FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua eliminata din nou din Cupa Romaniei

«1234»
Adrian14.10.2008 17:11
ce vina are Lacatus dak i se impune echipa a 2-a de jucatori sub media unei echipe de divizia b ..... puneti-va putin in loul lui ce ati face ? luati loc ms si nu mai criticati aiurea !

 

Mi-as da demisia de rusine.

Ca sa nu mai zica lumea de mine ca sunt un sclav.

 

 

 

Mikutu

 

Alo!!!

Tu nu pricepi ca fiarisoara a zis chestia aia live la sport.ro?

bodanelu14.10.2008 17:15

si cum de ai vazut-o doar tu?

 

PS: citeste mai bine articolul lui Catalin!

redblue7114.10.2008 17:16

Wow! Incepe lumea sa se prinda cum e cu Lacatus antrenorul!!! Pana acum il scoteau multi pe Lacatus ''lacrima CHRISTI'' din DEZASTRUL CE VA LOVI IN CURAND Steaua (un al treilea an fara trofee...)! Deh, e mai usor sa pui totul pe umerii analfabetului decat sa analizezi mai in profunzime despre ce este vorba!

 

Il vrei pe Abel Moreno in vara, dar nu ai CURAJ sa-l bagi, il termini pe Bicfalvi, vrei CUPA, dar faci pe placul HANDICAPATULUI, totul doar pentru ca NIMENI NU SE VA LEGA DE TINE NICIODATA, ca doar esti Lacatus!!! Poate ca sunt unii dintre noi care il venereaza atat de mult pe Marius, incat sa nu vada realitatea, respectiv faptul ca de mult el a trecut de partea cealalta a baricadei si ca este total aservit idiotului nr. 1 al Romaniei!

 

Cat despre mega imbecil, el dovedeste inca odata ca i se rupe de suporteri si ca noi NU MAI REPREZENTAM NIMIC PENTRU Steaua!!! Avand in vedere ca nici ceasescu nu si-a permis un asemenea afront, cred ca un gest de revolta ar fi ceva normal. dar, fiind in Romania bizonica, nimic nu se va intampla, se va hotari ca e mai bine sa nu mai venim la meciuri, se vor dezbate filozofic fel de fel de idei, si la final (ma repet) NU SE VA INTAMPLA NIMIC!

 

Cuprins de mari deceptii dar si de nostalgie, imi voi intari convingerea ca Steaua nu ne mai apartine si voi duce dorul meciurilor de prin 1983/84, cand mergeam in Ghencea sa vad niste baieti adevarati (Balint, Petcu, Lacatus, etc...) cum MOR pentru fiecare minge, pentru tricoul ala care era sfant pentru ei!

 

In rest urez celor care isi accepta soarta (scooter maria + seminte+trompete=combinatia victorioasa),

SOMN USOR!!!!

 

P.S. respect celor care sunt mereu prezenti si in fata carora care un NESIMTIT cum a devenit Lacatus ar trebui sa-si ceara scuze!!!

 

 

mikutu14.10.2008 17:16
Mikutu

 

Alo!!!

Tu nu pricepi ca fiarisoara a zis chestia aia live la sport.ro?

 

nu .. nu pricep....si se pare ca suntem 2-1 care stim ca mine! dupa cum am spus....astept si alte pareri....

DelPiero1014.10.2008 17:19
Mikutule te asigur ca fraza "Cine da in Gigi da si in mine" vine direct din gura Fiarei.

 

Cu mana pe Biblie zic asta oricand.

declaratia asta a fost data pe Sport.ro acum cateva luni.

 

In penibil cad aia care acum 3 zile il injurau pe Piturca pt ca nu e antrenor si care acum il apara pe Lacatus.

