Eșecul din meciul de la Brașov nu i-a afectat prea mult pe fotbaliștii din ªtefan cel Mare.
Astfel, Torje, Ropotan și Pulhac au fost surprinși consumând cantitãți impresionante de bãuturã la petrecerea organizatã de Torjinho cu prilejul împlinirii vârstei de 19 ani. Reporterii Libertatea au intrat în posesia unui video șocant.
Alcoolul i-a afectat atât de mult pe cei trei "câini" încât aceștia au început sã fredoneze șlagãre pro Steaua. Maneaua "Steaua e numai una" a reprezentat unul din hiturile preferate ale câinilor.
De asemenea, elevii lui Rednic și-au "renegat" trecutul spartan. Cu un umor macabru cei trei au fost auziți spunând: "Au mai rãmas doar 297 de spartani, cã noi trei suntem accidentați!" sau "Cum sã fii spartan, dacã n-ai `muniție` ?".
