Rapidul, echipa ofensiva care are 3 infrangeri consecutive? ![]()
In fine, fiecare cu parerea lui ![]()
Rapidul, echipa ofensiva care are 3 infrangeri consecutive? ![]()
In fine, fiecare cu parerea lui ![]()
Rapidul joaca frumos, si nu o zic numai eu , o zic suporterii lui.Aseara au jucat slab.
Si pentru mine Bayern e favorita mea in Europa. Asta de la tricourile purta prin 95-96, rosii si albastre. In dungi. Am doua asa unul chiar al lui Klinsmann...Si unul rosu al lui Ballack...
Miercuri seara i-am urat atat de cat i-am iubit in alte dati...cand au pierdut cu Man.U. ...cand au castigat cu Valencia...
Dar i-am urat, pentru golul pe care l-au dat, penru norocul pe care l-au avut.
Am pierdut...trist...Dar se poate.
@Marius, marele tactician care esti, ce doreai sa vezi? 1-2-uri intr-un teren supraaglomerat de jucatori germani? ce doreai sa vezi? exact!
Rapidul, echipa ofensiva care are 3 infrangeri consecutive?
In fine, fiecare cu parerea lui
pai ce legatura are stilul de joc, ofensiv sau defensiv, cu rezultatul final??
Hai ca pe asta chiar ai bagat-o pe maneca.. explica-le la greci mai bine cum sta treaba, ca ei nu stiu, n-au castigat Euro 2004
Nu va mai obositi cu Marius, pentru el orice actiune bine facuta de Steaua e intamplatoare, si se pare ca sunt foarte multe intamplari "nefericite" pentru el in acest sezon.
Norocul si-l mai face omul si singur.
Acest articol este asemanator ca substrat cu unul anterior intitulat "Cand nu putem mai mult", ambele continand un (acelasi) mare sambure de adevar.
Va rog sa ma scuzati ca ma autocitez, cu un comentariu pe care l-am facut la acel anterior articol, dar simt nevoia sa repet si accentuez niste idei peste care vad ca se trece in continuare mult prea usor si se insista, de catre unii, intr-o directie gresita, dupa parerea mea.Asadar :
Nu sunt un admirator al antrenorului Lacatus, nici pe departe in masura in care il admiram pe jucatorul Lacatus.Din acest punct de vedere chiar am fost dezamagit de diferenta, in special de atitudine, dintre fostul jucator si actualul antrenor.
Lucrurile trebuie insa judecate cu obiectivitate nu sub impulsul resentimentelor, frustarilor, prejudecatilor sau al ideii (profund gresite) ca noi suporterii stim cel mai bine ce e de facut.
Pentru a judeca lucrurile cu obiectivitate trebuie sa tinem cont, in opinia mea, de cateva elemente :
1.Becali este patronul (finantatorul) echipei si acest lucru nu putem sa-l schimbam.Cu toate consecintele (relele) care pornesc de aici.Din nefericire acesta este elementul care in matematica s-ar numi constanta, si nu putem scapa de el !
2.Lacatus nu este cel mai bun antrenor, dar este una din cele mai inteligente alegeri ce a putut fi facuta.Sa nu uitam ce atmosfera imposibila era in jurul echipei acum un an, cand conflictul patron- antrenor-jucatori-suporteri se acutizase mai mult ca niciodata.Numirea lui Lacatus si imensul respect de care se bucura au reusit sa limpezeasca apele la Steaua si sa stinga marele conflict care putea duce la insasi distrugerea echipei.Se uita prea usor...
3.Avem un lot de jucatori talentati si valorosi, dar pentru campionatul intern.Pana la a ne impune pe plan international e insa cale lunga.Exista niste etape si conditii ce nu pot fi sarite.E drept in unele cazuri talentul, dublat de acea atitudine care se situeaza peste conditia de moment, ne pot ajuta sa sarim peste aceste etape si obstacole.Talentul si atitudinea unei echipe pot intoarce si contrazice ierarhiile impuse de bugetele superioare ale adversarilor.Este exceptia care confirma regula si care da farmecul fotbalului si al altor sporturi de echipa.
