Cred si eu ca trebuia introdus mai repede Kapetanos.
Cred si eu ca trebuia introdus mai repede Kapetanos.
Simplu! Pentru ca "antrenorul" se numeste Lacatus!Prea simplu.
Da´ e mai usor asa, nu?
Ceva mai complicat: pentru ca "antrenorul" se numeste Marius Lacatus, fosta "fiara", acum un lingau al lui Becali!
Asa e bine?
Da, Lacatus ar fi trebuit sa faca pe Moise cand a venit la Steaua, sa scoata poporul stelist din robie si sa-l duca pe culmile fagaduite, sa-ti demonstreze ca e si acum ¨fiara¨.
Ok, hai sa facem abstractie de rezultatele pe hartie obtinute de Lacatus pana acum, sa excludem diferentele de valoare intre lotul Stelei si ceea ce se cere in CL, excludem ca nici nu avem mijlocas central (playmaker), facem abstractie de ce vrei tu..
De ce crezi tu ca e ¨un lingau al lui Becali¨? Sau poate ¨lingau¨ a fost tot timpul. Sau poate i s-o fi schimbat caracterul si personalitatea peste noapte. Sau poate sta dupa banii lui becali. Sau poate l-or incanta parerile ¨simpliste¨ si ¨echidistante¨ ca cele ale tale.
De ce crezi tu ca Lacatus ramane pe banca in conditiile in care in era-becali nu se poate antrena?
Hagi ca a fost vertical a rezolvat ceva? Nu pentru imaginea lui, ca de aia are grija ca de ochii din cap. PENTRU Steaua. Din punctul lui de vedere o fi procedat corect, si onorabil, stimate.. E mai usor asa..
Ok, daca Lacatus ti se pare ca-si bate joc de echipa, propune tu varianta fara Lacatus. Daca maine vin Petrescu si Wenger cum vor putea sa-si faca treaba in conditii normale pentru un antrenor de fotbal? Concret, cum?
Nu stiu pana unde poate ajunge ipocrizia..
Sabine, dar noi gandim totusi cam la fel. Cred ca ai zeci de motive ca sa il consideri pe Lacatus lingau. Daca ti se pare prea dur, zi-i atunci pres sau executantul ordinelor. Oricum nu schimba cu nimic situatia. Tu crezi ca Lacatus citeste ceea ce scriem noi aici? Eu nu vreau simbol la echipa, vreau antrenor! Deci, ca sa scurtez: daca ar avea verticalitate, ar pleca. Adica ar renunta sa respecte ordinele lui Fecali. Daca ramane, isi asuma meritele si criticile. Ce rezultate a avut Lacatus de cand antreneaza Steaua? Locul 2 obtinut de Becali. Uite inca un motiv ca sa il consider lingau si ipocrit. Infrangerea memorabila in fata lui Dinamo? Asta e cel mai mare esec din viata lui de antrenor de pana acum! Calificarea in grupele LC? Hai sa il consider o performanta. Si acolo ce facem? O furam de la Bayern exact ca si inainte de Lacatus, fara nici un pic de onoare! Unde era Lacatus - antrenorul? Cine dreaq trebuie sa ii motiveze pe jucatori si cine trebuie sa ii scoata din starea psihica pe care le-o induce dementa lui Becali?
Ce antrenor propun? Dar nu e treaba mea. Aici intervine diferenta in apreciere. Eu consider ca daca accepti sa lucrezi cu Becali fie iti impui punctul de vedere si atunci risti sa pleci de urgenta, daca ai onoare - cazurile Protasov, Hagi, pe care toata suflarea stelista ii apreciaza pentru asta, fie ramai si asculti de ordinele Stapanului, facandu-te pres (cazul Olaroiu si Lacatus, din pacate). Veti vedea ca Lacatus va fi din ce in ce mai contestat.
Ca o consecinta, eu nu voi aprecia un om care nu are idei sau care nu are curaj sa si le exprime in teren, chiar daca a reprezentat o legenda ca jucator. Ma intrebi de unde stiu ca e carpa? Iarta-ma ca par lipsit de modestie, dar trebuie sa le mai si "mirosi"....
Nu m-am gandit daca Lacatus citeste ce scrie aici, dar sper sa n-o faca totusi.
