FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Comunicat Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti

«1234»
mache17.11.2008 14:46
t) punct national de informare pentru manifestari sportive - structura centrala in cadrul Jandarmeriei Romane, care asigura schimbul de date si informatii in vederea realizarii cooperarii politienesti nationale si internationale cu privire la manifestarile sportive.

 

De cand pana cand Jandarmeria se ocupa cu "informarea" ??? :angry:

 

offtopic : daca este cineva care are tangenta cu domeniul juridic are idee cum se poate ataca la Curtea Constitutionala aceasta lege "mirifica" ?

Neamtzu`17.11.2008 16:25

daca se afla cineva in cunostinta de cauza ... as dori sa stiu ce risc (in afara de bataie) daca sar in teren si afisez o japoneza cu mesajul " Gigi PLEACA"

 

MoWeed17.11.2008 16:30

@Neamtu'

 

cu amenda de la 1.000 lei la 3.000 lei sau prestarea a 150-300 ore de activitati in folosul comunitatii, precum si cu sanctiunea contraventionala complementara de interzicere a accesului la competitiile si jocurile sportive de genul celor la care acestia au savarsit fapta pe o perioada de 2 ani

 

Sursa: http://www.gov-sport.ro/unlimitpages.asp?id=1049

victor17.11.2008 16:38
daca se afla cineva in cunostinta de cauza ... as dori sa stiu ce risc (in afara de bataie) daca sar in teren si afisez o japoneza cu mesajul " Gigi PLEACA"

 

 

si unde ai vrea sa plece barosane? sa plece de la compania lui acasa, in pipera? da' ar trebui sa plece inainte sa plateascca salariile jucatorilor sau dupa?! si inainte sa plece, sa plateasca totusi amenda de 1 miliard aplicata clubului de jandarmerie, nu-i asa?!

 

iar daca pleaca, ar trebui sa vanda totul si eventual sa ia si licenta? ca sa incept din onoare reconstructia! (daca o vom mai incepe?)

 

mestere sa nu te superi, dar esti naiv rau de tot! nu vreau sa te jignesc, dar cand nu ai dupa ce bea apa, metaforic vorbind, faci scenarii si plasezi indemnuri legat de o afacere care presupune costuri de milioane de euro!

 

andyro17.11.2008 16:44
si unde ai vrea sa plece barosane?

Extrem de departe. Preferabil undeva unde e racoare si intuneric tot timpul.

 

sa plece de la compania lui acasa, in pipera?

Exact.

 

da' ar trebui sa plece inainte sa plateascca salariile jucatorilor sau dupa?! si inainte sa plece, sa plateasca totusi amenda de 1 miliard aplicata clubului de jandarmerie, nu-i asa?!

 

Nici nu conteaza.

 

iar daca pleaca, ar trebui sa vanda totul ?

Exact.

 

bullshit, bullshit

Aham.

 

 

arcadia17.11.2008 17:40
Nu este frumos ce ati facut. Mai ales ca Steaua si tot ce inseamna ea, inclusiv suporterii, este vanata de toti: mass-media, FRF, LPF, celelate echipe, etc. Daca este interzis cu torte in stadion, atunci nu intrati cu aceste accesorii. Intelegeti o data pentru totdeauna ca daca este ceva interzis, nu trebuie sa folositi. Discreditati clubul!!! Ati vazut doar ca aici s-a ajuns!

 

LOOOL, cum poti sa spui ca alea 2 torte (din care una s-a aprins) discrediteaza clubul???

citeste ziarele de azi ca sa vezi discreditari, ale suporterilor insa, reactia disproportionata a stewarzilor de pe stadion e cauza - efectul a fost minor de data asta, insa deoarece ei au vazut ca le merge asa, data viitoare efectul va fi mai grav - nu doar un suporter scos pe brate ci mai multi scosi in saci.

Reprezentantul jandarmeriei o tot dadea cu legea care interzice tortele si o si motiva, tortele aprinse in spatiu mic si f populat, cu libertate redusa de miscare, pot provoca panica, ei bine 4-5 batausi care dau buzna intr-un spatiu populat si cu libertate redusa de miscare provoaca o panica si mai mare - data viitoare vor fi mai multi si mai violenti iar efectele vor fi pe masura.