Pai pana si Piturca e mai antrenor ca Lacatus...NU-MI VINE SA CRED CA POATE CINEVA SA MAI CREADA IN Lacatus-antrenorul.Nu se vede clar ca omul NU STIE?Asta pe langa ca e un mielussel in relatia cu Jiji...

mikutu14.10.2008 17:19
P.S. respect celor care sunt mereu prezenti si in fata carora care un NESIMTIT cum a devenit Lacatus ar trebui sa-si ceara scuze!!!

 

astept o reactie din partea admin-ilor....si eventual sa fie facuta publica pe forum. nu de alta...dar in caz contrar as dori sa pot sa uit de gentilete , si sa-mi dau si eu drumul la gura , fata de unii si altii de pe aici!

Piece of Mind14.10.2008 17:22
pacat ca nu cititi bine articolul. Catalin a spus-o perfect in cele doua fraze!

 

Ai si tu dreptate, e limpede ca declaratiile lui Gigi fac mai mult rau decat bine, in anumite contexte, dar sa nu uitam ca tot Gigi este cel care i-a dat o sansa lui Lacatus, iar acesta parca isi bate joc de ea! Pana la urma, el e antrenor sau sclav? Care ar fi explicatia obedientei excesive fata de Becali?

 

Lacatus e de un an la echipa, insa jocul se misca greu, cateodata pur si simplu actionam haotic, fara a lasa senzatia ca la antrenamente s-ar lucra anumite trasee de joc. In fine, orice am face noi, e degeaba, dupa plecarea lui MM Becali a prins gustul puterii si are nevoie exclusiv de "curteni". Din care categorie pare sa faca parte si Lacatus...

c.ronaldo1714.10.2008 17:27

Vreau sa imi dau si eu cu parerea.

1. Am jucat cu jucatori care nu au jucat niciodata impreuna.

2. Relatiile de joc au fost egale cu 0.

3. Ghionea = cel mai slab jucator al meciului.

4. A.Ionescu = cel mai bun jucator de la Steaua.

5. Plesan = Lovin din sezonul trecut.

6. Neaga = praf.

7. Pedriel mai are de mancat pana sa ajunga un atacant bun. E abia primul meci, trebuie sa avem rabdare.

8. Golanski e peste Ogararu.

9. Lucian Filip inca nu are ce cauta la Steaua. Mai are mult de munca pana sa ajunga la acest nivel. Si cand ma gandesc ca cineva il propunea titular cu Bayern sau Galata.

10. Rusu nu prea a aratat cine stie ce cat a jucat. Sper insa sa confirme.

11. Tiago Gomes nu poate juca titular la Steaua.

12. Vatca < Cernea.

 

bodanelu14.10.2008 17:27

@Piece am jucat cu echipa a doua intr-un meci de cupa. La fel au facut si alti antrenori inainte. Daca juca cu titularii, toata lumea urla ca de ce nu am jucat cu rezervele sa avem titularii odihniti pentru meciurile din campionat si CL.

In schimb, mai marii antrenori de pe forum tot cereau rezervele in echipa. Azi am jucat cu ei. Ce au facut? au avut vreo tragere de inima sa demonstreze ca merita titulari.

 

Si nu ma refer doar la declaratii. Adevarata problema la Steaua e Becali.

Si da.. ai dreptate, MM era singurul care l-a tinut legat pe jeg...

I.N.Money14.10.2008 17:37

Oameni buni cat timp o sa ne mai mintim ? Nu exista om care sa nu vrea ca Lacatus sa reuseasca , insa pur si simplu nu poate . Nu o sa fie contestat , injurat , apostrofat , asta niciodata insa el trebuie sa realizeze ca Steaua se misca in mijlocul mlastinii fara sa aibe vreo directie .

Nu putem sa cautam scuze la nesfarsit atat timp cat Steaua cu prima echipa joaca aproape la fel si se chinuie de ceva ani cu cele mai patetice echipe . Nu stiu ce vorbeste Lacatus cu acesti jucatori , insa nu poti sa acccepti an de an ca lotul Stelei sa joace fotbal doar cand ii asteapta o groaza de bani . E prea de tot .

