FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua eliminata din nou din Cupa Romaniei

«1234»
joe2115.10.2008 20:52

Ia cititi fratilor in Prosport ce zice Dan Patrescu, jigodia ce-a lins steagul rapidului:

"Cupa României nu e pentru 'loseri', ne duce în Europa", inca unul pe care ciobanul il vrea in Ghencea, comentati si voi...

dee16.10.2008 03:25

@joe

 

e o replica la celebra "Toata lumea stie ca aceasta competitie este una pentru loseri" pe care o trambita MM acum 2 ani. Cupa e calea cea mai facila de acces in cupele europene, de aici si ideea inoculata ca doar "loserii" ( adica cei mici) aleg sa se intrebuinteze serios in 5 partide. Cupa e o sansa data echipelor mici, care nu pot sa reziste pe durata unui intreg campionat, insa care sunt capabile de performante pe termen scurt.

 

Campionatul e ca o partida de sah, deci, bazat pe tactica, strategie si inteligenta, in final piesele ramase in joc fiind putine, in timp ce Cupa e ca o partida de box, care dureaza cateva minute. Te concentrezi, lovesti si castigi ! Are dreptate Dan Petrescu, Cupa nu e pentru looseri, e pentru cei puternici.

DanStan16.10.2008 06:07
Cred ca ar fi cazu ca protestele anti Gigi sa reiinceapa meci de meci sa avem banere de genu

 

Jucati Fotbal nu faceti figuratie

Nu bani din Liga fac spectaco

Noi vrem victorii si titlu nu ca oieru locu 2 si banii din Europa

 

Ceva de genu ca nu se mai poate

 

Cam patetic, li se rupe alora de astfel de banere.

 

Protasov16.10.2008 07:07

Inscrisuri dure. Un stadion plin foarte agresiv la adresa maimutei trebuie pe toata durata meciurilor. Afara cu ciobanul!

«1234»