FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fiara a plecat, cosmarul continua

«123»
fedora22.10.2008 14:19

Iata un comentariu al unui stelist la articolul absolut exceptional al lui Alin Fornade (GSP):

 

fornade, am citit articolul din curiozitate, **** mai grav este ca ai si sustinatori. sunt suporter stelist si declar , cu mana pe inima, ca Lacatus nu este simbolul Stelei, cel putin nu pentru mine si nici pentu o parte din cunoscutii mei care platesc de multi ani abonament la tribuna 0 ( eu din 1981). simbol nu este cel care a injurat, care a scuipat, care a rupt picioare, care a schimbat destinele unor fotbalisti. SIMBOL inseamna mult mai mult decat un fotbalist foarte bun care ajuta la castigarea unor trofee indiferent de numarul si valoarea lor.

 

PS: Sa fie presa salvarea noastra?

Protasov22.10.2008 14:49
Nu mai comentez astfel de prostii ca is satul.

 

la @Victor ma refeream, scuze celorlalti!

 

Si care ar fi prostiile spuse de Victor?

 

 

 

Victor a dat impresia ca a raspuns la alta argumentatie si nu la acest articol.

Cand am spus: "Nu mai comentez astfel de prostii ca is satul." ma refeream la articolul din Prosport.

 

victor22.10.2008 14:52
De ar vedea, Cataline, lucrurile atat de clar ca tine si o buna parte din suporteri. Numai ca uite, vezi bine - una spui tu si la altceva raspund ei (vezi doar o pozitie sau doua mai sus).

 

Uite fac aici si un copy-paste dupa un articol aparut intr-o asa-zisa publicatie:

 

 

Deși contestat de mulți, Marius Lãcãtuș este în continuare iubit în Ghencea. Unul din lideiil galeriei Stelei, Dorin Taban, spune cã și-ar fi dorit ca "Fiara" sã antrenze 20-30 de ani la Steaua, dar din pãcate ultimele rezultate nu au fãcut posibil asta.

 

"Era de așteptat sã se întâmple asta. Lãcãtuș era conștient cã rezultatele îl țineau în funcție. Noi nu i-am fi cerut niciodatã demisia, dar Steaua e Steaua și aici nu se concepe sã nu câștigi șase meciuri la rând. Ne pare foarte rãu, a fost și va fi simbolul nostru, dar indiferent de ce antrenor este pe banca Stelei, trebuie sã aibã rezultate. Am fi vrut sã rãmânã 20-30 de ani la Steaua, dar ultimele rezultate l-au fãcut sã ia aceastã decizie. Noi tot am sperat cã va scoate echipa din crizã, dar a fost în zadar", a afirmat liderul de galerie din Ghencea informeazã NewsIn.

 

Nu mai comentez astfel de prostii ca is satul.

 

la @Victor ma refeream, scuze celorlalti!

 

 

nu mai comenta atunci! continua sa mananci si vei ramane satul!

LDS22.10.2008 15:12
Si care ar fi prostiile spuse de Victor?

 

 

Nu le-aș spune prostii, le-aș spune doar intoxicãri și rãutãți:

 

Gigi Becali este patron si ACUM trebuie sa isi ia rolul in serios! sa-l vedem si dupa aceea vorbim!
RedStar22.10.2008 15:13

@Il Soldatino

 

Spune-mi un jucator in afara de Lovin care a progresat la Steaua in ultimul an.

Piece of Mind22.10.2008 15:38
Gigi Becali este patron si ACUM trebuie sa isi ia rolul in serios! sa-l vedem si dupa aceea vorbim!

 

Absolut de acord cu ce a spus Victor. Daca Gigi are **** numeste un ANTRENOR, nu adopta cea mai comoda solutie! Pana acum, cu Hagi si Lacatus, Gigi a facut experimente dictate de suporteri.

 

sabin130722.10.2008 15:45

@Piece

Deci la noi suporterii era problema principala pentru conditiile in care se antreneaza la Steaua.

Ma incapatanez sa-mi spun ca mi se pare ca sunt semnate de tine posturile, dar te compromiti din ce in ce mai mult pe acest forum. Pe zi ce trece cazi in extrema cealalta, aia urata. Pacat. Nu pot sa cred ca cineva ca tine nu-si poate da seama de pericolul nr.1 pentru Steaua, si anume becali.

