FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sahistul

«123»
danimarcu16.12.2008 22:24
Oh dear, iar o luam de la inceput cu O-TO-PENI. A fost doar un accident.

Iar cu Buzaul o intamplare.

Ca tot jocul infect din acest tur...

Reintoarcerea lui Lacatus este cea mai mare greseala pe care putea sa o faca acest fost mare jucator stelist.Pacat de el,va mai iesi odata pe usa din dos in suturile gibonului.Dar va merita din plin aceste suturi...

Problema ramane totusi Becali.Atata vreme cat el ramane ,nu vom avea o echipa asa cum ne dorim.Nici nu-i de mirare,conduce clubul asta ca pe o stana.Si nu tin minte sa fi auzit vreodata de vreo stana performanta,cu renume european!...

 

DanStan16.12.2008 23:22

Din intamplare, Lacatus a preluat echipa anul trecut in etapa a 13-a si a renuntat (a fost demis ?) in etapa a 12-a a campionatului actual. Adica a fost antrenorul Stelei pentru fix 34 de etape = o editie de campionat. Clasamentul acestei 'editii' de campionat ar fi :

 

1. Steaua 34 23 6 5 61- 23 75

2. CFR Cluj 34 19 8 7 49 – 23 65

3. Dinamo 34 19 8 7 51 – 34 65

4. Urziceni 34 17 11 6 47 – 24 62

5. Timisora 34 18 7 9 53 – 38 61

6. Rapid 34 17 4 13 50 – 36 55

7. Craiova 34 15 9 10 50 – 45 54

8. Galati 34 14 7 13 45 – 35 49

etc

 

To din intamplare, Lacatus a fost antrenor in fix jumatate din meciurile jucate de Steaua in grupele CL in ultimii doi ani :

 

- realizari Lacatus : 6 0 2 4 5 - 11 2

- realizari alti antrenori : 6 0 0 6 2 - 11 0 (Hagi, Pedrazzini, Munteanu)

tavimai17.12.2008 09:56

De ce este considerat Lacatus o "piedica" in calea contestatarilor patronului?De ce se insinueaza implicarea lui Lacatus in ""jocurile murdare" tocmai de catre suporterii care il contesta pe patron cel mai vehement?Ce fel de stelist poate fi ala care sa-l considere pe Hagi mai stelist decat Lacatus ? Daca Lacatus si unii jucatori solicita suporterilor ca echipa sa fie mai mult sustinuta de suporteri si sa se inceteze cu contestarile in tribune de ce sunt ei acum blamati si considerati "becalisti " ?Daca sunt sinceri si fac public ceea ce simt de ce sa fim acum fara caracter si sa-i acuzam pe nedrept ?Faptul ca unii si-au platit cativa ani pretul unui amarat de bilet la meci le da dreptul acum sa conteste valoarea si gloria lui Lacatus demonsrtata si dovedita prin sudoare pe teren ? Mai pot exista pe lume cretini care se pot indoi de caracterul curat stelist al lui Lacatus? Ce mai cauta in tribuna Stelei aceste nulitati care-si permit cu nerusinare sa blameze si sa jigneasca fostele glorii steliste care sunt respectate in intreaga lume chiar si de catre suporterii echipelor rivale ?

Daca si-au facut unii un tel si ideal din a lupta cu ciobanul nu este deloc grav dar sa se ajunga pana acolo incat sa fie dristrusa echipa si "miturile Stelei" este prea de tot si trebuie condamnata aceasta atitudine ! Acesti luptatori "de plastilina" nu reprezinta nici 5% din suporterii Stelei si ar trebui starpiti pentru ca au tendinta de a distruge acest club la fel ca si patronul ! Contestatarii astia de profesie ii poti vedea pe aici cum oscileaza in atitudini de la caz la caz in functie de "evenimente" si interese !Injura si jignesc ca niste animale supa caz tot ce le pica in cale ,patron, conducere,jucatori ,staful tehnic si merg chiar mai departe aducand acuzatii si jignind chiar si ceilalti suporteri care nu le aproba atitudinea facand numai rau echipei !

Faptul ca pe acest site sunt majoritari nu este delos semnificativ pentru ca multi renunta sa le mai "taie macaroana" si sa-i mai "descuie cate un pic" !.In "oceanul de suporteri stelisti" ei sunt doar "pata care polueaza" si nu este nevoie de ei !"Mandru ca sunt stelist","stelist pana la moerte",etc. nu sunt suficiente daca nu sunt acoperite cu fapte ! Cat timp vor persevera in atitudini ostile echipei , marea parte a suporterilor nu se vor alatura lor pentru ca nu-i vor considera suporteri adevarati ! Vor ramane majoritari doar aici si nu vor fi bagati in seama disparand cu timpul ! In tribune ,in urma atitudinii lor violente(fizice si verbale),vor fi izolati si identificati dupa care inlaturati cum deja s-a si intamplat .

