FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Avem sau nu obligatii catre Lacatus?

«123»
AdrianUltras2504.08.2008 17:09

Choli

 

Bine bai, ai dreptate!

 

Hai sa ii acordam incredere lui Lacatus.

Incredere nelimitata.

 

Bun.Deci increderea noastra o sa il faca pe Lacatus sa fie un antrenor mai bun?

Increderea o sa il faca sa nu mai bage in teren panarame ca Badea si Nicolita?

Increderea noastra o sa il faca sa joace cu 2 varfuri care sa dea gol nu cu un atacant care sa intoarca mingi?

Da?

 

Eu nu influentez pe nimeni.

Nu am nici un aparat de controlat minti.

Am expus doar toate aspectele negative ale jocului impus de Lacatus.

NOI SUNTEM DATORI LUI Marius, NU EL NOUA. SA-TI INTRE BINE IN CAP ASTA, SI TIE SI TUTUROR CARE VA VEDETI "MARI STELISTI".

 

Dar lui Piturca nu ii eram datori cand strigam "Piti, Piti, Piti lasa-ne!!!"?

Nu el a fost golgeterul echipei in Europa in sezonul in care am luat CCE?

Nu el a fost atacantul titular cu care Steaua a dominat Europa toata partea a 2a a anilor 80?

 

Lui Boloni nu ii suntem datori?

Ca nu imi aduc aminte sa fii sarit careva cand ciobanul l-a injurat si si-a batut joc de el.

Lui Hagi nu ii suntem datori?

Unde erai tu anul trecut cand Hagi era dat afara in suturi de catre beca dupa al 2lea meci oficial pierdutl?

Ai auzit de " Steaua, clubul nostru drag, ce mult te iubim, LA BINE LA RAU, Steaua E CLUBUL MEU TOT MEREU...

 

Eu nu despre Steaua vorbesc aici?

Eu nu vorbesc despre binele Stelei?

 

Daca Lacatus baga Steaua in b e spre binele ei?

nepotuuu04.08.2008 17:26
De ce sa avem o "datorie" morala fata de Lacatus?Ca sa fii dator cuiva trebuie ca persoana respectiva sa-ti fii facut un favor.E adevarat ca Lacatus a facut o gramada de lucuri bune pentru Steaua, dar nu ne-a facut nici un favor.

inseamna ca tu tii cu Steaua de mai putin de 5-6 ani....

stelista no. 104.08.2008 17:29
Complet de acord ... As mai dauga si ca ANTRENORUL si SIMBOLUL nu le percep ca pe 2 "persoane" diferite. El este unul si acelasi Marius Lacatus. E adevarat ca pana acum nu a demonstrat tot ce avea de demonstrat ca antrenor , dar inca mai are timp . Problema este la conducere nu la el.

nu ca jucator a fost superb ,ca antrenor e slab , sunt antrenori in div. a care se descurca cu mult mai putin . te intreb eu cand o sa demonstreze ca e mare antrenor? o sa se trezeasca din somn deodata si o sa realizeze asta? cred ca problema la mari jucatori care apoi devin antrenori e orgoliul , bah poate nu le sti pe toate poate tre sa mai faci un curs 2 dute vezi cum fac uni altii acumuleaza informatii , nu la noi nu , Hagi se retrage in 3 luni il punem sa antreneze nationala

 

El este simbolul nostru si chiar daca pana acum nu a facut furori ramane sufletul echipei . Si tocmai pt ceea ce este cred ca are nevoie de sprijin si timp din partea noastra si 1 an nu reprezinta o perioada foarte mare de timp. Ceea ce a facut EL pt Steaua nu contraechivaleaza cu niste greseli tactice .

Am speranta ca lucrurile se vor remedia . ;)

1uLy4Nn04.08.2008 17:31

nu trebuie sa strigam demisia insa trebuie sa ii dam de inteles ca nu este inca antrenorul de care are Steaua nevoie. nush..gasiti un slogan " Laca te vrem doar simbol, nu si antrenor" (moama ce tare sunt :)) ) gasiti voi ceva...nu il iubim pe antrenorul Lacatus ci pe simbolul Lacatus

AdrianUltras2504.08.2008 17:35

Stelista no 1

 

Si daca nu se remediaza?

 

Olandezii au dat cu Van Basten de pamant de cate ori au putut cand Olanda nu juca.

Ala nu e un simbol de al lor?

 

Ce sa ii fii manat sa faca aia cu el?

Oare mandria?

Oare istoria?

Oare nevoia lor de a fi tot timpul in top?

 

 

Voi simtiti ca sunteti datori lui Laca.

Dar istoriei si numelui Stelei nu ii sunteti datori cu nimic?

 

Lui Ion Alecsandrescu?

Gheorghe Constantin?

Ilie Savu?

Marcel Raducanu?

