FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial / Ogararu si Semedo la Steaua

«1234»
dax4701.09.2008 16:35

Wb Oga ! Sper sa fie iarasi bine !

 

Pentru noi, vom vedea daca Semedo e vreun surdu 2 !

 

Lacatus e cel mai emblematic stelist.

A castigat cu Steaua 10 titluri de campion al Romaniei,6 cupe ale Romaniei+Cupa Campionilor Europeni si Supercupa Europei.

 

Lacatus e peste toti si nu va fi egalat vreodata. Ce-a realizat el la Steaua e unicat. Forever.

Tupac Amaru01.09.2008 19:16

Cei doi fotbalisti ar trebui sa fie titulari.

Dintre cei vizati a fi trecuti pe linie moarta eu il vad pe unul mai vanat care cica "fuge", de-aia ar fi titular....

Dar cata vreme sheful e Becali, atat Ogararu cat si Semedo vor cam lustrui banca de rezerve.

Punem pariu?

LARI01.09.2008 20:10

Nu stiu bah! Io nu-s multumit ca a venit Ogararu la Steaua, mai ales ca a facut si mutre la bani. Are dreptate Che Guevara al nostru:

 

"I-am spus lui Lacatus ca nu mi-a placut pozitia lui Ogararu. Pãi dupã ce cã vine de la Ajax la Steaua, el mai pune și condiții? Pãi Steaua e în fiecare an în Liga Campionilor, Ajax e un club mic pe lângã Steaua!"

 

Ba nu-mi pare tocmai bine nici ca l-a luat pe Semedo. Ce dreaq? Romanii nu-s negri. Dar e bun Semedo asta, ce sa mai... Tot Generalissimul nostru a spus-o cum nu se putea mai bine:

 

"N-am mai vrut sa iau negri la echipa, dar Semedo e prea bun!".

 

De-abia astept sa vina alegerile sa-l punem pe Domnul George Becali prim-ministru sau chiar Presedinte!!!Iiiiiiiihhhhaaaaa!!!!!

.....................

 

Bai... va dati seama ce succes o sa aiba dumele astuia peste vreo 10 ani, asa? Incredibil cat de redus mintal e, nene!

enjoy01.09.2008 21:14

@LARI

super, am ras cu pofta! in rest ramane cum am stabilit!

danyel_steaua01.09.2008 21:15

bun bun ...:D sunt curios cum o sa fie Semedo primit in Ghencea! forzateaua

MALDINI01.09.2008 21:19
bun bun ...:D sunt curios cum o sa fie Semedo primit in Ghencea! forzateaua

 

 

Astazi a fost aplaudat...cel putin de cei de la T1 care l-au vazut in loja

DanV01.09.2008 21:47

Spre deosebire de altii, eu consider ca avem mult mai mare nevoie de Semedo decat de Ogararu. Asta vorbind practic, nu sentimental. De bine, de rau, in aparare suntem acoperiti. Cu atacul nu sunt multumit.

 

In Liga Campionilor prevad din nou niste meciuri in care vom fi nevoiti sa ne aparam 80% din timp, si sansa noastra de a inscrie va fi doar contraatacul. Nu poti juca pe contraatac cu jucatori lenti. Szekely, Semedo si chiar Dayro sunt vitezisti adevarati. In general, cred ca ar mai iuti putin jocul ofensiv cam lenes al Stelei.

CANmaryo02.09.2008 01:37

eu personal cred ca Semedo si cu Ogararu sunt 2 f.bune achizitii pentru Steaua.Semedo este un jucator rapid care cu Dayro si cu TOJA o sa faca ravagii ma bucur mult ca a venit la Steaua

luam campionatul si cred ca trebuia sa-l puna pe PUDRIEL in locul lui KAPETANOS pentru meciurile din Liga

merci

Stelisimul02.09.2008 06:27

Ogararu si Semedo! Bine ati venit(revenit) in familia noastra! Pe Oga il stim este nevoie de el, are concurenta dura cu Golanski, dar astept ceva magnific in formula, Daryo, Toja, Szekely, Stancu si Semedo.. adica viteza, luciditate, pase devastatoare si multe multe goluri! FORZA Steaua!!!!