Adrian14.10.2008 17:40

Ciobanul se baga pt ca Lacatus ii permite.

 

Daca echipa ar merge nu cred ca ciobanul ar indrazni sa se amestece.Atat de prost nu e.

kaladze14.10.2008 17:43
Ciobanul se baga pt ca Lacatus ii permite.

 

Daca echipa ar merge nu cred ca ciobanul ar indrazni sa se amestece.Atat de prost nu e.

 

 

rusineeeeee,chiar dak cupa nu reprezinta un obiectiv major asta nu inseamna ca le da dreptul sa joace asa mizerabil,pakat

bodanelu14.10.2008 17:44
Ciobanul se baga pt ca Lacatus ii permite.

 

Daca echipa ar merge nu cred ca ciobanul ar indrazni sa se amestece.Atat de prost nu e.

si pe vremea lui Zenga echipa mergea si l-a cerut pe Cristea titular in UEFA.

nu e atat de prost.. e mai prost...

Adrian14.10.2008 17:46
si pe vremea lui Zenga echipa mergea si l-a cerut pe Cristea titular in UEFA.

nu e atat de prost.. e mai prost...

 

Lasati!

 

Ca s-a bagat la echipa de abia dupa ce am luat-o cu 2-0 pe Mestalla.Tot turul nu a zis nimic.

mir8614.10.2008 18:07

E adevarat au jucat cu echipa doua dar echipa asta a doua e a Stelei sau a Citadinului? sau mai stiu eu ce echipa din Liga X.Unde e profesionalismul ??? Steaua e Steaua indiferent ca joaca cu echipa a doua avem o mizerie de antrenor si de mosnegi ofticati pe viata cu tot felul de teorii si conceptii comuniste la ce sa ne asteptam?? Unde e domnul BEHALI, cel mai bogat om de pe planeta maimutelor, centrul acela de juniori unde sunt antrenorii promisi pentru echipa secunda?? Unde e spiritul de luptator ?? razboinicul luminii?? stai capra cu o echipa din Liga a doua asta e lupta ???.Nu sunt antrenor nu ma pricep la schme tactici dar pot sa spun ca echipa nu joaca nimic nu stiu daca e vina lui Lacatus sau a jucatorilor....e clar ca lumina zilei ca ceva nu merge. Tind sa cred ca raul trebuie rezecat de la radacina, BeHali aceasta caricatura de om e vinovat. Rog sa imi fie iertata exprimarea. "Somnul ratiuni naste monstri" (Goya)

brada14.10.2008 18:09

RESPECT Gica Hagi !

a plecat nu sa lasat calcat in picioare

pai ma baieti tot ziceati toti ca nu e frumos sa le arati ca la 43 de ani(scuze daca gresesc) ai valoarea mai mare ca ei... pai cum altfel sai educi ma

PAi ma animaleleor luati o gramada de bani vi se da o sansa si va bateti joc de ea ce vreti ma sa jucam cu sanatatea ? aducetiva aminte ca Gigel Coman facea pariu cu Hagi care nimereste poarta de la mijlocu terenului ... cati bani o fi pierdut Gigel ? ...

Laca iubeste prea mult Steaua dasta nu vrea sa pateasca ca Hagi e parerea mea... nu merita asta

sistemul cu 4-2-3-1 e jalnic

MA Laca tu chiar crezi ca orice atacant poate sa joace si varf impins ? joacal frate pe kapetanos nu mai fi sluga ciobanului si bagal pe pedriel Stancu pe cine vrea muschiu tau in spate daca folosesti sistemu asta de rahat da nu mai suprot sa joace Steaua asa ma dispera ma simt umilit de fiecare data

Steaua insemna FORTA acu se chinuie cu mamaligarii din Romania care vin se betoneaza in aparare sa scoata 1 punct...

