FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Comunicat in legatura cu evenimentele de la meciul Steaua - Timisoara

«1456»
Sax20819.11.2008 21:08

Stai ca nu pricep o chestie, poate nu ma duce pe mine capul, dar ... Jandarmeria Romana are la indemana inregistrari video cu diversi suporteri care aprind torte, se bat cu agentii de paza, etc, si, cu toata astea, renunta la niste amenzi/dosare penale/interdictii pentru un amarat de comunicat? Pai, din doua una ... ori povestea asta e cusuta cu ata alba, ori Jandarmeria blufeaza pentru ca nu prea are ce sa va faca (prezenta lor pe stadion este putin ... ilegala).

zoint19.11.2008 21:10
Stai ca nu pricep o chestie, poate nu ma duce pe mine capul, dar ... Jandarmeria Romana are la indemana inregistrari video cu diversi suporteri care aprind torte, se bat cu agentii de paza, etc, si, cu toata astea, renunta la niste amenzi/dosare penale/interdictii pentru un amarat de comunicat? Pai, din doua una ... ori povestea asta e cusuta cu ata alba, ori Jandarmeria blufeaza pentru ca nu prea are ce sa va faca (prezenta lor pe stadion este putin ... ilegala).

 

 

Putin mai mult

Sax20819.11.2008 21:13
Putin mai mult

 

In cazul asta, nimeni nu trebuia sa dea niciun comunicat. Chiar sunt curios, pe cei din SUD care s-au batut 10 minute la gard cu jandarmii, de ce nu i-a chemat nimeni la club?

zoint19.11.2008 21:19

[...]

CoRsSo19.11.2008 22:00

Incredibil! Astia ne cred intr-adevar ratati, idioti, naivi? Vai mama voastra.

Rusine Jandarmeriei romane, rusine politiei romane (ca doar deh, sunt dinamuisti), zdrentei smarandache si a firmei sale de faiantare!

Inchei cu ultra-cunoscutul : SUGI P**A, Gigi!

fansteaua4619.11.2008 22:43

PENTRU Steaua VA LUAM VIATA :gathering:

noname_fu19.11.2008 22:45
Stai ca nu pricep o chestie, poate nu ma duce pe mine capul, dar ... Jandarmeria Romana are la indemana inregistrari video cu diversi suporteri care aprind torte, se bat cu agentii de paza, etc, si, cu toata astea, renunta la niste amenzi/dosare penale/interdictii pentru un amarat de comunicat? Pai, din doua una ... ori povestea asta e cusuta cu ata alba, ori Jandarmeria blufeaza pentru ca nu prea are ce sa va faca (prezenta lor pe stadion este putin ... ilegala).

 

Pe Jandarmi ii intereseaza felul cum apar in fata populatiei. Ei nu trebuie sa fie vazuti ca o unealta cu apucaturi comuniste care bate suporteri... Ei trebuie sa fie baietii buni care ajuta oamenii la inundatii si prind traficantii de droguri. Conducerea Jandarmeriei, alaturi de cea a Politiei, sufera pentru ca sunt printre ultimele institutii in topul "increderii in organismele de stat". Si stati calmi, CHIAR DACA nu au dovezi, tot te pot interzice si pot demara actele premergatoare unui dosar penal. Pot bate oameni pana se plictisesc si pot face ce vrea **** lor. Vorbiti toti de parca tocmai v-ati uitat la filme cu mafioti...

