@reqviem fugi si ia-ti portia de cas de la cioban. Cum dracu poti sa mai sustii ca acest cioban face ceva pentru Steaua? Tot ce face,face pentru el,pentru imaginea lui. El crediteaza Steaua ca si cand ar fi o banca,nu investeste cu adevarat,vrea sa bage 20 si sa scoata 40,uitand ca se mai si pot pierde bani din fotbal.
Ai fost amuzant rau de tot la faza aia cum ca ne batem la titlu. Care titlu frate? Ultimul titlu a fost luat la mustata(si cu destule suspiciuni) iar de 2 ani nu castigam nimic,poate doar bani prin calificarile in CL,unde primim umilinte din greu insa macar sunt umilinte platite bine,nu-i asa?
De cand Becali e singur singurel,fara manager adevarat cum era Stoica ne-a aratat ce poate. Schimba antrenori pe banda rulanta(pentru ca sunt adusi ca marionete) pentru ca nu-l asculta,le face lotul acestora aducand multi jucatori din care poate 1-2 confirma si mai si se ia in gura cu "bagabontii" care au dat in jur de 6 milioane de Euro in ultimii 3 ani pe biletele din CL ca sa-si vada echipa umilita meci de meci,cu exceptia egalurilor cu slavia si Kiev. Anul asta s-a ratat cupa(la ordinul lui Jiji),campionatul e compromis(momentan noi jucam cel mai slab din toate echipele tari,m-am uitat si la javre,chefere,Timisoara,Rapid,Urziceni si toate sunt peste noi ca joc,nu cu mult dar sunt) iar in CL stim cu totii ce s-a intamplat. Performanta lui Jiji din ultimii 2 ani si ceva= 0 trofee dar cash destul din CL ca doar omul trebuie sa-si recupereze creditul oferit Stelei. Apropo,Timisoara,care nu poate fi banuita ca se iubeste foarte mult cu FRF-ul,are 8 puncte peste noi cu tot cu punctele acelea luate nasu Sandu.
Legat de meciul cu buzaul gresesti grav. Steaua a inceput sa joace din min 70 cu buzau si cu regret spun ca cel mai bun atacant al nostru s-a numit Goian. Din cauza managementului idolului tau Steaua se afla in situatia de a nu avea continuitate pe banca,de a nu avea un sistem de joc,iar jucatorii sunt cu psihicul la pamant. Orice urma de valoare ar mai avea jucatorii nostri nu e stricata de ziaristi cu zici tu ci de amatorismul de la club,club condus de Becali.
Si sa stii ca Becali se baga la echipa,a spus-o de atatea ori folosindu-se de argumentul "eu dau banii,eu decid". Si Stoica si Olaroiu si Hagi au confirmat asta,nu vad ce dovezi iti mai trebuie. Orice impunere de jucator este imixtiune in treburile antrenorului,pai daca ciobanul vrea un jucator in teren,tu trebuie sa schimbi aproape tot sistemul ca sa-i faci loc acelui jucator.
Ultimul paragraf imi arata ca delirezi cand incepi sa vorbesti de cioban. La Steaua sunt cele mai bune conditii? Frate,conditii bune,dupa cum stie orice angajat intr-o firma civilizata inseamna mediu de lucru placut,cu oameni care sa te intelegi si cu un salariu bun. La Steaua se ofera salarii bune,atat. In rest juniorii nostri sunt antrenati de rude d-ale lui Becali,jucatorii,vechi sau noi,joaca cu frica de a nu fi "ochiti" de Becali pentru transfer(judecata bazata pe afinitatile personale ale ciobanului care nu are ochi de specialist),plecand bineinteles dupa cateva "vorbe de bine" din partea ciobanului. Hagi este intr-adevar un orgolios insa a plecat porcait de Becali pentru ca nu l-a folosit pe Radoi fundas si pentru ca nu vroia sa se supuna patronului. Lui Lacatus i s-a bagat un apropo iar el a fost baiat destept,s-a prins si a demisionat. Toti oamenii care au plecat de la Steaua au plecat rasufland usurati ca au scapat de cioban,indiferent ca au fost jucatori,antrenori sau conducatori(MM,Adrian Ilie).
Am avut un deja-vu astazi la conferinta de presa a lui Dorinel,o conferinta de presa in care Munteanu a vorbit 5 minute iar ciobanul 50. La aceasta intalnire ciobanul a mai aratat inca o data cat de prost este,el se mira cum a batut Timisoara pe chefere cu "ciurucurile de la Steaua". Ciobane,este prea prost,Timisoara a batut pentru ca are un antrenor foarte bun care stie sa foloseasca ciurucurile alea(iar patriciu sau cine e patron nu se baga) iar chefere erau obositi. Si de asemenea se lauda ca a scos pe galata,care a dat 17 mil. pe un singur jucator,acesta fiind bugetul Stelei. Omul nu concepe faptul ca la fotbal se pot pierde bani pentru ca nu e o stiinta.
La psg se baga bani cu nemiluita(de 4-5 ori mai mult pe an decat crediteaza ciobanul) si totusi echipa se zbate in zadar in franta,ba chiar era sa retrogradeze..
Asa ca pui de png-ist,noi SUPORTERII Stelei,te rugam sa ne lasi in pace,du-te sa-ti venerezi idolul pe alt site nu pe al nostru.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.