FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Bayern Munchen 0 - 1 (0 - 1)

«1345678»
predatorpulse716.09.2008 21:52

Adriane,nu e o scuza e o realitate. Ca si tine vreau k maine jucatorii nostri sa moara pe teren(sau sa traiasca pe teren cum spune nea imi). Pe langa diferenta de palmares intre roma si bayern e si diferenta de forma,bayern e pe val pe cand roma are sanse sa retrogradeze la cum joaca. Steaua e peste chefere k lot si spun asta fara sa clipesc. Poate k ei au un avantaj in ceea ce priveste atacul insa per total nu ma impresioneaza. Repet,ei au facut exact ce am facut noi la debut,doar k noi am dat 1-4 unei echipe mai in forma decat roma de azi. Norocul clujenilor a fost k aceasta echipa in deriva s-a numit AS Roma. Iti zic 3 echipe care bateau Roma azi pe langa chefere si anume Steaua,Urziceni si baietii de sub pod.

 

Ca sa concluzionez,eu vreau k maine Steaua sa se lupte. Atat. Daca poate sa si castige ar fi perfect. Nu vreau un meci in care stam cu fundul in poarta si sa asteptam lovitura de gratie. Sper k victoria rivalilor de azi sa-i motiveze pe baietii nostri.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

danimarcu16.09.2008 21:53
La cum a jucat CFR in seara asta, suntem cu mult sub ei. Roma e o echipa slaba, acel 3-1 de pe Ghencea nu a fost intamplator, dar CFR a jucat fotbal in seara asta, bravo lor...

Bati campii!...

 

 

Am uitat ca sunt pe un forum de fotbal...Imi cer scuze...

Bafta tuturor!

Am ingrosat afirmatia pt care am spus ca bati campii.Mi se pare ridicola comparatia ta.Daca ne e superioara,de ce cand joaca cu noi nu ne bat niciodata?Intreb si eu,nu dau cu parul...

Adrian16.09.2008 21:57

Ma oamenilor,

 

In primul rand, dynamo kiew e o echipa de nivelul nostru.Nu ma luati pe mine cu idei cum ca si noi am batut in primul an o echipa mare.

Ca nu era mare.

Eu zic ca noi eram mai mari ca ei.

Noi veneam dupa o semifinala UEFA si 2 ani consecutivi in primavara europeana.

Ei veneau dupa ce?Simpla prezenta in grupele CL nu e o preformanta.

Dynamo Kiew nu e deci o echipa asa de mare cum vreti voi sa credeti.

 

PredatorPulse7

Cum poti sa zici ca aia stau mai bine in atac ca si noi cand noi am dat pana acum mai multe goluri si avem si al 2lea golgeter al Campionatului:Stancu?

 

Maine vreau sa moara bavarezii in Hexenkessel-ul de pe Ghencea.

Vreau sa ii vad pe ai nostri cum joaca ca 11 Radoi!

Numai atunci voi fi multumit!

CoRsSo16.09.2008 23:41

Adrian, acum 3 ani erai cel mai fericit si cu totii spuneam ca nu mai conteaza ce facem in grupe, e bine ca am ajuns acolo Nimeni nu ne dadea sanse, nici macar noi stelistii. Si am batut cu 4-1. Asa s-a intamplat si cu CFR. Si au jucat foarte bine. Roma e o echipa mediocra, nu degeaba are 1 pct in 2 meciuri in italia. Si nu degeaba Steaua i-a jucat in picioare, cu aceeasi echipa fara totti. Maine va garantez eu ca Steaua nu pierde. Si o sa vedeti...

1x.

Azazello17.09.2008 06:16
Asa zic si eu.

Conteaza meciul de maine.

Trebuie sa batem.

 

 

Trebuie sa jucam FOTBAL !

 

Si pentru ca suntem suporterii Steaua, sa fim alaturi de echipa.

dmb17.09.2008 08:02

V-ati gindit ca in echipa nemtilor poate un singur stelist ar avea loc (si acela de rezerva) in timp ce la Steaua si rezervele lor ar avea loc de titular?