Cu Bayern nu am putut mai mult din motive obiective.Nu din vina lui Lacatus sau a lui Semedo, nici macar a lui Becali.Ci pentru ca miercuri ne-a lipsit atitudinea.Nu de tot, dar destul ca sa nu putem surmonta marile diferente obiective dintre noi si Bayern.
Super tare comentariul, felicitari!
Bai sunt stelist de mic...nu e Steaua real...nici real Steaua...dar cand e ambitie si se vrea performanta...si iti doresti din tot sufletul nu poate nimic sa iti stea in cale...cine e Bayern Munchen...o echipa...are 11 titulari...dorinta de a castiga trei puncte...pt asta fac tot posibilul...Steaua e o echipa...11 titulari a jucat cu bayern...zici ca vine apocalipsa peste ei cand e sa joace cu o echipa straina mai bine cotata...se poate...si avem exemplul din trecut din UEFA si nu numai...dar ne lipseste VOINTA si DARUIREA...asta au in plus ei fata de noi...bine si ceva milioane de euro si ani de civilizatie in fata...dar s`ar putea si la noi...TOT RESPECTUL PT Steaua ![]()
Steaua nu-i Real Madrid si iarna nu-i ca vara,desigur...
Poate ca nu e Steaua, Real Madrid...dar nici voi nu vreti sa fie.
Daca ati fi vrut, sigur nu v-ati fi multumit cu putin.
Poate ca nu e Steaua, Real Madrid...dar nici voi nu vreti sa fie.
Daca ati fi vrut, sigur nu v-ati fi multumit cu putin.
Care noi mah?Ce putere avem NOI?
Poate ca nu e Steaua, Real Madrid...dar nici voi nu vreti sa fie.
Daca ati fi vrut, sigur nu v-ati fi multumit cu putin.
Care noi mah?Ce putere avem NOI?
Puterea frunzei în vânt,
Doar sã înjurãm în gând.
Protestãm, ne enervãm,
Când de fapt NOI NU CONTÃM!
eu nu inteleg doua lucruri 1. daca iti doreai atat de mult sa mergi la meci, de ce nu ti-ai luat bilet_ 2. cum poti sa vi la stadion la ora 21:40 si sa te plangi apoi ca nu ai unde sa parchezi? de fapt, cum poti sa vi la stadion atat de tarziu? atat, merci!
Del Piero
Exprimarea nemultumirii si refuzul de a dormi in mediocritate.
Mi-a placut foarte mult ce ai scris...esti un adevarat stelist...RESPECT... ![]()
Mda, Steaua nu-i Real Madrid. Stim asta. Deci stim ca suntem mici in raport cu marile cluburi. De-aia ma si gandesc ... atunci cand ii aud pe unii ca "am jucat cu Bayern, dom'le, o echipa de top, era normal sa pierdem". Pai stiam ca in grupele CL vom juca cu alte Bayerne de'astea. Da doar nu-i nimeni atat de batut in cap incat sa-si inchipuie ca-n grupele CL vom juca cu Faru' Constanta. Deci stim ca o calificare in CL inseamna 6 jocuri in care 'e normal sa pierdem'. Ce dreaq e asta ? Masochism ? Sa te bucuri in fiecare an ca te duci intr-un loc in care-ti vei lua omoru' ? De ce sa nu te duci intr-un loc unde macar stii ca s-ar putea sa dai tu omoru' cuiva ? Ca de-aia s-a inventat Cupa UEFA, pentru echipele 'care nu-s Real Madrid'. In grupele Champions League exista doar doua echipe care participa doar din masochism : Steaua si Dinamo Kiev. Echipele unor barosani estici cu multi bani care-si fac ambitia. Nici o echipa din vest pe lista. Aia din vest sunt realisti : ori participi si mai si castigi din cand in cand, ori iti vezi de treaba in UEFA sau in campionatul national. Da' pana vom gandi si noi ca-n vest va mai curge multa apa de Dambovita.
