FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dorinel Munteanu, noul antrenor vrea sa invinga Dinamo

«1234»
florin_b_*27.10.2008 14:46

Eu ii zic bafta lui Dorinel numai pt ca a avut curajul sa vina la Steaua...pt acest curaj va primi 200.000 de euro...Ar trebui sa fie o clauza default pt orice antrenor de vine in Ghencea atat timp cat e Gigi !!!!! Asa poate se mai gandesc sa vina..daca iese iese, daca nu macar ia 200.000 si gata!

 

 

Ce de rahat a ajuns Steaua cu acest oligofren maimuto-pac-pac cap-tare(gol)...

sabin130727.10.2008 14:48

Alexandru Piturca mai lipsea acestui lot valoros. Acum sunt mai linistit ca vine baiatu´ lu´ tata.

ge6rge_steaua27.10.2008 15:04

in primul rand tin sa ii urez bun venit lui Dorinel si sper ca va incerca macar daca nu o va face sa isi impuna punctul de vedere, si sa nu il lase pe analfabet sa isi bage coada in formarea 11. in al doilea rand, =)) al.Piturca la Steaua. deci baieti, liniste ca vine Alexandru Piturca, "marele atacant care e mai bun decat toti jucatorii Stelei". ce sa zik .. sunt uimit !! inca o panarama care vine.. cate mai urmeaza ma jegali ????

fz Steaua :steag_cruce_invers:

Adrian27.10.2008 15:20

Baieti, la meciul urmator vreau ca Gigi sa faca atac cerebral de nervi.

 

Sa il injurati si sa il faceti de rusine in ultimul hal!

 

Promit ca si eu imi voi face partea la meciurile pe la care pot sa merg, adica cele din ardeal: Medias,Brasov,etc

 

 

La UE Gigi becalii!!!

w3bmaster27.10.2008 15:21

Da Alexandru Piturca super transfer

 

Cat despre ce a zis Dorinel sunt sceptic la tot ce inseamna viitor la Steaua si asta datorita urangutanului patron dar se poate si mai rau din nefericire numa in Romania :(

MoWeed27.10.2008 15:21
Promit ca si eu imi voi face partea la meciurile pe la care pot sa merg, adica cele din ardeal: Medias,Brasov,etc

Te astept la meciul de la Brasov sa-l injuram amandoi...

 

Nu trebuie sa cedam, indiferent cu ce ne ameninta nenorocitul! La un moment dat va trebui sa cedeze, daca nu vrea sa se trezeasca cu stadionul gol

ultras_geo27.10.2008 15:52

Bun venit Dorinel dar sincer am mari dubi in privintza eventualelor performantze ca antrenor al Stelei. Incepem sa intram in criza si din pacate timpul nu este de partea noastra. Rezultate trebuiesc sa vina cat mai repede altfel oierul mai ingroapa o legenda ! bagaboanti sunt tactu si cu mata analfabetule ! Faptul ca iubim Steaua si ca suferim ingrozitor de mult cand Steaua face 0-0 cu satelitul ei , ultima clasata nu iti da dreptul sa ne faci bagabontzi ! Sunt copii cu 2-3 clase care au un vocabular mai dezvoltat ca al tau. Ne-am da si viatza pentru echipa asta ! Am fost langa ea si al bine si la rau !! Cand ne`a fost greu am strans randurile , nu am sarutat fulare cu Dinamo ! Ma gandesc cu groaza ca vine meciul cu Dinamo. Am ajuns in ultima faza si nu stiu cum o sa diger un eventual esec cu Dinamo. Important e ca sperantza moare ultima si am incredere ca baietii pot face un meci mare ! Afara din Ghencea mercenarilor !!!

 

 

Protasov27.10.2008 16:14

Prieteni, vreau sa va povestesc. Astazi la pranz am luat o pauza si m-am retras in birou cu scopul de a urmari conferinta de presa unde urma ca Dorinel sa dea o declaratie de presa.

Greseala, Dorinel nu a glasuit deloc. Ba mai mult cand a incercat sa articuleze a facut-o foarte timid, cu o voce stinsa, parca pt a nu deranja intre doua tribombe de-ale sefului si prezentarea candidatului PNG din nu mai stiu ce catun.

