FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Romania nu te merita, Mirel Radoi!

«123»
1uLy4Nn29.08.2008 19:22

MULT RESPECT Mirel Radoi..nu numai jucator la Steaua dar si SIMBOL..el o sa fie viitorul Lacatus..un fotbalist de nota 11

andrey_ptm_steaua29.08.2008 19:57

Mirel Radoi este unul dintre noi :steag_cruce_invers:fular-campionii fular-campionii fular-campionii:steag_sah_mic:

enjoy29.08.2008 20:17

ma bucura mult aprecierile la adresa lui Radoi si in acelasi timp simt o satisfactie pentru ca au cam disparut, cel putin momentan si poate n-ar fi rau sa dureze, comentariile "specialistilor", negativismul exagerat si indicatiile "pretioase" pentru conducerea tehnica. Mirel ramane ceea ce a fost intotdeauna la Steaua- Liderul de netagaduit. Felicitari Mirel, felicitari Steaua!

leonardo29.08.2008 21:17
Da,nu-s un domn si continui sa le dau la **** in continuare.Ce-o sa faci,o sa-mi dai ban?Eu in 20 de ani traiti pe Pamant am invatat ca trebuie sa respecti daca vrei sa fii respectat.Jegii de la dinamu si ciorapid ne injura,ne spurca,nici macar un mic cuvant de multumire ca datorita noua joaca si ei in UEFA!Ne victoria fotbalului romanesc,e victoria Stelei!Radoi a gresit declarand asta!Punct.

 

Deci tu apreciezi o fapta (ma rog, declaratie in cazul nostru) pe care o consideri gresita. Nu-i un non-sens? Sau poate esti confuz...

 

P.S. aia cu banu' chiar nu-si avea rostul. n-a fost nici macar malitioasa, de ironie nu poate fi vorba.

Uite...ce-a declarat Mirel a fost frumos,diplomatic,insa nu era cazul sa fie asa.Eu nu am poate caracterul lui Mirel,daca eram eu in locul lui,ziceam exact ce-am scris mai sus(fara cuvantul ce incepe cu litera 'm').Acum ai inteles?Si nu,nu-s deloc ametit,am avut 2 zile sa-mi revin...

Va mai amintiti ce a declarat Mirel Radoi dupa un meci cu echipa de sub pod de acum doi ani ! Cand cu golul lui Ochirosii de 3-2, dupa un meci in care scandarea favorita a baietilor cu tomberoane era " Mirel Radoi sa ..... ................................ tai!" ? El a facut o singura declaratie, citez " Mirel Radoi, v-am batut cu trei la doi " ! Asta este caracterul unui jucator adevarat !!!!

MIREL6RADOI29.08.2008 21:17

Acu il ingropati in elogii...dupa meciul cu Dinamo 2-4 pe Ghencea,dupa meciul de la rosenborg l-ati ingropat in insulte(nu toti,destui)Ca sa nu mai zic dupa numeroasele accidentari, cand "stelistii" nu conteneau in "ba,Radoi e terminat..e un fost jucator!" Onoare celor care i-au fost alaturi si in momentele grele.Me included. MULTI simpatizanti,putini SUPORTERI.... :rolleyes:

korynna29.08.2008 21:24
" Mirel Radoi, v-am batut cu trei la doi " ! Asta este caracterul unui jucator adevarat !!!!

 

 

 

Mirel Radoi este unul dintre noi! :hooray:

Si daca nici acum n-a convins ca este spiritul Stelei,nu stiu cand va multumi pe toata lumea.

c.ronaldo1729.08.2008 21:27

Cred ca daca lui Radoi ii era dat drumul mai devreme el era acum titular in Supercupa Europei in locul lui Nemanja Vidic. Sunt 100% sigur ca Radoi, alaturi de Chivu sunt singurii jucatori din Romania, si chiar din Europa de est, care ar face fata cu brio la Real Madrid, Barcelona, Manchester sau Ac Milan.