@ DanStan
N-a zis nimeni ca era normal sa pierdem, dar sa nu facem o tragedie din infrangerea asta. Nu ne-a batut Gaz Metan. Am jucat, nu prea bine, dar am jucat. Am avut si ocazii, am avut si momente in care am sperat ca putem egala.
Dar sa spui ca tu, Steaua, te vei bate de la egal la egal cu Bayern sau Real asta e pura prostie. A, ca vei incerca, vei da cum se spune 110%, asta da. Dar nici sa-ti faci harakiri ca te-a batut o echipa cu n campioni si vicecampioni mondiali.
"Nu ne-a batut Gaz Metan". Am o stire interesanta : niciodata nu vom da peste echipe ca Gaz Metan in Liga. Toate vor fi precum Bayern, poate unele ceva mai bune, unele ceva mai slabe.
Deci stim ca ne calificam, in cel mai bun caz, pentru 'a avea ceva ocazii' intrucat sansa de 'a ne bate de la egal la egal' cu celelalte participante din grupe e foarte mica.
Marea problema nu e infrangerea cu Bayern. Marea problema e seria asta de meciuri fara victorie. Nu poti spune ca am avut ghinion 12 meciuri consecutive. Un meci, doua, trei, merge. Dar 12 ? Si nu toate adversarele erau compuse din 'campioni si vicecampioni mondiali'. Fireste, unii ar putea afirma ca iti trebuie o mare doza de noroc pentru a invinge in grupele CL. Dar in cazul asta de ce nu participam intr-o competitie in care valoarea sa compenseze eventuala lipsa de noroc ? Va incanta rolul de ciuca a batailor in CL ? Eu parca as prefera victoriile cu Lens sau Betis, decat eternele infrangeri/egaluri 'onorabile' in grupe. Dubla cu Galatasaray a dovedit : valoare exista, dar nu pentru grupele CL. Incepand de anul viitor Cupa UEFA va fi organizata dupa formatul CL : grupe de 4 echipe, meciuri tur-retur. As prefera de 1000 de ori o participare in grupele UEFA si eventual o calificare in primavara decat o noua serie de infrangeri in grupele CL. Fotbalul nu-i olimpiada, sa te bucuri ca participi, fie si de umplutura. Fotbalul e totusi o competitie unde respectul se castiga invingand, nu contabilizand numarul de ocazii avute sau perioadele in care adversarul nu ne-a obligat sa stam pe linia propriei porti.
@ DanStan
Asta e, valoare de Liga avem. De locurile 3-4 in grupa. Poate cu un joc bun vom prinde si locul 2.
Eu unu prefer un meci cu Bayern unuia cu Wolfsburg, indiferent de rezultatu final.
eu nu inteleg doua lucruri 1. daca iti doreai atat de mult sa mergi la meci, de ce nu ti-ai luat bilet_ 2. cum poti sa vi la stadion la ora 21:40 si sa te plangi apoi ca nu ai unde sa parchezi? de fapt, cum poti sa vi la stadion atat de tarziu? atat, merci!
1. Motivele pentru care nu mi-am luat bilet sunt personale
2. Raspunsul este traficul din Bucuresti, plus ca eu muncesc de obicei pana la ora 19-20, in fiecare zi.
@DanStan
Dar vai, am pierdut 12 meciuri consecutive in UCL? Si nu la toate a fost antrenor Lacatus? Nu conteaza, tot vina lui era, ca exista!
De ce mama naibii plangem dupa Protasov (a ratat calificarea) sau Oli (infrangeri la trei goluri diferenta). Si te rog sa nu-mi spui de Zapata vs Carlos, ca iti dau replica imediat: pai Olaroiu de ce nu i-a cerut lui Becali sa-i ia alti jucatori? Nu era antrenor, de ce nu i-a spus ca e praf Carlos? Protasov de ce nu a stat sa continue ce incepuse?