Nu va lasati orbiti de transferurile de un milion doua. Jucatorii pe care i-a cumparat Becali ii lua Bayern din casa de cafea a clubului daca ar fi dorit. Pentru un Luca Toni trebuia Becali sa se vinda si pe el ca sa-l poata cumpara.

Orice echipa mica(ca atare si Steaua)poate sa invinga o echipa mare. Asta-i fotbalul si de aceea place. Dar astfel de rezultate sunt rezultate de exceptie cu o munca de exeptie din partea echipei mici. Si poate cu un pic de prea multa incredere in fortele propiii, luarea in usor a meciului de catre echipa mare. Acum nemtii sunt ei cu nasul pe sus dar fotbalul este meserie la ei si vor juca cu Steaua ca si cu Realul.

Fiecare ne dorim victoria si eu poate mai mult decit voi pentru ca eu traiesc intre nemti.( Abia astept sa merg la sevici cu steagul Stelei fluturind) Dar de aici pina a avea pretentia sa-i spulberam.....e cale lunga. Mi-ar place sa luptam macar ca de la egal la egal.

Clujul a facut-o si au fost recompensati cu victoria. Dar si daca ar fi pierdut se puteau reintoarce acasa cu capul sus. Eu imi doresc sa pot sa merg miine intre nemti cu capul sus, indiferent de scor.

Singura noastra sansa este atacul continuu. Daca-i lasam sa joace ei o sa pierdem.

 

slipperyshadow17.09.2008 09:29

E un meci greu mai ales din cauza vremii care convine nemtilor. Dayro e tehnic dar ii lipseste ceva: instinctul de gol :( Daca va merge jocul, si combinatiile vor iesi, vom castiga cu 2-0. Bayern e pe val, va fi foarte greu. Doar daca isi vor aduce aminte de meciurile cu Valencia si vor juca cu daruire poate ca va fi un meci frumos. Si Lacatus e un antrenor slab - degeaba o tot dati cotita... -...mai mult din cauza asta mi-e frica ca nu vom lua toate cele 3 puncte.

Nemtii sunt avizati si de victoria CFR-ului de ieri...vor fi foarte atenti si eficienti...parca ne vad in 10 oameni ultimul sfert de ora rezistand eroic dupa vreun fault al lui Goian depasit de viteza superioara a vreunui atacant...:( sper sa nu am dreptate decat cu pronosticul de 2-0...

 

mountytoma17.09.2008 10:27
In primul rand, dynamo kiew e o echipa de nivelul nostru.Nu ma luati pe mine cu idei cum ca si noi am batut in primul an o echipa mare.

Ca nu era mare.

Eu zic ca noi eram mai mari ca ei.

Noi veneam dupa o semifinala UEFA si 2 ani consecutivi in primavara europeana.

Ei veneau dupa ce?Simpla prezenta in grupele CL nu e o preformanta.

Dynamo Kiew nu e deci o echipa asa de mare cum vreti voi sa credeti.

Dinamo Kiev era o echipa buna. Steau a jucat atunci entuziasmant, ieri CFR a jucat bine spre foarte bine. sper sa le aratam azi cum se joaca entuziasmant in CL!

 

V-ati gindit ca in echipa nemtilor poate un singur stelist ar avea loc (si acela de rezerva) in timp ce la Steaua si rezervele lor ar avea loc de titular?

 

eu zic ca zapata poate juca la orice echipa, sunt doar cel mult 10 portari mai buni ca el in lume. in plus si Radoi ar scoate pe cineva din echipa la bayern. Bogdan Stancu este mai bun ca podolski, dar e roman, nu are publicitatea aluia. iar Goian daca ar juca serios si determinat fiecare meci nici nu s-ar uita la o oferta venita de la bayern muenchen!

 

bayern e ca mercedesul, a mai ramas doar numele si reclama de el, azi omul isi ia toyota si isi rade satifacut in barba: am dat mult mai putin decat pe un mercedes, dar am o masina mai buna!

 

nu zic ca nu sunt o echipa buna, dar in nici un caz nu sunt imposibil de batut. sunt constient si ca nu este deloc imposibil sa luam bataie rau de tot. orice e posibil...