Piece of Mind22.10.2008 16:16

Venirea lui Dorinel ar fi o mare greseala pentru ca confirma, in mintea unora, suspinciunile aberante de blat de la partida cu Vaslui din primavara.

 

Gigi, daca nici acum nu ai sange in instalatie sa pui un ANTRENOR, LASA-NE!!!!!

 

P.S. Acum imi pare rau pentru Lacatus, cum mi-a parut si pentru Hagi, la vremea respectiva, chiar daca consider ca plecarile lor erau necesare (la Hagi inca mai am dubii totusi, pentru ca a antrenat prea putin, cu un lot foarte, foarte slab si decimat de accidentari).

 

Nici unul dintre ei nu merita insa sa fie adus in aceasta postura, de INVINS, pentru ca AMBII FAC PARTE DIN ISTORIA ETERNA A Stelei!

MoWeed22.10.2008 16:18
Gigi, daca nici acum nu ai sange in instalatie sa pui un ANTRENOR, LASA-NE!!!!!

Degeaba pune antrenor daca se baga in continuare peste el...

mikutu22.10.2008 16:26
Venirea lui Dorinel ar fi o mare greseala pentru ca confirma, in mintea unora, suspinciunile aberante de blat de la partida cu Vaslui din primavara.

 

Gigi, daca nici acum nu ai sange in instalatie sa pui un ANTRENOR, LASA-NE!!!!!

 

P.S. Acum imi pare rau pentru Lacatus, cum mi-a parut si pentru Hagi, la vremea respectiva, chiar daca consider ca plecarile lor erau necesare (la Hagi inca mai am dubii totusi, pentru ca a antrenat prea putin, cu un lot foarte, foarte slab si decimat de accidentari).

 

Nici unul dintre ei nu merita insa sa fie adus in aceasta postura, de INVINS, pentru ca AMBII FAC PARTE DIN ISTORIA ETERNA A Stelei!

 

cred ca invinsii suntem noi , suporterii! pentru ca becalul a vazut ca poate face orice la club , poate jongla cu oricine , ''mare masa'' fiind lipsita de reactie!

................................

"Am vrut sã discut și cu Oli, dar n-am putut sã dau de el. E mai greu de gãsit de acolo. Atunci, am zis: <<asta e norocul lui Dorinel>>", a spus Gigi Becali la postul de televiziune sportro.

:)))))))))))))

Il Soldatino22.10.2008 17:41
Venirea lui Dorinel ar fi o mare greseala pentru ca confirma, in mintea unora, suspinciunile aberante de blat de la partida cu Vaslui din primavara.

 

Gigi, daca nici acum nu ai sange in instalatie sa pui un ANTRENOR, LASA-NE!!!!!

 

P.S. Acum imi pare rau pentru Lacatus, cum mi-a parut si pentru Hagi, la vremea respectiva, chiar daca consider ca plecarile lor erau necesare (la Hagi inca mai am dubii totusi, pentru ca a antrenat prea putin, cu un lot foarte, foarte slab si decimat de accidentari).

 

Nici unul dintre ei nu merita insa sa fie adus in aceasta postura, de INVINS, pentru ca AMBII FAC PARTE DIN ISTORIA ETERNA A Stelei!

 

Piece omule, ma buseste rasul. Tu crezi ca Becali ajunge cu mintea acolo unde argumentezi tu? Pur si simplu Becali are nevoie de un om comod care stie un dram de "antrenorat" in plus fata de Lacatus si Hagi dar care este supus si poate fi jucat pe degete. Ori Dorinel Munteanu este candidatul perfect

 

 

@Il Soldatino

 

Spune-mi un jucator in afara de Lovin care a progresat la Steaua in ultimul an.

