FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dorinel Munteanu

«1234»
fredysteaua23.11.2008 13:05

sper sa vada cat mai curand cata nevoie este de un pasator la mijloc...si nu numai

sper sa poata sa dea un plus acolo unde este un minus asa cum facea Olaroiu

si nu in ultimul rand sper sa aiba puterea sa motiveze jucatorii la orice rezultat !

 

bafta Dorinel chiar daca pana acum nu ai facut lucruri foarte clare!

razvan_stelist200723.11.2008 16:46

un antrenor destul de slab

BuRaDa27.11.2008 01:13

De ce nu se face ceva la Steaua sa see aduca jucatori bunii decat sa cheltuie milioane de euro pe jucatori care nu confirma de ce nu se platesc 3-4 oameni sa caute jucatori cu adevarat valorosi si atunci Steaua va avea rezultate sau Steaua e obijnuita sa aduca jucatori slabi si p cei buni ii vinde nu o sa facem performanta niciodata in felul asta :cursing:

Oricum Steaua e pt mn tot :steag_cruce_invers::wub: sunt :hooray:

Mugur_Cornateanu27.11.2008 04:37

Dorinel, un fotbalist foarte bun si inimos, un om de tot respectul, insa ce mi se pare in neregula este faptul ca el nu prea poate sa se exprime. Daca in cazul fotbalistilor asta nu conteaza, ca antrenor trebuie totusi sa stii sa vorbesti corect. Ca valoare de antrenor, nu ma pot pronunta, pt ca nu prea a avut prilejul sa o demonstreze. Iar cat timp Gigi Becali este seful tau, e greu sa iti dovedesti valoarea, oricum...

fredysteaua27.11.2008 11:49

aseara la bayern nu am inteles ceva :(

dc a bagat pe tiago in min 80 si dc l-a bagat pe Semedo atat de tarziu :(

dc nu a facut schimbari la pauza sa intre jucatori odihniti

dc nu a incercat sa faca nimic si a lasat jocul sa curga ca in prima repriza? s-a gandit ca o sa joace la fel si bayern si o sa facem egal?

COJO9429.11.2008 12:55

Steaua a facut o mare greseala aducandul pe Dorinel!Nu spun ca Dorinel nare valoare,spun doar ca nare valoare pentru Steaua :steag_cruce_invers: Cel mai potrivit antrenor la ora actuala este Marius Lacatus care este unantrenor fenomenal dar el nu se mai poate intoarce la Steaua! Dupa parerea mea as intra imediat in negocieri cu Cosmin Olaroiu pentru ca este singurul om instare ca sa redreseze aceasta echipa magnifica!Varianta Dan Petrescu la prima vedere este cea mai buna existenta dar si-ar strica toata munca depusa la Unirea Urziceni si nu se merita sa-ti bati joc de o echipa cum e Unirea!VA RUGAM FACETI CEVA CA NEAM SATURAT SA TOT LUATI BATAIE SI SA FACETI NUMAI EGALURI !!!!!!!!! :steag_cruce_invers:

mountytoma29.11.2008 18:04

daca parerea ta despre antrenorul Lacatus poate fi inteleasa prin prisma a ceea ce a facut jucatorul Lacatus la Steaua, faptul ca tu vezi aducerea lui Olaroiu ca fiind cea mai buna solutie ma face sa cred ca vedem fotbalul foarte diferit.

 

si Hagi, si Lacatus, si Dorinel ar fi facut sau ar face treaba daca ar fi lasati sa profeseze meseria de antrenor. ceeace nu se intampla, din pacate.

 

in meseria de pupincuristulluigigi Olaroiu este intr-adevar maestru, e adevarat nu atat cat Argaseala! sau Victor. asta pe unde o mai fi? lipeste afise cu png-ul probabil...

Lari29.12.2008 23:54

Dorinel Munteanu își dorește sã se întoarcã pe banca tehnicã a Universitãții Cluj, dar negocierile sunt purtate in secret, din cauza opozitiei puternice a fanilor ardeleni.