 

Numele Stelei, istoria, mandria de a fi stelist, militar, nu va obliga nimic?

 

Nu simtiti deloc nevoia de a nu mai fi umiliti?

Nu simtiti nevoia de a fi din nou numarul 1 macar in tara asta?

stelista no. 104.08.2008 17:49
Stelista no 1

 

Si daca nu se remediaza?

 

Olandezii au dat cu Van Basten de pamant de cate ori au putut cand Olanda nu juca.

Ala nu e un simbol de al lor?

 

Ce sa ii fii manat sa faca aia cu el?

Oare mandria?

Oare istoria?

Oare nevoia lor de a fi tot timpul in top?

 

 

Voi simtiti ca sunteti datori lui Laca.

Dar istoriei si numelui Stelei nu ii sunteti datori cu nimic?

 

Lui Ion Alecsandrescu?

Gheorghe Constantin?

Ilie Savu?

Marcel Raducanu?

 

Numele Stelei, istoria, mandria de a fi stelist, militar, nu va obliga nimic?

 

Nu simtiti deloc nevoia de a nu mai fi umiliti?

Nu simtiti nevoia de a fi din nou numarul 1 macar in tara asta?

 

 

Cu siguranta , simtim . Dar plecarea lui Lacatus din Ghencea nu e raspunsul.

handrei04.08.2008 17:49

atata timp cat patronul e de fapt antrenor, ca e Lacatus sau ca e altcineva pe banca ce mai conteaza?

Poate e mai bine sa fie Laca, are spirit de luptator. Nu uitati ce a spus Hagi cand a plecat: daca mergea ceva rau eu eram de vina daca mergea ceva bine - meritele erau ale altcuiva. La fel se intampla si acum.

stelista no. 104.08.2008 17:54

Exact , si atata timp cat "poate fi oricine" d c sa nu fie tocmai omul care a facut-o pe Steaua sa fie atat de iubita , omul care reprezinta insusi Steaua , deoarece cand spui Steaua spui Lacatus .

zloty04.08.2008 18:13
El este simbolul nostru si chiar daca pana acum nu a facut furori ramane sufletul echipei . Si tocmai pt ceea ce este cred ca are nevoie de sprijin si timp din partea noastra si 1 an nu reprezinta o perioada foarte mare de timp. Ceea ce a facut EL pt Steaua nu contraechivaleaza cu niste greseli tactice .

Am speranta ca lucrurile se vor remedia . ;)

a facut nu face ,e de 10 luni la echipa si jucam mai prost ca niciodata, si am jucat cu 2 cluburi slabe , sa asteptam? ce? sa ne distruga CFR si rapid? cum poate peseiro sa faca in 2 luni mai mult ca Lacatus in 10?? chiar crede cineva prostia aia cu Steaua o sa joace altfel cu echipele care ies la joc?

 

Steaua ii e datoare lui Laca dar si Laca e dator Stelei

AdrianUltras2504.08.2008 18:29
atata timp cat patronul e de fapt antrenor, ca e Lacatus sau ca e altcineva pe banca ce mai conteaza?

Poate e mai bine sa fie Laca, are spirit de luptator. Nu uitati ce a spus Hagi cand a plecat: daca mergea ceva rau eu eram de vina daca mergea ceva bine - meritele erau ale altcuiva. La fel se intampla si acum.

 

 

Atat timp cat Laca sta acolo, cei care vor protesta la adresa lui becalii vor fi numiti non Stelisti!

 

Asta e problema.

De asta ar trebui sa plece Laca.

 

Ca sa ne lase pe noi sa repornim ce am inceput dupa plecarea lui Olaroiu.

stelista no. 104.08.2008 18:46
El este simbolul nostru si chiar daca pana acum nu a facut furori ramane sufletul echipei . Si tocmai pt ceea ce este cred ca are nevoie de sprijin si timp din partea noastra si 1 an nu reprezinta o perioada foarte mare de timp. Ceea ce a facut EL pt Steaua nu contraechivaleaza cu niste greseli tactice .

Am speranta ca lucrurile se vor remedia . ;)

a facut nu face ,e de 10 luni la echipa si jucam mai prost ca niciodata, si am jucat cu 2 cluburi slabe , sa asteptam? ce? sa ne distruga CFR si rapid? cum poate peseiro sa faca in 2 luni mai mult ca Lacatus in 10?? chiar crede cineva prostia aia cu Steaua o sa joace altfel cu echipele care ies la joc?

