FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria Buzau 1 - 1 (0 - 0)

«1234»
Fane23.10.2008 13:10

Iar tu mah ?

Dj23.10.2008 15:19
Steluta deja se stie o sa joaca la anul la MATINEU.Trebuie sa castigam acest MECI ca altfel ne facem de KKT am incredere in ECHIPA desi nici nu stiu daca pana duminica o sa avem un ANTRENOR ??FORZA Steaua

 

lasa`i un mesaj pe blog lu Jiji...poate ii dai o idee depsre viitorul antrenor ;)

SzabiStelistu23.10.2008 16:44

va fi greu.....pacat ca nu pot sa merg la meci :(((((((( ,dar sper ca voi o sa fiti prezenti pe stadion intr-un numar cat mai mare!!trebuie sa fim alaturi de Steaua acuma.....moralul jucatorilor este la pamant,si va rog frumos....faceti gestul acela frumos de a scanda numele lui Lacatus in timpul meciului.....va rog nu va mai certati,ca este o perioada grea si trebuie sa fim uniti ,noi suporterii!!in rest numai bine si respect enorm pentru Laca,si respect enorm si pentru Ogararu pentru declaratia facuta de el pe blogul personal!FORZZA Steaua!! :steag_cruce_invers:

maye23.10.2008 17:44

daca nu batem....chiar ca e grav...

bubu_steaua24.10.2008 08:18

totusi e Steluta..:)forzateaua

RaMs3s24.10.2008 09:02

mi'e frica sa nu fie stadionul gol :noexpression:

bubu_steaua24.10.2008 10:28

munti are pretentii mari se pare...vrea si despagubiri in cazul in care e dat afara mai devreme de cat prevede contractul si vrea sa isi aduca si staff-ul tehnic dupa el...

1uLy4Nn24.10.2008 11:38

batem cu siguranta..daca nici acum atunci cand?

Lari24.10.2008 12:53

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

 

FOTOLII - 50 LEI

TRIBUNA 0 - 30 LEI

TRIBUNA 1 - 20 LEI

TRIBUNA 2 - 15 LEI

PELUZE - 5 LEI

 

Acestea vor fi puse in vanzare in ziua meciului si vor fi disponibile exclusiv la casele de bilete de la stadionul Steaua.

 

LE: Palmaresul intalnirilor: 12 9 2 1 32-11

Virgil24.10.2008 15:15

Dupa ce in editia trecuta s-a salvat cu greu de la retrogradare, in aceasta editie Gloria Buzau e candidata sigura la retrogradare. Cu un singur punct dupa 11 etape, golaveraj 4-20, Gloria e o victima sigura pentru Steaua.

 

Chiar daca echipa va fi condusa de pe banca de Pedrazzini, in conditiile in care Lacatus s-a retras iar Munteanu nu a intrat inca in paine, e de asteptat ca Steaua sa castige la pas si sa faca scor.

 

Echipa pe care o vad intrand in teren dupa sanctiunile preconizate de Gigi, ca urmare a rusinosului esec in fat Lyon-ului, este urmatoarea:

 

Zapata (Vâtca) - Ogararu, Goian, Ghionea, Marin - Radoi, Ovidiu Petre - Nicolita, Dayro, Semedo - Bogdan Stancu.

 

FORZA Steaua! Totusi.

 

 

 

 

weeezer24.10.2008 16:05

Si chiar daca Gloria a facut doar 1 punct in 11 etape, daca vom castiga acest meci tot ne vom auzi vorbe ca a fost blat, ca Steluta, ca Becali, ca valize...

Robinson Rufay Zapata24.10.2008 16:24
Si chiar daca Gloria a facut doar 1 punct in 11 etape, daca vom castiga acest meci tot ne vom auzi vorbe ca a fost blat, ca Steluta, ca Becali, ca valize...