 

Din ce s-a vazut in acest an nu prea am ce sa-ti raspund. O sa ramai socat dar Nicolita, un jucator pe care-l respect dar pe care nu-l doresc la Steaua, a crescut cu un milimetru. :))

 

Oricum, bicicleta de ieri a facut toti banii =))

Blackzie22.10.2008 17:45
Protasov: "Aștept un telefon de la Steaua"

 

Daca zice el... Daca Becali n-o face o facem noi lol :D

twetwet22.10.2008 17:58

hai sa facem un mini recensamant sa separam caprele de oamenii rationali

 

cine este impotriva conducerii blestemate si a sistemului opresiv care ne distruge sa se semneze cu "moarte berbecului"

punkRipper8722.10.2008 18:12

Sa plece ciobanul! Sa plece TOTZI mai putzin Mirel si Zapata!Sa vina Protasov si jucatori care nu viseaza ziua bani si noaptea ii sparg in cluburi ca Jiji tot ii plateste si dak termina pe 2!Lyon ne-Lyon...sa conduci cu 2-0 si 3-2 la pauza si sa ajungi batut la 2 goluri?!....astia nu sunt jucatori!Nu numai ca nu sunt jucatori de Steaua...dar unii dintre ei nu au ce cauta in prima divizie!...Facetzi o comparatzie Lovin-Boloni si Petre- Tudorel Stoica,ne lipseste mijlocul fratilor!...2 stalpi greoi imobili,un maratonist pe dreapta si cam atat...3din 4 sunt praf......ce sa mai zici?!ce pretentzii sa mai ai?!Sau suntem noi demodatzi,nu se mai joaca cu conducator de joc?Asa se joaca fotbalu modern,cu 2 inchizatori unu mai prastie ca celalalt?....Am aut atatzia jucatori de constructzie...i-a dat/vandut pe totzi! Trica,Aliutza,Boshtina, si nu in ultimu rand un atacant pt care Jiji ar trebui sa se dea cu capu' de peretzi,Danciulescu.....vai de capu nostru cu ciurucurile astea... Bafta!

Zerg22.10.2008 20:47

Eh si acum sa vad toti contestatarii antrenorului Lacatus cum vor reactiona in urmatoarea luna. Laca a plecat spre bucuria voastra, spre dezamagirea noastra (a celor care credem in el), va veni alt antrenor dar o stiti si voi cum o stim si noi, echipa tot nu va merge, indiferent cine va fi pe banca, D. Munteanu, D. Petrescu, O. Protasov, etc. Nu va merge pentru ca nu sunt jucatori care sa mearga dar voi preferati sa il vedeti pe Lacatus omul negru din cauza caruia nu mergea nimic la echipa.

 

Oricum e prea tarziu sa plangem dupa Lacatus, nu am stiut sa il sustinem cand a avut cel mai mult nevoie de noi acum s'a dus, cum s'a dus si Hagi si Oleg si Zenga ... si cred ca este un singur vinovat pentru acest lucru, dar noi preferam sa dam in Laca si sa sustinem sus si tare ca este singurul care trebuie sa plateasca pentru ca nu merge echipa.

 

Apropo in 2 saptamani vine derby-ul, deplasare OL, meci sub pod...ce sanse sunt cu un antrenor nou sa obtinem ceva in aceste meciuri? Macar acel spirit al lui Laca in Ghencea ne mai lega orice speranta de o traditie si un trecut care ciobanului ii este total necunoscut...

 

Alaturi de Laca! Sa fiti sanatosi...ca eu sunt nervos si mahnit!

maye22.10.2008 21:42

mori ciobane...

morosanu'23.10.2008 06:45

moarte berbecilor!

The Flyer23.10.2008 08:46

@piece

da,si eu sunt de acord cu demisia lui Laca da' nu insist pe altceva!tu-i cauti nod in papura si dupa ce a demisionat si nu mi se pare corect!acum stind calm si judecind vad ca omul Laca a incercat sa fac din rahat bici!n-a reusit si nici n-avea cu cine!conducere de 0,50 lei,jucatori,marea majoritate,de 1,50 lei si noi am vrut cerul si pamintul!cu toate ca stiam ca oierul e principalul vinovat!eu unul ii multumesc lui Laca pentru munca depusa la Steaua,il apreciez ca om si caracter si spun ca nu e antrenor!atit si nimic mai mult!in rest,vreau sa facem ceva contra oligofrenului din loja!

 

 

MORI CIOBANE SI,INAINTE DE ASTA,PLEACA DIN Ghencea!

Tupac Amaru23.10.2008 09:08
MORI CIOBANE SI,INAINTE DE ASTA,PLEACA DIN Ghencea!