victor02.09.2008 07:55
Nu stiu bah! Io nu-s multumit ca a venit Ogararu la Steaua, mai ales ca a facut si mutre la bani. Are dreptate Che Guevara al nostru:

 

"I-am spus lui Lacatus ca nu mi-a placut pozitia lui Ogararu. Pãi dupã ce cã vine de la Ajax la Steaua, el mai pune și condiții? Pãi Steaua e în fiecare an în Liga Campionilor, Ajax e un club mic pe lângã Steaua!"

 

Ba nu-mi pare tocmai bine nici ca l-a luat pe Semedo. Ce dreaq? Romanii nu-s negri. Dar e bun Semedo asta, ce sa mai... Tot Generalissimul nostru a spus-o cum nu se putea mai bine:

 

"N-am mai vrut sa iau negri la echipa, dar Semedo e prea bun!".

 

De-abia astept sa vina alegerile sa-l punem pe Domnul George Becali prim-ministru sau chiar Presedinte!!!Iiiiiiiihhhhaaaaa!!!!!

.....................

 

Bai... va dati seama ce succes o sa aiba dumele astuia peste vreo 10 ani, asa? Incredibil cat de redus mintal e, nene!

 

 

nu e asa de destept ca toti smecherii care scriu pe aici, batandu-se cu pumnul in piept ca sunt stelisti.

 

in schimb are punga plina si cheltuie o caciula de bani pentru Steaua! spre deosebire de multi smecheri care scriu pe aici si raman la nivel de gargara! sau te pomenesti ca pe Ogararu si Semedo l-ati transferat voi?

 

MoWeed02.09.2008 08:08

Atat de multi bani baga, incat Platini ne-a nominalizat ca un club datornic....

raszvan02.09.2008 08:36
Cei doi fotbalisti ar trebui sa fie titulari.

Dintre cei vizati a fi trecuti pe linie moarta eu il vad pe unul mai vanat care cica "fuge", de-aia ar fi titular....

Dar cata vreme sheful e Becali, atat Ogararu cat si Semedo vor cam lustrui banca de rezerve.

Punem pariu?

 

da cine i`a adus nu Becali ? de ce sa ii tina rezerve nu vad logica ...

 

raszvan02.09.2008 08:45
Atat de multi bani baga, incat Platini ne-a nominalizat ca un club datornic....

ai ai fi vazut stirea realanu cea data de prosport ai fi vazut ca printre echipele pe care platini le`a mentionat erau si spartak moskova Chelsea londra ...deci nu ii iau apararea lu Becali ...da tu ai mai da banii unui jucator picat in dizgratie ca pana la urma cam asta a vrut sa spuna platini cand a spus ca nu plateste salariile .....e vorba de jucatorii dati afara si carora nu li s-a mai platit diferenta salariala vezi cazu` Andrey ...pe care sincer eu il puneam sa vina cu bani de acasa la cum a aparat cu Dinamo ...

 

MoWeed02.09.2008 08:47

@raszvan

 

Contractul nu poate fi incalcat; daca in contract scrie ca trebuie sa primeasca o suma de bani, patronul e obligat prin lege sa plateasca acei bani. Tie ti-ar conveni sa fii dat afara si sa nu ti-se mai dea nici banii datorati?

 

Kustic02.09.2008 08:49

cum sa avem nevoie mai mare de Semedo decat de ograru ?

 

sunteti cu capu? extreme avem ... dar fundasi laterari ****!! Golanski, Emeghara - accidentati, unu revine altu mai sta un an prin spitale... nesu nu mai este! singurul fundas laterar este Marin, pai daca se buseste si Marin o sa jucam cu rada si Baciu sau mai stii il baga iar pe Banel fundas..

