Parerea mea e ca Steaua a facut un joc bun in aceasta seara. Ratarile uriase si jocul bun al timisorenilor ne-au privat de o victorie meritata. Nu-ti poti injura jucatorii, cand ei au fost in meci si au dat totul 90 din 90 de minute.
Poate ca suntem urmariti de ghinion, dar poate ca am avut si sansa ca nu am pierdut. Rezultatul avantajeaza Timisoara, care nu m-a convins ca a pierdut cinstit in fata lui Dinamo.
Balaj? O scarba!
Asistentii au gresit si ei in defavoarea noastra, iar greselile lor au condus la primirea de cartonase in tabara noastra.
Badoi... Ce gol! A la Beckham. Numai contra noastra putea sa marcheze astfel.
Mi-a placut echipa astazi. A muncit si a dorit victoria.
Ogararu - foarte multa putere de lupta si vointa de a castiga.
Goian si Ghionea - nu cred ca puteau face mai mult, in situatia in care uneori ramaneau singuri cu oamenii de contraatac ai lui Poli.
Petre Marin - bun, dar totusi varsta incepe sa iasa tot mai mult in evidenta.
Radoi - marcator al unui gol, a oprit mult faze grele ale oaspetilor, care s-ar fi putut incheia periculos. A mai gresit si el, dar cine n-a gresit o pasa-doua in acest meci?
Tiago - umbra celui din meciurile cu Lyon si Rapid.
Lovin - nici prea-prea, nici foarte-foarte.
Nicolita - nu a vrut, nu a putut. Inlocuirea cu Szekely a fost benefica, primul gol al Stelei, pornind din centrarea lui perfecta. Omul asta are cel putin un mare talent, stie sa centreze perfect.
Neaga - nu a fost rau, a jucat cu ambitie. Oricum peste Semedo.
Dayro - cel mai prodigios atacant al Stelei. O bara, of daca ar fi marcat atunci, un gol si faze bune create de el.
Kapetanos - s-a zbatut mult, dar fara folos pentru ca timisenii erau avertizati de forta sa ofensiva si l-au marcat bine. A ratat o uriasa ocazie de gol, singur cu Pantilimon.
B Stancu - scuzati-ma, asta e jucatorul Stelei? Pentru ca nu prea l-am vazut.
In concluzie, Steaua a construit mult. Nu a mai jucat cu mingi lungi din aparare in atac si asta dupa mine inseamna mult. Nu avem jucatori care sa execute in gol loviturile libere si nu avem suteuri. Poate data viitoare va fi mai bine si vom sparge ghinionul. La Craiova, unde azi Rapidul a terminat la egalitate. Craiova e pe o usoara panta descrescenta. Noi? Usor in urcare. Vor veni si victoriile.