Toti stelistii vor schimbarea si neaparat in bine dar adevaratii stelisti nu vor accepta niciodata sa fie in suferinta echipa din cauza unor "contestatari naivi" si nici nu vor fi de acord sa fie jignite fostele glorii la nesfarsit numai sa i se faca in ciuda ciobanului !

Adrian17.12.2008 10:19

Tavimai

 

De ce este considerat Lacatus o "piedica" in calea contestatarilor patronului?

 

Pt ca atat timp cat el e acolo stelistii vor fi impartiti. O parte va fi antibecalii puternic, cealalta va fi tacuta, ca sa nu il supere pe Lacatus. Lacatus e o piedica pt ca, atat timp cat el e la echipa, nu se va putea face nimic in ceea ce il priveste pe Becali.

 

De ce se insinueaza implicarea lui Lacatus in ""jocurile murdare" tocmai de catre suporterii care il contesta pe patron cel mai vehement?

 

Pt ca a fost alaturi de becalii si la "valiza" si la "bricheta" si probabil si la alte smecherii despre care nu stim.

Nu poti sa te joci in noroi si sa nu te murdaresti.

 

Ce fel de stelist poate fi ala care sa-l considere pe Hagi mai stelist decat Lacatus ?

Pai Hagi e mai stelist decat Lacatus.

Stii de ce? Pt ca Hagi s-a nasacut Stelist. Hagi, cand era tanar, nu purta insigne cu dinam0.

Lacatus a jucat mai mult pt Steaua dar ce vina are Hagi ca a fost un fotbalist mai bun decat Lacatus si a avut succes mai mare in strainatate?

 

Daca Lacatus si unii jucatori solicita suporterilor ca echipa sa fie mai mult sustinuta de suporteri si sa se inceteze cu contestarile in tribune de ce sunt ei acum blamati si considerati "becalisti " ?

 

Daca arata ca un porc, merge ca un porc si face ca un porc, gasca nu poate sa fie.

 

Faptul ca unii si-au platit cativa ani pretul unui amarat de bilet la meci le da dreptul acum sa conteste valoarea si gloria lui Lacatus demonsrtata si dovedita prin sudoare pe teren ?

 

Faptul ca becalii baga cativa banuti la Steaua ii da dreptul sa isi bata joc de Hagi si de alti fosti mari jucatori Stelisti care si-au demonstrat valoarea prin sudoare pe teren?

 

Mai pot exista pe lume cretini care se pot indoi de caracterul curat stelist al lui Lacatus? Ce mai cauta in tribuna Stelei aceste nulitati care-si permit cu nerusinare sa blameze si sa jigneasca fostele glorii steliste care sunt respectate in intreaga lume chiar si de catre suporterii echipelor rivale ?

 

Aha...deci faptul ca acesti stelisti sunt Stelisti si nu lacatusisti sau dicaisti sau balintisti e rau?OK.De acum inainte sunt Radoist. Ma doare in cot de Steaua. Sper sa o bage becaliii in b ca sa poata pleca Radoi gratis la inter.

In legatura cu respectul adversarilor pt Lacatus....ahahahahahhahaha:))

 

Daca si-au facut unii un tel si ideal din a lupta cu ciobanul nu este deloc grav dar sa se ajunga pana acolo incat sa fie dristrusa echipa si "miturile Stelei" este prea de tot si trebuie condamnata aceasta atitudine ! Acesti luptatori "de plastilina" nu reprezinta nici 5% din suporterii Stelei si ar trebui starpiti pentru ca au tendinta de a distruge acest club la fel ca si patronul ! Contestatarii astia de profesie ii poti vedea pe aici cum oscileaza in atitudini de la caz la caz in functie de "evenimente" si interese !Injura si jignesc ca niste animale supa caz tot ce le pica in cale ,patron, conducere,jucatori ,staful tehnic si merg chiar mai departe aducand acuzatii si jignind chiar si ceilalti suporteri care nu le aproba atitudinea facand numai rau echipei !

 

Scuze, noi distrugem Steaua?!

NOI?

 

Toti stelistii vor schimbarea si neaparat in bine dar adevaratii stelisti nu vor accepta niciodata sa fie in suferinta echipa din cauza unor "contestatari naivi" si nici nu vor fi de acord sa fie jignite fostele glorii la nesfarsit numai sa i se faca in ciuda ciobanului !

 

Deci echipa e acum intr-o stare foarte buna, nu?

 

Omorati-ma!

Eu vreau schimbare totala la Steaua!

 

Vreau schimbare de patron,de manager, de antrenor si vreau sa scapam chiar si de unii din jucatori.