 

 

extreme de bine de rau mai avem ... Toja, Szekely, Nicolita, Ochirosii, Dayro, Neaga pot juca extrema, acum si Semedo!

 

 

Cred ca pe Toja, Laca il va juca la centru!! iar in iarna vor pleca multi jucatori de la Steaua!! presupun ca Tiago, Abel (asta daca nu se dovedeste mai bun ca Lovin), Kapetanos. Iar Ochirosii sub forma de imprumut!

stelutawillis02.09.2008 09:21

Ogararu bine ai revenit la Steaua :)

Ai facut o alegere buna...

forzza Steaua

Living_Dead_Stripper02.09.2008 09:27
nu e asa de destept ca toti smecherii care scriu pe aici, batandu-se cu pumnul in piept ca sunt stelisti.

 

in schimb are punga plina si cheltuie o caciula de bani pentru Steaua! spre deosebire de multi smecheri care scriu pe aici si raman la nivel de gargara! sau te pomenesti ca pe Ogararu si Semedo l-ati transferat voi?

 

S-ar putea ca smecherilor care scriu pe aici si care se bat cu pumnul in piept ca sunt stelisti sa le vina intr-o zi lehamitea si sa renunte la acest hobby, asa cum s-ar putea ca intr-o zi ceva mai indepartata multi dintre cei care iubesc Steaua sa nu-i mai intereseze de acest club. Cunosc foarte multi oameni in etate carora pur si simplu nu le mai pasa ce se intampla cu Steaua Becalica. Sunt oameni care au vazut ADEVARATA Steaua, Steaua de la Sevilla, de la Monte Carlo, de la Tokio si Barcelona.

 

Ca si acum doi ani, dupa meciul de la Kiev, au aparut iarasi prin mass-media vocile laudative la adresa Voievodului. Acesti oameni sunt asemeni amerindienilor care se entuziasmau la vederea cioburilor de sticla colorate oferite de conchistadorii spanioli.

 

Si da, pe Semedo si pe Ogararu i-au transferat suporterii, fara de care acest club nu ar exista. A fost Becali cel ce a dat banii? Becali doar IMPRUMUTA acest club si deja a inceput sa-si recupereze banii IMPRUMUTATI ! Astept cu nerabdare ziua cand acest dement va pleca de la acest club. Numai atunci vom mai putea avea sperante sa revedem echipa de altadata. Iar pana atunci nu ne ramane decat sa asistam la performante sporadice urmate apoi de esecuri lamentabile si crunte dezamagiri!

grizzly02.09.2008 09:34

eu totusi nu inteleg de ce un lot de 30 + de jucatori. nu se poate in loc sa se aduca 12 jucatori sa fie doar 3-4, dar de o valoare superioara? de ce sa tot dea cate 1 milion pe jucator, cand ar putea sa dea 4 sau 5 milioane?

LARI02.09.2008 09:35

@Victor

In caz ca nu stiai, in Romania, in sport (si in fotbal in mod special) se spala bani cu vagoanele. Becali a bagat, la inceput, bani la Steaua. Dar dup-aia a scos de nici nu poti imagina! De-aia nu-l plang eu pe Becali.

 

Mai mult, sa presupunem ca Becali ar baga banii familiei lui in Steaua. Ar fi deosebit de laudabil. Asta nu i-ar da IN NICIUN CAZ dreptul sa spuna ca Ajax e un club mic in comparatie cu Steaua sau ca "N-am vrut negri la echipa, dar Semedo...".

 

Aceste replici o sfideaza pe strabunica ridicolului!!! E nivelul maxim de stupizenie la care poate ajunge un om in vreo 3 vieti, iar el a reusit sa le spuna pe-amandoua in aceeasi zi!!!

victor02.09.2008 09:54
Atat de multi bani baga, incat Platini ne-a nominalizat ca un club datornic....

 

 

platini este un caraghios superficial, influentat de alde Sandu Mircea. in plus a confundat Steaua, voit sau nu, cu tska sofia. UEFA e nemultumita si din cauza banner-ului de sustinere afisat public in timpul partidei cu galata!