 

Steaua ii e datoare lui Laca dar si Laca e dator Stelei

 

Fii sigur ca in niciun caz nu vreau sa fim umiliti de rivale . Dar.... priveste si asa lucrurile , daca pleaca Laca cine vine ??? Cine crezi ca ii suporta toanele lui Becali ? Plecarea lui ar implica un nou atac psihic asupra jucatorilor. Si daca nu are cine sa vina se va implica oaia si mai mult in echipa , si va aduce inca vreo 5 jucatori ca Banel , asa ca mai bine sta frumusel Laca la Steaua .

xDaJACKALx04.08.2008 18:47
De ce sa avem o "datorie" morala fata de Lacatus?Ca sa fii dator cuiva trebuie ca persoana respectiva sa-ti fii facut un favor.E adevarat ca Lacatus a facut o gramada de lucuri bune pentru Steaua, dar nu ne-a facut nici un favor.

inseamna ca tu tii cu Steaua de mai putin de 5-6 ani....

Da de prin 94, 95 ca sa nu mai spun ca bunicamiu a fost colonel in Armata si taicamiu a facut Armata la Steaua cu Lacatus.Ma rog daca puteai sa-i spui Armata.Dar daca tu il venerezi pe Lacatus ca pe un zeu pentru ce a facut la Steaua, atunci fanii Fiorentinei ce ar trebui sa-i faca lui Di Livio care a acceptat sa joace chiar si in serie C?Si turcii i-au facut vant lui Hagi la Galatasaray, iar daca nici turcii nu-l iubesc pe Hagi atunci nimeni nu-l iubeste.

AdrianUltras2504.08.2008 18:50

Stelista no 1

 

Daca pleaca Laca, becalii va fi lasat fara scut.

Si atunci noi, suporterii, vom putea avea grija de el.

 

Cu un an intreg de "becaliii pleaca din Ghencea" mi-e greu sa cred ca jijiotul ar avea sanse la presedentie.

Si daca dispar sansele...

 

Doar asa poate pleca si el.

MoWeed04.08.2008 18:54

@AdrianUltras25

 

L-ar durea pe Becali fix in cot ca ii striga "o mana de huligani" din peluza sa plece de la Steaua. Fara Steaua nu ar mai aparea zi de zi la televizor, nu ar mai fi invitat asa des la diverse talk-show-uri asa ca nu o sa renunte el doar de dragul suporterilor din peluza. Poate daca i-ar striga tot stadoinul s-ar schimba ceva desi ma indoiesc. Dar sa strige tot stadionul impotriva lui este o utopie....

Si in plus ar ramane profitul financiar, caci de cativa ani el a facut profit din Steaua. Investitiile alea imense care le aminteste el sunt vrajeli pentru fraieri

floroflores04.08.2008 18:58
atata timp cat patronul e de fapt antrenor, ca e Lacatus sau ca e altcineva pe banca ce mai conteaza?

Poate e mai bine sa fie Laca, are spirit de luptator. Nu uitati ce a spus Hagi cand a plecat: daca mergea ceva rau eu eram de vina daca mergea ceva bine - meritele erau ale altcuiva. La fel se intampla si acum.

 

 

Atat timp cat Laca sta acolo, cei care vor protesta la adresa lui becalii vor fi numiti non Stelisti!

 

Asta e problema.

De asta ar trebui sa plece Laca.

 

Ca sa ne lase pe noi sa repornim ce am inceput dupa plecarea lui Olaroiu.

AAAAAAAAAAAAAAOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

si ia zii tu...ai si o idee cine l-ar putea inlocui??? ca de plecat,e usor,poate chiar va pleca,sa va lase pe voi,astia,fanaticii,ultrasii,sa jubilati...iar apoi??? cine crezi ca ar fi potrivit sa vina ca antrenor???...bine,oricum e o idiotenie ce discutam...sper sa nu fie cazul...dar,oricum sunt curios...

 

Vezi ca "Lacatus" nu merge din cauza ca antrenorul "Steaua" nu se pricepe!

de o subtilitate sclipitoare...care chiar face cinste unui licentiat...succes in continuare!

AdrianUltras2504.08.2008 19:08

Floro Flores

 

Cum a venit Protasov la noi, cum a venit Peseiro la milogi, crezi ca nu s-ar putea gasi un antrenor strain care sa faca treaba?

 

Eu as prefera pe Slaven Bilic, antrenorul Croatiei.

Dar aici nu e vorba despre ce prefer eu.

 

Un club serios, cu o conducere serioasa, poate sa gaseasca oricand un antrenor serios.

Problema e ca acest antrenor trebuie platit(Peseiro are un salariu destul de mare din cate am inteles.).

 

Asta nu prea ii convine becalului.

 

Sa fie si strain, sa fie si serios si independent, sa aibe salariu mare.

Prea de tot!

 

Dar daca vrei performanta...

 

Ce sa zic.