Azzido17.11.2008 18:29

oare niste gaze lacrimogene date intr-un spatiu inchis ce provoaca ?

bucurie ?

vilareal17.11.2008 18:43

tot ce sa petrecut pe stadion este jalnic zmarandescu a pus mai mult zel decat a in combate cu tolea suporteri stelisti nu sant sportivi de performanta sant persoane la care le place fotbalul le place spectacolul si le place sa incurajeze echipa favorita . va multumesc stelisti rusine pt ceilalti

DanStan17.11.2008 19:19

In conlcuzie, toata lumea e fericita :

 

- potaile si c-ioroii pot sa rupa oase linistiti intrucat presa a stabilit deja etalonul violentei maxime in fotbal : peluza din Ghencea. Si intrucat nu am citit vreodata in presa comentarii atat de apocaliptice privitoare la violentele comise de confratii bucuresteni sau de provinciali rezulta ca celelalte galerii sunt compuse din domnisoare virgine si diversi indivizi frustrati de refuzul de a fi primiti in randurile celei mai agresive galerii de pe mapamond, cea stelista.

 

- jandarmeria si-a justificat cu acest prilej salariile primite in utlimii 15 ani, plus primele de sarbatori si eventualele viitoare avansari ale sefilor. Sa omagiem pe aceasta cale rezistenta eroica a sutelor de jandarmi in fata celor cateva zeci de stelisti ce amenintau sa ocupe peluzele, tribunele, cartierul Ghencea, intreaga Romanie plus peninsula Balcanica, si, in final, intreaga lume ingrozita de invazia fortelor raului.

 

- patronu' nostru mult iubit si-a asigurat pe aceasta cale o imagine de luptator impotriva celor mai puternice forte huliganice mondiale, protector al femeilor si copiilor din tribune (si nu numai), razboinic neinfricat victorios in lupta cu fortele raului si intunericului. Cu aceeasi ocaze, si-a facut rost si de niste tapi ispasitori pentru situatia in care echipa pe care cu onor o conduce si antreneaza nu va prinde cupele europene anul asta, intrucat se aude ca terenul Stelei va fi suspendat o lunga perioada de timp. In plus, are un execelent motiv de a se implica activ in interiorul galeriei, asigurandu-se cu aceasta ocazie ca nu vor mai aparea voci care sa conteste augusta sa persoana. Cel mai important aspect consta insa in nenumaratele aparitii viitoare in presa scrisa si (mai ales) la televizor in calitate de parte vatamata, apostol al dreptatii si dusman al tuturor celor ce nu vin la meci imbracati reglementar cu goarna in mana dreapta si steguletul cu 'traiasca Marele Voievod' in mana stanga.

cristian01417.11.2008 19:29
si unde ai vrea sa plece barosane? sa plece de la compania lui acasa, in pipera? da' ar trebui sa plece inainte sa plateascca salariile jucatorilor sau dupa?! si inainte sa plece, sa plateasca totusi amenda de 1 miliard aplicata clubului de jandarmerie, nu-i asa?!

 

iar daca pleaca, ar trebui sa vanda totul si eventual sa ia si licenta? ca sa incept din onoare reconstructia! (daca o vom mai incepe?)

 

mestere sa nu te superi, dar esti naiv rau de tot! nu vreau sa te jignesc, dar cand nu ai dupa ce bea apa, metaforic vorbind, faci scenarii si plasezi indemnuri legat de o afacere care presupune costuri de milioane de euro!

 

Victore, las-o mai moale, ca vina pentru amenda de 1 miliard nu apartine in totalitate suporterilor.

Sa presupunem ca aprinderea acelor 2-3 torte, cate or fi fost, a fost din vina noastra, dar cum s-a mai scris de enspemii de ori aici, de ce nu au asteptat cei de la securitate (macar pana la pauza) sa indentifice "huliganii" ce au comis o asemenea "faradelege" si in cele din urma sa intervina, pe baza probelor concrete, nu asa cum le dicteaza lor creierele de gaina.

In orice alta tara civilizata sau cel putin, la oricare alta echipa cu pretentiile Stelei, asa s-ar proceda.

N-am vrut sa ma bag in discutie, desi am fost in peluza la meci si am vazut de nenumarate ori imaginile de la TV, dar de-aici pana la a da vina in totalitate pe suporteri e cale lunga. Nu spun ca fanii sunt curati ca lacrima, dar aici chiar nu e cazul sa fie blamati in halul in care sunt.