Va rog sa ma iertati, eu am sa inchei asa cum a facut domnul acela anonim avocat sau impresar, cred ca nici el nu stie exact:

 

"Eu atat am avut de spus"

reqviem27.10.2008 16:28

Otopeni - Rapid 1-1

 

Ma rog ce vroiam sa zic ... Bafta lui Dorinel. Problema sa la Steaua nu va fi patronul, cum nu a fost a nici unui antrenor. Dorinel trebuie sa le ridice moralul la jucatori si sa le dea incredere in forta si valoare proprie, valoare care le-a fost furata de ciripicii habarnisti din mass-media si trebuie sa gaseasca solutii sa convietuiasca cu audienta necunoscatoare a fenomenului fotbalistic din Ghencea. In conditile in care reuseste, Steaua se poate bate la titlu ca de fiecare data in ultimii 5-6 ani (singura echipa de altfel) si se poate califica in UC, avand sanse mai mari ca CFR as zice eu. Castigarea titlului fara suportul FRF este in opinia mea imposibila la ora actuala.

 

Cu Buzaul, Steaua a facut un meci bun, spre deosebire de meciul Otopeni, dar nu a fost ziua noastra e clar, atitudinea penibila a fanilor i-a crispat pe jucatori la punctul in care nu mai aveau incredere ca pot castiga. Nu conteaza, daca recuperam punctele in meciurile cu contra-candidatele la titlu ne redresam in clasament. Steaua are la ora actuala situatia optima campionat-cupele europene dintre toate echipele romanesti.

 

Ce vroiam sa va comunic de fapt, lasati ciocul ala mai mic, daca nu stiti despre ce vorbiti. Ce toata ziua Becali in sus, Becali in jos? Voi nu vedeti ca traiti in fictiune? In realitate, Steaua este clubul romanesc cu cea mai buna infrastructura, performante si conditii oferite jucatorilor si antrenorilor adusi la club. Steaua este cel mai ravnit club ca si postul de antrenor. De ce se intampla asta? Simplu pentru ca nicaieri in Romania, un antrenor nu are libertatea si resursele pe care le are la Steaua. In ciuda propagandei si cliseelor lansate de mass-media, nu exista nici o dovada furnizata care sa ateste ca Becali sa implica in alcatuirea primului 11. Este deasemenea imposibil de imaginat ca Steaua ar fi realizat asemenea performate si ar fi jucat de la egal la egal cu echipe de CL in aceste conditii. Numai cei care nu inteleg fotbal pot fi atat de bolnavi sa creada asemnea scenarii stiintifico-fantastice. Daca Becali s-ar fi bagat peste oricare dintre antrenori, Steaua s-ar fi batut la retrogradare nu la titlu, este elementar.

 

Iar ce apare in presa, declaratii de genul: 'ma bag eu, fac eu', sunt semnale catre antrenor ca ar cam trebui sa se tireze ca e varza. In alte parti (echipe cu aceleasi obiective) nu exista rabdarea care este la Steaua. In alte parti nici nu li se ofera ocazia antrenorilor sa-si dea demisia si sa iasa pe usa din fata, ceea ce face Becali (in cazul in care nu da peste un buricul pamantului gen Hagi), in alte parti sunt pur si simplu demisi, scurt fara explicatii fara tam tam si inlocuti cu secunzi, facuti de kakao sa o zic pe sleau. Asa ca ... mai usor.

Getodacu27.10.2008 16:43

Dorinel are si bonusuri pe langa aia 200.000: Becali-"Dacã nu mai dãm bani pe transferuri și iei titlul, ai 300 de mii bonus!" :|

predatorpulse727.10.2008 17:26

@reqviem fugi si ia-ti portia de cas de la cioban. Cum dracu poti sa mai sustii ca acest cioban face ceva pentru Steaua? Tot ce face,face pentru el,pentru imaginea lui. El crediteaza Steaua ca si cand ar fi o banca,nu investeste cu adevarat,vrea sa bage 20 si sa scoata 40,uitand ca se mai si pot pierde bani din fotbal.

Ai fost amuzant rau de tot la faza aia cum ca ne batem la titlu. Care titlu frate? Ultimul titlu a fost luat la mustata(si cu destule suspiciuni) iar de 2 ani nu castigam nimic,poate doar bani prin calificarile in CL,unde primim umilinte din greu insa macar sunt umilinte platite bine,nu-i asa?