 

daca Steaua are datorii la vreun jucator, acesta trebuie sa se adreseze instantelor sportive si clubul, in caz ca este in culpa - decizie definitiva, e notificat oficial si i se da termen pana cand trebuie sa plateasca. in caz contrar ti se aplica sanctiuni! nu stiu ca pana in prezent sa avem pe rol vreun litigiu cu vreun jucator, roman sau strain, si nici de vreo sanctiune definitiva comunicata oficial. comentariile din varful buzelor ale francezilor sunt caracteristice si dovedesc doar aroganta si o atitudine mistocareasca (apropo si de rasismul inchipuit din Ghencea: mai acum cativa ani prin franta, echipa nationala a Romaniei era asociata cu tiganii lautari si nu li se parea nicicum jignitor ?!)

 

asta ca sa stiti exact cam cum sta treaba!

MoWeed02.09.2008 10:23
comentariile din varful buzelor ale francezilor sunt caracteristice si dovedesc doar aroganta si o atitudine mistocareasca (apropo si de rasismul inchipuit din Ghencea: mai acum cativa ani prin franta, echipa nationala a Romaniei era asociata cu tiganii lautari si nu li se parea nicicum jignitor ?!)

 

asta ca sa stiti exact cam cum sta treaba!

Asta nu inseamna ca daca ei sunt neamuri proaste, trebuie sa fim si noi

IAMLEGEND02.09.2008 11:07

Tre` sa faca Lacatus treaba...are aproape tot lotul la dispozitie...Szekely a revenit ...plesan si emeghara urmeaza...a venit acum si Ogararu si Semedo...are concurenta benefica echipei... pariez ca anul` asta vom fi campioni... 4ZA Steaua!!!...SI NIMENI ALTCINEVA...;) ;) ;)

sabin130702.09.2008 11:18

Si eu as vrea sa vad un atac al Stelei cu B. Stancu si Semedo varfuri, iar in spatele lor Toja, D. Moreno si Szekely. Logic, ramane un singur inchizator. Chiar daca nu e la zi cu pregatirea, eu pe Ogararu il vad titular in curand in locul lui Golanski.

 

P.S.: Se mai indoieste cineva de facultatile mintale ale lui Gigi?.. E aproape un nonsens sa discuti capacitatea intelectuala a acestui individ, daca are vreo logica ce spune.

victor02.09.2008 11:41
nu e asa de destept ca toti smecherii care scriu pe aici, batandu-se cu pumnul in piept ca sunt stelisti.

 

in schimb are punga plina si cheltuie o caciula de bani pentru Steaua! spre deosebire de multi smecheri care scriu pe aici si raman la nivel de gargara! sau te pomenesti ca pe Ogararu si Semedo l-ati transferat voi?

 

S-ar putea ca smecherilor care scriu pe aici si care se bat cu pumnul in piept ca sunt stelisti sa le vina intr-o zi lehamitea si sa renunte la acest hobby, asa cum s-ar putea ca intr-o zi ceva mai indepartata multi dintre cei care iubesc Steaua sa nu-i mai intereseze de acest club. Cunosc foarte multi oameni in etate carora pur si simplu nu le mai pasa ce se intampla cu Steaua Becalica. Sunt oameni care au vazut ADEVARATA Steaua, Steaua de la Sevilla, de la Monte Carlo, de la Tokio si Barcelona.

 

Ca si acum doi ani, dupa meciul de la Kiev, au aparut iarasi prin mass-media vocile laudative la adresa Voievodului. Acesti oameni sunt asemeni amerindienilor care se entuziasmau la vederea cioburilor de sticla colorate oferite de conchistadorii spanioli.