Cu ce sunt mai presus gorilele lui Zmarandescu sau jandarmii decat noi, suporterii ? De ce n-ar fi chiar Zmarandescu vinovat pentru amenda, din moment ce interventia lui a fost una prost gandita ? De ce nu recunosti ca si Becali are partea lui de vina ? Din cate tin minte, pana la momentul bataii, nimeni nu l-a injurat pe marele tau idol. Sau ce se credea acolo in loja, ca lumea va aplauda actiunea de purificare a peluzei condusa de Zmarandescu ?

Personal, nu sunt de acord cu ceea ce s-a intamplat dupa meci, cu acei suporteri care au vandalizat tot ce le-a iesit in cale, insa ii inteleg, frustrarea e mare dupa ce vezi asemenea scene, pe stadionul echipei pe care o sustii meci de meci, neconditionat. Acolo au gresit, dar nu ei au pornit razboiul.

Cu toate astea, ma bucur din suflet ca s-a ajuns in situatia ca peluzele sa fie golite in mod voit de catre noi si nu pentru ca ma astept ca Becali sa inteleaga ceva din asta, ci pentru ca usor si cei din tribune vor ajunge la aceeasi concluzie : ca banii nu sunt totul, iar Steaua de azi poate trai fara acest patron mult si bine.

Pe de alta parte, ma tot intreb (fara sa gasesc raspuns), cata minte trebuie sa ai, ca sa infrunti mii si mii de oameni. Nimic din ceea ce comanda acest patron de conjunctura nu isi va face efectul in mentalitatea noastra si refuz sa cred ca suntem o imensa turma de oi negre, nebune si fara capacitate de gandire. Cu atat mai mult in campania electorala, insa asta nu e problema noastra.

La capitolul relatii cu publicul, suporterii, electoratul, Becali nu se poate scufunda mai mult de-atat. Desi realizez ca multi altii faptul ca pe Becali nu-l prea duce capu', acest macel trebuia stopat inca din fasa, macar de efect, daca si-ar fi dorit cu adevarat niste voturi, nereferindu-ma la posibilii votanti din peluza.

Nu e posibil ca in anul 2008, seful securitatii la Steaua sa fie un baiat cu profesie de bodyguard. Ce experienta are asta ? Pe ce s-a bazat conducerea cand a luat decizia asta ? Cum poti stopa actiunile, sa zicem ilegale, ale miilor de suporteri, cand tu esti un gibon cu cateva clase ?! Ah da..sa cari pumni si picioare, sa instaurezi legea pumnului acolo unde ti se scoala tie, nu ? Spui tu ca Ghencea e practic, casa lui Becali, dar din cate tin minte..si stadionul asta se afla pe teritoriul unei tari, ale carei legi sunt scrise undeva, dar tot timpul inexistente. Cine si ce ii da drept lui Becali sa faca acolo ce-i "pohteste" inima ? La ce dracului a mai instalat sistemele video pentru identificarea delicventilor daca ele nu sunt folosite ? Da, stiu, e mai usor sa patrunzi intre oameni si sa ii iei la bataie, sa-i alergi ca pe animale si sa invoci niste motive din anii 1000.

Mi-e scarba de tot ce se intampla acolo, mi-e scarba de faptul ca banul a devenit crezul universal pe pamantul asta, mi-e sila ca drepturile omului au fost date uitarii.

valimunty17.11.2008 23:45

De unde pana unde o torta ar baga pe cineva in panica in peluza astea in conditiile in care este folosita corespunzator( adica cum s-a si folosit)...... nu stiu ce se urmareste dar mie mi se pare ca legea lu mitica nu are nici o legatura cu combaterea violentei pe stadioane... dimpotriva a amplificato... banuiesc si cred ca o fac bine cand spun ca aceasta lege a fost data din motivele personale ale fruntasului nostru din LPF dragomirel....

Radoi18.11.2008 03:17

Am o idee:

 

Nu se poate sa facem cumva fratilor sa-l blocam pe Gigi sa mai ajunga in tribune?

 

Se stie pe unde intra pe stadion, ne adunam cu totii si-l blocam. Si o bataie buna ar merge sa-i intre frica in oase poate asa pleaca si ne lasa in pace.

 

Trebuie sa fortam nota sa i se faca teama ca vad ca altfel nu se mai poate.

 

Altfel nu vad cum o sa scapam de cancerul asta in viitorul apropiat.

 

 

 

goergescu18.11.2008 07:29
Georgescule - esti cel mult amuzant. Pana una alta, daca iti mai permiti sa ii faci pe alti suporteri ai Stelei "giboni", suporteri despre care nu cunosti absolut nimic, voi avea grija in persoana de mataluta. Virtual vorbind.

