Dar uitati ce a inteles Jiji din toate astea:"Avem șapte echipe în cupele europene datoritã lui BECALI și a Stelei!"Macar e bine ca face diferenta intre Steaua si el
Sa fim realisti!Ne place, nu ne place, cand spui Steaua din ultimii 5 ani spui si Becali!El a finantat, el a facut politica si strategia clubului, el a dat ok-ul la antrenori si jucatori, el nu s-a automultumit cu mediocritatea, el a urmarit numai performanta pt ca era direct legata de autofinantare, el ne-a exasperat uneori prin optimismul lui utopic, dar mobilizator, uneori, pt jucatori. Toate cate s-au intamplat s-au intamplat cu "voie" de la Becali. Apoi, Becali ca om, nu este nici mai bun si nici mai rau decat Borcea, Iancu, Porumboiul si alti finantatori ai fotbalului sau sefi de la FRF. Sunt sigur ca daca nu exista episodul Elton si Hagi, care au creat prapastie intre suporteri si el, acum il aplaudau toti la unison si se iertau si acele cateva declaratii tembele date de el prin presa.
Timpul a lucrat si asupra lui Becali. E o vorba: "fie omu' cat de prost se desteapta dupa post":)Din punctul asta de vedere si Becali a evoluat ca lejeritate in dialog si exprimare, chiar daca nu in acelasi ritm cu echipa. Becalii din 2008 nu mai este nici pe departe Becalii din 2003. Nu trebuie sa uitati ca fata de Dinamo, Rapid unde au fost si sunt mai multe capete, ciobanashul nostru a fost singur si...nelinistit, dar a fost peste ei tot timpul daca judecam dupa rezultatele echipei!!![]()
Am mai spus-o pe aici.
Performanta sterge totul, pt ca ea este singura care se vede din cartea de istorie, la fel cum din ultimii 5 ani se ved numai titlurile, cele 45% aduse de Steaua, semi-finala UEFA, primaveri europene si 3 la rand in CL. In fond, asta vrem si noi. Performanta, o echipa puternica cu un joc placut si nu un papa(lapte) finantator al Stelei. Becali se da sfant, dar e dracu; personificat:)