N-m spus c-am pierdut, ci ca n-am castigat nici unul din ultimele 12 meciuri. Suntem ca aia care n-au ce manca pe-acasa dar fac pe dreaq in patru sa faca rost de-un mobil bengos ca sa se poata da jmecheri. Asa si noi, ne laudam cu 'participarea'. Daca maine un strain te-ar intreba ce-a realizat mai deosebit Steaua in ultimii ani ce i-ai spune, c-a avut 'cateva ocazii' in grupele Champions League ? S-ar tavali ala pe jos de ras. Le-a crescut cota alora de la Farul pentru c-au avut cateva ocazii in meciul cu Steaua ?
Mi se rupe cine-i antrenor, Lacatus, Mourinho sau finantatoru'. Mie nu mi se pare normal statutul de ciuca a batailor. Nu ne obliga nimeni sa jucam cu Bayerne daca nu putem. Orice succes, chiar si in fata unei echipe mai apropiate valoric, e preferabil unei lungi serii de esecuri. N-o sa-mi spuneti acum ca acea calificare in semifinalele cupei UEFA nu face doi bani fiindca 'n-am jucat cu echipe ca Bayern' ? Ba chiar mi s-a parut ca acea campanie europeana a produs mai multa satisfactie stelistilor decat marea serie de meciuri fara victorie in grupele CL. Poate ma insel eu. Poate tot stelistu' prefera ca echipa sa piarda cu Lyon, Real, Sevilla, Arsenal, Bayern decat sa aiba satisfactia minora de a elimina o echipa, doua, trei ...
Nu ne obliga nimeni sa jucam cu Bayerne daca nu putem. . N-o sa-mi spuneti acum ca acea calificare in semifinalele cupei UEFA nu face doi bani fiindca 'n-am jucat cu echipe ca Bayern' ? Ba chiar mi s-a parut ca acea campanie europeana a produs mai multa satisfactie stelistilor decat marea serie de meciuri fara victorie in grupele CL. Poate ma insel eu. Poate tot stelistu' prefera ca echipa sa piarda cu Lyon, Real, Sevilla, Arsenal, Bayern decat sa aiba satisfactia minora de a elimina o echipa, doua, trei ...
Ma, treaba e ca nu avem ce face, am ajuns aici, ce era sa facem, sa nu ne prezentam? Ne excludeau aia pe nspe ani! Tot ce spuneam eu e ca noi atat putem, nu putem mai mult in UCL. Echipa pur si simplu nu se ridica la valoarea marilor "team-uri" europene.
Eu intotdeauna am spus insa ca prefer o calificare in primavara europeana de pe locul 3 dintr-o grupa de Champions League uneia dintr-o grupa de Cupa UEFA. Nu sper la mai mult de locul 3 in grupa, dar vreau sa ajungem in Cupa UEFA si de-acolo, da, vreau faze superioare (semifinale, finale).
Salut tuturor !
Senzatia majoritatii dintre noi este ca acest necaz se datoreaza nemernicului de Jiji.
Spuneti voi daca nu simtiti mana lui murdara in jocul echipei noastre.......ca eu unul simt asta din plin.
Daca vreunul poate sa spuna ca nu e asa , eu ii respect opinia ,dar.........se cam vede din avion treaba asta. Oli a fost cel ce i-a dat apa la moara nebunului sa creada ca e strateg . La el asta e boala grea, incurabila. Parerea mea : atata timp cat Becali va fi factor de decizie la Steaua , nu vom avea parte de performanta europeana la nivel inalt. punct.
El este adeptul cocostarcilor pe care trebuie sa ii digeram la fiecare meci cu gleznele fine. Si da, cred sincer ca asta este jucaria preferata a unora precum Gigi Becali sau patronul de la Dinamo Kiev. Champions League.
Cand eram copil , voiam sa ma joc si eu cu cei mai mari decat mine. Ei acceptau , dar dupa cateva runde , plecam singur fiindca nimeni nu ma baga in seama ,la cei de o varsta cu mine , si nu mai jucam fotbal , ci de-a v-ati ascunselea.............asta e.........