FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Amical fara spectatori

«123»
Piece of Mind05.12.2008 15:12

Pare groasa mai baieti! Ne-a batut de fapt o combinata Poli TM-Dinamo-CFR, ceea ce e ingrijorator.

Lari05.12.2008 15:33

La pauza am condus cu 1-0, dupa care am schimbat aproape complet liniile:

 

Zapata (Cernea, '28; Vâtcã, '61) - M. Rãdoi (Mustațã, '46), E. Baciu, Ghionea (I. Rada, '46), P. Marin (L. Filip, '46) - Nicolițã (Semedo, '46), Ov .Petre (Pleșan, '46), Tiago Gomes (D. Munteanu, '55), Toja - Dayro Moreno (V. Rusu, '46), Kapetanos (Arthuro, '4; Abel Moreno, '46).

 

Nu cred ca a fost relevant decat dintr-o singura perspectiva: s-au testat juniori si jucatori folositi mai putin.

 

Echipa folosita de Piturca:

 

Costel Pantilimon (Tãtãrușanul, '46) - Dãnãnae, Luchin (V. Gãman, '46), Ciucã (Al. Tudose, '46), Latovlevici - Prepelițã (Bicfalvi, '46), Ropotan (Bourceanu, '46) - Curtean (Cr. Tãnase, '46), Deac (D. Varga, '46), M. Roman (G. Bucur, '46) - D. Goga (Curtean, '76).

valentin2day05.12.2008 15:40

Argaseala e cel mai pervers om care a calcat in Ghencea.S-ar fi potrivit de minune sa lucreze la securitate.Mars din Ghencea.

lorry love steaua05.12.2008 17:36

pffffff.......aminteles ca or luat bataie..Steaua-Romania a.1-4....:( :noexpression:

maye05.12.2008 21:44

asa o sa fie si cu fiorentina...singuri...

Protasov06.12.2008 02:44
:)))))) Mergand pe firul logic, asta suna cam asa:

In scop educativ, un "tata" trebuie sa-si bata zilnic nevasta pentru a obisnui copiii cu cafteala pe care le-o va trage si lor intr-o zi:)))))

 

 

Nu sunt de acord! Un tata trebuie sa isi bata zilnic si nevasta dar si copii.

 

Uite, sunt oameni care nu s-au obisnuit ca fotbalul este un sport la vedere. Aici pur si simplu lucrurile devin evidente la momentul la care au loc. Nici o explicatie nu mai este posibila. Pur si simplu nu exista explicatie in fotbal. Exista doar valoare sau non-valoare. Alb sau negru.

In politica, in afaceri exista procedeul de persuasiune, de compromis. Nu se aplica in fotbal! Si punct.

Cu alte cuvinte, fotbalul ar trebui sa ramana ultimul bastion al unui ordin cavaleresc. Minciuna nu are loc nicidecum aici. Recunoasteti, nu? Asta e motivul pt care inca ne mai uitam la o echipa sleita de tot ce poate fi mai frumos: onestitate si dorinta. Nu pot sa nu remarc faptul ca desi Radoi nu este fotbalistul cu abilitatile native necesare ne cucereste prin caracter. Asta ramane esenta in fotbal, oamenii lipsiti de caracter dispar mai devreme sau mai tarziu. De ce? Pt ca lipsa acestui atribut nu este posibil de ascuns.

Virgil06.12.2008 05:44

Romania - Steaua 4 - 1! Kapetanos s-a accidentat inca din primele minute de joc si a fost inlocuit cu Arthuro. Da da! Cu Arthuro, marcatorul unicului gol al Stelei si al primei reprize. Dupa pauza s-au facut multe schimbari si Steaua a incasat 3 boabe de la Gigel Bucur si una de la Bicfalvi.

Munteanu a intrat dupa pauza, cei trei portari si-au impartit in trei cele 90 de minute.

Cat priveste faptul ca meciul s-a jucat cu portile inchise, e usor de tras concluzia ca s-a dorit ca meciul sa se dispute in liniste.

Altfel cati dintre noi s-ar fi dus sa vada un meci fara miza si fara sa continue protestul impotriva lui Gigi?

Eu sunt de acord ca s-a procedat foarte bine. La urma urmei avem si noi nevoie de liniste. Iar ocazii de a protesta raman cu nemiluita. :)

«123»