 

Astept sa vina Lacatus sa ne zica noua, celor care vrem schimbare asta, ca nu e treaba noastra si ca mai bine sa nu ne baga, la fel cum i-a zis lui Balint.

tavimai17.12.2008 12:21

@ Adrian

CITAT

De ce este considerat Lacatus o "piedica" in calea contestatarilor patronului?

 

 

Pt ca atat timp cat el e acolo stelistii vor fi impartiti. O parte va fi antibecalii puternic, cealalta va fi tacuta, ca sa nu il supere pe Lacatus. Lacatus e o piedica pt ca, atat timp cat el e la echipa, nu se va putea face nimic in ceea ce il priveste pe Becali.

 

Cat timp nu se va gasi unul ca sa cumpere clubul oricum nu se poate face nimic!Asa ca nu reusiti decat sa faceti rau degeaba echipei si asta se reflecta deja tot mai des in atitudinea antrenorului,vezi exprimarile lui Munteanu,Lacatus mai recente si apelurile lor,precum si in luarile de opinie ale unor jucatori cu personalitate gen Radoi,Ogararu,Goian,etc.Nu mai suntem in comunism ca o minoritate sa poata sustine ideea nationalizarii abuzive si nici nu cred ca e cazul acum sa se faca "o mare revolutie stelista" sau cine stie ce "mare puci stelist" numai pentru ca unii nu sunt capabili sa inteleaga ca acest club apartine cuiva(proprietar legal deocamdata).Daca ar fi sa-i impartim atunci s-ar putea imparti intre sustinatori ai garantiei proprietatii si contestatari ai acestui drept si nu cred ca atitudinea ta ar iesi in avantaj !Cine te opreste ca impreuna cu cei ca tine sa protestati in fata casei lui sau a sediilor lui de partid?Voi veniti la stadion pentru el sau pentru echipa ?De ce nu va instalati in fata casei lui si sa-l contestati si sa-l injurati la nesfarsit pana renunta cel mai slab,el sau voi ?Din lasitate?

 

CITAT

De ce se insinueaza implicarea lui Lacatus in ""jocurile murdare" tocmai de catre suporterii care il contesta pe patron cel mai vehement?

 

 

Pt ca a fost alaturi de becalii si la "valiza" si la "bricheta" si probabil si la alte smecherii despre care nu stim.

Nu poti sa te joci in noroi si sa nu te murdaresti.

 

Nu are "nici o legatura sula cu prefectura" si asta nu se poate dovedi fiind vehiculata doar de niste minti bolnave!Este inca o dovada a lipsei de respect fata de Lacatus si de aceea nici un stelist adevarat nu te aproba !In acest fel,cu acest fel de a gandi, "poti sa-i scoti vinovati" pe toti jucatorii si antrenorii Stelei ceea ce cred ca e o aberatie senila !

 

CITAT

Ce fel de stelist poate fi ala care sa-l considere pe Hagi mai stelist decat Lacatus ?

 

Pai Hagi e mai stelist decat Lacatus.

Stii de ce? Pt ca Hagi s-a nasacut Stelist. Hagi, cand era tanar, nu purta insigne cu dinam0.

Lacatus a jucat mai mult pt Steaua dar ce vina are Hagi ca a fost un fotbalist mai bun decat Lacatus si a avut succes mai mare in strainatate?

Daca a purtat insigna Stelei ,daca a fost mai valoros sau daca a avut succes mai mare in srtainatate nu inseamna ca Hagi este mai stelist ca Lacatus!PENTRU ACEASTA ECHIPA Lacatus A FACUT MULT MAI MULT CA Hagi SI CA MULTI ALTII !La banii lui,Hagi si cu inca alti cativa stelisti ce se tot dau mari stelisti ar putea sa puna mana de la mana sa cumpere echipa dar se multumesc doar sa critice la adresa echipei !Le-ar conveni ca in continuare sa castige bani la aceasta echipa dar sa nu riste si sa investeasca deloc !

 

CITAT

Daca Lacatus si unii jucatori solicita suporterilor ca echipa sa fie mai mult sustinuta de suporteri si sa se inceteze cu contestarile in tribune de ce sunt ei acum blamati si considerati "becalisti " ?

 

 

Daca arata ca un porc, merge ca un porc si face ca un porc, gasca nu poate sa fie.

 

Asta chiar ca este curata nesimtire sa aduci asemenea argumente tembele!Pai si cine vorbeste "ca un porc" despre acesti jucatori si antrenor ce este ?Uita-te in oglinda poate o sa vezi o intreaga gradina zoologica !

 

CITAT

Faptul ca unii si-au platit cativa ani pretul unui amarat de bilet la meci le da dreptul acum sa conteste valoarea si gloria lui Lacatus demonsrtata si dovedita prin sudoare pe teren ?