 

De cand Becali e singur singurel,fara manager adevarat cum era Stoica ne-a aratat ce poate. Schimba antrenori pe banda rulanta(pentru ca sunt adusi ca marionete) pentru ca nu-l asculta,le face lotul acestora aducand multi jucatori din care poate 1-2 confirma si mai si se ia in gura cu "bagabontii" care au dat in jur de 6 milioane de Euro in ultimii 3 ani pe biletele din CL ca sa-si vada echipa umilita meci de meci,cu exceptia egalurilor cu slavia si Kiev. Anul asta s-a ratat cupa(la ordinul lui Jiji),campionatul e compromis(momentan noi jucam cel mai slab din toate echipele tari,m-am uitat si la javre,chefere,Timisoara,Rapid,Urziceni si toate sunt peste noi ca joc,nu cu mult dar sunt) iar in CL stim cu totii ce s-a intamplat. Performanta lui Jiji din ultimii 2 ani si ceva= 0 trofee dar cash destul din CL ca doar omul trebuie sa-si recupereze creditul oferit Stelei. Apropo,Timisoara,care nu poate fi banuita ca se iubeste foarte mult cu FRF-ul,are 8 puncte peste noi cu tot cu punctele acelea luate nasu Sandu.

 

Legat de meciul cu buzaul gresesti grav. Steaua a inceput sa joace din min 70 cu buzau si cu regret spun ca cel mai bun atacant al nostru s-a numit Goian. Din cauza managementului idolului tau Steaua se afla in situatia de a nu avea continuitate pe banca,de a nu avea un sistem de joc,iar jucatorii sunt cu psihicul la pamant. Orice urma de valoare ar mai avea jucatorii nostri nu e stricata de ziaristi cu zici tu ci de amatorismul de la club,club condus de Becali.

 

Si sa stii ca Becali se baga la echipa,a spus-o de atatea ori folosindu-se de argumentul "eu dau banii,eu decid". Si Stoica si Olaroiu si Hagi au confirmat asta,nu vad ce dovezi iti mai trebuie. Orice impunere de jucator este imixtiune in treburile antrenorului,pai daca ciobanul vrea un jucator in teren,tu trebuie sa schimbi aproape tot sistemul ca sa-i faci loc acelui jucator.

 

Ultimul paragraf imi arata ca delirezi cand incepi sa vorbesti de cioban. La Steaua sunt cele mai bune conditii? Frate,conditii bune,dupa cum stie orice angajat intr-o firma civilizata inseamna mediu de lucru placut,cu oameni care sa te intelegi si cu un salariu bun. La Steaua se ofera salarii bune,atat. In rest juniorii nostri sunt antrenati de rude d-ale lui Becali,jucatorii,vechi sau noi,joaca cu frica de a nu fi "ochiti" de Becali pentru transfer(judecata bazata pe afinitatile personale ale ciobanului care nu are ochi de specialist),plecand bineinteles dupa cateva "vorbe de bine" din partea ciobanului. Hagi este intr-adevar un orgolios insa a plecat porcait de Becali pentru ca nu l-a folosit pe Radoi fundas si pentru ca nu vroia sa se supuna patronului. Lui Lacatus i s-a bagat un apropo iar el a fost baiat destept,s-a prins si a demisionat. Toti oamenii care au plecat de la Steaua au plecat rasufland usurati ca au scapat de cioban,indiferent ca au fost jucatori,antrenori sau conducatori(MM,Adrian Ilie).

 

Am avut un deja-vu astazi la conferinta de presa a lui Dorinel,o conferinta de presa in care Munteanu a vorbit 5 minute iar ciobanul 50. La aceasta intalnire ciobanul a mai aratat inca o data cat de prost este,el se mira cum a batut Timisoara pe chefere cu "ciurucurile de la Steaua". Ciobane,este prea prost,Timisoara a batut pentru ca are un antrenor foarte bun care stie sa foloseasca ciurucurile alea(iar patriciu sau cine e patron nu se baga) iar chefere erau obositi. Si de asemenea se lauda ca a scos pe galata,care a dat 17 mil. pe un singur jucator,acesta fiind bugetul Stelei. Omul nu concepe faptul ca la fotbal se pot pierde bani pentru ca nu e o stiinta.

La psg se baga bani cu nemiluita(de 4-5 ori mai mult pe an decat crediteaza ciobanul) si totusi echipa se zbate in zadar in franta,ba chiar era sa retrogradeze..

 

Asa ca pui de png-ist,noi SUPORTERII Stelei,te rugam sa ne lasi in pace,du-te sa-ti venerezi idolul pe alt site nu pe al nostru.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Protasov27.10.2008 17:26

@reqviem

exact asta o sa-i cantam maimutoiului la urmatorul meci! pt ca o sa umplem si tribuna 2-a de data asta.

 

despre ce infrastructura vorbesti? despre ce bani? unde sunt? in indemnizatiile lunare ale verilor si nepotilor aciuti precum ciupercile in club?

daca conditiile sunt asa de bune de ce sunt nemultumiti pana si jucatorii?

de ce fug juniorii de la club?

