naivi" si nici nu vor fi de acord sa fie jignite fostele glorii la nesfarsit numai sa i se faca in ciuda ciobanului !
Deci echipa e acum intr-o stare foarte buna, nu?
Omorati-ma!
Eu vreau schimbare totala la Steaua!
Asta este curata atitudine "EMO" ! AI MARI SI GRAVE PROBLEME BAIETE!Nu esti capabil sa percepi adevaratele placeri ale vietii si gandind asa iti faci numai rau degeaba!Nimeni nu cred ca poate afirma acum ca este multumit de "starea echipei" dar nu este cazul acum ca sa ne comportam prosteste si sa nu fim rationali ! Daca fotbalul nu te mai satisface incearca sa citesti mai mult sau sa te delectezi cu altceva mai linistitor!Poate ca pescuitul ti-ar face bine!Si calatoriile ti-ar face bine!
Parerea ta sa stii ca conteaza dar nu este reprezentativa in "marele ocean stelist"! Trebuie sa intelegi asta si sa te integrezi mai devreme sau mai tarziu in societate actionand ca o fiinta rationala si nu ca un animal care face totul instinctiv!
Lacatus nu o sa traga de urechi niciodata suporterii dar sunt convins ca nu o sa accepte ca unii sa faca rau echipei la care s-a realizat din punct profesional ,fie ei patroni,suporteri sau cine stie ce mari celebritati !
Lacatus nu este "solutia ideala" dar ramane al nostru ,bun sau rau ,asa cum e el!