 

sa speram ca vom juca bine, daca se poate si frumos, atunci vom iesi cu fruntea sus. daca ii mai si batem, vom iesi beti de fericire, sau de alcool, fiecare cum ii place!

dr.adrian917.09.2008 10:37

sa inceapa dracului meciul ca ma sufoc in Bucuresti. ma strange ceva de gat. la dracu sper sa nu mor sa vad meciul

dax4717.09.2008 11:04

Sa jucam la victorie, si sa scoatem macar un egal. Va trebui sa incercam sa dam gol imediat, sa-i luam prin surprindere. Daca putem.

danimarcu17.09.2008 12:01
sa inceapa dracului meciul ca ma sufoc in Bucuresti. ma strange ceva de gat. la dracu sper sa nu mor sa vad meciul

Si eu sper sa nu mori,mai ales ca nici eu nu ma simt prea bine azi...Am niste emotii nefiresti daca tinem cont ca deja am trei ani de experienta de CL! :thumbsup:

Sper sa facem un joc bun,si daca se poate sa si castigam!

Hai Steaua! :drunk::steagcruce:

dax4717.09.2008 12:28

God damn it.. aveam 2 bilete castigate la prosport, dupa care au trimis email ca daca nu le-am ridicat pana in ora 15 00 se dau altora. Ce nesimtiti si astia. Trebuia sa specifice ora de la bun inceput. Dar probabil e doar o tactica sa si le imparta intre ei, sau o mica bisnita pe banii firmei. :(

Mihai Somanescu17.09.2008 12:49

@Corrso

 

"Roma e o echipa mediocra, nu degeaba are 1 pct in 2 meciuri in italia".... Roma - vicecampioana Italiei, castigatoarea cupei italiei, sfertfinalista a ligii campionilor, a eliminat pe Real Madrid cu dubla victorie...

 

Ce poti sa mai spui.... si astia sunt o parte din suporterii Stelei...

c.ronaldo1717.09.2008 13:03

Pfff, Adriane, ce ai zis mai sus le intrece pe toate.

Daca pierdem astazi cu Bayern (doamne fereste!) nu va fi nici o tragedie. Bayarn a transferat acum 2 ani de 90 de milioane. 90!!! Sunt o echipa de super-clasa, au castigat campionatul germaniei la pas. Au o rezerva numita LUCAS PODOLSKI!!! Da, REZERVA!!!!

 

Nu suntem de nicelul nemtilor, inca nu suntem o echipa omogena fata de Bayern, insa sper ca cei 11 de pe teren + Marius Lacatus sa se autodepaseasca inca o data, dupa noapte cu Galata.

Yoyoyoi17.09.2008 13:26

o singura dorinta am pe ziua de azi: sa aud "ce drog ciudat" cantat de 20 000 de oameni.

 

Restul e can-can...

teser17.09.2008 13:38
Pfff, Adriane, ce ai zis mai sus le intrece pe toate.

Daca pierdem astazi cu Bayern (doamne fereste!) nu va fi nici o tragedie. Bayarn a transferat acum 2 ani de 90 de milioane. 90!!! Sunt o echipa de super-clasa, au castigat campionatul germaniei la pas. Au o rezerva numita LUCAS PODOLSKI!!! Da, REZERVA!!!!

 

Nu suntem de nicelul nemtilor, inca nu suntem o echipa omogena fata de Bayern, insa sper ca cei 11 de pe teren + Marius Lacatus sa se autodepaseasca inca o data, dupa noapte cu Galata.

 

De fapt, tranferurile despre care vorbesti au avut loc in anul 2007 si au fost in valoare de aprox. 69 milioane de lire sterline (adica 100 milioane de euro).

 

Ce-mi plac comentariile de aici, zici ca Steaua joaca cu Lituania, nu cu Bayern. Imi aduc aminte anul trecut, cand au jucat cu cealalta stea, au jucat mizerabil; asta nu i-a oprit sa bata cu 3-2.

Adrian17.09.2008 14:09
Pfff, Adriane, ce ai zis mai sus le intrece pe toate.

