Cand scuipi adversari si arbitri, cand ii porcaiesti ca la usa cortului, cand rupi intentionat picioarele altor jucatori (apropos, Vujacic s-a lasat de fotbal in 1995, dupa ce se transferase de la Partizan la Sporting Lisabona), NU POTI FI SIMBOLUL NICI UNUI CLUB, decat daca acel club are o alta scara de valori!
Vujacic nu s-a lasat de fotbal, a avut doar o accidentare grava, asa cum au avut si alti fotbalisti. El juca deja de 2 ani la Sporting si a continuat sa joace si dupa aceea; apoi a jucat pana la 34 de ani in Japonia.
La fel si cu legendele despre cum le-a terminat cariera si celor 2 spanioli, Camacho si Goikoetxea. Pai Camacho a fost titular la Euro '88 dupa aceea si si-a terminat cariera bine-mersi la Real Madrid, la 34 de ani. Goikoetxea, la fel, s-a retras la 34 de ani de la Atletico Madrid.
A fost accidentarea oribila a lui Ardeleanu, dar restul sunt mituri urbane, create de presa si propagate de suporteri, menite sa sporeasca legenda "Fiarei".
Hagi a fost chemat anul trecut, la fel ca si Olaroiu acum 2 ani. Acum e invitat Lacatus alaturi de celebrii antrenori de la Aalborg si Bate Borisov.
Uitati-va la acest link, la poza si spuneti-mi cine e primul din dreapta jos, primul rand. 
http://www.UEFA.com/UEFA/keytopics/kind=25...sid=742167.html
Hmmm... nu-mi dau seama exact... Stoicikov?! (just kidding)