FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dorinel Munteanu

«1234»
Marius24.10.2008 12:44

Nume si prenume: Dorinel Munteanu

Data nasterii: 25 iunie 1968

Locul nasterii: Grãdinari, Caraș-Severin, România

 

Dorinel a mai antrenat in cariera lui pe:

 

- CFR Cluj

- FC Arges

- SC Vaslui

- Universitatea Cluj

 

In calitate de fotbalist are in palmares un titlu in tricoul Stelei, in sezonul 2004/2005.

 

dorinel_munteanu.jpg

Lari24.10.2008 12:51

Este primul antrenor care a ajuns cu o echipa romaneasca, CFR Cluj, in finala Cupei Intertoto.

steaua_gloria24.10.2008 13:05

Venirea lui Dorinel ma lasa rece.Nu e vreun mare antrenor.

DAMASKINOS24.10.2008 13:29
Venirea lui Dorinel ma lasa rece.Nu e vreun mare antrenor.

 

Mai slab decat Laca si Hagi nu are cum sa fie

iancu dragosh24.10.2008 13:37

Un antrenor refuzat de CFR Cluj

Un antrenor de Liga a 2-a

 

Presupunere: un caracter indoielnic. Aceasta presupunere nu are nici o legatura cu aberatiile lui Porumboiu sau Penescu.

 

PS. Unii il sustin pana in panzele albe pe Gigi cu argumentul ca se poate si mai rau.(nu-i asa Piece)

Intrebarea mea este : e mai rau cu Dorinel decat cu Lacatus?

 

Venirea lui Dorinel ma lasa rece.Nu e vreun mare antrenor.

 

Mai slab decat Laca si Hagi nu are cum sa fie

O sa fie primul care va rata accesul in UCL.

DAMASKINOS24.10.2008 13:48

Stai linistit ca incepe iar Gigel cu valize in retur si nu o sa rateze Dorinel locul 2. Oricum cat timp o avem 2 echipe in Liga nu o sa mai vedem locul 1. Iar cine crede ca in iarna se vor face transferuri adevarate se inseala. Vom avea parte tot de jucatori mediocrii gen Dayro si Pepe Moreno cu care ne vom face treaba in campionatul intern(locul2) si ciobanul va fi multumit. Din pacate avem doar 2 jucatori de certa valoare Goian si Radoi care abia asteapta sa scape de cioban.

 

c.ronaldo1724.10.2008 14:00

Imi doresc enorm sa confirme, dar daca nu o va face, va avea viata grea la Steaua. Cu el nu cred ca suporterii vor mai avea timp.

 

Mult succes Dorinele!

Lari24.10.2008 14:06
Un antrenor refuzat de CFR Cluj

El a plecat de la CFR, dupa blatul ala ordinar dintre ei si Rapid, la Reghin. Ma rog, n-a plecat imediat dupa, ca n-avea cum, dar aia fost cauza pentru care EL A PLECAT, nu l-au dat aia afara.

 

Robinson Rufay Zapata24.10.2008 14:16

pacat ca nu s'a reusit aducerea lui Petrescu sau a lui Protasov sau cred ca nici nu s'a incercat aducerea a unuia dintre cei 2 , Dorinel nu are fata de Steaua , nu a prea facut treaba pe unde a mers si asta ma face sa cred ca nu are inca valoare de Steaua , un grigoras ar fi fost mult mai bun

b0RMA24.10.2008 14:16

Nu cred ca Steaua va face treaba cu Dorinel.Nea' Jiji dintre toti antrenorii care putea sa-i aleaga la ales fix pe Dorinel,un antrenor de Liga 2.Totusi,sper sa aibe evolutii mai mari decat Laca.Mult Succes!

Blackzie24.10.2008 15:22

Pai ii urez succes lui Dorinel si sper sa faca o treaba foarte buna la Steaua. Sa vedem ce o sa iasa :happy:

 

Succes Dorinel! :thumbsup:

bodanelu24.10.2008 15:24

mult succes!

iancu dragosh24.10.2008 15:41
Stai linistit ca incepe iar Gigel cu valize in retur si nu o sa rateze Dorinel locul 2. Oricum cat timp o avem 2 echipe in Liga nu o sa mai vedem locul 1. Iar cine crede ca in iarna se vor face transferuri adevarate se inseala. Vom avea parte tot de jucatori mediocrii gen Dayro si Pepe Moreno cu care ne vom face treaba in campionatul intern(locul2) si ciobanul va fi multumit. Din pacate avem doar 2 jucatori de certa valoare Goian si Radoi care abia asteapta sa scape de cioban.

 

Dayro e mediocru. Arthuro, Lovin, Banel, Kapetanos nu sunt fotbalisti; Radoi si Goian de-abia asteapta sa plece; Ov Petre, Sekely, Stancu accidentati. Petre Marin pensionar; Zapata gafeur

Intebarea se naste: De ce este Lacatus un antrenor slab, in conditiile in care a acces in UCL contra GAlatei cu astfel de jucatori?

Lari24.10.2008 16:30

"Singura pretentie a lui Dorinel fost sa il aduca pe Gica Mihali antrenor secund, cu staff-ul lui, dar i-am spus ca nu poate sa faca asa ceva. Nu are ce sa caute Mihali. El e dinamovist inrait. Teja si Pedrazzini raman la Steaua pe viata", a spus Becali.

 

Ia uite, bah, ca asta mai si gandeste din cand in cand (ma refer la faza cu Mihali). Cat despre faza cu Teja si Pedrazzini... problema ramane deschisa.