 

 

Faptul ca becalii baga cativa banuti la Steaua ii da dreptul sa isi bata joc de Hagi si de alti fosti mari jucatori Stelisti care si-au demonstrat valoarea prin sudoare pe teren?

 

Ai vrea tu sa ai "banutii aia " bagati de "nimicul" ala ! Daca s-ar castiga asa cum spuneti voi,unii, ar fi o coada mare de cumparatori la usa Stelei ! Nu e Steaua chiar "o mina de aur" si de aceea este greu de gasit un investitor ! Din gura e usor sa spui "lucruri trasnite" dar faptul ca fostele glorii nu incearca sa se implice dovedeste ca riscul este considerabil ! Apoi sa fim seriosi ! Cu Hagi echipa a mers slab si nu putea avea nimeni rabdare cu el ! Nu aprob insa deloc iesirile "nesportive " ale ciobanului !

 

CITAT

Mai pot exista pe lume cretini care se pot indoi de caracterul curat stelist al lui Lacatus? Ce mai cauta in tribuna Stelei aceste nulitati care-si permit cu nerusinare sa blameze si sa jigneasca fostele glorii steliste care sunt respectate in intreaga lume chiar si de catre suporterii echipelor rivale ?

 

 

Aha...deci faptul ca acesti stelisti sunt Stelisti si nu lacatusisti sau dicaisti sau balintisti e rau?OK.De acum inainte sunt Radoist. Ma doare in cot de Steaua. Sper sa o bage becaliii in b ca sa poata pleca Radoi gratis la inter.

In legatura cu respectul adversarilor pt Lacatus....ahahahahahhahaha:))

 

Asta este cretinitate tipica su nu argument!Nu dovedesti prin aceasta afirmatie ca ai fi macar 1 % stelist!

Cat timp e evoluat la nationala Lacatus a fost respectat de toti suporterii din tara chiar daca tu refuzi sa recunosti si afisezi un ras prostesc !

 

CITAT

Daca si-au facut unii un tel si ideal din a lupta cu ciobanul nu este deloc grav dar sa se ajunga pana acolo incat sa fie dristrusa echipa si "miturile Stelei" este prea de tot si trebuie condamnata aceasta atitudine ! Acesti luptatori "de plastilina" nu reprezinta nici 5% din suporterii Stelei si ar trebui starpiti pentru ca au tendinta de a distruge acest club la fel ca si patronul ! Contestatarii astia de profesie ii poti vedea pe aici cum oscileaza in atitudini de la caz la caz in functie de "evenimente" si interese !Injura si jignesc ca niste animale supa caz tot ce le pica in cale ,patron, conducere,jucatori ,staful tehnic si merg chiar mai departe aducand acuzatii si jignind chiar si ceilalti suporteri care nu le aproba atitudinea facand numai rau echipei !

 

 

Scuze, noi distrugem Steaua?!

NOI?

 

Alaturi de cioban contribuiti si voi cu sarg!Daca va continuati protestele doar in afara stadionului la adresa patronului si nu mai injurati pe stadion poate o sa aveti ceva sanse ca sa fiti priviti ca fiind bine intentionati!Apeland la violente, incet ,incet veti fi curatati ca pestele de solzi unul cate unul si nu o sa obtineti nimic!

CITAT

Toti stelistii vor schimbarea si neaparat in bine dar adevaratii stelisti nu vor accepta niciodata sa fie in suferinta echipa din cauza unor "contestatari naivi" si nici nu vor fi de acord sa fie jignite fostele glorii la nesfarsit numai sa i se faca in ciuda ciobanului !

 

 

Deci echipa e acum intr-o stare foarte buna, nu?

 

Omorati-ma!

Eu vreau schimbare totala la Steaua!

 

Asta este curata atitudine "EMO" ! AI MARI SI GRAVE PROBLEME BAIETE!Nu esti capabil sa percepi adevaratele placeri ale vietii si gandind asa iti faci numai rau degeaba!Nimeni nu cred ca poate afirma acum ca este multumit de "starea echipei" dar nu este cazul acum ca sa ne comportam prosteste si sa nu fim rationali ! Daca fotbalul nu te mai satisface incearca sa citesti mai mult sau sa te delectezi cu altceva mai linistitor!Poate ca pescuitul ti-ar face bine!Si calatoriile ti-ar face bine!

Parerea ta sa stii ca conteaza dar nu este reprezentativa in "marele ocean stelist"! Trebuie sa intelegi asta si sa te integrezi mai devreme sau mai tarziu in societate actionand ca o fiinta rationala si nu ca un animal care face totul instinctiv!

Lacatus nu o sa traga de urechi niciodata suporterii dar sunt convins ca nu o sa accepte ca unii sa faca rau echipei la care s-a realizat din punct profesional ,fie ei patroni,suporteri sau cine stie ce mari celebritati !