 

RESPECT Mirel Matei Radoi!

Fane_casieru'29.08.2008 21:27
Mirel Radoi - [/color Respect pe viata !
Dagoth29.08.2008 21:30

Ce sã zic... cã s-a zis deja. Extraordinar Mirel, și ca jucãtor și ca om. Rar mai vezi așa caracter mare.

MIREL6RADOI29.08.2008 21:33

8 ani le-a trebuit unora sa vad caracterul lui Radoi...LOL....

Ah,ce frumos imi aduc aminte de texte precum "ba,Radoi,te-a bagat ciobanu in echipa..lasa-ne frate!!Esti sluga ciobanului..." sau "esti un dictator in vestiar...ceilalti jucatori nu pot sufla de tine"...Roata morii se invarteste tzac-tzac-tzac. :rolleyes:

xray_rom29.08.2008 21:34

Articol frumos, dar titlul neinspirat(sa nu-l numesc altfel).

Nu confunda Romania cu "ceata" de tembeli pe care ii incriminezi(pe buna dreptate) in articol. Romania este tara celor multi si "tacuti" pentru nu au vizibilitatea, scrisul si sonorul media in raport cu care tu concluzionezi sententzios: "Romania nu te merita!"

 

LARI29.08.2008 21:47

@xray_rom

Atata timp cat majoritatea iubitorilor de fotbal au avut cuvinte grele la adresa lui Radoi in dese randuri (ma refer si la presa, si la multi microbisti, chiar stelisti), cred ca ei reprezinta Romania.

 

Tu gasesti des in tara asta oameni care sa intinda mana spre cei ramasi mult in urma lor atunci cand ajung in varf (indiferent de domeniul de activitate)?

 

Ti se pare ca Romania e o tara civilizata, in care valorile sunt apreciate si in momente mai dificile?

 

Ti se pare ca fotbalul romanesc e altceva decat o cloaca, atat ca rezultate internationale, cat si ca atmosfera? Exceptia notabila este Steaua, tocmai de-aia ne bucuram sa pleznim de calificarea asta...

 

Daca tu poti raspunde afirmativ la cele trei intrebari, inseamna ca, intr-adevar, am gresit titlul. Daca nu, sper sa intelegi ca altcineva are o alta viziune decat a ta. Si chiar te rog sa-mi spui, cel putin mie, cum vezi tu lucrurile.

 

Te mai rog sa-ti amintesti (sau sa cauti sa vezi) ceva: declaratiile multor oficiali si ziaristi dupa fiecare succes al Stelei, la declaratiile acelorasi personaje referitoare la noi in momentele noastre grele sau la prostiile debitate de fanii altor formatii (ca noi facem Romania de ras in cupele europene). Asta ca sa nu mai pomenesc de scandarile la adresa lui Radoi, precum si la poreclele cu care s-a cadorisit de-a lungul timpului, preluate cu sete de "jurnalisti".

Si atunci spune-mi tu ca atitudinea lui Radoi dupa victoria cu Galata e pur romaneasca!

Dagoth29.08.2008 21:54

LARI, ești parcã prea pesimist.

 

Rãdoi e nãscut, crescut și educat în România, atitudinea lui nu poate fi altceva decât româneascã. Uite cã existã și români civilizați. Or fi ei puțini, dar decât sã îi bãgãm la grãmadã cu restul, eu zic sã ne bucurãm de ei.

LARI29.08.2008 22:02

@Dagoth

Evident ca exista si romani civilizati. Si sper sa-i pastreze Dumnezeu asa cum sunt. Daca n-as fi crezut in romanii civilizati, nu m-as fi bucurat atat de mult de declaratiile lui Mirel

 

Titlul si explicatia pentru Xray_rom a vrut sa remarce o atitudine generalizata. Am vrut sa scot in evidenta o impresie generala, cel putin cea pe care o am eu, despre fotbalul romanesc. Aceasta impresie generala nu inseamna ca este insusita de toti cei implicati in fenomen.