CipSteaua24.10.2008 16:31

Sa ii uram succes! Personal nu cred in potentialul lui Dorinel dar sper din toata inima sa ma insel. Mai am o convingere: daca nu o sa reuseasca va fi schimbat de cioban mai repede decat isi imagineaza. Cred ca va fi viitoarea victima a ciobanului care l-a angajat pentru ca imprumutatorul isi imagineaza ca il poate manipula.

 

FORZA Steaua!

JDERUL24.10.2008 16:36

Bun venit!

numedisponibil24.10.2008 18:06
pacat ca nu s'a reusit aducerea lui Petrescu sau a lui Protasov sau cred ca nici nu s'a incercat aducerea a unuia dintre cei 2 , Dorinel nu are fata de Steaua , nu a prea facut treaba pe unde a mers si asta ma face sa cred ca nu are inca valoare de Steaua , un grigoras ar fi fost mult mai bun

 

Cu Protasov Steaua semana cu Steaua nostra: viteza, pase, combinatii. Nici un alt antrenor nu a reusit asa ceva. De un Protasov are nevoie Steaua.

mountytoma24.10.2008 18:15

eu unul cred ca este o alegere buna. Dorinel a fost un fotbalist muncitor, nu genul vedeta, care a tacut si si-a vazut de treaba pe unde a fost. la echipele din strainatate unde a jucat a fost foarte apreciat.

ca antrenor are meritul de a fi dovedit ca o echipa mica, CFR Cluj, poate face fata confruntarilor europene.

 

eu sper sa fie lasat sa isi faca treaba asa cum stie, si sunt sigur ca "neamtul" nu ne va dezamagi.

 

cea mai mare problema este relatia cu Becali. puteti sa ma injurati cat vreti, dar parerea mea e ca si Hagi este un antrenor bun, si Lacatus este un antrenor bun. dar nu s-au descurcat cu jegosul ala de la loja.

 

pana una alta, Dorinel are nevoie de sprijinul nostru, daca vrem sa faca treaba buna, trebuie sa-l ajutam, nu sa-i dam in cap inainte de a incepe treaba!

Blackzie24.10.2008 18:39
Stai linistit ca incepe iar Gigel cu valize in retur si nu o sa rateze Dorinel locul 2. Oricum cat timp o avem 2 echipe in Liga nu o sa mai vedem locul 1. Iar cine crede ca in iarna se vor face transferuri adevarate se inseala. Vom avea parte tot de jucatori mediocrii gen Dayro si Pepe Moreno cu care ne vom face treaba in campionatul intern(locul2) si ciobanul va fi multumit. Din pacate avem doar 2 jucatori de certa valoare Goian si Radoi care abia asteapta sa scape de cioban.

 

Dayro e mediocru. Arthuro, Lovin, Banel, Kapetanos nu sunt fotbalisti; Radoi si Goian de-abia asteapta sa plece; Ov Petre, Sekely, Stancu accidentati. Petre Marin pensionar; Zapata gafeur

Intebarea se naste: De ce este Lacatus un antrenor slab, in conditiile in care a acces in UCL contra GAlatei cu astfel de jucatori?

What the ****?! Zapata gafeur..?

ultra_ss24.10.2008 18:43

Sincer ca antrenor e praf

eric_stelist24.10.2008 18:49

mult sucees , sper sa aduci un joc ofensiv pt Steaua

Lari24.10.2008 18:53
"Singura pretentie a lui Dorinel fost sa il aduca pe Gica Mihali antrenor secund, cu staff-ul lui, dar i-am spus ca nu poate sa faca asa ceva. Nu are ce sa caute Mihali. El e dinamovist inrait. Teja si Pedrazzini raman la Steaua pe viata", a spus Becali.

 

Ia uite, bah, ca asta mai si gandeste din cand in cand (ma refer la faza cu Mihali). Cat despre faza cu Teja si Pedrazzini... problema ramane deschisa.

 

Minunea n-a durat decat cateva ore...

 

"Mi-a spus cã ar vrea sã vinã Mihali, dar nu am acceptat eu. Am acceptat sã vinã cu alt secund și cu un preparator fizic. Nu știu cum îi cheamã Nu a contat așa mult cã Mihali a fost dinamovist, a fost doar un pretext. Am zis și eu așa, dar adevãrul e cã trei secunzi la echipã mi s-ar fi pãrut prea mult", a spus Becali la sport.ro.

 

Drum bun spre Triunghiul Bermudelor, sub-jegule!

Marius24.10.2008 19:23

Nu ca as crede ce spune Penescu, da' daca stau sa ma gandesc la cum a plecat Dorinel de pe unde a antrenat... blaturi la cefere, blaturi la Vaslui, blaturi la Pitesti... poate ca jijelu si-a gasit in sfarsit un antrenor cu "caracter"....

Adrian24.10.2008 19:24

La Steaua trebuie sa se schimbe tot stafful tehnic.

 

Sunt si eu impotriva lui Mihali dar cred ca trebuie sa plece si echipa care e acum.

Mai ales preparatorii fizici si doctorii.

 

Nu se poate ca o echipa ca Steaua sa aibe atat de multi accidentati.

 

 

Marius

 

Pai numirea lui Dorinel ca antrenor al Stelei e un fel de plata a datoriilor.Ca in nici un caz nu e Dorinel antrenor de Steaua.

Abia astept cum va fi platita datoria la Piturca(ajutorul din cazul valiza)

Lari24.10.2008 19:28

Uimiti-ma! Spuneti-mi ca voi aveti senzatia ca mai exista antrenori de Liga I care sunt fete mari...

 

LE: Pe vremea lui Protasov, la un meci Steaua-FCM Bacau:1-0, gol Paraschiv, jucat in miezul zilei, am asistat la cel mai penibil blat facut de Steaua din toate timpurile, cred.

«1234»