Daca e sa folosim criteriul asta, toti antrenorii au fost si vor fi niste lingai ai lui becali. Nu stiu de ce ar fi mai prejos Lacatus decat ceilalti din punctul asta de vedere. Nu cred ca aici putem avea punct de reper presa, acest caine de paza al democratiei si al informarii corecte, obiective. Cand ¨latra¨ prima data acesti ziaristi nu poate insemna precis ca atunci a fost prima implicare sau primul ghiont. Daca vrem sa parem mai convingatori putem spune ca tot ce e bun i se datoreaza lui becali si ce e rau lui Lacatus, sau invers.
Da, a avut si insuccese, dar mai mari/multe succese. Daca tragem linie (in mod normal intr-o lume normala nu i se trage antrenorului linie la cateva luni dupa ce a priomit ¨marfa¨ pe mana) si adunam, antrenorul Lacatus iese pe plus. Numerele nu pot fi contestate. Jocul Stelei s-a schimbat mult, incepem sa atacam, ca dovada si golurile marcate din actiune, sau ¨ratate¨ tot din actiune. Ca nu merge inca la parametri maximi e altceva, ca nu avem mijlocas de constructie si atacant care sa ¨ierte¨ mai rar iarasi e altceva. Nu cred ca mai exista dubii ca Steaua joaca altfel decat in anii trecuti, sau macar incepe (nevoia de timp pt relatii sudate etc). Acesti jucatori nu cred ca stabilesc singuri tactica, iar pe becali nu-l pot supraestima atat incat sa-l banuiesc pe el de ¨ameliorarea¨ de stil. Deci, in conditii becaliene Lacatus isi impune ideea de joc. Motivatul, atitudinea, starea psihica in meciurile mari tin si de mentalitatea jucatorilor, mentalitate pe care n-o poti schimba cat ai bate din palme. Argumentul asta chiar n-are cum sa tina acum.. mai incolo mai vorbim.
Sfatul meu prietenesc e sa incercati sa vedeti dupa cortina asta ¨nu vrem simbol pe banca¨. E logic sa te gandesti ca Lacatus stia unde vine, nu cred ca l-a surprins atitudinea lui becali, asa cum nu cred ca mai poate surprinde pe cineva cu ceva acest becali. Nu detin adevarul absolut, nu garantez ca am descoperit eu secretul vointei lui Lacatus de a continua; DAR, eu cred ca Lacatus si-a bagat p*** in el simbol, si cu riscul de a fi huiduit si hulit de cei carora le-a aratat ce inseamna sa faci istorie pentru o echipa, s-a bagat aici sperand ca va gasi o cale sa schimbe ceva la Steaua. Mie mi se pare ca a si schimbat. (Nu incepeti iar cu lotul asta, e bun, nu fabulos, si ii lipsesc niste piese de baza, daca de aici pleaca nemultumirea, ca s-ar putea stoarce mai mult de la jucatorii astia si nu se face.) Din acest unghi, daca spun ca Lacatus iubeste Steaua mai mult decat propria imagine de simbol, fiara etc., iar sunt acuzat de subiectivism sentimental si argumentele mele se taie ca maioneza. :)Daca privim lucrurile din acelasi unghi Hagi a fost egoist, s-a gandit la imaginea lui intai, nu ce ar putea face pt Steaua intai. Orgoliul sau depaseste stelismul, daca e sa le masuram. Protasov nu a fost vreun vertical ca a plecat, el voia sa antrenze pe Dnepr. Stim si ce-a facut si-acolo pana la urma.. Verticalitatea asta e foarte subiectiva, si ea depinde din care parte o privesti..
E o posibilitate..
¨Veti vedea ca Lacatus va fi din ce ince mai contestat¨ - Incepe sa mi se para ca va doriti sa se intample acest lucru pt a avea satisfactia ¨am avut dreptate¨. Veti vedea ca Lacatus va mai inchide multe guri, prin rezultate concrete pe hartie, ca la favoruri nici nu ma astept. Nu stiu cum veti putea voi sa va bucurati sincer atunci..
Numai bine!
Simplu! Pentru ca "antrenorul" se numeste Lacatus!Prea simplu.
Da´ e mai usor asa, nu?
Ceva mai complicat: pentru ca "antrenorul" se numeste Marius Lacatus, fosta "fiara", acum un lingau al lui Becali!
Asa e bine?
Da, Lacatus ar fi trebuit sa faca pe Moise cand a venit la Steaua, sa scoata poporul stelist din robie si sa-l duca pe culmile fagaduite, sa-ti demonstreze ca e si acum ¨fiara¨.
Ok, hai sa facem abstractie de rezultatele pe hartie obtinute de Lacatus pana acum, sa excludem diferentele de valoare intre lotul Stelei si ceea ce se cere in CL, excludem ca nici nu avem mijlocas central (playmaker), facem abstractie de ce vrei tu..