 

 

a trecut vremea , gloria buzau e prea varza , nu se va mai auzi nimic , doar daca cineva e mega-prost va zice asa ceva , dar in tara asta orice e posibil

Blackzie24.10.2008 16:42

Meciul asta v-a fi prima victorie pentru Dorinel ca antrenor al Stelei, sunt sigur. Totusi Buzau e o echipa proasta. Daca si cu echipa asta pierdem... Sa speram ca vom lua cele 3 puncte!

ultra_ss24.10.2008 17:14

il respect pe Dorinel ca jucator da ca antrenor nu-l suport

 

Lacatus COME BACK !

 

si se va intoarce dar sa plece ciobanu

punkboy24.10.2008 19:11

cred ca ma apuk sa fac un mesaj/japoneza Laca COME BACK PLS

Virgil24.10.2008 19:47
Zapata (Vâtca) - Ogararu, Goian, Ghionea, Marin - Radoi, Ovidiu Petre - Nicolita, Dayro, Semedo - Bogdan Stancu.

 

Bogdan Stancu e accidentat si nu poate evolua contra Gloriei. In aceste conditii se pare ca Adrian Neaga va fi inclus in primul 11. Gigi s-a declarat de acord.

 

prosport.

Lari24.10.2008 19:52

Sper din toata inima ca Neaga sa joace excelent pe postul de varf, pentru ca nu merita mizeriile din ultima vreme.

maye24.10.2008 20:08
Sper din toata inima ca Neaga sa joace excelent pe postul de varf, pentru ca nu merita mizeriile din ultima vreme.

Subscriu Lari!

Blackzie24.10.2008 20:37
Sper din toata inima ca Neaga sa joace excelent pe postul de varf, pentru ca nu merita mizeriile din ultima vreme.

Sunt de acord cu tine :happy:

Neaga a dat golu victoriei Stelei 2 in C :biggrin:

Yey!

SteauaB24.10.2008 21:09
Dupa ce in editia trecuta s-a salvat cu greu de la retrogradare, in aceasta editie Gloria Buzau e candidata sigura la retrogradare. Cu un singur punct dupa 11 etape, golaveraj 4-20, Gloria e o victima sigura pentru Steaua.

 

Chiar daca echipa va fi condusa de pe banca de Pedrazzini, in conditiile in care Lacatus s-a retras iar Munteanu nu a intrat inca in paine, e de asteptat ca Steaua sa castige la pas si sa faca scor.

 

Echipa pe care o vad intrand in teren dupa sanctiunile preconizate de Gigi, ca urmare a rusinosului esec in fat Lyon-ului, este urmatoarea:

 

Zapata (Vâtca) - Ogararu, Goian, Ghionea, Marin - Radoi, Ovidiu Petre - Nicolita, Dayro, Semedo - Bogdan Stancu.

 

FORZA Steaua! Totusi.

 

 

N-are deloc viteza sau technica echipa ala. Daca vrem ceva viteza in echipa, trebuie sa jucam asa:

 

-------------Dayro-Stancu

--Ochirosii-Ionescu-Matei-Szekely

------Filip-Goian-Radoi-A.Iacob

----------------Zapata

 

O echipa extrem de rapida, poate si buna? OK, stiu ca nu suntem Arsenal, dar nici Liga 1 nu este Premier League sau Gloria Buzau F.C Hull?

 

Daca intra-devar Matei este atit de talentat cum zic uni, atunci la 16 ani trebuie sa fie titular. Asa cum era Hagi, Dobrin, si asa cum este Krkic sau Jovetic.

 

Kiar si Torje a debutat la 16 ani?

se7en24.10.2008 23:01

hai cu Pedriel sau Neaga titular! sper sa intre si Szekely in primul 11.

Adrian25.10.2008 00:52
N-are deloc viteza sau technica echipa ala. Daca vrem ceva viteza in echipa, trebuie sa jucam asa:

 

-------------Dayro-Stancu

--Ochirosii-Ionescu-Matei-Szekely

------Filip-Goian-Radoi-A.Iacob

----------------Zapata

 

O echipa extrem de rapida, poate si buna? OK, stiu ca nu suntem Arsenal, dar nici Liga 1 nu este Premier League sau Gloria Buzau F.C Hull?