 

sa admitem ca se duc in investitii, in jucatori. la ce bun? cine va alege acesti jucatori? a confirmat vreunu' in afara lui Zapata( pana si asta ne da in ultima vreme peste bot)? cand, de nu stim noi?

 

Steaua este o marca mult prea tare pt un om asa de mic precum Becali. Steaua ar face bani pt oricine. cea mai buna dovada este ca pana si maimutoiul asta castiga bani din folosirea numelui echipei. asa incat, te rog frumos, fii dumneata samaritean in alta parte.

RedStar27.10.2008 17:59

@reqviem

 

N-ai cu cine, niste tarani. Daca toti bun botu' la ce declara Gigi in presa. Toti cred ca meseria de patron e sa dai sacul cu bani ca prostu' pe mana antrenorului si tu doar stai sa te uiti la ei cum se duc.

 

Toti antrenorii au fost slugi, toti jucatorii petarde, dar uite, de trei ani ne-am facut abonament in Liga Campionilor.

 

Asta e Becali acum, o sa se schimbe. Nimic nu s-a facut peste noapte.

reqviem27.10.2008 18:14

Voi sunteti prea confuzii ca sa puteti avea o discutie. Doar retineti cateva idei.

 

1. Steaua trece printr-o perioada normala la o echipa de fotbal. Nu e criza, nu e tragedie, e sport, e ceva lipsa de forma, e schimbare de antrenor, sunt probleme cu moralul. Rapid si CFR care se afla in spatele nostru au trecut/trec prin aceleasi probleme in acest sezon, Dinamo trece prin 2-3 perioade asemanatoare in fiecare sezon. Se intampla. Diferenta intre aceste echipe si Steaua, este ca suporteri lor au capacitatea sa inteleaga problema, realistic.

 

2. Cu Lacatus s-a avut mult mai multa rabdare decat cu alti antrenori, care au fost destituiti dupa ce au castigat titluri si eventuri. Nu vad nici o problema ca a fost schimbat antrenorul pentru ca echipa nu mai progresa. Cand vezi ca un jucator esuat ca Arthuro este mentinut cu incapatanare in primul 11, ai 2 posibilitati ca patron: ori sa te bagi pestre antrenor si ideile lui ori sa-l forteti sa plece, inainte de a infunda echipa si mai adanc. Voi ce ati alege? E clar ca Lacatus si-a atins limitele si aproape a ratat 3 obiective intr-o sapatamana. Daca Becali s-ar fi implicat la echipa, sunt convins ca ar fi avut mai multa rabdare, dar nici vorba de asa ceva.

 

3. Tranferuri. Becali da bani si are un cuvant de spus. Nimic anormal aici. Nu el este cel care propune si urmareste jucatorii. Daca vine Adrian Ilie si ii zice despre Arthuro ce mare jucator este si isi ia si el un comision acolo, asta e, Becali se defera 'specialistului'. Un fost atacant ar trebui sa stie, ca nu gasesti atacanti chilipiruri, pentru ca atacantii sunt cei mai urmariti si este singurul post unde nu gasesti jucatori sub-evaluati. Valabil si pentru celelalte transferuri. Au fost adusi si jucatori buni si de perspectiva precum Stancu si Szekely care insa nu li s-a oferit sanse decente de a juca, nici macar lui Kapetanos care a jucat probail 1/100 din cat a jucat Arthuro si a facut infinit mai mult. Bani s-au dat pe transferuri, avem 10 internationali in lot, insa banca tehnica a fost mana moarta. Ne amintim cum Oli si Zenga studiau cu 14-15 casete jocul adversarului si isi pliau tactica pe posibilitatile lor, Lacatus nu, il foloseste pe P Marin LB cu Lyon ca se sinucida.

 

4. Conditii. Nu stiu ce suporteri sunteti voi de habar nu aveti, dar Steaua are an de an cea mai mare suma alocata pentru transferuri, salarii in primele 1-2 echipe, cele mai bune conditii de joc, se aduc chiar antrenori la doleanta expressa a fanilor, joaca la cel mai inalt nivel european. Astea sunt conditile pe care Becali este obligat sa le puna la dispozitie si le pune. Responsabili trebuie gasiti in persoana celor care desi avand aceste conditii optime in Romania, nu isi indeplinesc obiectivele, nu se ridica la standardele pe care le are Steaua. Nu rezolvam nimic daca spargem toate borcanele in capul lui Becali, pentru ca spre deosebbire de ceilalti investitori din Romania, Becali chiar isi indeplinseste obligatile de patron.

