nu e asa de destept ca toti smecherii care scriu pe aici, batandu-se cu pumnul in piept ca sunt stelisti.
in schimb are punga plina si cheltuie o caciula de bani pentru Steaua! spre deosebire de multi smecheri care scriu pe aici si raman la nivel de gargara! sau te pomenesti ca pe Ogararu si Semedo l-ati transferat voi?
S-ar putea ca smecherilor care scriu pe aici si care se bat cu pumnul in piept ca sunt stelisti sa le vina intr-o zi lehamitea si sa renunte la acest hobby, asa cum s-ar putea ca intr-o zi ceva mai indepartata multi dintre cei care iubesc Steaua sa nu-i mai intereseze de acest club. Cunosc foarte multi oameni in etate carora pur si simplu nu le mai pasa ce se intampla cu Steaua Becalica. Sunt oameni care au vazut ADEVARATA Steaua, Steaua de la Sevilla, de la Monte Carlo, de la Tokio si Barcelona.
Ca si acum doi ani, dupa meciul de la Kiev, au aparut iarasi prin mass-media vocile laudative la adresa Voievodului. Acesti oameni sunt asemeni amerindienilor care se entuziasmau la vederea cioburilor de sticla colorate oferite de conchistadorii spanioli.
Si da, pe Semedo si pe Ogararu i-au transferat suporterii, fara de care acest club nu ar exista. A fost Becali cel ce a dat banii? Becali doar IMPRUMUTA acest club si deja a inceput sa-si recupereze banii IMPRUMUTATI ! Astept cu nerabdare ziua cand acest dement va pleca de la acest club. Numai atunci vom mai putea avea sperante sa revedem echipa de altadata. Iar pana atunci nu ne ramane decat sa asistam la performante sporadice urmate apoi de esecuri lamentabile si crunte dezamagiri!
exact ce aveam nevoie! chiar simteam o dorinta de a fi pus la punct de provinciali amatori care se informeaza din ziare si de la televizor!
tinere redactor, ma indoiesc ca de la piatra neamt esti in masura sa-mi dai lectii de stelism. acolo timpul curge mai lent si informatiile ajung mai rar. in subiectul "Steaua" sunt chiar profesor, asa ca ar trebui sa ma cauti peste vreo 30ani, cand mai acumulezi ceva informatie si experienta. de multe ori, cei ca tine nu sunt in stare sa depaseasca o anumita mentalitate de provincialism si te crezi obligat sa ma altoiesti cu mesaje incarcate de lemn, vorbind de istorie, lehamite, conchistadori, cioburi de sticla si Voievozi! ai incercat sa fi sugestiv si ai sfarsit prin a fi plicticos, ba chiar si ridicol! TU cand vorbesti cu cei ca mine despre Steaua ai face bine sa te ridici in picioare si sa asculti mai mult! un sfat prietenesc!
astia care sunteti loviti acum de lehamite si spleen, inteleg ca nu o sa treceti nici pe la casele de bilete, acum ca am intrat in grupe?! e plictisu' prea mare si biletele prea scumpe nu-i asa? ca un facut, cum apare Liga, cum va loveste necrutator amocu' si simtiti asa o nevoie disperata de a va delimita de "creditor"? la bilete o sa mergem doar noi, sclavii lui becali, care nu avem nimic in comun cu Steaua si cu spiritul ei? voi cei adevarati, veti sta acasa amagindu-va ca protestati, cand in fapt va justificati doar slabiciunea.
baiatu' cand o sa ai abonament de peste 30ani si cand o sa-ti iei bilete la toate meciurile Stelei, poate o sa-ti dau dreptul sa intri in dialog cu mine?! poate?! altfel va urez sa ramaneti in continuare plictisiti prin piatra neamt sau aiurea si sa lasati Steaua pe umerii nostri, a celor care o iubim cu adevarat de atatia si atatia ani! eu ma pregatesc sa vad Liga IN DIRECT, iar tie o sa ti se povesteasca cam cum sta treaba pe la Catedrala!
si ca sa inchei: nu l-am transferat noi suporterii nici pe George si nici pe Semedo! creditorul (simt ca-ti place acest cuvant, a carui definitie exacta cred ca iti este straina) e cel care a platit! acum, ca si de atatea alte ori! cred ca va este foarte greu zilele astea cand becali nu se mai opreste si jucatorii vin in Ghencea pe banda rulanta. e felul lui de a-i lua la misto pe "smecherii" plictisiti!