 

Pe mine unul nu m-ar deranja sa moara cat mai e inca in Ghencea! Multi dintre noi l-ar ajuta in aceasta curajoasa incercare!

The Flyer23.10.2008 09:39

MORI CIOBANE SI,INAINTE DE ASTA,PLEACA DIN Ghencea!

 

Pe mine unul nu m-ar deranja sa moara cat mai e inca in Ghencea! Multi dintre noi l-ar ajuta in aceasta curajoasa incercare!

 

 

BUN,POA' SA MOARA SI IN CONDITIILE TALE!DA' CE FACEM,ATRA E INTREBAREA?NE COMPLACEM IN SITUATIA ASTA SAU FACEM CEVA?

 

 

tavimai23.10.2008 13:27

Nu sunt de acord cu tine cand afirmi ca Hagi a plecat "onorabil"!A plecat facand scandal si lansand "ciobanisme" asemanatoare cu ale "ciobanului antrenor" ! Hagi a avut rezultate modeste si nu cred ca exista vreun stelist care sa fie multumit de ele !Hai sa fim seriosi !In ipoteza ca ar fi alt patron la echipa dar cu lotul actual care antrenor ar face fata?Eu cred ca lotul Stelei este problema ! Si apoi chiar suporterii ! Suntem noi dispusi sa rabdam umilinte pentru ca un antrenor, oricare ar fi el , sa aiba timp sa "lege" o echipa ?Categoric nu ! S-a demonstrat ca suporterii Stelei nu au avut rabdare cu nici un antrenor din ultimii ani !La absolut toti in anumite momente tribuna a avut ceva de reprosat ! Si atunci nu vi se pare logic ca si patronul oricare ar fi el(cel care baga bani grei)sa aiba si el pretentii imediate?Departe de mine gandul sa fiu un pro sau anti Gigi! Dar poate ca noi suporterii visam prea mult sa vedem Steaua cat mai rapid castigand din nou cl. ! Adevarul e ca nici noi si nici patronul nu prea mai avem rabdare si in ultima vreme rezultatele cfrului prea ne infierbanta ! Parca am fi orbiti de invidie si in aceste conditii ne comportam ca si cum am fi dusmanii Stelei !Eu cred ca patronul este bine intentionat dar ca poate este prea credul si este mereu influientat de cine nu trebuie luand decizii pripite de cele mai multe ori! Ultimile transferuri o demonstreaza ! Iar dupa aceea e foarte greu sa gasesti un antrenor care sa faca "din ra-hat bici"!Poate ca patronul ar face bine daca si-ar aduce un antrenor si sa-i puna la dispozitie o suma mare de bani si alaturi de verii sai sa-si aduca pe cine vrea dar sa schimbe macar jumatate din lotul actual !Ce ar putea face "un mare antrenor" cu "valorile" din lotul Stelei care intr-un an au jucat max. 10 meciuri fiecare ?Accidentati? Pai atunci inseamna ca nu sunt apti de Steaua , nu te poti baza pe ei deci trebuie adusi altii !Ce cauta acum pe lista UEFA Plesan si Emeghara cand s-a trecut de jumatatea grupei si nici acum nu te poti folosi de ei ?Poate ca are si Laca o vina in faptul ca pe aceasta lista ,in locul lor , nu se afla alti tineri adusi de la echipa a doua sau de la tineretul Stelei !Cum sa nu te bagi tu patron cand vezi asa ceva? Sau daca s-a bagat ca sa determine asta cum poti sa taci tu antrenor?Vizavi de acest aspect vina lui Laca este indubitabila!!!Pacat!Era iubit de toata suflarea stelista !

Guardian23.10.2008 14:42

pe Gigi il doare fix in cur .. ca sã zic asa , de ce ziceti voi

milovan djilas23.10.2008 18:58

Nu poti face performanta cu unul ca Becali la conducere!