 

Nu pot sa pun aceast tir anti-Becali, decat pe incapacitatea unora de a rationa, a judeca realistic ceea ce se intampla la clubul lor. Iar acesti indivizii care nu au nici o legatura cu suportul sportiv si nici nu inteleg cand un jucator nu are valoare sau nu are forma, sunt adevarata problema a Stelei din momentul de fata, pentru ca aparent sufera de afectiuni psihice si nu isi vad locul si nici nu identifica responsabilitatea celor in cauza.

dax4727.10.2008 18:25

Si Dorinel va fi tot o papusa alei carei sfori vor fi trase de acelasi mare antrenor in viata, oierul suprem al fotbalului universal. Asta e...

 

The show must go on . . . Have fun ! Daca puteti . . .

Guardian27.10.2008 18:25
Baieti, la meciul urmator vreau ca Gigi sa faca atac cerebral de nervi.

 

Sa il injurati si sa il faceti de rusine in ultimul hal!

 

Promit ca si eu imi voi face partea la meciurile pe la care pot sa merg, adica cele din ardeal: Medias,Brasov,etc

 

 

La UE Gigi becalii!!!

poate te ia Zmãrã si gorilele alealalte putin de urechi :)

Joga Bonito27.10.2008 18:28
Nu pot sa pun aceast tir anti-Becali, decat pe incapacitatea unora de a rationa, a judeca realistic ceea ce se intampla la clubul lor. Iar acesti indivizii care nu au nici o legatura cu suportul sportiv si nici nu inteleg cand un jucator nu are valoare sau nu are forma, sunt adevarata problema a Stelei din momentul de fata, pentru ca aparent sufera de afectiuni psihice si nu isi vad locul si nici nu identifica responsabilitatea celor in cauza.

 

Poftim?

 

Mda, la sfarsitul comentariului mai trebuia sa sustii ca PNG e cel mai curat partid din patria noastra draga, si va schimba Romania. Insa deah, sunt prea confuz sa cred asta.

 

Banati-l pana nu se apuca cineva sa-l creada si se duc toate eforturile noastre pe apa sambetei...

AsSaSiN27.10.2008 18:32

Dak Brasovu e in ardeal, eu sunt popa.

zloty27.10.2008 18:32

@requiem

si cand te-ai trezit era dimineata ... si patul ud

nu e vb ca nu isi indeplineste atributiile ci ca le depaseste, mai ramane sa se bage peste aia care lucreaza la gazon ca stie el ca el a lucrat toata viata cu oile

reqviem27.10.2008 18:38

Mai, voi nici macar nu stiti sa initiati o jignire inteligenta. :D In afara de a va exprima himere sexuale ma indoiec ca va perimte contractul de colaborare pe care-l aveti cu Mettrorexul. Mi-e pur si simplu rusine ca asemnea indivizi se pronunta in numele clubului Steaua. Nu aveti nici o legatura fratilor. Duceti-va si suportati Avantul Scornicesti. GSP v-a pus pe tava cum puteti sa scapati de Becali. Faceti-va propria echipa, nu mai parazitati.

Joga Bonito27.10.2008 18:46
Mai, voi nici macar nu stiti sa initiati o jignire inteligenta. :D In afara de a va exprima himere sexuale ma indoiec ca va perimte contractul de colaborare pe care-l aveti cu Mettrorexul. Mi-e pur si simplu rusine ca asemnea indivizi se pronunta in numele clubului Steaua.

 

Pac-pac "ganganie penegista"! ;)

 

Euuuu, Joga Bonito am pamanturi intinse in delta umbrita a fluviului Congo... Tot euuuu am toate zebrele si gazelele din tara in subordine! Tot euuu te conduc pe tine zebzecule. ;)

reqviem27.10.2008 18:49

Da' colinde stii, Bonita?

AsSaSiN27.10.2008 18:50

In caz ca nu ati observat, Dorinel declara:"Ii multumesc domnului Becali pentru sansa oferita. Sper sa facem treaba buna impreuna". Oare asta inseamna ca ciobanul etern se va implica la echipa??:D.

reqviem27.10.2008 18:55
In caz ca nu ati observat, Dorinel declara:"Ii multumesc domnului Becali pentru sansa oferita. Sper sa facem treaba buna impreuna". Oare asta inseamna ca ciobanul etern se va implica la echipa??:D.

 

Bineinteles, te oftici? Ia ciripeste o manea prin care sa-ti exprimi oftica. :D

Joga Bonito27.10.2008 18:56

Doar "Domn Domn sa inaltam", cu o mica rectificare: in loc de caprioare eu vanez suspusi ai ciobanului.

«1234»