Lacatus nu este "solutia ideala" dar ramane al nostru ,bun sau rau ,asa cum e el!

Adrian17.12.2008 13:44

1. Deci doar pt ca Steaua e a lui, noi trebuie sa acceptam tot ce face cu ea? Frate, daca a luat-o, sa isi asume raspunderea. Ori face treaba, ori o vinde. Steaua era a noastra inainte sa fie a lui. Noi nu avem de gand sa stam cu mainile in sold si sa privim cum pavianul asta distruge Steaua.

 

Sa mergem la el acasa?

Pai bai baiete, daca asta si-a bagat gorilele intre noi, in peluza, ca sa ne bata, ce crezi ca il va opri sa o faca la el acasa? Si un protest la el acasa ar fi fix 0.

Pe stadion insa, daca protestam, vede intreaga tara.

Daca becalii se face de rusine in intreaga tara si nu ii convine, are 3 posibilitati:

1.Desfiinteaza Steaua.

2.Vinde Steaua.

3. Se pune pe treaba serios.

 

Toate 3 imi convin!

 

 

2.Cum sa zici ca Lacatus nu era implicat?

Frate, daca Petre Marin, un jucator, a fost implicat, cum sa nu stie antrenorul? Nu zic ca a facut el "valize" sau ca a cerut sa se faca, dar stia!

 

Si probabil o sa zici ca Petrica Marin nu a fost implicat.

Eu zic doar atat. Faptul ca Petrica inca mai joaca la Steaua mie mi se pare ca e o "rasplata", la fel cum Teja si Pedrazzini continua dupa ce au "facut treaba" cu Hagi.

 

3.Tie ti se pare ca banii cresc in copaci?

Ca sa cumperi Steaua iti trebuie cateva zeci de milioane. Crezi ca lui Hagi ii e usor sa se desparta de sume asa mari

Eu stiam ca Hagi are o avere de 30-40 mil euro. Nu stiu, s-ar putea sa ma insel.

Cu o avere ca asta sa investeasca in fotbal?

 

Hagi nu are familie?

Ce sa faca, sa renunte la familie si sa bage tot in Steaua?

Sa nu ne apucam sa comparam stelisti. Ca s-ar putea sa nu ne convina anumite lucruri.

Daca vrei sa auzi mai multe despre cat de Stelist e Lacatus da-mi un mesaj pe privat.

 

4.Daca Lacatus e antrenor, de ce nu isi vede de treaba lui?

Ce treaba are el cu ce zic suporterii sau ce zice patronul.

El sa antreneze si sa nu se bage in discutii din astea.

Suporterii nu au huiduit echipa. Suporterii l-au huiduit pe patron.

Poate nu ai vazut dar, la meciul cu fiorentina, in momentul cand a primit rosu si a iesit, Golanski a fost aplaudat de stadion si a fost chemat sa salute galeria. Apoi a fost huiduit Gigi din nou.

 

Suporterii nu au huiduit echipa, nu au huiduit jucatorii si nici antrenorul. L-au huiduit pe becalii.

 

5.Parca ziceai ca sa vina Hagi si alti stelisti sa investeasca daca vor sa faca ceva.Acum zici ca nu sunt bani?

Am zis mai sus(la 1)ce parere am eu despre investitorul becaliii si ce ar trebui sa faca daca nu ii convine.

 

6.Eram ironic la faza cu "Radoist" dar se pare ca ironia a fost prea fina pt tine.

Nu conteaza.

Continua tu sa crezi ca Lacatus a fost si este iubit si respectat pe toate stadioanele din tara. Asta nu e deloc fabulatie.

 

p.s. Inainte, cand juca Laca, nationala juca doar in Ghencea sau pe stadionul National ;)

 

7. Bine, o sa protestam de acasa.O sa strig "m**e becalii" in fata televizorului. Sunt sigur ca voi avea sanse mai mari sa il conving ca nu e dorit la Steaua.

 

8. Daca eu sunt emo, tu esti sado-masochist.

Zic asta pt ca tie iti provoaca placere tot chinul asta al Stelei.

 

Si sigur ca Lacatus nu va trage de urechi nici un stelist.

Asa cum nu i-a bagat pumnul in gura lui Balint.

tavimai17.12.2008 16:12

@ Adrian

ESTE ULTIMA DATA CAND ITI MAI RASPUND CA VAD CA ESTI INCORIGIBIL SI DUPA CUM TE EXPRIMI PARCA AI AVEA DEJA SPUME LA GURA

1.Asta va rade in nas de fiecare data si asa cum am spus mai sus va va "curata unul cate unul" daca nu va stiti potoli sentimentele su nu reusiti sa va controlati.Asa cum voi puneti inaintea Stelei lupta cu el tot asa si el va poate acuza de antistelism cat timp nu sustineti echipa si creeati tensiuni in tribune!Protestand insa legal ,cu autorizatie de la primarie, in fata casei lui, ati avea sanse sa fiti mediatizati mult mai mult si nu ati putea fi acuzati de antistelism sau cina mai stie ce violente din tribune!

