FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Marius Lacatus, la Forumul Antrenorilor de Elita

«123»
fcsteaua.ro03.09.2008 18:55

Antrenorul Stelei, Marius Lacatus, a fost invitat de catre UEFA la Forumul Antrenorilor de Elita, eveniment care se va desfasura in perioada 4-5 septembrie la Nyon.

 

Consfatuirea din Elvetia va fi prezidata de Directorul Tehnic al UEFA, Andy Roxburgh si va aniversa, in acest an, ce-a de-a zecea editie. Pe lista antrenorilor care vor onora invitatia UEFA se mai afla nume mari din fotbalul european, cum ar fi Sir Alex Ferguson (Manchester United FC), Arsene Wenger (Arsenal FC), Luiz Felipe Scolari (Chelsea FC), Dick Advocaat (Zenit Sankt Petersburg), Claudio Ranieri (Juventus), Josep Guardiola (FC Barcelona), Jurgen Klinsmann (FC Bayern Munchen), Claude Puel (Olympique Lyonnais) sau Jesualdo Ferreira (FC Porto).

 

Cu aceasta ocazie, antrenorii din UEFA Champions League isi vor putea prezenta opiniile cu privire la tendintele actuale, precum si in legatura cu subiectele care afecteaza in sens pozitiv sau negativ fotbalul european.

 

SteauaFC.com

 

MoWeed03.09.2008 18:56

Pacat ca nu au fost invitati si unii antrenori de pe aici...

i0nutz8303.09.2008 18:58

La-ca-tus, La-ca-tus ! ! ! ! ! !

ge6rge_steaua03.09.2008 19:05

FELICITARI Marius !!! Ca jucator ai fost de o valoare incontestabila, si datorita muncii tale esty pe punctul de a deveni la fel si ca antrenor. Felicitari Marius Lacatus, felicitari Steaua !!!!!!!

Forza Steaua !!! :steag_cruce_invers:

korynna03.09.2008 19:11

Felicitari pentru ocazia de a fi enumerat printre atatea nume mari si mult succes lui Lacatus in CL!

Te vom iubi mereu!

fsoica03.09.2008 19:11

mult succes, Lacatus !

ge6rge_steaua03.09.2008 19:19

multi retardati ai acestei tari, se intrebau de ce antreneaza Nea Marius. Ei ziceau ca el nu e bun ca antrenor, ca nu o sa faca nimic la Steaua, ca o sa plece de aici dupa 2 luni. uite ca nu a fost asa si Lacatus le-a dat peste bot idiotilor care ii contestau valoarea.

Lacatus vei ramane vesnic in inimile noastre !!!!

RESPECT Laca !!!!!!!!

marius0103.09.2008 19:34

Marius Lacatus schalalala..... Marius Lacatus Schalalala...... eu cred ca Marius este mai bun antrenor decat Olaroiu fular-campionii

Verssace03.09.2008 19:36

Antrenorul Stelei, Marius Lacatus, a fost invitat de catre UEFA la Forumul Antrenorilor de Elita, eveniment care se va desfasura in perioada 4-5 septembrie la Nyon.

 

Mi se pare normal :D aici e locul lui Lãcãtuș!

zloty03.09.2008 19:37
Pacat ca nu au fost invitati si unii antrenori de pe aici...

Mo stilu asta caracteristic romanilor de "a da peste nas" nu o sa inceteze niciodata sa ma uimeasca

Yoyoyoi03.09.2008 19:38

s-a inchis un topic despre Laca si acum s-a deschis altul... imediat navalesc contestatarii, aveti rabdare.

 

Pana una-alta, aceasta convocare mi se pare un lucru excelent pentru Marius, dar un lucru normal pentru Steaua. Ca echipa calificata in CL pentru a 3-a oara, si daca era Mugurel Buga antrenor la Steaua, tot era chemat antrenorul la intalnirea respectiva.

 

zloty03.09.2008 19:51
s-a inchis un topic despre Laca si acum s-a deschis altul... imediat navalesc contestatarii, aveti rabdare.