Oricum, eu chiar nu inteleg cum un om nu poate intelege cel mai simplu lucru: zmarandoii au lesinat un copil din PN, i-au dat cu electrosocul in fata altuia pentru faptul ca se aflau in zona unde fusesera aprinse tortele. Daca erau normali- filmau, identificau si sanctionau.

 

P.S. : pentru toti preadreptii care cer in cor sa se respecte legea: jurati-va ca nu ati mers niciodata peste viteza admisa ori ca nu ati trecut pe rosu - apoi vorbiti de doua torte care nu au fost aprinse cu intentia de a face rau ci de a creea ceva spectaculos.

 

Nu m-ai inteles.

 

Nu am spus ca sunt de acord cu electrosocurile in fata sau cu faptul ca a lesinat un copil.

Am spus ca daca nu se aprindea acea torta nu se ajungea la macel.

Cu alte cuvinte, cei care au aprins torta au dat motiv de macel.

Intr-adevar, aveau alte metode de a rezolva problema.

 

Pe de alta parte, orice ai spune tu, Gibonii exista. Si nu numai in galeria Stelei.

 

Daca nu vii la stadion atunci nu mai comenta aiurea, o poti face nestingherit cu fiu-tu sau prietenii si lasa-ne pe noi sa ne dam cu torte si sa ne-o luam in freza.Gata!Ti-am inteles punctul de vedere asa ca acum poti schimba canalul cum stii prea bine de la telecomanda!Emisiunea a luat sfarsit pentru tine....

 

 

Ce repede te-ai aprins.

 

Poti sa aprinzi cate torte vrei, numai nu pe stadion. Ca nu ai voie ! Nu-ti permite legea.

Nu prea ai inteles, nu ?

 

Du-te si mai asculta o manea, poate te "destepti" de tot ...

Marius18.11.2008 07:39

Cuvântul precedent iți spune ceva? Oricât ai incerca sã te prefaci cã nu e așa, la Dinamo si Timișoara s-au creat precedente.

 

Chestia cu "nu permite legea" e relativã, ca orice lucru ce ține legi.

 

P.S. Terminã cu posturile arogante... te rog.

Stanici18.11.2008 08:36

Oooomuleeee, fi-ti-ar legea de ras sa iti fie! Daca erai evreu in Germania prin '40, mai erai asa dornic sa respecti legea?!

Inca odata, incidentele au pornit de la modul in care s-au comportat aia in uniforme. Si gata. Da-o-n ma-sa!

goergescu18.11.2008 08:40
Cuvântul precedent iți spune ceva? Oricât ai incerca sã te prefaci cã nu e așa, la Dinamo si Timișoara s-au creat precedente.

 

Chestia cu "nu permite legea" e relativã, ca orice lucru ce ține legi.

 

P.S. Terminã cu posturile arogante... te rog.

 

 

Eu nu am facut altceva decat sa exprim o parere. Inteleg ca asta este una dintre ratiunile acestui site.

Reactiile la parerile mele au primit raspunsuri pe masura.

Nu mi s-a parut ca am fost arogant.

Salut toti stelistii adevarati si cumpatati.

andyro18.11.2008 08:48

Da, o parere irationala. Banuiesc ca daca eu as trece strada pe rosu, iar un politist ar scoate arma din dotare, ar trage in mine si m-ar omori, ar avea dreptate - doar am comis o ilegalitate.

valentin2day18.11.2008 10:38

georgescu tu ai 7 postari la activ si te-ai inscris acu 8 zile

tu ai intrat pe site doar sa-l aperi pe Becali si modul in care a actionat smarandescu&co

prin "cumpatat" tu intelegi supus

 

victor18.11.2008 11:46
Victore, las-o mai moale, ca vina pentru amenda de 1 miliard nu apartine in totalitate suporterilor.

.........

Nu e posibil ca in anul 2008, seful securitatii la Steaua sa fie un baiat cu profesie de bodyguard. Ce experienta are asta ? Pe ce s-a bazat conducerea cand a luat decizia asta ? Cum poti stopa actiunile, sa zicem ilegale, ale miilor de suporteri, cand tu esti un gibon cu cateva clase ?! Ah da..sa cari pumni si picioare, sa instaurezi legea pumnului acolo unde ti se scoala tie, nu ? Spui tu ca Ghencea e practic, casa lui Becali, dar din cate tin minte..si stadionul asta se afla pe teritoriul unei tari, ale carei legi sunt scrise undeva, dar tot timpul inexistente. Cine si ce ii da drept lui Becali sa faca acolo ce-i "pohteste" inima ? La ce dracului a mai instalat sistemele video pentru identificarea delicventilor daca ele nu sunt folosite ? Da, stiu, e mai usor sa patrunzi intre oameni si sa ii iei la bataie, sa-i alergi ca pe animale si sa invoci niste motive din anii 1000.