MoWeed30.12.2008 00:23

Sa nu-l loveasca cu vreo bucata de pavaj...

redondo30.12.2008 10:36
Dorinel Munteanu își dorește sã se întoarcã pe banca tehnicã a Universitãții Cluj, dar negocierile sunt purtate in secret, din cauza opozitiei puternice a fanilor ardeleni.

Acum ce sa faca si el saracu'...

Lari30.12.2008 14:41

Trei declaratii ale lui Dorinel despre perioada in care a antrenat Steaua:

 

"Nu am ce sã îmi reproșez din punct de vedere perofesional. Am încercat sã fac totul cât mai bine pentru echipa mea, fie cã a fost Vasluiul, U Cluj sau Steaua. Totul m-a afectat foarte mult, dar în viațã trebuie sã ai puterea sã treci peste momentele astea. Am petrecute câteva luni extraordinare la U Cluj. Decizia de a pleca la Steaua a fost a mea. Am crezut cã pot sã fac lucruri importante în Ghencea, dar din pãcate sistemul m-a învins. Acolo e o familie care conduce și fac ce vor cu echipa. Eu nu am fãcut parte din acea familie".

 

"Dupã ce am fãcut bilanțul pe 2008 pot spune cã cel mai mult m-a afectat plecarea de la Vaslui! Fãcusem acolo o echipã foarte frumoasã, am muncit mult, m-am înțeles extraordinar cu Adrian Porumboiu, dar a intervenit fisura aceea dupã meciul cu Steaua. În fotbalul românesc se lucreazã foarte mult pe bãnuieli decât pe lucruri concrete. Acestea sunt caracteristici nesãnãtoase ale sistemului nostru!"

 

"Am vãzut și eu pãrerile unora care, acum, spun cã dacã se întoarce Marius, Steaua va lua campionatul. Eu nu am avut parte de aceeasi sustinere. Sper ca Marius sã reușeascã. La titlu se vor bate echipele clasate pe primele cinci locuri. Dinamo e favorita, sa dam liderului ce este al liderului, dar cred ca CFR va reveni puternic, pentru ca acolo se construieste foarte bine si cu cap. La Rapid, din pacate, nu este liniste si atunci nu se poate face nimic".

 

mountytoma30.12.2008 15:26

toate trei sunt declaratii cu bun simt si cu cap. respect Dorinele! esti un domn, si nu ai ce cauta langa starvul de Gigi!

Lari30.12.2008 15:31

Sincer sa fiu, pe mine m-a impresionat nu atat faptul ca a pus degetul pe "rana Gigi Becali", cat faptul ca a avut taria sa-i ureze succes lui Lacatus, adaugand si ca Steaua poate deveni campioana.

 

Personal, imi pare rau ca Munti nu a avut mai mult timp la dispozitie. Sunt de parere ca multi jucatori nu l-au ajutat. Pacat!

MoWeed30.12.2008 15:37

A avut si un program infernal si putin timp de a revitaliza o echipa cazuta fizic si psihic. Cred sincer ca ar fi facut treaba buna daca era lasat sa-si faca treaba.

Dupa cum a zis Adrian, daca nu am fi avut rezultate proaste in prima parte a turului, egalurile din giulesti, Stefan cel mare si de la Craiova si 1-0 acasa cu liderul nu ar fi fost rezultate proaste deloc.

grizzly01.01.2009 07:51
Sunt de parere ca multi jucatori nu l-au ajutat.

pai daca patronul l-a facut in fel si chip si jucatorii si-au luat-o in cap. daca i se dadea mana libera lui Dorinel ati fi vazut ca avem un lot bunicel. trebuie doar pus biciul pe ei sa iasa din nesimtire. avem jucatori la fel ca patronul. au dat un tun, au ajuns bogati si acum ii iau pe toti de sus in loc sa tina ciocul mic si sa munceasca in continuare. deh, mentalitate de roman manelist.

narko24.01.2009 13:55
Trei declaratii ale lui Dorinel despre perioada in care a antrenat Steaua:

 

"Nu am ce sã îmi reproșez din punct de vedere perofesional. Am încercat sã fac totul cât mai bine pentru echipa mea, fie cã a fost Vasluiul, U Cluj sau Steaua. Totul m-a afectat foarte mult, dar în viațã trebuie sã ai puterea sã treci peste momentele astea. Am petrecute câteva luni extraordinare la U Cluj. Decizia de a pleca la Steaua a fost a mea. Am crezut cã pot sã fac lucruri importante în Ghencea, dar din pãcate sistemul m-a învins. Acolo e o familie care conduce și fac ce vor cu echipa. Eu nu am fãcut parte din acea familie".

