FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Timisoara 2 - 2 (0 - 0)

«1234»
b0RMA15.11.2008 20:30

Mi-e SILA de jocul Stelei!Pe partea stanga prefer pe oricine in afara de Neaga si Dayro!Chiar daca ma doare sa zic asta Steaua joaca robotic si prost!Nici o patrundere nici nimic!Cu Toja pe teren jocul era mai spectaculos sau poate si mai eficient datorita driblingurilor lui si daca era Semedo sau Ochirosii jocul era mai cursiv datorita vitezei lor!Neaga/Dayro trebuie sa fie al 2lea varf!

Nici Banel n-a facut nimic in afara de atletism!Steaua ma dezamageste!!!

Virgil15.11.2008 21:41

Parerea mea e ca Steaua a facut un joc bun in aceasta seara. Ratarile uriase si jocul bun al timisorenilor ne-au privat de o victorie meritata. Nu-ti poti injura jucatorii, cand ei au fost in meci si au dat totul 90 din 90 de minute.

Poate ca suntem urmariti de ghinion, dar poate ca am avut si sansa ca nu am pierdut. Rezultatul avantajeaza Timisoara, care nu m-a convins ca a pierdut cinstit in fata lui Dinamo.

 

Balaj? O scarba!

 

Asistentii au gresit si ei in defavoarea noastra, iar greselile lor au condus la primirea de cartonase in tabara noastra.

 

Badoi... Ce gol! A la Beckham. Numai contra noastra putea sa marcheze astfel.

 

Mi-a placut echipa astazi. A muncit si a dorit victoria.

 

Ogararu - foarte multa putere de lupta si vointa de a castiga.

 

Goian si Ghionea - nu cred ca puteau face mai mult, in situatia in care uneori ramaneau singuri cu oamenii de contraatac ai lui Poli.

 

Petre Marin - bun, dar totusi varsta incepe sa iasa tot mai mult in evidenta.

 

Radoi - marcator al unui gol, a oprit mult faze grele ale oaspetilor, care s-ar fi putut incheia periculos. A mai gresit si el, dar cine n-a gresit o pasa-doua in acest meci?

 

Tiago - umbra celui din meciurile cu Lyon si Rapid.

 

Lovin - nici prea-prea, nici foarte-foarte.

 

Nicolita - nu a vrut, nu a putut. Inlocuirea cu Szekely a fost benefica, primul gol al Stelei, pornind din centrarea lui perfecta. Omul asta are cel putin un mare talent, stie sa centreze perfect.

 

Neaga - nu a fost rau, a jucat cu ambitie. Oricum peste Semedo.

 

Dayro - cel mai prodigios atacant al Stelei. O bara, of daca ar fi marcat atunci, un gol si faze bune create de el.

 

Kapetanos - s-a zbatut mult, dar fara folos pentru ca timisenii erau avertizati de forta sa ofensiva si l-au marcat bine. A ratat o uriasa ocazie de gol, singur cu Pantilimon.

 

B Stancu - scuzati-ma, asta e jucatorul Stelei? Pentru ca nu prea l-am vazut.

 

In concluzie, Steaua a construit mult. Nu a mai jucat cu mingi lungi din aparare in atac si asta dupa mine inseamna mult. Nu avem jucatori care sa execute in gol loviturile libere si nu avem suteuri. Poate data viitoare va fi mai bine si vom sparge ghinionul. La Craiova, unde azi Rapidul a terminat la egalitate. Craiova e pe o usoara panta descrescenta. Noi? Usor in urcare. Vor veni si victoriile.

RaMs3s15.11.2008 21:58

cum spunea si comentatorul

" Steaua si-a facut norma de 2 bare pe meci " :wall:

Catalyn0715.11.2008 22:01
Dayro - cel mai prodigios atacant al Stelei. O bara, of daca ar fi marcat atunci, un gol si faze bune create de el.

 

 

poftim ? :| eu pe Dayro il vad numai pe jos. incearca mult, reuseste foarte putin

mountytoma15.11.2008 22:15
@mountytoma

 

ce vise frumoase ai , dar din pacate irealizabile in acest moment...

 

cu Neaga si cu barele mi-a iesit, dar cu rezultatul final... nu! cel mai mult ma bucur ca Gigi a fost cu gura plina tot meciul!

 

poftim ? :| eu pe Dayro il vad numai pe jos. incearca mult, reuseste foarte putin

 

Dayro a avut doua bare si l-a privat pe rica Neaga de un gol in prima repriza, la lovitura libera. frustrat si frustrant acest columbian pe care ciobanul crede ca il va vinde cu 40 mil euro, adica mai mult decat a "investit" el la Steaua! eu personal pe Dayro nu l-as baga in teren mai mult de ultimele 20 de minute!

Wally15.11.2008 23:17

Un meci slab in prima repriza...atat cat am vazut din el...