De ce crezi tu ca e ¨un lingau al lui Becali¨? Sau poate ¨lingau¨ a fost tot timpul. Sau poate i s-o fi schimbat caracterul si personalitatea peste noapte. Sau poate sta dupa banii lui becali. Sau poate l-or incanta parerile ¨simpliste¨ si ¨echidistante¨ ca cele ale tale.
De ce crezi tu ca Lacatus ramane pe banca in conditiile in care in era-becali nu se poate antrena?
Hagi ca a fost vertical a rezolvat ceva? Nu pentru imaginea lui, ca de aia are grija ca de ochii din cap. PENTRU Steaua. Din punctul lui de vedere o fi procedat corect, si onorabil, stimate.. E mai usor asa..
Ok, daca Lacatus ti se pare ca-si bate joc de echipa, propune tu varianta fara Lacatus. Daca maine vin Petrescu si Wenger cum vor putea sa-si faca treaba in conditii normale pentru un antrenor de fotbal? Concret, cum?
Nu stiu pana unde poate ajunge ipocrizia..
Sabine, dar noi gandim totusi cam la fel. Cred ca ai zeci de motive ca sa il consideri pe Lacatus lingau. Daca ti se pare prea dur, zi-i atunci pres sau executantul ordinelor. Oricum nu schimba cu nimic situatia. Tu crezi ca Lacatus citeste ceea ce scriem noi aici? Eu nu vreau simbol la echipa, vreau antrenor! Deci, ca sa scurtez: daca ar avea verticalitate, ar pleca. Adica ar renunta sa respecte ordinele lui Fecali. Daca ramane, isi asuma meritele si criticile. Ce rezultate a avut Lacatus de cand antreneaza Steaua? Locul 2 obtinut de Becali. Uite inca un motiv ca sa il consider lingau si ipocrit. Infrangerea memorabila in fata lui Dinamo? Asta e cel mai mare esec din viata lui de antrenor de pana acum! Calificarea in grupele LC? Hai sa il consider o performanta. Si acolo ce facem? O furam de la Bayern exact ca si inainte de Lacatus, fara nici un pic de onoare! Unde era Lacatus - antrenorul? Cine dreaq trebuie sa ii motiveze pe jucatori si cine trebuie sa ii scoata din starea psihica pe care le-o induce dementa lui Becali?
Ce antrenor propun? Dar nu e treaba mea. Aici intervine diferenta in apreciere. Eu consider ca daca accepti sa lucrezi cu Becali fie iti impui punctul de vedere si atunci risti sa pleci de urgenta, daca ai onoare - cazurile Protasov, Hagi, pe care toata suflarea stelista ii apreciaza pentru asta, fie ramai si asculti de ordinele Stapanului, facandu-te pres (cazul Olaroiu si Lacatus, din pacate). Veti vedea ca Lacatus va fi din ce in ce mai contestat.
Ca o consecinta, eu nu voi aprecia un om care nu are idei sau care nu are curaj sa si le exprime in teren, chiar daca a reprezentat o legenda ca jucator. Ma intrebi de unde stiu ca e carpa? Iarta-ma ca par lipsit de modestie, dar trebuie sa le mai si "mirosi"....
Hop si eu cu o parere:)
1) Cu lotul existent, timpul avut la dispozitie dupa inlocuirea in vara a 70-80% din atac si mijloc, nici magul Iozefini nu facea mai mult!
2) Ai fost prea dur! Sa zicem ca la Bayrn onoarea de care vorbesti, da pe afara in comparatie cu cea a Stealei.
Cum ramane cu onoarea ei "nereparata" dupa 2-5 cu Werderm sau a astora cu Famagusta??
Daca nu admitem ca in fotbal exista si "shit happens" inseamna ca traim intr-o lume paralela din realitatea virtuala.
In meciul cu noi, mai lipsita de onoare a fost victoria lor, decat infrangerea noastra! Noua ne-a salvat onoarea portarul, ca de asta e in echipa. Sa apere, nu sa sparga seminte-n poarta!!Pe a lor a salvat-o de 2 ori barele=bafta chioara!
3) Ce nu intelegi tu este un club este ca o societate comerciala cu sefi, sefutzi si f*tutzi:)
Orice angajat care nu respecta ROI-ul sau ROF-ul zboara!Apelativul de "lingau" este dat celui care da limbi in urechea sefului cu laude nemasurate si delatiuni abjecte!