 

Pana una-alta, aceasta convocare mi se pare un lucru excelent pentru Marius, dar un lucru normal pentru Steaua. Ca echipa calificata in CL pentru a 3-a oara, si daca era Mugurel Buga antrenor la Steaua, tot era chemat antrenorul la intalnirea respectiva.

care contestatari?? ca in niciun post nam vzt sa conteste cineva ceva:-??

Yoyoyoi03.09.2008 19:52

inca :laugh:

i0nutz8303.09.2008 19:53

Si cum, Pedrazzini nu e !!??

w3bmaster03.09.2008 19:54

E bine ca e invitat ....

drlv8503.09.2008 19:56
Si cum, Pedrazzini nu e !!??

 

 

da' Andone o fi primit invitatie ? :console:

i0nutz8303.09.2008 20:01

@drlv85: Cine e Andone ala ?

eddie the 'ead03.09.2008 20:03

s-a inchis un topic despre Laca si acum s-a deschis altul... imediat navalesc contestatarii, aveti rabdare.

 

Iar contestatarii contestatarilor abia asteapta sa-i calce in picioare, sa-i injure si sa-i invite afara in suturi. Un mic cerc vicios care devine plictisitor. C-asa-i in tenis... Pardon, in fotbal.

Piece of Mind03.09.2008 20:03

Sincer stau si ma minunez cand va citesc comentariile. Sa rad, sa ma intristez...voi chiar nu realizati ca Lacatus e acolo doar pentru ca Steaua s-a calificat in UCL? Credeti ca l-ar mai fi bagat cineva in seama daca acum eram in UEFA? Nu mai interpretati niste semne de curtoazie cu validarea definitiva a calitatilor lui de tehnician de catre o "instanta" internationala!

 

Incredibil...

axl03.09.2008 20:07
Sincer stau si ma minunez cand va citesc comentariile. Sa rad, sa ma intristez...voi chiar nu realizati ca Lacatus e acolo doar pentru ca Steaua s-a calificat in UCL? Credeti ca l-ar mai fi bagat cineva in seama daca acum eram in UEFA?

 

Incredibil...

Intradevar, prezenta lui Lacatus acolo a fost conditionata de prezenta Stelei in CL. Dar prezenta Stelei in CL se datoreaza, zic eu, in mare parte lui Lacatus.

Presupun ca astfel de intalniri la nivel inalt se fac la fiecare inceput de CL, sau daca se fac doar anul asta tot aia e, articolul are un titlu cu adevarat "jurnalistic", muri-v-ar senzationalul in gat!

Yoyoyoi03.09.2008 20:10

oare pe Andone de ce nu l-au chemat? Ca tot in CL a calificat si el echipa.

 

Dar anul trecut de ce nu l-au chemat pe Hagi? Ca tot in CL era calificata Steaua...

axl03.09.2008 20:12
Cu aceasta ocazie, antrenorii din UEFA Champions League isi vor putea prezenta opiniile cu privire la tendintele actuale, precum si in legatura cu subiectele care afecteaza in sens pozitiv sau negativ fotbalul european.

La fel, nu mi-l inchipui pe Lacatus dand lectii si tinand discursuri inflacarate pe-acolo. Dar cand te afli intr-o companie cu adevarat selecta poti invata multe, si de asta are nevoie Laca acum. In plus, e o frumoasa ceremonie de recunoastere a meritelor.

Multa bafta, Laca, si calca-i pe ochi!

i0nutz8303.09.2008 20:13

@Yoyoyoi: Pai ala de zici s-a dus direct in Liga, fara tururi preliminare, fara munca, fara alea-alea.. de ce sa-l mai cheme ? ;)

axl03.09.2008 20:14
@Yoyoyoi: Pai ala de zici s-a dus direct in Liga, fara tururi preliminare, fara munca, fara alea-alea.. de ce sa-l mai cheme ? ;)

Si s-a dus in Liga tot pe punctele adunate de Steaua.

danimarcu03.09.2008 20:16
@Yoyoyoi: Pai ala de zici s-a dus direct in Liga, fara tururi preliminare, fara munca, fara alea-alea.. de ce sa-l mai cheme ? ;)

Si s-a dus in Liga tot pe punctele adunate de Steaua.

Deci trebuia in mod normal sa-i cheme si pe Oli si Hagi..)) :cool:

«123»