FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Alina Dumitru - Campioanã Olimpicã (ProSport)

«123»
fcsteaua.ro09.08.2008 11:19

AUR OLIMPIC la Judo! Alina Dumitru - Campioanã Olimpicã

 

Alina Dumitru este prima sportivã din delegația României care câștigã o medalie. Alina a trecut pe rând de unguroaica Eva Csernoviczki (optimi), Youngran Kim (sferturi) ca apoi sã o învingã în semifinale pe campioana olimpicã Ryoko Tani. Este prima victorie pe care Alina o obține în fața sportivei din Japonia, între cele douã existând o rivalitate foarte mare de ani buni. În finalã sportiva noastrã învins-o prin Ippon pe cubaneza Yanet Bermoy, reușind sã aducã aurul olimpic pentru România. Alina a reușit sã câștige pentru prima datã îjn carierã titlul Olimpic.

 

Alina Dumitru este cvadruplã campionã europeanã (2005, 2006, 2007, 2008) iar în vitrina ei de trofee a mai adunat 4 Cupe Mondiale, o Supercupã Mondialã. La ultimele Jocuri Olmipice sportiva noastrã s-a clasat pe poziția a cincea.

 

ProSport

 

MoWeed09.08.2008 11:22

Felicitari!

Prima zi si deja avem o medalie de aur....

AdrianUltras2509.08.2008 11:31

yeeeeeeeeeeeeeee-haaaaaaaaa!!! :hooray: steagro

 

Mandru ca sunt Roman!!!!!!

 

Multumim Alina!!!!!

MoWeed09.08.2008 11:32

Ma bucur ca prima medalie de aur a fost obtinuta de o stelista...

 

psr09.08.2008 11:33

Felicitari Alina!

Avand in vedere faptul ca Alina este legitimata la Steaua, parca este si mai frumoasa aceasta victorie.

 

Multumim Alina!

Miaus09.08.2008 11:34

Un mic amendament pe care cei de la Prosport nu il stiu.

 

Alina este CVINTUPLA campioana europeana si nu cvadrupla.

 

Palmares: cinci medaii de aur și una de bronz la Europene, douã medalii de bronz la Mondiale.

 

Acum pe TVR e ceremonia!

 

Bravo ALINA. Suntem mandri de tine!

fedora09.08.2008 11:37

Excelent Alina, felicitari!

A dat de pamant cu cubaneza aia si a trimis-o la pensie pe japoneza.

@dy_00709.08.2008 11:38

B R A V O !!! Atat am de spus. :steag_cruce_invers:

Azzido09.08.2008 11:39

Bravo Alina!

Am inceput bine...

steagro

eddie the 'ead09.08.2008 11:43

Bravo!!!! la mai multe!

Cry.Baby709.08.2008 11:45

:steag_cruce_invers: felicitari sportivei noastre de la CSA Steaua Bucuresti

 

Alina Dumitru o sportiva care merita tot respectul din partea tuturor romanilor,inca odata felicitari.

 

:steag_cruce_invers:

 

BAFTA ALINA

FORZA Romania

 

Steaua OLIMPICA :steag_cruce_invers:

il_capitano09.08.2008 11:45

Clipele astea te fac sa realizezi ca pe langa ''noroiul'' din Romania, mai putem sa spunem cu glas tare SUNT ROMA ! Felicitari Alina !

frunji09.08.2008 11:46

Felicitari ALINA ! fular-campionii

il_capitano09.08.2008 11:47
Felicitari Alina!

Avand in vedere faptul ca Alina este legitimata la Steaua, parca este si mai frumoasa aceasta victorie.

 

Multumim Alina!

Nu as vrea sa te supar, si poate ma abat un pic de la subiect ! Si eu il apreciez pe Ogararu, dar incearca sa pui si tu o poza cu el din perioada in care juca la Steaua, pentru ca nu suntem pe Ajax.com, noi sustinem Steaua, echipa care se poate compara cu Ajax !

Miaus09.08.2008 11:49

il_capitano.

 

Am rugamintea sa va abtineti de la comentarii despre fotbal pe acest topic.

 

Avem RESTUL de articole pentru asta.

bodanelu09.08.2008 11:56

Bravo Alina, Bravo stelisto!

axl09.08.2008 12:05

Bine ba Alina!

Virgil09.08.2008 12:11

O medalie asteptata. Sper sa continuam in aceeasi maniera. Felicitari Alina!

Tribuna 009.08.2008 12:34

Aceasta este adevarataul spirit Steaua Bucuresti si nu echipa FC Oaia Becali. Ma bucur ca prima medalie de aur a Romaniei a fost obtinuta de o reprezentanta a CLUBULUI SPORTIV AL ARMATEI Steaua!!!!! Ma bucur si in acelasi timp plang, pentru ca imi doresc, dar din pacate inca nu devine realitate, ca numele sfant al celui mai iubit club sportiv din Romania sa nu mai fie pangarit de adunatura de nonvalori si de inculti care behaie in cor langa ciobanul sef.

Nu insemni nimic pentru Steaua iar echipa ta de fotbal de trei dolari jumate nu face decat sa fie o tumoare pe numele si culorile celui mai iubit club din Romania.

 

Becali si Fc Steaua - mars afara din Romania si din istoria Stelei.

 

 

 

AmuntBoy09.08.2008 12:36

felicitari alina ;)

LARI09.08.2008 13:43

F-O-R-M-I-D-A-B-I-L!!!!!!!!!!!!!

 

BRAVO, BRAVO, BRAVO!!!

 

Am avut lacrimi in ochi urmarind meciurile ei si ceremonia de decernare a medaliei de aur! Impresionanta performanta!

 

Bybyku09.08.2008 14:00

in sfarsit ceva de comentat si de felicitat pe site asta in afara de prestatia jalnica a echipei de fotbal!! bravo alina......u faci cat toata Steaua!! tineo tot asa !! :steag_cruce_invers:

ADRIAN PACURAR09.08.2008 14:01

Bravo, Alina.

Getodacu09.08.2008 14:05

Felicitari Alina! Esti o adevarata campioana! Suntem mandri ca reprezinti atat Romania cat si Steaua.

ThereauRistul09.08.2008 14:23

felicitari alina Dumitru..le meriti...iti multumim!!

«123»