Un nou grup din Peluza Catering & Hostess își vede un nou steag (personal) în mâinile rivalilor. Seara trecutã, a cãzut în luptã steagul celor din "Piromanii", un grup de istorie recentã al peluzei sus-amintite. Se pare cã suporterii dinamoviști aveau prostul obicei sã se joace cu focul, iar asearã au fost calmați subit și definitiv de o brigadã...de pompieri presupunem noi, sursele noastre nu ne-au dezvãluit mai multe. Pe lângã steagul (personal) de gard, bãieții care se joacã cu focul au mai pierdut și un steag de fluturat, singurul din peluza dinamovistã la meciul cu Poli Iași, din câte ne-au mai confirmat sursele noastre.
Concluzia este tristã: vesela flacãrã a celor de la "Piromanii" nu-și va mai face apariția pe stadioane, decât în cazul în care primii ei deținãtori decid sã urmeze exemplul iluștrilor înaintași de la ex-Brigate și sã-și continue activitatea cu onoare și verticalitate.
Au transmis pentru fcsteaua.ro: Gurile Rele
