FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Telefoane Mobile

«123»
razvan_stelist200704.10.2008 20:02

Aici putem discuta absolut orice despre telefoanele mobile.

Azzido05.10.2008 18:35

discutati domne, discutati.

eu am un sony ericsson m600i, care este ok pertotal, faza nasoala este ca tine bateria cam putin, vreo 3 zile.

seric.jpg

Guardian05.10.2008 18:43

8600 luna

MoWeed05.10.2008 21:02

Asta e topic in care fiecare se lauda ce mobil are? :ce_oameni:

CatalinBerceni05.10.2008 21:18
Asta e topic in care fiecare se lauda ce mobil are? :ce_oameni:

 

Am un 3310 Full Options....adica:

-Camera de 10 megapixeli

-Display cu 1000.000 de culori

-E-mail

-Memorie 80 Tb

-Tastatura atasabila

-Carcasa de titanium

-Sistem de racire bazat pe Freon

 

Iar cadou am primit o bere la el... :ce_oameni:

Get real.....alte subiecte, nu scoate nimeni un topic despre ce numere aveti la pantofi? sau ce firma sunt?

Azzido08.10.2008 09:57

bai, nu mai inchideti topicul asta !

sunteti nebuni ?

vreti sa fac moartea caprioarei cu voi ? :biggrin:

CatalinBerceni08.10.2008 11:31
bai, nu mai inchideti topicul asta !

sunteti nebuni ?

vreti sa fac moartea caprioarei cu voi ? :biggrin:

 

 

Daca voi ii gasiti rostul acestui topic.....bine ...dar nimeni nu prea ar avea ce sa discute aici.......pe orice site se explica concret datele tehnice ale telefoanelor.....nu exista vreun motiv inteligent sa supravietuiasca topicul asta

NicoSoulSteaua08.10.2008 11:43

Esti super amuzant....nu-i gasesti rostul,dar ai postat ...bravo

Inchide-l tu...ia vezi,poti ?

Marius08.10.2008 12:02

Am un Nokia 6234.

 

Adica un d-asta:

 

Informatii Nokia 6234

Retele 2G UMTS / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900

Introdus in 2005

Marimea telefonului

Dimensiune 108 x 46 x 18 MM, 81 cc

Greutate 110 g

Informatii despre ecran

Tip TFT, 256K culori

Marime 240 x 320 pixeli

Altele - Tasta pentru navigare in 5 directii

- Imagini de fundal si screensavere descarcabile

Facilitati optionale

Melodii Polifonice (64 canale), MP3, AAC

Vibratii

Altele - Difuzoare stereo

Capacitate de stocare si procesare

Numere in telefon Da, cu imagini

Apeluri efectuate 20

Apeluri primite 20

Apeluri pierdute 20

Slot pentru card microSD(Transflash)

Optional - Slot pentru card microSD (TransFlash), pana la 2GB

- 6 MB de memorie interna

Detalii despre transferul de date

Transfer date GPRS Clasa 10 (4+1/3+2 sloturi), 32 - 48 kbps

Hscsd pana la 43.2 kbps

Edge Clasa 10, 236.8 kbps

3G 384 kbps

Wlan

Bluetooth

Infrarosu

Usb Da , Pop-Port

Diverse facilitati

Mesagerie SMS, MMS, EMail, Mesagerie rapida

Browser WAP 2.0/xHTML

Jocuri Nokia World Cup, 3D Street Racer, 3D Snake + altele descarcabile

Culori Negru

Camera 2 MP, 1600x1200 pixeli, video

Altele - Push to talk

- Java MIDP 2.0

- Player MP3/AAC/M4A stereo

- Player video 3GPP/MPEG4

- Radio FM stereo

- Radio vizual

- T9

- Calendar

- Calculator

- Handsfree integrat

- Inregistrare sunet

- Comanda vocala

Informatii despre acumulator

Tipul acumulatorului Acumulator standard, Li-Ion (BP-6M-S)

In asteptare pana la 340 h

Convorbire pana la 4 h

 

 

Mi-am dat seama ca e bun topicul pentru ca vreau sa-mi schimb telefonul.

 

P.S. Cataline, la primul post off-topic o sa fii sanctionat.

bodanelu08.10.2008 12:09

Recomand nokia e51 :)

 

si clasicul nokia 1100 :)

Marius08.10.2008 12:46

E51 e interesant... am avut e 50... vreo zile... ala e prastie.