 

Si da, pe Semedo si pe Ogararu i-au transferat suporterii, fara de care acest club nu ar exista. A fost Becali cel ce a dat banii? Becali doar IMPRUMUTA acest club si deja a inceput sa-si recupereze banii IMPRUMUTATI ! Astept cu nerabdare ziua cand acest dement va pleca de la acest club. Numai atunci vom mai putea avea sperante sa revedem echipa de altadata. Iar pana atunci nu ne ramane decat sa asistam la performante sporadice urmate apoi de esecuri lamentabile si crunte dezamagiri!

 

 

exact ce aveam nevoie! chiar simteam o dorinta de a fi pus la punct de provinciali amatori care se informeaza din ziare si de la televizor!

 

tinere redactor, ma indoiesc ca de la piatra neamt esti in masura sa-mi dai lectii de stelism. acolo timpul curge mai lent si informatiile ajung mai rar. in subiectul "Steaua" sunt chiar profesor, asa ca ar trebui sa ma cauti peste vreo 30ani, cand mai acumulezi ceva informatie si experienta. de multe ori, cei ca tine nu sunt in stare sa depaseasca o anumita mentalitate de provincialism si te crezi obligat sa ma altoiesti cu mesaje incarcate de lemn, vorbind de istorie, lehamite, conchistadori, cioburi de sticla si Voievozi! ai incercat sa fi sugestiv si ai sfarsit prin a fi plicticos, ba chiar si ridicol! TU cand vorbesti cu cei ca mine despre Steaua ai face bine sa te ridici in picioare si sa asculti mai mult! un sfat prietenesc!

 

astia care sunteti loviti acum de lehamite si spleen, inteleg ca nu o sa treceti nici pe la casele de bilete, acum ca am intrat in grupe?! e plictisu' prea mare si biletele prea scumpe nu-i asa? ca un facut, cum apare Liga, cum va loveste necrutator amocu' si simtiti asa o nevoie disperata de a va delimita de "creditor"? la bilete o sa mergem doar noi, sclavii lui becali, care nu avem nimic in comun cu Steaua si cu spiritul ei? voi cei adevarati, veti sta acasa amagindu-va ca protestati, cand in fapt va justificati doar slabiciunea.

 

baiatu' cand o sa ai abonament de peste 30ani si cand o sa-ti iei bilete la toate meciurile Stelei, poate o sa-ti dau dreptul sa intri in dialog cu mine?! poate?! altfel va urez sa ramaneti in continuare plictisiti prin piatra neamt sau aiurea si sa lasati Steaua pe umerii nostri, a celor care o iubim cu adevarat de atatia si atatia ani! eu ma pregatesc sa vad Liga IN DIRECT, iar tie o sa ti se povesteasca cam cum sta treaba pe la Catedrala!

 

si ca sa inchei: nu l-am transferat noi suporterii nici pe George si nici pe Semedo! creditorul (simt ca-ti place acest cuvant, a carui definitie exacta cred ca iti este straina) e cel care a platit! acum, ca si de atatea alte ori! cred ca va este foarte greu zilele astea cand becali nu se mai opreste si jucatorii vin in Ghencea pe banda rulanta. e felul lui de a-i lua la misto pe "smecherii" plictisiti!

 

sabin130702.09.2008 11:52

@Livind_dead_stripper,

spre surpinderea ta stelismul se poate intelege foarte bine si din Piatra-Neamt, si din Bucuresti, si din Papua Noua Guinee, daca are cine sa inteleaga.

 

Unii de pe acest forum, dar si cand sunt in Bucuresti mult timp imi dovedesc ca nici daca ar locui pe stadionul Ghencea, ar vedea si le-ar auzi pe toate, tot nu ar pricepe mare lucru (daca vrei iti dau si exemple concrete de asemenea personaje incoerente, infantile uneori, cu ochii pe trend, care frizeaza penibilul). Asa ca provincial-bucurestean nu sta in picioare ca un criteriu, e o marlanie care nu-ti face cinste, nici tie, nici Bucurestiului. Desigur, capitala noastra nu poate fi reprezentata de cei cu mentalitati si atitudini asemanatoare tie.

«1234»