Mi-e scarba de tot ce se intampla acolo, mi-e scarba de faptul ca banul a devenit crezul universal pe pamantul asta, mi-e sila ca drepturile omului au fost date uitarii.

 

 

eu am o minte mai inceata, asa ca sa-mi explici in detaliu: deci vina pentru amenda de 1 miliard (prima, cea data de jandarmerie, caci va urma inca una de la federatie) nu apartine in totalitate suporterilor (e un titlu pe care unii nu-l merita, dar ma rog sa lasam o astfel de formulare) DAR VA FI PLATITA IN TOTALITATE DE CLUB, nu-i asa? adica ar fi ceva vina si pe la suporteri, dar cand e vorba de banuti, sunteti baieti saraci nu-i asa? omu', daca sunteti fuduli si vi se pare interesant sa va puneti poalele in cap incaierandu-va pe stadione este optiunea voastra! dar duceti fudulia pana la cap si platiti macar "partea"aceea din amenda de care va considerati vinovati! as fi tare curios sa vad cati bani ati putea strange?! parerea mea este nimic!

 

dar lasa ca vine taticu' Becali, monstru cu chip de om, sa plateasca, ca el are de unde si e obligat nu-i asa sa duca in carca pe toti golanii si frustratii care in lipsa de preocupari considera ca stadionul este un maidan unde violenta si prostia trebuie expuse si profesate!

 

ce s-a intamplat sambata este continuarea altor intamplari din trecut, vezi meciul cu charleroi sau cu villareal, ultimele doua jocuri cu buzaul, etc, in care peluzele au ales sa se faca de ras, sa umileasca debutul in Ghencea al lui Dorinel, si mai grav, SA FACA RAU Stelei! caci egalul cu Poli, ca si cel cu gloria, se datoreaza in mare parte si unor caraghioshi care se autointituleaza ultrashi, dar care nu sunt altceva decat niste limitati si niste dezorientati social (asta ca sa fiu bland in caracterizari). a critica acum fortele de ordine este absolut caraghios. pai voi nu vedeti cine face parte din respectivele forte, cine sunt cei angajati pentru o astfel de ocupatie? niste brute, lipsite de orice orientare si bun simt! daca voi cu astia purtati "dialoguri" nu trebuie sa va mirati ca se ajunge la situatii grotesti si triste cum au fost cele de sambata! iar daca veti continua asa, probabil ca se va ajunge si la lucruri mult mai grave! sa nu traiasca cineva cu impresia ca intentiile unor idioti de a face iures la meciul cu fiorentina, fortand astfel suspendare Stelei din cupele europene, nu sunt cunoscute! de altfel, cine are cat de cat minte intelege ca de aici a plecat si interventia in forta la jocul cu Poli, toata lumea fiind extrem de nervoasa!

 

 

cat despre intrebarea ta, iti raspund: DA, fara bani nu faci nici o performanta in sportul de azi! gloria trecuta e doar suport moral si nu te ajuta cu nimic daca nu ai suportul material! pe mine nu ma intereseaza ca Steaua sa ajunga in situatia lui uta sau Craiova, care traiesc numai din amintiri!

bodanelu18.11.2008 11:53

@Victor din tot postul tau am inteles: Continuati sa-l injurati pe Becali si o luati pe cocoasa etapa de etapa! Nice...

Marius18.11.2008 11:57

Victore, degeaba încerci sã pari interesant. Vina pentru incidente aparține clubului. De ce amendeazã Jandarmeria clubul? Pentru deficiențe organizatorice. Așa cã jijelu tau sã plãteascã.

 

Ce s-a întâmplat sâmbãtã nu este nicio continuare. Este rezultatul unui cumul de factori. Rãzbunarea idiotului din lojã pentru cã este contestat (vezi declarațiile date de zmãrã dupã meci) și acțiunea tembelã si negânditã a "forțelor de ordine".