Daca pierdem astazi cu Bayern (doamne fereste!) nu va fi nici o tragedie. Bayarn a transferat acum 2 ani de 90 de milioane. 90!!! Sunt o echipa de super-clasa, au castigat campionatul germaniei la pas. Au o rezerva numita LUCAS PODOLSKI!!! Da, REZERVA!!!!

 

Nu suntem de nicelul nemtilor, inca nu suntem o echipa omogena fata de Bayern, insa sper ca cei 11 de pe teren + Marius Lacatus sa se autodepaseasca inca o data, dupa noapte cu Galata.

 

 

Vreau sa spun la toata lumea ca mie imi place de Ronaldo.

El e tipul suporterului care nu a calcat niciodata in viata lui pe Ghencea si care gaseste intodeauna scuze pt esecuri.

E multumit de treaba asta pt ca, necalcand pe stadion, neimplicandu-se in deplasari sau asa ceva, pe el nu il afecteaza RUSINEA.

 

Cand or sa vina cainii, cioroii, franarii,etc cu bannere in care isi bat joc de Steaua, pe el il va durea in cot(nici acolo).

 

El e genul de suporter care se multumeste sa le zica prietenilor: "noi am luat CCE si daca nu eram noi nu jucau astia in CL".

 

Sa nu ma intelegeti gresit.Si eu ma mandresc cu istoria noastra.Ma mandresc inca foarte mult.

Dar nu traiesc in trecut.

Traiesc in prezent.

 

Bayern e mare.Dar nici noi nu suntem o echipa mica.

Si jucam acasa.

 

Avem peste 50% sanse sa batem.Trebuie doar sa jucam fotbal!

 

 

Daca pierdem astazi cu Bayern (doamne fereste!) nu va fi nici o tragedie.

 

Asta prietene, nu e atitudine de stelist!

 

P.s. Valencia cate milioane a bagat in transferuri cand i-am eliminat?Dar Betis?

Dar Dynamo Kiev? Daca compari loturile Stelei din acele vremuri cu cel de acum, care e mai bun?

c.ronaldo1717.09.2008 14:20

@Adrian

 

Am calcat in Ghencea, spre dezamagirea ta, poate ca nu (nu poate,sigur) nu pot sa vin constant, pentru ca nu stau la o ora de stadion, sau macar in apropiere de Bucuresti. Ma mai duc in deplasarile pe care Steaua le are in Moldova, dar si aici rar + nu inteleg daca nu merg in Ghencea, atunci eu sunt mai dobitoc? Daca eu nu vin la meci atunci nu imi dau seama de valoarea lui Bayern. Prietene (cum ai spune tu), eu sunt realist, nu sunt un frustrat care vede doar anti-Lacatus orice meci al Stelei. Ca sa continui putin off-topicul, eu in meciul cu Farul nu am vazut cel mai important o discutie intre Laca-Goian, ci jocul Stelei. Si chiar daca vom castiga in aceasta seara cu Bayern (doamne ajuta!), nu cred ca vor veni cei de sub pod cu bennere gen "Bravo Steaua" sau "Steaua esti viata mea!".

 

Bayern e mare, o putem bate cu siguranta, mai ales daca vom juca cu acea determinare din meciul cu Galata, dar de aici pana a spune ca daca pierdem cu Bayern sa plece toti jucatorii din Ghencea e drum lung. A trait Steaua si momente mai grele decat sa zicem o infrangere cu Bayern Munchen.

 

Dar m-am obisnuit oricum cu posturile tale, "Unirea umilea pe As Roma", "Fergusson e un antrenor varza", "Prunescu, Rusu titulari in Champions League" etc etc.

 

PS: In ultimul an am vazut meciurile la o bere cu prietenii, impusca-ma, sunt dinamovist, nu?

 

LE: "Asta prietene, nu e atitudine de stelist!"

 

Uimeste-ma, cum ar trebui sa fie atitudinea mea de stelist adevarat ca sa te multumesca? Ceva de genul "Lacatus, pentru binele echipei, da-ti demisia!"?

Adrian17.09.2008 14:34

Bai, daca te-ai uitat atent la meciul cu Farul poate ai observat si acele 4 ocazii mari de gol ale constantenilor si penaltyul ratat.

 

Dar nu asta conteaza.

Nu te-am facut antistelist sau nonstelist.