2.Nu am afirmat eu ca Hagi trebuie sa cumpere singur echipa!TU NU INTELEGI CE CITESTI?Iti recomand sa mai citesti de cateva ori poate prinzi ideea ! Daca nu-ti iese lasa-te pagubas !

3. Ma tot "aburesti cu sustinerea voastra" da nu-ti amintesti cum au fost huiduiti pe rand toti jucatorii echipei Banel,Lovin,Arturo,O. Petre etc. ?

4. Eu nu am zis ca nu sunt bani vizavi de fostele glorii cu toate ca au "stiut sa aseze la ciorap economiile"si nu se-ncumeta sa invesreasca desi au castigat aproape totul din fotbal.Decat sa terfeleasca acest club mai bine ar pune toti la un loc bani sa-l cumpere iar daca nu e de ajuns sa atraga si alti investitori langa ei(Hagi,Balint,Popescu ,Petrescu,Iordanescu si lista ar putea fi colosal de lunga !).Din gura toti se dau mari stelisti dar de facut nu fac nimic in acest sens

5. Nu iti cere nimeni sa "strigi in fata TV-ului" !Ti se cere doar sa respecti legea si sa dovedesti ca esti o fiinta rationala !Sa-ti gandesti si sa-ti controlezi bine atitudinea si sa incerci sa fii realist!Neputinta transformata in frustrare te poate duce la fapte pe care sa le regreti ulterior !Una este sa vrei si alta e sa poti!

6.Nu sunt deloc sado-masochist daca am ales sa respect legea si niste principii de drept!Fii sigur ca si eu imi bat capul mereu cum s-ar putea schimba ceva si nu am nici o placere sa vad ca aceasta echipa nu face performantele dorite!Trebuie insa sa si acceptam ca nu suntem nemuritori si de-a pururi invingatori ! Viata fara infrangeri nu ar avea sens!Numai dupa o infrangere poti pretui la adevarata ei valoare victoria !Peste 10 sau 20 de ani o sa ajungi sa gandesti ca mine si ar fi pacat ca atunci sa ajungi sa-ti regreti "niste gesturi din urma" pentru ca viata este ireversibila ! Reflectiile de tip "emo" nu sunt o solutie si nu te indruma spre o directie buna!

7.Si inca ceva !Lacatus si cei din generatia lui nu au fost niciodata in situatia celor de azi care nici nu mai stiu unde sa vrea sa joace!Dupa fiecare meci cer sa joace pe alt stadion de frica sa nu-i huiduie suporterii!Daca nu ai trait acele vremuri nu ai cum sa intelegi !

Guardian17.12.2008 16:33

eu zic cã Lãcã ne-a demonstrat cã e antrenor ! prin dubla cu Galata si alte meciuri importante .

A fost lãsat sã plece prea repede. spre deosebire de Dorinel , Lãcã chiar gândeste înainte sã facã schimbãrile.

Sã fie într-un ceas bun.

enjoy17.12.2008 17:38

Steaua nu poate fi condusa de pe banca decat de un antrenor mare. Lacatus e un antrenor mic, chiar daca i-au iesit cateva rezultate. acum ma face sa cred ca si caracterul sau este mic. el poate conduce Steaua pentru locurile 5-8 nu pentru locul unu. cand va gandi cu adevarat va deveni un mare antrenor!

ssilviu_1917.12.2008 18:20
1. Tu spui ca Lacatus a venit la Steaua pentru Becali, eu spun ca Lacatus a venit la Steaua pentru salvare. Fiecare cu parerea lui.

2. Vezi doar ce vrei tu sa vezi. Blaturi, blaturi si iar blaturi. Cat timp a fost Lacatus la Steaua, noi am furat tot, nu? Dar cand am pierdut cu Iasi sau am clacat cu Gloria Bistrita, Otopeni sau Timisoara cum de nu am mai fost blaturi?

3. Asta in primul rand, mai ales ca a jucat cu anti-talente precum Toja, Lovin sau Arthuro. Daca aveam si noi niste jucatori mai de Doamne-ajuta poate reuseam si mai multe. Dar iti amintesc ca daca sezonul incepea atunci cand a venit Laca la Steaua, atunci noi eram campioni detasati.

4. Normal ca sunt povesti. Tot ce nu iti convine sunt povesti.

Dar toja sau arthuro nu tot din dorinta lui Lacatus au fost adusi????transferurile dezastruoase se presupune ca tot opera lui sunt...dar daca s-au facut din dorinta lui Jiji se dovedeste ca el e doar o marioneta!

c.ronaldo1717.12.2008 19:02

@ssilviu_19

 

Nu. Arthuro a fost adus de Adrian Ilie iar Toja de impresarul care l-a adus si pe Tiago Gomes. Lacatus probabil a cerut un varf puternic si un mijlocas stanga de picior stang.