CioBANE PLEACA DIN Ghencea

Laca tu poti sa ramai daca schimbi sistemu rezervele si atitudinea jucatorilor ;)

 

 

BECALI STIE SA O JOACE STIE CA Lacatus NU VA FI NICIODATA INJURAT SI ISI PERMITE SA FACA ECHIPA .

Joga Bonito14.10.2008 18:14
pacat ca nu cititi bine articolul. Catalin a spus-o perfect in cele doua fraze!

 

Ai si tu dreptate, e limpede ca declaratiile lui Gigi fac mai mult rau decat bine, in anumite contexte, dar sa nu uitam ca tot Gigi este cel care i-a dat o sansa lui Lacatus, iar acesta parca isi bate joc de ea! Pana la urma, el e antrenor sau sclav? Care ar fi explicatia obedientei excesive fata de Becali?

 

Lacatus e de un an la echipa, insa jocul se misca greu, cateodata pur si simplu actionam haotic, fara a lasa senzatia ca la antrenamente s-ar lucra anumite trasee de joc. In fine, orice am face noi, e degeaba, dupa plecarea lui MM Becali a prins gustul puterii si are nevoie exclusiv de "curteni". Din care categorie pare sa faca parte si Lacatus...

 

Alex, pt numele lui Dumnezeu, Lacatus a avut sub comanda sa in ultimul an vreo 40-45 de jucatori. Predecesorii sai au avut 14-15 jucatori cu care au lucrat mereu. Si pe vremea lui Piturca timp de 4 ani jocul nu stralucea, nici cu Olaroiu, nici cu Hagi si cu siguranta modificari majore nu prea o sa aduca Lacatus cat timp e antrenorul Stelei. Din cauza unui singur om, devenit recent cel mai bogat roman. Revino-ti! Scara valorica la viitorii antrenori e deja stabilita de oier, in jos!

 

Ma doare cand vad ca toti pustii isi bat joc de Lacatus si apoi schimba imediat pe OTV sau Sport.ro si rad impreuna cu ciobanul. Imi creste glicemia si imi vine sa explodez.

Pt un amarat de campionat dam in cine nu trebuie! ganditi-va, poate in 4-5 ani nu o sa mai existe Steaua ci Fc Steaua. Nu o sa mai avem campionate, cupe si trofee europene in palmares ci vor ramane in Istoria Stelei intiparite actiuni injositoare ale lui Becali, gen cazul "Valiza".

 

Asa ca da-l in masa de campionat, sa scapam de cioban! Eu personal o sa-l premiez pe ucigasul lui Becali cu 5,000 de euro. O sa-i scriu in banner la puscarie de incurajare. Sper sa apuc!

johnyyyy_200014.10.2008 18:47

de tot rahatul suntem.rezerve sau nu trebuie sa ne mandrim cu numele Steaua si ca suntem frati rosu-albatru .nu conteaza in cupa,in campionat .....etc trebuie sa ne mandrim ca sunte un suflet si o inima intreaga pt Steaua ........rusine vine mama in camera si imi spune ....ce echipa aveti atata timp cat va conduce sportu cu 2-0...imi bag capul in pamant ca strutul in nisip (nu so vazut vreodata strut cu capul in nisip) de rusine si tac si mormai:am jucat cu rezelvele.si imi spune alea sunt rezere mai bine jucam noi pe aratura la colectiv si le mai da si bani ...cred ca tre sa le dea sange de taur (vin) sa fie si ei barbati adevarati ca de ca la noi la ardeal (deva) mai zicem mai mult no dar o mai luam si din loc dar ei vad ca zic numai no sau ho si isi bat joc de iubirea noastra de a iubi o echipa .............si maine iarasi imi e rusine sa ma duc la munka ca rad alti de mine ca port pe mana o bratara ros-albastra si am un sange de stelis

MoWeed14.10.2008 18:51

Inca un an, inca o umilinta in Cupa Romaniei. Noi in Cupa Romaniei suntem ca spurcatii in cupele europene, ne luam bataie de la toti descultii!