 

Ca sa fiu si mai clar, am vrut sa scot in evidenta faptul ca Mirel Radoi este o exceptie.

 

Arata-mi si mie, te rog, o declaratie similara data la cald de un alt jucator roman dupa o victorie mare a echipei lui de club. Chiar daca ar exista, nu cred ca poate sustine cineva ca astfel de luari de pozitie sunt obisnuite pentru fotbalul nostru...

maye29.08.2008 23:29

Mirel Radoi Unicul Capitan!!!

cosmin_20222230.08.2008 02:29

Mirel Radoi a avut miercuri seara cea mai buna prestatie din intreaga cariera de fotbalist, pararea mea un microbist inrait.Respect Mirel Radoi pentru caracterul de care da dovada si pentru intreaga lui cariera de fotbalist in culorile ros albastre.Multumesc capitane.

Korado30.08.2008 06:59

Mirel Radoi a dovedit prin ceea ce a spus ca in Romania rivalitatea echipelor "care doar ar vrea sa fie ca Steaua" desi au pretentia ca sunt sunt de neatins. Ma uit chiar si in curtea lui rapid ca presupand ca ei sunt in forma ( un antrenor vulcanic , jucatori care au ciuda pe adversai atunci cand sunt condusi pe tabela , un finantator exact ca clubul in sine ) o foarte proasta mentalitate !

 

 

Super Steaua . Respect Mirel Radoi ! :hai_steaua:

MoWeed30.08.2008 07:46

Excelent articol!

Fotbalul romanesc nu merita un asemenea om si un asemenea jucator cum e Mirel Radoi. A avut un raspuns foarte civilizat la adresa jurnalistilor jegosi si a fanilor cretini de pe sub pod.

Daca toti romanii ar fi fost ca Mirel Radoi si George Ogararu, acum eram departe!

greenyes30.08.2008 07:53

Dupa meciul cu Iasiul cand din inertie la lovit pe Palimaru cu gheata in figura (in secunda doi Mirel era langa el) toti "stelistii de pe site" i au sarit la gat si l au catalogat in fel si chip si mai ales i au negat calitatile fotbalistice.

 

Vai de "stelistii" nostri. Astazi se entuziasmeaza pana peste cap iar maine isi balacesc favoritii fara masura.

 

Sa cearna sita sa cearna.

 

Sa i ajute Dumnezeu sa straluceasca in Liga, sa trecem de grupe, sa l vada cei ce nu l au vazut pana acum (nici la Euro nu a avut timp sa iasa in evidenta).

 

Respect Mirel Radoi!

 

 

MIREL6RADOI30.08.2008 08:03
Vai de "stelistii" nostri. Astazi se entuziasmeaza pana peste cap iar maine isi balacesc favoritii fara masura.

 

Sa cearna sita sa cearna.

As mai adauga..nu doar Romania nu merita un asa jucator,nici stelistii...ne meritam alde Lovin,Baciu...

PaiN30.08.2008 09:00

Respect Mirel!!! :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

xray_rom30.08.2008 10:59
@xray_rom

Atata timp cat majoritatea iubitorilor de fotbal au avut cuvinte grele la adresa lui Radoi in dese randuri (ma refer si la presa, si la multi microbisti, chiar stelisti), cred ca ei reprezinta Romania.

 

Tu gasesti des in tara asta oameni care sa intinda mana spre cei ramasi mult in urma lor atunci cand ajung in varf (indiferent de domeniul de activitate)?

 

Ti se pare ca Romania e o tara civilizata, in care valorile sunt apreciate si in momente mai dificile?

 

Ti se pare ca fotbalul romanesc e altceva decat o cloaca, atat ca rezultate internationale, cat si ca atmosfera? Exceptia notabila este Steaua, tocmai de-aia ne bucuram sa pleznim de calificarea asta...