Am zis doar ca pe tine nu te afecteaza scandarile sau bannerele de la dusmani care dau in echipa.

 

Intai vor veni dusmanii Stelei, apoi ziaristii.

Si cred ca stii cum sunt ziaristii romani.

Nu refuza ei nici o oportunitate(fie ea cat de mica) ca sa umileasca Steaua.

 

De aia tie ti-e usor sa zici "bravo cefere".

Ca te doare in cot.

Probabil ca le fel o sa zici si de Rapid sau de dinam0 sau de Poli bragadiru daca au rezultate bune.

 

Ce conteaza ca suporterii alora sarbatoreau cu artificii cand noi eram eliminati de Boro?!

 

Steaua trebuie sa bata pt ca nu ne permitem sa facem nici un pas gresit.

Asta e treaba.

Suntem intr-o tara in care toti sunt impotriva noastra.Si cea mai mica slabiciune a noastra ne poate pune intr-o pozitie foarte defavorabila.

 

Si inca ceva.

Daca nici voi nu credeti ca putem bate, cum naiba sa batem?!

c.ronaldo1717.09.2008 14:41

In nici un caz nu voi saluta o victorie a lui Dinamo sau Rapid, indiferent daca aceasta va fi castigata cu 5-0 pe Camp Nou, dar nu vad ce este asa de rau in a felicita Clujul, echipa CFR Cluj?! Deja stiu cum sunt spurcatii dupa ce castiga Steaua un meci mare in Europa, si nu as vrea sa fiu si eu ca ei si sa vin cu afirmatii gen "Roma a fost slaba" sau "Alba Iulia ii umilea". Nu! Roma e intr-o forma slaba, iar CFR Cluj a profitat si pentru asta merita felicitati. Plus ca o victorie pe Olimpico nu o faci in fiecare zi.

 

Victoria de aseara a CFR-ului a fost una dintre cele mai mari victorii ale fotbalului romanesc in care nu e implicat Steaua.

 

Peste 2,3 luni vor uita toti forma Romei, dar acest 2-1 pe Olimpico va ramane pentru CFR.

 

PS: Propun sa incheiem aceasta discutie, urmeaza Steaua-Bayern, un meci mult mai important.

Adrian17.09.2008 14:46

Auzi, tu stii cum s-a calificat cefereul in Liga Campionilor?

 

Daca nu stii, da-mi un PM si o sa iti zic eu.

Sa vedem daca ii mai feliciti dupa.

c.ronaldo1717.09.2008 14:47

Asta e o intrebare capcana?

 

teser17.09.2008 14:53
Pfff, Adriane, ce ai zis mai sus le intrece pe toate.

Daca pierdem astazi cu Bayern (doamne fereste!) nu va fi nici o tragedie. Bayarn a transferat acum 2 ani de 90 de milioane. 90!!! Sunt o echipa de super-clasa, au castigat campionatul germaniei la pas. Au o rezerva numita LUCAS PODOLSKI!!! Da, REZERVA!!!!

 

Nu suntem de nicelul nemtilor, inca nu suntem o echipa omogena fata de Bayern, insa sper ca cei 11 de pe teren + Marius Lacatus sa se autodepaseasca inca o data, dupa noapte cu Galata.

 

Bayern e mare.Dar nici noi nu suntem o echipa mica.

Si jucam acasa.

 

Avem peste 50% sanse sa batem.Trebuie doar sa jucam fotbal!

 

 

 

Echipa mare? O echipa mare face tranferuri mari, are un stadion mare etc etc. Nu zic ca Steaua e o echipa mica, dar te rog, lungul nasului...

 

 

the best fan17.09.2008 14:57

Eu cred ca vom castiga.......Steaua are jucatori foarte buni fular-campionii:steag_cruce_invers:

bubylycy17.09.2008 15:02

Vom CASTiga...sau facem egal... dar nu vom pierde.:):steagcruce::steag_cruce_invers:

Aseara am ramas socat de rez final.. nam crezut niciodata ca o piarda Roma vreoadata in fata lui CFR

sper sa raman si in seara asta socat de Steua.. care o sa bata intr o maniera categorica.:)

«1345678»