Afara din Ghencea analfabet nenorocit din Pipera si ia cu tine si toti "jucatorii" care nu sunt in stare sa bata o echipa medie din Liga a 2-a.

lupi14.10.2008 18:57

Laca,mai jucam si noi ceva?

morosanu'14.10.2008 19:46

dupa inca un meci aiurea ,astazi mia- fost rusine ca sant stelist,dar imi trecea la gandul ca jucatorilor ,cu siguranta ,nu le pasa... oameni buni,noi ne sfaramam capul cu jocul lor de 2 bani,cu rezultatele astea de rahat dar sa fiti siguri ca pe ei ii doare in fund! cata vreme la putere va fi nebunul, nu vom mai avea noi performante si mentalitate! cei care santeti in Bucuresti sau din imprejurimi porniti ceva proteste impotriva neghiobului.. DOAMNE ce n-as da sa il vad arestat sau ... cu glontul in cap... rusine jucatorilor si tie Laca pt ce ati facut azi!!!

Mircea14.10.2008 20:09

Se spune in fotbal:"antrenorii mari se vad la pauza si la schimbari"..fratilor uitati-va la Laca al nostru...pur si simplu este depasit de situatie...se blocheaza,nu stie ce sa faca de pe banca.Nu stie sa-i puna in teren,sa-i scoata din amorteala si sa desfaca o echipa ce vine sa se apere.Noi nu batem decat daca adversarul vine sa joace fotbal(ma refer la echipele din campionatul intern ca prin LC...vai si amar).

Cu tot respectul pentru fotbalistul si omul Lacatus...el nu este antrenor.Punct.Si nu spun ca nu este antrenor pentru Steaua,ci in general

stelist24/2414.10.2008 21:22

este nevoie de o schimbare ... ar fi bine daca Lacatus ar fi ultimul antrenor roman de la Steaua ...

iL Napoletano14.10.2008 22:22

Mi-e mare rusine de voi cand spuneti 'MIE rusine ca sunt stelist'......Lipitoarelor...Steaua noastre este facuta sa ne bucuram si sa suferim.. este 'x'-ul SUPREM din cromozomul nostru...nu avem ce face....speram doar ca Dn.Becali sa-si ia doza zilnica de barbiturice la timp.!

MANDRU CA SUNT STELIST

dolbys200114.10.2008 23:06

Cineva zice mai sus ca, citez: "Steaua nu ne mai apartine."

Asa este! Steaua nu mai apartine suporterilor, Steaua a fost luata de Becali pentru a iesi in fata, pentru a aparea la TV si in ziare, cu alte cuvinte, sa-si faca imagine. Daca veti analiza investitiile facute de-a lungul anilor, veti vedea ca niciodata, NICIODATA, Becali nu a vrut sa faca mare performanta cu Steaua. N-a investit bani in valoare. S-a carpit, doar ca s-o taraie pana anul urmator. E ca si cum ai avea o "Dacie 1300" pe care ai luat-o cu cateva milioane, o tii in parcare, si cand vii de la serviciu mai surubaresti la ea, fara sa ai mari pretentii de la ea. Asta face Becali, a cumparat / furat / confiscat palmaresul Stelei, si-a facut imagine pe carca ei - pentru ca era un cvasi-necunoscut inainte de asta - si cam atat. Oameni buni, nu vreau sa va dezamagesc, dar Steaua - atata cat timp va fi oierul acolo - nu va face performanta! Orice antrenor ar veni, nu va putea face nimic la Steaua. E jucaria lui Becali, si o sa surubareasca mereu la ea. Baga-l pe ala, scoate-l pe ala, ce antrenor serios credeti ca ar accepta sa i se impuna echipa? Imi pare rau de Lacatus, dar n-are nicio treaba cu antrenoratul. S-auzim de bine!

«1234»