 

Daca tu poti raspunde afirmativ la cele trei intrebari, inseamna ca, intr-adevar, am gresit titlul. Daca nu, sper sa intelegi ca altcineva are o alta viziune decat a ta. Si chiar te rog sa-mi spui, cel putin mie, cum vezi tu lucrurile.

 

Te mai rog sa-ti amintesti (sau sa cauti sa vezi) ceva: declaratiile multor oficiali si ziaristi dupa fiecare succes al Stelei, la declaratiile acelorasi personaje referitoare la noi in momentele noastre grele sau la prostiile debitate de fanii altor formatii (ca noi facem Romania de ras in cupele europene). Asta ca sa nu mai pomenesc de scandarile la adresa lui Radoi, precum si la poreclele cu care s-a cadorisit de-a lungul timpului, preluate cu sete de "jurnalisti".

Si atunci spune-mi tu ca atitudinea lui Radoi dupa victoria cu Galata e pur romaneasca!

 

Sa incep cu sfarsitul.

Nu e prima data cand afirm ca in presa sportiva sunt numai lichele. care nu mai reprezinta demult opinia publica, ci interese meschine si razboiaie personale ale lor cu diversi din lumea soprtului(fotbalului mai pregnant). Ziarele sportive au devenit tabloide Can-Can. Reiterez aprecierea mea pentru unul din putinii adevarati jurnalisti sportivi:Andrei Vochin. In rest, niste hahalere(sa-l citez pe Becali).

Referitor la oficialii federatiei si ei sunt roshi de aceleasi meschinarii ca si ziaristii.

Dar... acestia NU REPREZINTA Romania atat timp cat opinia publica nu se regaseste printre ei. Sunt personaje pasagere care inca latra in curtile oficiale sau mediatice, unde ajuns conjunctural si/sau dupa alte criterii de selectie decat profesionalismul si obiectivitatea necesara unui formator si informator de opinie.

Atitudinea lui Radoi e pur romanesca. Ca popor. mereu am fost modesti, ospitalieri, dispusi de a ierta pana si dusmanii(si nu am avut putini), etc. Ma opresc aici, ca altfel ti-as putea aduce zeci de argumente si exemple pro.

 

Referitor la intrebari:

1) Sa nu exageram. Mirel nu a intins mana sa-i ridice, ci a spus altceva care este mult mai onorabil. In traducere ar fi "decat sa ne invidiati, sa ne barfiti, sa ne injurati, etc. mai bine v-ati ambitiona, emula sa ne ajungeti, in spirit de faire play si noi vom primi cu bucurie orice concurenta loiala".

 

2) Romania este o tara civilizata, si poporul roman are un sistem de valori proproiu bine definit si normal de-a lungul istoriei. Ghinionul este ca dupa 89 au ajuns numai lichelele in pozitii cheie, acolo unde se cearn decizional valorile. Perceptia opiniei publice, datorita acestor anomalii, este ca singurul criteriu valoric al neamului este banul, in raport cu care se judeca pana si moralitatea. Ceea ce este adevarat daca judecam dupa ceata de neaveniti ajunsi in pozitii decizionale, dar fals daca ne raportam la ceea ce simte fiecare dintre noi, noi cei care forman acest popor.

 

3) Aici si tu vorbesti ca Buzarin, Stiucan, etc ... Fotbalul ramanesc a progresat enorm in ultimii 10 ani, fata de caderea brusca de dupa '89. Nimic nu se naste peste noapte, dar suntem pe drumul cel bun.

Ca nu e padure fara uscaturi, este pt ca si aici au ajuns cei de la punctul 2:))Dar...timpul va cerne adevaratele valori, iar selectia naturala va face curatenie. In rest, nicaieri in lume nu e o lume perfecta, nici macar in fotbal. Vezi declinul la nivel de nationala a unor forte europene, sau la nivel de echipe de club...