In rest, risipeste-ti teama.
Toti angajati, oriunde in lume, sunt un fel de "sclavii" pt ca pot decide numai asupra lor, dar nu si in curtea celui care i-a angajat fara consimtamantul sau. Acolo joaca dupa canta "angajatorul".
Daca nu-i convine, are deplina libertate sa plece!
Frizeza absurdul sa ai pretentia ca Lacatus sa-l ignore pe Becali. Steaua, ca societate, este a lui Becali. Nu este nici domeniu public si nici fundatia Steaua unde deciziile sa se ia prin votul membrilor. Si daca tu ai fi in locul oierului ai face la fel!
Ce-a patit Rapidul cand a impartit si actionariatul si au dat puteri depline antrenorului?
Ce era sa pateasca CFR cand nu au stiut sa puna frana lui Andone la transferuri peste necesar inlocuind concurenta pe post cu "calcatul in picioare" pe post?
O fi Bacali, din topor, incult, etc., dar nu e atat de prost incat sa o tina de-a puia a gaia intr-o greseala cand vede ca shandramaua scartzaie.
Nimeni mai mult ca el nu vrea binele Stelei, pt ca acel bine pt el inseamna milioane de euro si imagine si nu un orgoliu shablon: "independenta totala a antrenorului". Pentru "binele" Stelei=bani pt el si-a pus si fularul cainilor de gat!Pentru el Steaua este o afacere si nu o manastire a concesiilor la presiunile nu stiu cui. Paradoxal, asta nu inseamna ca este rau!
Nu exista profit fara performanta!Atat timp cat vrea profit si are profit va fi si performanta!
Asa ca se impaca si capra(performata=noi suporterii) si varza(profitul=Becali)![]()
In occident, la cluburile la care sunt multi actionari, antrenorii au o oarecare libertate retrictionata de directia tehnica, dar fara intruziunile neprofesionistilor. Acolo unde este unul singur, implicarile sunt mult mai mari decat ce razbate in presa (Chelsea, Milan, etc)
Din pacate, problema ta este cu Becali si nu cu Lacatus!Lacatus e doar calul de bataie!...sau mai exact, bati calul sa priceapa...oaia!![]()
nu stiu daca ati vazut da infectii aia ne copiaza si ce drog ciudata si Steaua victorie
morti lor de samantzari
Dumnezeu cu mila--pentru multi care posteazã pe acest forum-- ![]()
Dumnezeu cu mila--pentru multi care posteazã pe acest forum--![]()
Presupun ca esti suporter cefere?
nu stiu daca ati vazut da infectii aia ne copiaza si ce drog ciudata si Steaua victoriemorti lor de samantzari
Daca nu ma insel,in seara asta au fredonat si o melodie din repertoriul lui Chelsea,adaptata in stilul pur clujean.Sunt imparabili baietii astia!In ritmul asta nu m-as mira sa cumpere si palmaresul vreunei echipe,sa aiba cu ce sa se laude... ![]()
E ora 4 dimineata si nu pot sa dorm fiind complet ravasit de meciul cfrului cu Chelsea . Ajung sa vorbesc singur prin casa . Baietii aia ,asa culesi de prin "mari si zari", facura o treaba fantastica ! Sa nu fim rai ca si ei sunt tot ai nostri ! Si poate ca avem ceva de invatat de la ei si chiar de la conducatorii lor ! Nu ! Nu va grabiti sa ma condamnati ! Ca se leaga ! Egalul lor cu egalul nostru ! Tare as fi vrut sa vad la ai nostri determinarea de la ei ! As mai fi vrut sa dominam si noi jocul ca si ei . Sa avem macar jumatate din timpul de joc initiativa cum au avut ei.Ca la ocazii cred ca am stat chiar mai bine numai ca ale lor au venit in urma unor dominari ale jocului pe cand ale noastre au fost actiuni tipice de contraatac ! Toata noaptea am vazut pe toate forumurile numai stelisti suparati dar incantati de jocul clujenilor.Cunoscand rezultatul direct cu ei stau si ma intreb acum:De ce ei pot domina autoritar chiar si pe Chelsea iar ai nostri sunt nevoiti sa apeleze mereu la "apararea beton" si la contraatac ? Dar atunci de ce nu ne-au batut in meciul direct ? De ce n-am reusit noi sa castigam cu Fiorentina ? De unde vine acest stil total diferit de a privi si a juca fotbalul ? Nu se putea in meciul direct la 1-0 sa-i pasam si sa le mai dam 2 sau 3 goluri ? Cine trage mereu "frana de mana" ? Chiar nu poate fi identificat ? Nu vi se pare ca si la Florenta s-a jucat cu "frana de mana trasa"?