 

Nu ie becaliii.

zloty04.08.2008 20:11
Fii sigur ca in niciun caz nu vreau sa fim umiliti de rivale . Dar.... priveste si asa lucrurile , daca pleaca Laca cine vine ??? Cine crezi ca ii suporta toanele lui Becali ? Plecarea lui ar implica un nou atac psihic asupra jucatorilor. Si daca nu are cine sa vina se va implica oaia si mai mult in echipa , si va aduce inca vreo 5 jucatori ca Banel , asa ca mai bine sta frumusel Laca la Steaua .

sa dea Dumnezeu sa nu fie asea , da gandestete ca noi ne chinuim cu formati dastea slabe chiar crezi ca in cazul cand vom da piept cu formati care chiar joaca fotbal o sa ne fie mai usor?

stelista no. 104.08.2008 20:12
Stelista no 1

 

Daca pleaca Laca, becalii va fi lasat fara scut.

Si atunci noi, suporterii, vom putea avea grija de el.

 

Cu un an intreg de "becaliii pleaca din Ghencea" mi-e greu sa cred ca jijiotul ar avea sanse la presedentie.

Si daca dispar sansele...

 

Doar asa poate pleca si el.

 

Si la ce bun sa plece Laca pentru ca doar POATE ca Becali va pleca din moment ce Jiji are mai multe interese la Steaua decat sansele (extrem de slabe de altfel ) la presedintie ? Oricum fie ca ne place fie ca nu , elementul Becali va persista , indiferent de ceea ce spun suporterii. Singura sansa ar fi sa crape dar ar urma urmatoarea oaie de la turma.

AdrianUltras2504.08.2008 20:27

stelista no 1

 

becalii e la Steaua doar pt a ajunge la putere.

 

Chiar credeti ca el simte ceva pt echipa asta?

 

Vrea doar notorietate si spera la uninominale.Atat.

 

 

Faptul ca a iesit in Bucuresti bine, i-a dat sperante.De aia continua cu Lacatus.

 

Daca rateaza iar alegerile si nu face cele 5 % necesare intrari in parlament, becaliotul sigur va pleca de la Steaua!

 

(de asta s-a impacat doar cu giovanii.sa poata lichida firma.)

MoWeed04.08.2008 20:28

@AdrianUltras25

 

Sper sa fie asa cum zici tu si sa plece oierul, dar slabe sperante. Oricat de putin ar lua la alegeri...

stelista no. 104.08.2008 20:41

infime sanse ... si-a infipt radacinile in echipa asta pt ca ii aduce bani , celebritate , aparitii in mass-media , nu s-ar lipsi el de toate astea

Harald05.08.2008 08:05

problema este patronul, nu antrenorul!

 

momentul de cumpana a fost anul trecut cand s-a "impacat" galeria cu patronul

 

daca nu putem protesta impotriva patronului, mi se pare nedrept sa protestam impotriva antrenorului

 

:steag_cruce_invers:

 

 

AdrianUltras2505.08.2008 08:44

Galeria s-a "impacat" fortat, din cauza lui Lacatus.

chirichiri05.08.2008 11:12

O, dar noi avem multe sa-i datoram lui Lacatus! Din "cauza" lui suntem ceea ce suntem acum. Cel mai puternic club din Romania si privit cu respect oriunde in strainatate. Din pacate mentalitatea noastra lasa mult de dorit, criticam patronii pentru lipsa de profesionalism atunci cand schimba antrenorii dupa cateva luni dar nu vedem ca si noi suntem la fel de instabili psihic ca si ei. O sa simtim si noi imediat atmosfera de pe Ali Sami Yen, atmosfera care impinge echipa de la spate. Chiar daca ei nu sunt intr-o forma buna, suporterii sunt ca un al 2-lea antrenor sau poate ca un psiholog care ajuta echipa in momentele grele. Noi am ajuns intr-un paradox...Gigi nu se gandeste la schimbarea lui Lacatus dar noi da. Dupa 2 jocuri vrem deja sa schimbam antrenorul. Si nu orice antrenor. Anul trecut ne-am batut pana in ultima etapa pentru campionat chiar daca mai taras, mai grapis am fost acolo unde ne-am dorit, in LUPTA! Eu prefer un antrenor care se formeaza la Steaua (vezi modelul Manchester pe care-l dadea cineva aici) si sta multi ani si aduce multe trofee decat sa stam in cautari in fiecare an cu sufletul la gura ca nu l-am "nimerit" nici de data asta si nu o sa faca treaba nici asta. Avem deja aceasta teama in noi ca oricine ar veni nu ar putea face treaba. Din cauza lui Gigi, bineinteles! Sau ca nu e antrenor de Steaua zicem noi. Lacatus merita macar o sansa la Steaua ca oricare alta glorie a Stelei. Acum e randul lui!

Piece of Mind05.08.2008 12:05

Nu avem nici o obligatie fata de Lacatus, singura noastra obligatie este fata de Steaua, iar pentru binele acestei echipe, Lacatus trebuie demis urgent!

«123»