 

Legat de ce s-a intamplat in tribune...o decizie foarte buna sa plecam din peluze...Respect celor care au plecat! Pacat ca tribunele nu au plecat...cum ar fi aratat un stadion gol in pragul alegerilor? Oricum sunt surprins de reactia tribunei 1 la adresa acestui smardoias Zmarandescu...practic ei au dat tonul scandarilor cand a venit in peluza...nu ma asteptam...

mountytoma15.11.2008 23:22
Un meci slab in prima repriza...atat cat am vazut din el...

 

Legat de ce s-a intamplat in tribune...o decizie foarte buna sa plecam din peluze...Respect celor care au plecat! Pacat ca tribunele nu au plecat...cum ar fi aratat un stadion gol in pragul alegerilor? Oricum sunt surprins de reactia tribunei 1 la adresa acestui smardoias Zmarandescu...practic ei au dat tonul scandarilor cand a venit in peluza...nu ma asteptam...

 

si zmarandescu si Gigi si-au luat-o in gura tot meciul dinspre tribuna I, te asigur!

Wally15.11.2008 23:27

Nu stiu ce a fost in repriza a doua, dar in prima repriza am fost uimit de reactia tribunei 1. Erau multi care se intorceau spre loja si scandau la adresa celor 2...chiar nu ma asteptam, mai ales ca de obicei cei de acolo ne huiduiau...

zzr15.11.2008 23:50

bag ****`n mortzi lu becai .. ce s-a intamplat frate au aprins o singura torta se stingea a trimis jegosu ala pe zmarandescu si fraierii lui

Si atunci a inceput tot scandalu ..si aia au fost terminati cu totii sa mor :noexpression:

 

Incearca sa scrii in limba romana data viitoare

iancu dragosh16.11.2008 00:09

Demisia Lacatus

ngabi_199916.11.2008 08:14

2 cuvinte : Petre Marin -> pe partea lui s-au luat toate golurile din actiune!!!! de la inceputul sezonului si pana acum!!

Chiar nu se vede?!?!

Nu observa nimeni ca e absolut la furat!?!

Ma da-o incolo de experienta, golurile s-au luat fie din cauza ca nu era acolo pe stanga, fie din cauza ca taloneaza degeaba. A scos si multe mingi dar eu zic ca Filip scotea cel putin atatea mingi si chiar mai multe ca e mai inalt si mai disciplinat in aparare, in plus am vazut la Filip si determinare.

Colac peste pupaza : mai urca si in atac!! acest lucru inseamna in cel mai bun caz o centrare in fata portii. Centrarile ii reusesc 1 la 10, dar mai grav e cu pasele : 4 din 10 sunt bune din care 3 sunt inapoi la Ghionea!! Astfel incat s-au iscat din cauza asta foarte multe contraatacuri ale adversarilor, din cauza aportului ofensiv al lui Petre Marin!!

Acolo e buba noastra!!

Stanici16.11.2008 08:16

Asta a fost... sa privim inainte... ma bag la simn 1-2 ore si la hochei, ca vin ungurii si nu trebuie lasati de capu' lor

Melku16.11.2008 14:10

Nu am jucat extraordinar, favoritul meu Tiago nu a facut un meci prea reusit, inlocuitorul lui (Lovin) si-a dat cu stangul in dreptul, Banel a alergat in gol, deja obisnuitul "noroc" ne-a mai facut o arogantza. Stiu ca nu jucam mare lucru dar puteam lejer sa castigam 4-5 jocuri daca aveam putin noroc. Am luat un gol tampit, dintr-o deviere care l-a pacalit pe Zapata si inca unul absolut imparabil in timp ce la noi doua suturi s-au dus in bara. Asta e, criza de prelungeste, ne revenim cu prazarii!

P.S. Nu sunt un fan a lui "Rica" Neaga dar a facut un meci reusit.

Lance16.11.2008 15:31

eu nu am apucat sa vad meciu...am fost interesat de ce sa intamplat la Sud si am fost si eu...iar cu torta nu mi se pare normal sa se faca atata tam-tam...yo eram exact pe scaunu sub care s-a aruncat torta si stiu ca a venit un tip din spate de la NUCLEO parca si a stins-o....iar jandarmii au intrecut masura!!Rusine Zmarandescu!RUSINE JANDARMII!!RUSINE Becali!!

4_ever_steaua16.11.2008 18:30

iar si din nou s-a terminat un meci urat,trist,tragic etc...usor usor alunecam in groapa facuta de celelalte echipe din campionatul romanesc.....unde esti,Steaua?

endo16.11.2008 19:11
iar si din nou s-a terminat un meci urat,trist,tragic etc...usor usor alunecam in groapa facuta de celelalte echipe din campionatul romanesc.....unde esti,Steaua?

 

Nu a fost un meci tipic Stelei, au jucat jalnic

MIREL6RADOI17.11.2008 07:54

Stie cineva ce scria pe bannere-le celor de la PN si PS si daca cei de la Poli au avut bannere la adresa noastra?! poze ar ajuta si mai mult!.Multumesc mult.

ps stiti cumva daca in sectorul celor din Timisoara, erau si fani de-ai rapidului?

bodanelu17.11.2008 08:04

si pe mine ma intereseaza ce scria pe mesajul de la PS, cel lung afisat in timpul incidentelor cu fortele de ordine...

«1234»