 

Protestele de la ultimele meciuri n-au fãcut rãu decât ciobanului, care nu mai e sigur de un loc de deputat nici mãcar in Ferentari, locul unde a spart bani cu țiganii analfabeți. Ai dreptate cu ultima parte, fãrã bani nu se poate face performanțã. Fãrã banii lui Becali, se poate.

noname_fu18.11.2008 12:08
iar daca veti continua asa, probabil ca se va ajunge si la lucruri mult mai grave! sa nu traiasca cineva cu impresia ca intentiile unor idioti de a face iures la meciul cu fiorentina, fortand astfel suspendare Stelei din cupele europene, nu sunt cunoscute! de altfel, cine are cat de cat minte intelege ca de aici a plecat si interventia in forta la jocul cu Poli, toata lumea fiind extrem de nervoasa!

 

E bine ca premeditarea ne este confirmata si de un angajat al clubului, in mod public, ca altfel se stia. Asadar nu exista nici o legatura de cauzalitate intre tortele care ardeau pe jos si interventia in forta a firmei de paza. Ea s-ar fi petrecut oricum, ca sa atentioneze "gibonii" asupra repercusiunilor nesupunerii lor fata de regimul totalitar din Ghencea.

Ultrasii sunt niste limitati care ti-au oferit cadrul asta de discutie pe care mai mult ca sigur nu-l intelegi dincolo de interfata. Dezorientati social sunt cei care nu au puterea cognitiva sa realizeze ca ei sunt in eroare. Corolarul parerilor tale este "sunteti toti nebuni, eu am dreptate". Cine este cel neintegrat?

 

P.S. Pt restul dobitoacelor care inca mai rezoneaza cu gandiri comuniste in tipul "asa e legea", vreau sa va informez ca Legile 4/2008 si 60/1991, impreuna cu codurile de procedura atasate acestor legi, consfiintesc clar limite LEGALE in care pot actiona atat jandarmii cat si firmele private de paza. Si, surpriza, le este INTERZIS sa purceada la evacuarea unui spectator in timpul meciului. Legiuitorii, cat de influentati ar fi fost dpdv politic de Mitica Puscariasul si de capetele luminate de la Securitate(sau jandarmerie?), au prevazut posibilele abuzuri din partea fortelor de ordine si au compus legea in consecinta, cu destule hibe, ce-i drept... dar deh, atat timp cat exista oameni ca x_gay sau Victor care intra in hipermode in timpul campaniilor electorale si se angreneaza probabil in discutii politice, cuprinsi de mirajul importantei, nu vom scapa de metehnele astea care s-au impamantat dinainte de `89. Nu e de ajuns sa moara toti comunistii, trebuie sa moara si cei slabi de inger care accepta si , mai grav, cad prada propagandei.

Stanici18.11.2008 13:10

Postul colegului noname_fu reprezinta o mostra de "cat de giboni sunt ultrasii". Folositi cu incredere un dictionar inainte de a sari sa-i reprosati ca din cauza celor ca el nu va simteti voi bine cu steguletul png in dreapta si cu stanga in buzunar sau in Nutline.

goergescu18.11.2008 13:22
georgescu tu ai 7 postari la activ si te-ai inscris acu 8 zile

tu ai intrat pe site doar sa-l aperi pe Becali si modul in care a actionat smarandescu&co

prin "cumpatat" tu intelegi supus

 

 

Contabilitatea e domeniul tau ?

 

NICIODATA nu l-am aparat pe Becali, Fecali, Berbecali sau cum vrei tu.

Becali reprezinta cancerul care roade pe dinauntru Steaua.

NICIODATA nu am spus ca Smarandescu a actionat "cumpatat". Si ala e un dobitoc; presupun ca rupe 7 pixuri ca sa scrie 3 cuvinte.

 

Am spus ca prin aprinderea acelei torte ( in conditiile in care nu ai voie sa aprinzi pe stadion torte ) s-a dat prilejul, "alibiul" a ceea ce s-a intamplat in peluza dupa ceea.

Stanici18.11.2008 13:29
Am spus ca prin aprinderea acelei torte ( in conditiile in care nu ai voie sa aprinzi pe stadion torte ) s-a dat prilejul, "alibiul" a ceea ce s-a intamplat in peluza dupa ceea.

 

 

1) Ti-ai ales cel mai naspa nick din Romania. Trebuia sa fi pus numele mic.

2) Adica daca stii ca Becali vrea sa iti faca vreun rau, sa arate peluzei cine e sefu', nu ii da in niciun caz motive! Complace-te, boule, in rolul pe care EL ti l-a ales, acela de suporter pe inimioara sa! Fii model, imbraca-te in verde si alb! Frate, nu te inteleg.

«1234»