Ca vorbesc multi de rau Steaua?Nu trebuie sa te mire. Citeste pe forumul asta si o sa ai mereu surprize de comentarii ale unor "suporteri", de nu-i deosebesti de sleahta Stiucan, Geambasu, etc...

Dar aceasta rautate nu este specifica unei natii, ci unei specii. Omul asa a fost si probabil asa va fii forever, din pacate!

 

bad_joke30.08.2008 14:12

LARI e baiat sau fata? In fine. Terminati-va cu idealismul asta stresant, a fost o calificare cu o echipa care are buget imens dar care dabea incepuse pregatirea, avem meritul de a profita de aceasta circumstanta,cum am profitat si de Valencia,Betis si multe altele,pardon atunci am profitat de terenul jalnic, dar daca a recunoscut si Becali care e un cretin megaloman ca AM AVUT NOROC, asa e este, nu trebe sa cerem unor giboni giulesteni sau dinamovisti sa ii vorbeasca cu domnul Mirel, e si el om si eu nu idolatrizez oameni, doar in conditii post mortem, ca iar revin la fotbalul civilizat... ce cumva Gerard nu e injurat pe Old Tranford? si ala e mult mai erou pt englezi decat multi alti romani pt noi, am reusit cu o echipa si acum o spun cu parere de rau FARA VALOARE dar cu O EXCEPTIE: Mirel Radoi, in rest o sa vedeti in grupe cum se duce iar megalomania, nu suntem mari pana nu batem o echipa fabuloasa in sferturi de C.L. acolo sunt baieti mari, acolo se batea Steaua cu adevarat valoroasa, dar deocamdata avem multe ciurucuri care sunt platite dupa valoarea lor, asta mai lipsea, sa fie platiti si cu salarii de milioane doar pt ca jucatori din Vest au salarii astronomice, poi baieti aia cam joaca vreo 100 si ceva de meciuri acolo sus si cand lumea a umplut stadionul aia joaca pana le cedeaza plamani sau genunchi, nu pot sa uit nici acum declaratile de dupa EURO 2008, cand saracii tricolori plangeau ca si-au platit si apa minerala...ooo...saracii...nu aveau bani nici de chiloti dar buni de nimic erau.

Sunt un stelist obiectiv, mai realist si plus nu-mi pasa de parerea critica a altora e un site in care suporteri isi spun opinia si ceilalti trebe sa accepte sau s-o respinga. :steag_cruce_invers:

SebahSTEAUA30.08.2008 14:22

@xray_rom .. cum iti permiti tu sa etichetezi toti oamenii, mai putin vochin, care lucreaza in presa, niste hahalere. Te ai simti bine, daca eu as spune ca toti forumistii, mai putin axl(un nume aleator), sunt niste dobitoci?

korynna30.08.2008 15:00

@bad joke

 

Tu esti cel mai bun exemplu de om vesnic nemultumit.Stii ceva?Lasa-ne pe noi sa ne bucuram impreuna cu echipa asta fara valoare si tu du-te sa tii cu baietii mari din fotbal in sferturile CL.

Mie mi-ajunge Steaua asa cum e,chiar daca nu ne-am fi calificat.Si mai ai si nesimtirea sa spui ca avem noroc.Esti o rusine si mi-e sila de tine.Numai obiectiv nu esti,iar parerea ta ma deranjeaza pentru ca nu exista ceva de care sa ne bucuram si noi cu inima curata ca apar tatele sa trancane ca aia nu e bine si aia nu e bine.Puteai macar acum sa te abtii si daca nu il consideri tu pe Mirel un idol putin imi pasa,poate ca altii il considera.Nu vad cum ai ajuns tu stelist,pot sa pun pariu ca la majoritatea meciurilor nici macar nu esti acolo...si cu siguranta nu il meriti pe Radoi!

PS:Se scrie Old Trafford!

«123»