Un punct e urias! Dar ce facem cu el ? Cum era acum sa fi avut trei ? Acum avem incredere? Dar cu 3 pct. cum ar fi fost ? Ale naibii puncte mi se tot rasucesc in stomac ! Mi se pare o lupta inutila sa ne tot contram ca "de ce a jucat ala" sau "de ce n-a jucat alalalt" atata timp cat atitudinea lor in teren este aceeasi mereu indiferent de cine intra pe teren ! Sunt 2,3 sau maxim 5 care "cara pianu " de-l zapacesc da cineva trage mereu "frana de mana"! Cred ca este ceva ce tine de mentalitate ! Prea sunt ridicati in slavi unii pentru ca mai apoi sa nu se vada pe teren ! Dar "frana de mana " e altceva ! E un "semn dat de cineva de undeva" ,o "directiva",un "mesaj" care trimite echipa asta la un joc defensiv ! Si nu pot sa cred ca poate veni de la Lacatus sau chiar de la Gigi ! REFUZ CATEGORIC SA CRED ASTA ! Si totusi se intampla ! Sa fie frica ascunsa-n fiecare din ei poate chiar si antrenor si patron ? Un fel de "instinct de conservare"? DAR ATUNCI DE CE NU SE APELEAZA LA UN MEDIC SPECIALIST DE "ETAJE SUPERIOARE" ? CA ASTA SE POATE TRATA SI AU FACUT-O MULTE ECHIPE CU MULT INAINTE !
nu stiu daca ati vazut da infectii aia ne copiaza si ce drog ciudata si Steaua victoriemorti lor de samantzari
Daca nu ma insel,in seara asta au fredonat si o melodie din repertoriul lui Chelsea,adaptata in stilul pur clujean.Sunt imparabili baietii astia!In ritmul asta nu m-as mira sa cumpere si palmaresul vreunei echipe,sa aiba cu ce sa se laude...
Tre' sa recunoastem ca sunt foarte buni imitatori. Ne-au imitat castigand campionatul, poate prin aceleasi mijloace cu care le-a castigat si Gigi al nostru, ne-au imitat jucand in Liga Campionilor, unde reusesc sa faca o figura mai frumoasa decat "originalul". In ritmul asta nu m-ar mira ca in cativa ani sa ne "imite" castigand si o Cupa europeana...
Nu ne-au imitat atunci cand a venit vorba de a SCHIMBA ANTRENORUL, in cazul asta n-au avut sentimente si lacrimi de iubire. Au dat looser-ul afara, si au instalat profesionistul, omu' care stie sa faca treaba. Ceea ce ne dovedeste ca omul sfinteste locul, nu iconitele si cruciulitele de la Muntele Athos, ca oamenii potriviti pusi la locul potrivit pot ajunge departe, pot traversa oceane.
Nu ne-au imitat atunci cand a venit vorba de a SCHIMBA ANTRENORUL, in cazul asta n-au avut sentimente si lacrimi de iubire. Au dat looser-ul afara, si au instalat profesionistul, omu' care stie sa faca treaba. Ceea ce ne dovedeste ca omul sfinteste locul, nu iconitele si cruciulitele de la Muntele Athos, ca oamenii potriviti pusi la locul potrivit pot ajunge departe, pot traversa oceane.
Nimic mai adevarat!
Cine trage mereu "frana de mana" ? Chiar nu poate fi identificat ? Nu vi se pare ca si la Florenta s-a jucat cu "frana de mana trasa"?Sa fie frica ascunsa-n fiecare din ei poate chiar si antrenor si patron ? Un fel de "instinct de conservare"? DAR ATUNCI DE CE NU SE APELEAZA LA UN MEDIC SPECIALIST DE "ETAJE SUPERIOARE" ? CA ASTA SE POATE TRATA SI AU FACUT-O MULTE ECHIPE CU MULT INAINTE !
Foarte buna comparatia ! Asa e, Steaua joaca cu frana de mana trasa ! Trebuie sa vina cineva ca in reclama de la TV sa le spuna ca e frana trasa ! "Frana de mana trasa" inseamna de fapt lipsa mentalitatii si atitudinii de invingator, lipsa curajului si increderii in fortele proprii, psihoza ce cuprinde jucatorii Stelei atunci cand intalnesc o echipa blazonata.
