Desi Laca a plecat de la Steaua cand era presedinte, din cauza lui MM, acum nu cred ca s-a mai intamplat asta. De ce? Pur si simplu MM nu mai mare cum sa-l influenteze pe Becali!
Oricum, indiferent de cine este acea persoana si in conditiile in care declara ca Becali nu-l suna si nu-i facea echipa, NU TREBUIA SA PLECE ACUM, lasand echipa cu cur-n balta inaintea meciurilor cu Dinamo si Rapid plus cele din CL.
Ma doare inima, pt tin f mult la Lacatus, dar nu pot sa nu constat cu amaraciune ceea ce spun mai jos.
Interesul Stelei trebuia sa fie mai presus decat orgoliul sau personal> Stia ca Becali a spus ce a spus la nervi si ca a2a zi ii va parea rau de cele declarate, asa cum a si facut-o public pe blog.
L-am sustinut mereu pe Laca pe acest site, chiar si atunci cand Steaua a jucat mai putin bine, dar pentru binele echipei si din respect pentru noi, trebuia sa plece, daca tot voia sa plece, la finalul turului.
In cel mai rau caz, trebuia sa-i dea un preaviz lui Becali, sa gaseasca repede un antrenor si dupa aceea sa plece. Asa era fair play fata de echipa si suporteri.
Daca Dorinel nu vine?Vad ca se tergiverseaza...!Si asa era degringolada si psihic la pamant dupa 3-5 cu Lyonul. Plecarea lui intempestiva a facut mai mult rau decat bine si de asta este singurul vinovat!
Si in viata "civila", cand iti dai demisia, angajatorul are preaviz de min. 15 zile sa-ti gaseasca inlocuitor, daca acesta nu exista la ora cand iti dai demisia, dupa care faci predarea si pleci!
Laca si-a luat catrafusele dimineata si apoi s-a dus la oier si a spus ca pleaca...si a plecat!
De aceea nu consider gestul lui ca un gest de demnitate. Chiar daca in raport cu Becali asa a fost, in raport cu modul in care a facut-o si cu suporterii nu a fost!
Chiar ar fi bine sa taca. Adica: Becali nu-ti facea echipa, nu te suna pe banca, nu ai avut conflicte cu jucatorii, pe stadion te-au sustinut suporterii... si pleci din cauza unor neica ?nimeni" care vorbest la TV. E ridicol!La cati vorbesc aiureli pe la TV, ar trebui sa fie tara plina de demisionari!
Declaratiile ulterioare pe care le-a dat suna mai degraba ca gestul lui fost un gest de lasitate(a fugit la greu), decat un gest de apreciat!
Laca a plecat,ca in urmatoarele etape va fii foarte greu,si ii era teama sa nu fie injurat de noi,daca pierdea cu dinamu si rapid....deci...Laca RESPECT!!