Adrian17.12.2008 19:26

1. Sa mori tu!

Ne rade in nas? Nu prea cred ca ne rade in nas. De la inaltimea acelui 2% nu cred ca ne rade in nas.

Si daca vrei sa incepi tu un protest pasnic, te rog frumos.

Du-te la primarie, ia-ti autorizatie, du-te in fata la casa lui becalii si protesteaza!

Daca vei avea succes, vom veni si noi cu tine. Garantez!

 

2. Hagi e cel mai bogat dintre fostii jucatori Stelisti, ca despre astia vorbeai.

Daca el, cel mai bogat, are o avere intre 30-40 milioane, restul cat crezi ca au?

Gandeste-te tu un pic inainte sa vorbesti.

 

3.Pai daca nu jucau fotbal si erau titular. Ce sa le facem?

Sa le acceptam nesimtirea? Normal ca i-am huiduit. Sau tie ti se pare ca Arthuro, la al n-lea meci prost, merita sustinut? De ce?

S-a vazut clar cum au stat lucrurile. Acest 0, Arthuro, a fost titular multe meciuri in locul lui Kapetanos. Iar grecul a demonstrat ca e mult mai valoros.

 

4. Ti-am raspuns mai sus de ce nu pot fostii mari jucatori stelisti sa cumpere clubul.

 

Si mai incet cu prostiile de genul "mai bine sa bage bani decat sa dea din gura" ca ei au voie sa dea din gura despre clubul asta.

 

 

5. Adica sa ma dau batut. Ce dracu?! Doar Steaua e a lui becalii. Sa mai iau o bere si sa stau sa ma uit la TV cum ala isi baga tot in afara de bani in ea.

Esti un Stelist adevarat prietene.

La ce mentalitate ai, e clar ca esti stelist adevarat.

 

6. De ce te contrazici?

Inainte ai zis ca tu te bucuri de placerile oferite de Steaua. Acum zici ca Steaua nu iti ofera nici o placere.

Hotaraste-te.

 

Poate ca tu esti ala cu probleme, nu eu.

 

7. Lacatus si cei din Generatia de aur nu erau huiduiti pt ca aveau rezultate.

Astia din ziua de azi nu au nici rezultate si mai fac si puta mare.

 

Cum vrei tu sa il aplaud eu pe tamas care, cand vorbeste despre Stelisti, zice "calca-v-ar masinile" sau pe mutul care isi da niste aere de vedeta de parca el a inventat roata si ne mai face si de rusine cu toate prafurile lui?

 

Ti-am zis prietene, ai o mentalitate de tot rahatul.

Nu te cunosc dar, daca esti in viata de zi cu zi la fel cum gandesti pe acest site, presupun ca toti din jurul tau calca peste tine fara nici o problema si mai primesc si scuze din partea ta.

tavimai18.12.2008 08:30
1. Sa mori tu!

 

Ce sa le facem?

Normal ca i-am huiduit.

Ti-am zis prietene, ai o mentalitate de tot rahatul.

 

E de vina doar cultura

Ca ai intrecut masura,

Cand citesti , cu ochii blegi

Trebuie sa ...si-ntelegi !

 

Cand pe alb vezi negru scris

Si "bibilica", verde-ti intelege

Tarate ai in "secul" compromis

Devii chiar ..."asul incalcarilor de lege"!

 

Numa-n Ghencea spectatori

Manati de ura si prostie-nfloritoare

Injura jucatori si antrenori

Ca-i ..."Turma" lui "Cioban Cel Mare" !

 

Cand stana vede , prostul ,tampit este

Se vrea "berbec contemporan"

Importa el apoi fara de veste

Apucaturi si gesturi de...cioban

 

In fata prostului tembel

Te pui crucis ca sa il tii,

La fel de prost precum e el

In clipa urmatoare tu devii!

 

N-are rost alergatura !

Acum tre sa intelegi ,

Cand ai intrecut masura ,

Doar cu..."baiuri te alegi"!

 

Daca mintea nu te-ajuta

Si-ntelegi doar ce tu vrei

S-ai "drum lung cale batuta"

Dar grijeste sa ..."n-o iei "!

 

In versuri daca nu-ntelegi

Ce nu ai priceput in proza,

La doctor repede sa mergi

Sa te trateze de ..."psihoza"!

 

E greu cand lumea nu-ntelegi

Si-astepti o varianta "demo",

Sontac in viata o sa mergi

Cu "inclinatii " dese inspre..."emo"!