O mare parte din aceste metehne au fost aratate in modul cel mai sugestiv de acea faza din meciul cu Fiorentina cand Semedo, dupa o pasa excelenta primita de la Lovin (parca) a scapat singur spre poarta dupa o preluare excelenta, dar cand s-a trezit singur cu portarul italienilor a intervenit acea frana de mana, pe care instinctiv a tras-o.A fost suficienta o secunda de indecizie, urmata de o pasa aiurea (sa scape de minge) si asa s-a pierdut o ocazie imensa de a marca.
As fi fost tentat sa cred ca aceasta mentalitate paguboasa este specifica jucatorului roman, dar iata ca strainii de la Steaua dovedesc contrariul.Atat Semedo cat si Dayro au jucat marti cu "frana de mana" de pe creier trasa.Szekeli a fost singurul atacant care a lasat frana de mana la vestiar si si-a asumat raspunderea unui sut sanatos pe poarta !
Pana la urma ideea cu doctorul psiholog trebuie luata in serios !
Cine trage mereu "frana de mana" ? Chiar nu poate fi identificat ? Nu vi se pare ca si la Florenta s-a jucat cu "frana de mana trasa"?Sa fie frica ascunsa-n fiecare din ei poate chiar si antrenor si patron ? Un fel de "instinct de conservare"? DAR ATUNCI DE CE NU SE APELEAZA LA UN MEDIC SPECIALIST DE "ETAJE SUPERIOARE" ? CA ASTA SE POATE TRATA SI AU FACUT-O MULTE ECHIPE CU MULT INAINTE !
Foarte buna comparatia ! Asa e, Steaua joaca cu frana de mana trasa ! Trebuie sa vina cineva ca in reclama de la TV sa le spuna ca e frana trasa ! "Frana de mana trasa" inseamna de fapt lipsa mentalitatii si atitudinii de invingator, lipsa curajului si increderii in fortele proprii, psihoza ce cuprinde jucatorii Stelei atunci cand intalnesc o echipa blazonata.
O mare parte din aceste metehne au fost aratate in modul cel mai sugestiv de acea faza din meciul cu Fiorentina cand Semedo, dupa o pasa excelenta primita de la Lovin (parca) a scapat singur spre poarta dupa o preluare excelenta, dar cand s-a trezit singur cu portarul italienilor a intervenit acea frana de mana, pe care instinctiv a tras-o.A fost suficienta o secunda de indecizie, urmata de o pasa aiurea (sa scape de minge) si asa s-a pierdut o ocazie imensa de a marca.
As fi fost tentat sa cred ca aceasta mentalitate paguboasa este specifica jucatorului roman, dar iata ca strainii de la Steaua dovedesc contrariul.Atat Semedo cat si Dayro au jucat marti cu "frana de mana" de pe creier trasa.Szekeli a fost singurul atacant care a lasat frana de mana la vestiar si si-a asumat raspunderea unui sut sanatos pe poarta !
Pana la urma ideea cu doctorul psiholog trebuie luata in serios !
Sunt sigur de asta !Este cineva la aceasta echipa care sa observe acest lucru ?
Nu ne-au imitat atunci cand a venit vorba de a SCHIMBA ANTRENORUL, in cazul asta n-au avut sentimente si lacrimi de iubire. Au dat looser-ul afara, si au instalat profesionistul, omu' care stie sa faca treaba. Ceea ce ne dovedeste ca omul sfinteste locul, nu iconitele si cruciulitele de la Muntele Athos, ca oamenii potriviti pusi la locul potrivit pot ajunge departe, pot traversa oceane.
mda, asta si aia cu Lovin care e praf suna chiar misto. acuma 2 luni peseiro era un magnific care a adus bucuria jocului si arta atacului colectiv. am vazut cat de bun e... acum 2 luni Lovin era la fel de contestat. probabil pentru ca recupereaza si tine de unul singur mijlocul terenului. as da orice sa va vad pe unii dintre voi in locul lui Lacatus sau Lovin. sa trebuiasca sa mai si faceti ceva decat sa dati din gura. si as fi curios cati dintre voi au depasit la modul practic faza de "fotbal in spatele blocului". numai savanti domne pe aci, numai savanti. as paria accesul meu pe forumul asta ca trombetta nu termina anul la CFR datorita rezultatelor proaste. dar mai vedem, mai scriem un pic pana atunci. in special voi astia care va pricepeti la antrenorat si la taiat atacurile mijlocasilor adversi.