Chiar daca ar intra pe stadion stelisti de ocazie sau unii platiti de Becali, nu se vor aduna mai mult de 2-3000 de spectatori in cel mai bun caz.Spectatori care oricum nu ar insemna nimic din ceea ce inseamna o galerie.Poate niste pusti ademeniti de o intrare libera la care ar putea apela in disperare Becali.
Nu stiu insa ce tupeu ar avea sa intre cei 2-3 mii in conditiile in care la portile stadionului ar astepta tacuti vreo 10000 de suporteri ai Stelei.Aia adevarati.
Un protest pe stadion, in care 25000 de suporteri sa strige impotriva lui Becali este mult mai greu de realizat.S-a mai scandat impotriva lui Becali pe stadion si nu a avut niciun rezultat.Mai mult, banii lasati la casierie de suporteri ar intra in contul lui Becali.Adica si f___t si cu banii luati !
A se aduna 10000 de suporteri ai Stelei (implicarea AISS putand avea un rol foarte important) la portile stadionului ar fi un lucru mult mai usor de realizat.Daca acestia nu impiedica accesul unor eventuali spectatori pe stadion, nu vad ce lege ar fi incalcata.
Impactul tribunelor goale, dar cu mii de suporteri asteptand in tacere la poarta stadionului ar fi foarte mare.In sensul pe care ni-l dorim toti suporterii.Dupa 2-3 meciuri disputate in astfel de conditii Becali va intelege ca nu mai poate continua astfel.
In paralel se poate organiza si un miting autorizat in Piata Victoriei, spre exemplu, traseul manifestantilor trecand evident prin fata palatului lui Becali !