 

"Dupã ce am fãcut bilanțul pe 2008 pot spune cã cel mai mult m-a afectat plecarea de la Vaslui! Fãcusem acolo o echipã foarte frumoasã, am muncit mult, m-am înțeles extraordinar cu Adrian Porumboiu, dar a intervenit fisura aceea dupã meciul cu Steaua. În fotbalul românesc se lucreazã foarte mult pe bãnuieli decât pe lucruri concrete. Acestea sunt caracteristici nesãnãtoase ale sistemului nostru!"

 

"Am vãzut și eu pãrerile unora care, acum, spun cã dacã se întoarce Marius, Steaua va lua campionatul. Eu nu am avut parte de aceeasi sustinere. Sper ca Marius sã reușeascã. La titlu se vor bate echipele clasate pe primele cinci locuri. Dinamo e favorita, sa dam liderului ce este al liderului, dar cred ca CFR va reveni puternic, pentru ca acolo se construieste foarte bine si cu cap. La Rapid, din pacate, nu este liniste si atunci nu se poate face nimic".

 

 

 

si totusi ce a facut Dorinel pt Steaua?

Lari01.02.2009 23:51

Ce spune Dorinel in Adevarul:

 

"Este un lucru negativ ce face Gigi Becali. Jucatorii observa astfel de lucruri cand stiu cum ­s-au antrenat si cum au jucat. Gigi nu ar trebui sa se bage, sa-i lase pe cei care se pricep. Eu nu am acceptat niciodata sa-mi faca Gigi echipa. Pe preferatul lui, Dayro Moreno, l-am tinut pe tusa doua meciuri, iar pe Neaga l-am folosit intr-un meci, desi fusese trimis la echipa a doua. Se mai interesa cu ce echipa joc si mai propunea jucatori, dar nu-l bagam in seama".

 

 

mountytoma02.02.2009 07:25
Ce spune Dorinel in Adevarul:

Gigi nu ar trebui sa se bage, sa-i lase pe cei care se pricep. Eu nu am acceptat niciodata sa-mi faca Gigi echipa. Pe preferatul lui, Dayro Moreno, l-am tinut pe tusa doua meciuri, iar pe Neaga l-am folosit intr-un meci, desi fusese trimis la echipa a doua. Se mai interesa cu ce echipa joc si mai propunea jucatori, dar nu-l bagam in seama".[/i]

 

uite asa se afla negru pe alb de ce a fost dat afara Dorinel si readus Lacatus. simbolul a ajuns demn de mila si de sila.

Lari10.04.2009 16:32
Suporterii nu au ajutat echipa nici când eram eu. Este posibil sã mã întorc la Steaua dar nu cât timp e Gigi Becali patron. Nu credeam nici în cele mai negre visuri cã o sã fie așa. Nu îi port picã lui Lãcãtuș, dar au fost unele lucruri care m-au deranjat. Sã nu prindã Steaua nici Cupa UEFA este o tragedie - Dorinel la Sport.ro
Robinson Rufay Zapata10.04.2009 20:06

Si acum am ajuns sa ne fie dor si de Dorinel...

dangeor10.04.2009 20:06

mie nu mi-e dor!

Robinson Rufay Zapata10.04.2009 20:11

Tie... Dar Steaua incepea sa arate mai bine cu Dorinel , dar na , e Gigi si face ce vrea el.

maye25.06.2009 12:01

La Multi Ani Neamtule!

pytycrys25.06.2009 12:02

LA multi ani Dorinele.Un om de nota 10!

Lari25.06.2009 12:04

LA MULTI, ANI, Dorinele!

 

Pacat ca a trebuit sa traiesti o astfel de umilinta tocmai la Steaua!

 

BAFTA MAXIMA IN TOT CE-TI PROPUI!!!

«1234»