Il Soldatino23.10.2008 19:19
Nu sunt de acord cu tine cand afirmi ca Hagi a plecat "onorabil"!A plecat facand scandal si lansand "ciobanisme" asemanatoare cu ale "ciobanului antrenor" ! Hagi a avut rezultate modeste si nu cred ca exista vreun stelist care sa fie multumit de ele !Hai sa fim seriosi !In ipoteza ca ar fi alt patron la echipa dar cu lotul actual care antrenor ar face fata?Eu cred ca lotul Stelei este problema ! Si apoi chiar suporterii ! Suntem noi dispusi sa rabdam umilinte pentru ca un antrenor, oricare ar fi el , sa aiba timp sa "lege" o echipa ?Categoric nu ! S-a demonstrat ca suporterii Stelei nu au avut rabdare cu nici un antrenor din ultimii ani !La absolut toti in anumite momente tribuna a avut ceva de reprosat ! Si atunci nu vi se pare logic ca si patronul oricare ar fi el(cel care baga bani grei)sa aiba si el pretentii imediate?Departe de mine gandul sa fiu un pro sau anti Gigi! Dar poate ca noi suporterii visam prea mult sa vedem Steaua cat mai rapid castigand din nou cl. ! Adevarul e ca nici noi si nici patronul nu prea mai avem rabdare si in ultima vreme rezultatele cfrului prea ne infierbanta ! Parca am fi orbiti de invidie si in aceste conditii ne comportam ca si cum am fi dusmanii Stelei !Eu cred ca patronul este bine intentionat dar ca poate este prea credul si este mereu influientat de cine nu trebuie luand decizii pripite de cele mai multe ori! Ultimile transferuri o demonstreaza ! Iar dupa aceea e foarte greu sa gasesti un antrenor care sa faca "din ra-hat bici"!Poate ca patronul ar face bine daca si-ar aduce un antrenor si sa-i puna la dispozitie o suma mare de bani si alaturi de verii sai sa-si aduca pe cine vrea dar sa schimbe macar jumatate din lotul actual !Ce ar putea face "un mare antrenor" cu "valorile" din lotul Stelei care intr-un an au jucat max. 10 meciuri fiecare ?Accidentati? Pai atunci inseamna ca nu sunt apti de Steaua , nu te poti baza pe ei deci trebuie adusi altii !Ce cauta acum pe lista UEFA Plesan si Emeghara cand s-a trecut de jumatatea grupei si nici acum nu te poti folosi de ei ?Poate ca are si Laca o vina in faptul ca pe aceasta lista ,in locul lor , nu se afla alti tineri adusi de la echipa a doua sau de la tineretul Stelei !Cum sa nu te bagi tu patron cand vezi asa ceva? Sau daca s-a bagat ca sa determine asta cum poti sa taci tu antrenor?Vizavi de acest aspect vina lui Laca este indubitabila!!!Pacat!Era iubit de toata suflarea stelista !

 

Cand am afirmat ca Hagi a plecat demn m-am gandit ca nu a stat sa inghita mizeria lui Becali. Nu a asteptat sa fie dat afara si nici nu a venit cu scuze penibile. Dupa ce si-a dat demisia a explicat clar care sunt problemele Stelei dar au existat oameni (printre care si tu) care au inteles aceste acuze drept scuze. Un singur aspect nu l-ati luat in considerare: Hagi ISI DADUSE DEMISIA, nu asteptase mila, a facut un gest de recunoastere a imposibilitatii unei continuitati la echipa Steaua.

 

Da, Hagi a avut rezultate modeste cu un lot decimat de accidentari si mult mai slab decat a avut oricare alt antrenor al Stelei. Da, a lasat in urma "ciobanisme" preferand sa afirme in gura mare ceea ce au declarat astazi Olaroiu si Piturca.

 

Daca ai fi urmarit ce a declarat Becali cateva luni dupa plecarea lui Hagi la emisiunea "Nasul" ti-ai fi dat seama ca Gica a fost primul care i-a spus adevarul in fata si de aceea reactia finantatorului a fost atat de violenta emisiune dupa emisiune si luni de-a randul.

 

Vin sa te intreb si eu ceva simplu: tu faci distinctia intre cele doua concepte - o demisie demna si rezultate slabe? Sincer, dupa ce am citit postul tau, imi dau seama ca onoarea este confundata cu lipsa rezultatelor. Din punctul meu de vedere nu este asa. Faptul ca nu ai rezultate bune cu o echipa nu te transforma intr-o persoana nedemna. Poate ca ma insel eu, am putea sa consultam mai bine DEX-ul. Parerea mea....

Fane23.10.2008 19:23

FRATILOR !!!

 

Pana nu scapam de aceasta mizerie,nu vom avea rezultate !

«123»