@SS Lazio: e posibil sa ai dreptate, dar daca e sa aleg, prefer caracterul 0 pe care il au britanicii, francezii, nemtii, italienii, spaniolii si olandezii decat cel al "oamenilor de fotbal" (ma refer la patroni, finantatori, conducatori samd) din Romania.
oricum in postul meu nu ziceam nimic de caracter, ziceam ca mai mult ca sigur noul "ipotetic" finantator ar fi mai civilat ca Becali. destul de greu de imaginat ca sunt oameni, cu bani, sub Becali din pct asta de vedere. mai perversi, da. mai escroci, da... dar cu siguranta mai diplomati si retinuti in iesiri animalice prin presa scrisa si televizata.
ps: nu stiu prin ce tara araba (sper ca nu ma insel) un club e finantat de suporteri. s-au scos actiuni la vanzare pt suporteri si acestia pe langa faptul ca le-au cumparat mai si cotizeaza anual cu o suma de bani (nu foarte mare). evident ca si ei au reprezentanti in consiliul de conducere si parerea lor conteaza cand e vorba de un jucator nou sau antrenor. daca sunt 100.000 de suporteri si fiecare contizeaza cu 100 euro anual s-au strans dintr-un foc 10kk mil euro. bani suficienti pt a mentine echipa in campionat, cupa samd. platim un manager profesionist si pe urma se autofinanteaza clubul, asa cum face si acum. Becali a cerut 40kk mil pt a pleca de la Steaua... adica 400 de euro de la 100.000 Stelisti
... facem cheta? poate AISS ne ajuta din pct de vedere legal.
-----
later edit: info bilete Steaua - Timisoara
Preturile biletelor sunt urmatoarele:
FOTOLII ? 50 LEI
TRIBUNA 0 ? 30 LEI
TRIBUNA 1 ? 20 LEI
TRIBUNA 2 ? 15 LEI
PELUZE ? 5 LEI
Programul caselor de bilete de la stadionul "Steaua" este urmatorul:
Luni ? Vineri: 12:00 ? 18:00
Sambata: 10:00 ? 14:00
sursa steauafc.com