 

Priveste tot mai des in jurul tau

Si ia din lume doar ce-i bun

Nu mai lua de bun "doar ce e rau"

Ca te distrugi luptand c-un capcaun!

 

Cand vad ca viata nu ai inteles

Si partial ai "hardul" sters,

Mai ai si baiuri pe la "soft"

Renunt! Ca vad ca ..."nu esti copt"!

 

Si-acum sa-mi raspunzi pe puncte

S-aduci argumente multe

Sa-nsiri vartos apoi copile

Argumente...puerile !

Adrian18.12.2008 09:49

Wow! Bravo!

 

Ai citit tot ce am scris eu si nu ai inteles nimic. E si asta o performanta.

Dar macar ai facut o poezie frumoasa. Pacat ca il avem deja pe LDS, el se ocupa de din astea.

 

Dar nu conteaza.

E bine ca ai incercat.

Poate o sa mai incerci sa citesti inca o data si o sa dai un raspuns serios.Poate.

Nu stiu daca esti capabil.

 

De fapt, ma si surprinde ca ai mai scris asta. Parca ziceai ca nu mai raspunzi. Ai cuvant, nu gluma :))

 

In final, da-mi voie sa fac si eu niste rime.

Eu o sa le fac in engleza, ca sunt mai limitat.

 

I hate to do this,

Cause I'd love for this sh*t to last

So I'll take pictures of my rear end

Till you won't forget my ass.

 

And all's well that ends OK

So I'll end this sh*t

With a fu*ca you and

Have a nice day :)

DanStan18.12.2008 10:00
Argumente...puerile !

 

Cum ar fi de exemplu faptul ca unui prost nu trebuie sa-i spui ca-i prost, nu ? Trebuie lasat in plata lui, sa creada ca toti il considera mare destept ? Nu, fratioare, las' sa stie prostu' ce crede lumea despre el.

Interesant e ca pe de o parte de sustine ca prostului nu i-ar pasa ce se spune despre el in schimb pe-aici se inghesuie tot felul de cetateni care ne sfatuiesc prieteneste sa-l menajam. Ce de oare ? Daca tot il doare-n pix cu ce-i deranjeaza pe unii faptul ca ne referim la adevarata imagine a prostului, nu la aia pe care a incercat sa si-o impuna prin presa ?

 

tavimai18.12.2008 18:37
Cum ar fi de exemplu faptul ca unui prost nu trebuie sa-i spui ca-i prost, nu ? Trebuie lasat in plata lui, sa creada ca toti il considera mare destept ? Nu, fratioare, las' sa stie prostu' ce crede lumea despre el.

Interesant e ca pe de o parte de sustine ca prostului nu i-ar pasa ce se spune despre el in schimb pe-aici se inghesuie tot felul de cetateni care ne sfatuiesc prieteneste sa-l menajam. Ce de oare ? Daca tot il doare-n pix cu ce-i deranjeaza pe unii faptul ca ne referim la adevarata imagine a prostului, nu la aia pe care a incercat sa si-o impuna prin presa ?

 

Nu ma doare nici macar in pix dar faceti asta pe siteul " FC Steaua" ! DE CE NU INCERCATI PE:"tontul .ro", "ciobanultembet .ro","razboiulluminilor .ro" sau cine stie unde in alta parte ! S-a ajuns sa se discute numai subiectul asta pe aici! Am impresia ca se ignora echipa din moment ce despre ea se vorbeste cam 10 % ! Schimbati atunci denumirea siteului si mi se pare ok!Ia articolele si comentariile la rand si vei vedea ca i se da tontului prea mare importanta iar el este o nulitate ! Pur si simplu nu mai ai ce citi ! Numai injuraturi,amenintari si jigniri ! Consideri ca este neaparat nevoie sa ne comportam si noi suporterii ca el?Orice postare este comentata cu "reflectii antibecaliste"si deviata de la subiect! Nu cer nimanui sa se schimbe sau sa-l menajeze dar chiar nimic sau aproape nimic despre echipa ?

DanStan18.12.2008 22:13

Mde, nu exista alta solutie. Daca clubul ar avea un management competent ne-am putea baza opiniile pe logica si normalitate. Dar nu e cazul. Poate azi vorbim despre un jucator si maine razboinicu' lu' peste il da afara pentru c-a visat nu stiu ce. Poate vorbim despre competenta unui antrenor si aflam ca antrenorul ala a facut exact ce i s-a dictat 'de sus'. Poate discutam despre o tactica si descoperim dupa cateva zile ca tactica a fost decisa la nivele inalte de un individ care n-avea cu ce se juca in ziua respectiva. Poate aflam despre vreun jucator valoros care ar putea veni la Steaua si a doua zi descoperim ca nu poate veni pentru ca nu-i place gibonului sau pentru ca-i de religie budista.

«123»