@Cosmin thz, pentru simpla ta informare, nu sunt mai mult de 30 de membri AISS care si-au manifestat, pana acum, dorinta de a merge in deplasare. Daca faceai un efort cat de mic, ai fi aflat ca AISS nu este din "gruparile astea" (oricum o formulare nefericita din partea ta).
Dar tu nu faci un efort cat de mic. Tu vii acolo, dai un ban, si cobori la Istanbul. Tu nu suni pe la toate agentiile de turism/transport, pierzandu-ti banii, nervii si timpul, pentru a gasi cea mai buna oferta. Tu nu ai idee ca orice transportator, daca vrei sa mergi maine la Istanbul, iti cere cel putin 2 milioane, iar noi am obtinut un 1.200.000. Tu nu trebuie sa stii ce conditii avem de negociat cu transportatorii cand aud de "suporteri". Pe tine nu te intereseaza cat e taxa de autostrada sau cat e diurna soferului, cand o sa soseasca biletele, pentru ca tu nu te vei duce sa vezi cum pot sa faci rost de bilete pentru toata lumea. Tu nu vei sta in fiecare zi in fata clubului, la 40 de grade, asteptand sa vina oamenii sa se inscrie pentru deplasare. Tu nu vei fi responsabil daca unul se rataceste prin Istanbul si nu mai ajunge la autocar, daca nu are pasaportul la el si e intors de la granita, daca sparge un geam sau devasteaza o benzinarie.
Tu doar vii aici, si arunci asa, cu greata..."ba, nu va credeti voi mai speciali...". Ei bine da, pentru ca au facut minimul efort de a plati 10 lei/luna, cred ca oamenii aia dreptul la o reducere cat cotizatia pe 6 luni, si la prioritate. Daca ti se pare o nedreptate sau un lucru incorect, esti liber sa treci tu prin calvarul prin care trec anumiti oameni la fiecare deplasare externa(sau anumiti oameni din 'brigazile alea' la fiecare 2 saptamani), iar cand vei fi organizat tot, sa nu comentezi cand vine un oarecare si-ti arunca un "ba, sa nu te crezi mai special".