Stanici19.11.2008 22:49
Pot bate oameni pana se plictisesc si pot face ce vrea **** lor

 

Si apoi te pot constrange, prin mijloace specifice epocii de aur, sa dai comunicat cum ca ti-au facut masaj de relaxare in duba, dupa ce te-au rupt cu bataia.

noname_fu19.11.2008 22:56

Comunicat comunicat, sunt doar niste vorbe pana la urma. Dar sa vedeti cand te constrang sa semnezi declaratii sau amenzi... ce frustare simti! E usor sa vbesti pe-aici, ca "eu n-as fi semnat", ca eu sunt nea` caisa de pe forum.

bogdan_p19.11.2008 23:50

Scuze,nu mi-am dat seama ca sunteti asa greoi.Osa incerc sa va explic,ca pe o ecuatie,simpla:D.Firma de paza nu depune plangere impotriva suporterilor care i-au lovit si au introdus tortele,etc iar noi dam comunicatul.In ce priveste ancheta de la politie,ramane in curs de desfasurare.Lasati ironiile daca vreti sa aveti o discutie,va zic pt ultima data.I

Vandorsky20.11.2008 00:15
Bai "zmeilor" ( astia care ziceti ca in Peluza Nord s-a imputit treaba ) aveti tupeu sa ziceti asta fata in fata cu Dorin sau cu Mustata ? Pe net toti sunteti viteji.... Am citit pe un site ca Dorin statea si se uita cum isi luau ceilalti bataie, o prostie mai mare ca asta nici ca n-am citit pana acum. Dorin si cei din A47V au vrut sa se duca la sud , dar in momentul ruperii gardului dintre PN si tribuna a IIa s-a pus Zmarandescu in fata gardului si a vrut sa explice incidentele ( nu prea am inteles ce-a zis ) . Asa ca numai comentati aiurea daca nu stiti treaba din peluze.

 

Bogdane , nu ai de ce sa le dai lamurire unor CETATENI .

 

bai ultrasu' lu Jiji, mai lasa-ma cu povestile cu cetateni!

 

1. la meci cand era mustata cu zmarandescu la t2 si incercau sa opreasca scandalul, frate-miu a zis destul de tare "asta merita calcat primu in picioare" ca sa il auda si bijnitarul de mustata care era la 2 metri de noi.

 

2. nu sunt bucurestean, nu-mi place bucurestiul si nici bucurestenii nu prea imi sunt la suflet (motive sunt destul de subiective - mi se par cei mai neciopliti dintre romani, asta ca sa nu zic tarani) si totusi la meci cand am vazut ca a intrat zmarandescu si ulterior jandarmeria peste suporterii stelisti, fie ei si bucuresteni, am simtit ca-mi fierbe sangele in vene daca nu fug acolo. primul am fugit acolo si dupa 10 minute se intorc si restul de la sud ce plecasera in nord.

 

concluzia e urmatoarea:

- 5 gorile s-au pisat pe o peluza intraga. felicitari celor care se numara printre cei 3000 de la PN!

- ciobanul v-a scos pt a enspemia oara resposanbili de huliganismul de pe stadion. te mai miri de legile jegului de mitica?

 

astept sa vad protestele de la Craiova si atitudinea fata de cioban. oare cat o sa dureze?

 

@Alin Marinescu, Bogdan Punkeru: la urmatoarele meciuri din provincie va invit sa mergeti cu mine pana la stadion. adica fara galerie sau escorta politiei. sa va vad in momentul in care va fugaresc/bat 50 de huligani cum reactionati, cat de ultrasi sunteti si cat de viteji.

trance_tactics20.11.2008 00:36

bai baiatule, cred ca vorbeste THC-ul din tine... mai las-o moale cu invitatiile astea, e intr-adevar un moment delicat care trebuie tratat cu foarte mare atentie, nu ne putem arunca in anumite actiuni fara a o intoarce pe toate partile. Nu iti cere nimeni sa te dovedesti sau lucruri de genul, da nu mai arunca tu cu cuvinte gen , il invitii pe punkeru intr-o deplasare fara garda sa vedem ce face... Minte multa asta trebuie in aceste momente..

SteauaToronto20.11.2008 01:31

Vandorsky lasa-ne frate ca esti penibil auzi tu el ce invita esti doar un chilotar care jigneste fara motiv, mai bine te-ai abtine.

Azzido20.11.2008 06:44

gata!

ne-am spus cu totii parerea, de acum incolo fiecare crede ce vrea si mai ales ce stie.

ajunge cu ironiile si cu parerile "avizate".

topic inchis

«1456»