 

7500 e urat. Desi designul nu ar trebui sa fie important, ala e un telefon urat si probabil exista alte modele cu aceleasi caracteristici...

 

N 7500 e urat rau!

bodanelu08.10.2008 13:01

E50 e praf praf. Am avut unul si l-am dat pentru E51.

Surprinzator, nu mi s-a blocat niciodata (am card de 1gb pe el plin de muzica), se misca foarte repede in conditile astea (symbian cu card plin) si tine bateria destul de mult. Wireless-ul se misca bine. Daca ar mai fi avut si gps era telefonul perfect.

Plus disaign-ul lui.. care e destul de atragator.

STARforce08.10.2008 13:09

Eu am clasicul 6230 asa ca v-am facut pe toti...heheheh

bodanelu08.10.2008 14:02

n-am intalnit telefon mai bun ca 6230-ul pana acum! am avut unul din a doua zi dupa lansare (pfua.. am dat o gramada de bani pe el atunci) si l-am vandut dupa 3 ani. Chiar am fost multumit de telefonul acela!

CatalinBerceni08.10.2008 15:30
n-am intalnit telefon mai bun ca 6230-ul pana acum! am avut unul din a doua zi dupa lansare (pfua.. am dat o gramada de bani pe el atunci) si l-am vandut dupa 3 ani. Chiar am fost multumit de telefonul acela!

 

Adevarul ca ala, 5110 si 3410 sunt concepute sa reziste....ah si mai sunt alea din titanium dar costa o gramada

bodanelu08.10.2008 15:37

alea din titanium platesti carcasa si atat. In rest sunt foarte proaste...

STARforce08.10.2008 16:03

Mai am si un 5110 caruia i-am procurat o baterie noua si merge uns tatii.Un cuvant care ma defineste OLD SCHOOL

c.ronaldo1708.10.2008 16:07

Sony Ericsson K750i, foarte bun pentru cei care au prostul obicei de a scapa telefonul pe jos. Cred ca l-am scapat de pe putin 20 de ori anul asta. Si mi-am bulit camera.

 

 

NicoSoulSteaua08.10.2008 18:21

Sony Ericsson K750i e super telefon.Am avut acum 2 ani un astfel de telefon si eram foarte multumita in primul rand de claritatea pozelor.Din pacate mi s-a stricat scroll-ul si n-am mai putut face nimic :(

 

Acum am un Nokia 6111,misto ca design ca-i mic,il cam pierd prin geanta,nimic iesit din comun ca functionalitate,dar imi fac treaba cu el.

Marius08.10.2008 18:23

M-am hotarat... vreau e51

steaua_gloria08.10.2008 20:21

Nokia 6234, face si clatite.

CatalinBerceni08.10.2008 20:41
Mai am si un 5110 caruia i-am procurat o baterie noua si merge uns tatii.Un cuvant care ma defineste OLD SCHOOL

 

 

Mah e bine ca nimeni nu o sa-ti dea in cap pentru el, din contra, daca se da unul la tine ....ii arzi un 5110 peste ochi de este K.O, dar oricum......telefon mai rezistent ca ala nu o sa se mai fabrice prea curand.....mai era al doilea Cominicator 9210 sau ceva de genul...dar ala doar la baterie si soft era bun ca daca scapa o data pe jos se ducea folia la el ....si-ti bagai picioarele in 2000 ron la vremea aia....dar bateria tinea 6-7 zile chiar daca te jucai zilnic pe el

Marius08.10.2008 20:58
Nokia 6234, face si clatite.

 

Face pe dracu... deja incepe sa ma enerveze...

razvan_stelist200710.10.2008 22:03

eu am Sony Ericsson V 630 i...sunt multumit de el dar vreau sa il schimb cu un w890 care e cam scump,dar astept sa ajunga la 7 mil(la liber)ca sa mi-l ia parintii :rolleyes:

cRiss4Steaua26.11.2008 20:56

As vrea sa imi iau si eu Sony Ericsson w705 dar inca nu a aparut .. stie careva cam cand apare ? sau sa imi sugerati un telefon tip walkman cu aspect mai dragut si camera minim 3.2 mp? m-am orientat si spre Nokia 6500 slide dar e cam greu si nu stiu daca tine mult bateria cand asculti muzica ..

«123»