 

Daca intra-devar Matei este atit de talentat cum zic uni, atunci la 16 ani trebuie sa fie titular. Asa cum era Hagi, Dobrin, si asa cum este Krkic sau Jovetic.

 

Kiar si Torje a debutat la 16 ani?

 

 

Echipa ta are probleme foarte mari in real life.

Pe zona centrala e bulevard.Iar daca pe Goian il pui la alergat viteza, il termini.

 

Astfel, scoti jucatori din joc si ramai cu o echipa care da impresia ca joaca in inferioritate.

 

Lipsa zonei centrale ar fi prima din problemele echipei tale.

A 2a e folosirea proasta a jucatorilor.

Alex Iacob e un fotbalist inalt, de gabarit.Poate juca inchizator sau fundas central.In nici un caz nu il pui pe dreapta.Lipsa vitezei ar face din el jalon.Iar pe faza ofensiva ar fi 0.

La mijlocul terenului ai 2 jucatori de acelasi profil.Ionescu si Matei sunt mijlocasi centrali mai mult ofensivi decat defensivi.Fizicul nu ii ajuta sa faca faza defensiva.Sunt fragili.In luptele cu inchizatorii adversi ar suferi foarte mult.

De asemenea, s-ar calca pe picioare.

 

 

Daca vrei sa faci ca echipa sa joace in viteza, nu trebuie neaparat sa introduci in teren jucatori care iti fac suta in 9 secunde.

 

Viteza echipei e data de circulatia balonului.Cu cat merge mingea mai repede, cu atat joaca echipa mai repede.

 

Nu stiu cum va juca Gloria Buzau azi.Daca ma intrebai acum un an probabil ca iti spuneam tot despre ei.Dar acum nu ma mai prea intereseaza ce se intampla in campionatul din Romania si in afara de meciurile Stelei, nu am vazut decat cefere-dinam0.

 

Cel mai probabil buzoienii se vor apara si vor aglomera centrul.(Asta daca nu e blat, bineinteles)

 

Daca vrei sa nu ai probleme 4-4-2ul e cea mai buna solutie.

 

Zapata-Ogararu/Golanski,Radoi,Goian,Marin/Emeghara-Nicolita/Semedo,Lovin,Tiago,Toja-Dayro Moreno,Stancu/Kapetanos.

 

4-4-2 care pe faza de atac se transforma in 4-3-3 cu trecerea lui mijlocasului stanga(Toja) mai in centru si a mijlocasului dreapta(Banel sau Semedo) la nivelul atacantilor.

 

Jucatori ca Tiago,Toja sau Dayro pot da pase foarte bune si foarte rapizi.

 

Pe faza de aparare/contraatac echipa revina la 4-4-2 clasic.

 

Tiago si Lovin iti pot tine mijlocul terenului si primul poate ajuta si atacul.

Toja face fata pe stanga si ajuta si constructia in zona centrala.

Nicolita sau Semedo au viteza necesara pt a face incursiuni catre poarta adversa.

 

Iar Dayro, printr-un joc pe jos, poate sa puna mai multe probleme apararilor adverse care stiu ca Steaua foloseste acel pivot necesar jocului pe sus si deci se pregatesc doar pt un astfel de joc.

Blackzie25.10.2008 07:42
hai cu Pedriel sau Neaga titular! sper sa intre si Szekely in primul 11.

Szekely nu e accidentat?

Virgil25.10.2008 08:17

Nu e accidentat.

kaymack25.10.2008 08:19
Deci , ce ziceti batem buzaul sau nu ? :confused:

Nu mai am curajul de a da pronosticuri dar

speranța moare ultima

[/center]

:steag_cruce_invers:

 

 

 

sperantza moare ultima dar pana la urma tot moare ;)

 

 

dar nu vreau sa zic ca nu catigam...mie imi place cum gandeste pedrazzini chiar dak nu a avut de multe ori ocazia sa o arate...batem cu ... prefer si 1-0 victorie sa fie :D

«1234»