FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Radio-ul sau stadionul!

«123»
predatorpulse730.07.2008 15:06

Daca sunteti din Bucuresti faceti un efort si mergeti pe stadion,daca asta doriti. Daca sunteti din provincie sau nu nu aveti RCS,mergeti pe http://www.cool-TV.net/index.html instalati un plugin de sopcast,va asigurati ca aveti media player 10 si cu o conexiune decenta vedeti meciurile foarte bine.

 

Ca furnizorii de cablu si smecherii de pe la antena si LPF ne iau de prosti nu e un lucru nou. Doar intr-o tara inapoiata precum Romania ti se cere sa iti schimbi tot abonamentul decat sa ai o optiune la furnizor pentru anumite canale extra. Eu am UPC si mi se rupe daca astia vor negocia contractul cu gsptv sau nu. Voi incerca sa ajung pe stadion cand jucam acasa si trec pe stream cand jucam in deplasare. Astfel nu fac audienta penibililor de la gsptv si pot sa vad si meciul in acelasi timp.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Alex88pl30.07.2008 16:18

O aberatie mai mare ca asta am stat sa ma gandesc daca am mai auzit vreodata(mi-am adus aminte apoi de cateva declaratii ale lu Jiji:D)..e ceva de-a dreptul incredibil sa vezi asa ceva in 2008..o sa merg la meciuri pe stadion..da` la alea din deplasare ce draq sa fac?e o tampenie mai mare decat Becali..

alexblaja30.07.2008 21:07
1.Faptul ca LPF a facut sau nu o licitatie cinstita nu poti judeca tu,eu sau oricare altcineva ci eventual DNA in cazul in care se observa coruptie.

 

2.Poti aborda fotbalul si emisiunile de divertisment,filmele porno,etc ca acelasi produs.Mai bun, mai prost, mai cu mot dar tot un produs.

 

3.Cat de mult a pretins Intact pentru produsul lor e treaba Intact.Conform principiului: Nu e prost cine cere,ci ala care da.

 

Ziceai ceva de o Dacie Logan la suprapret.Ai bani o cumperi, nu ai bani mergi pe jos. Fotbalul pana una alta nu face parte din elementele vitale.

 

Exista solutii - stadion, instalare RDS, internet,etc.

 

Din punctul meu de vedere Intact nu a facut nimic ilegal si actioneaza ca o firma care doreste profit ca doar nu e Crucea Rosie. Ca e IMORAL e alta poveste, dar pana una alta care sunt standardele de moralitate in Romania ca sa ii putem acuza?

 

1. Eu nu am incredere in Dragomir Mitica, cred cu tarie ca tot ce face el este ilegal. PUNCT.

 

2. Eu personal, in calitate de suporter stelist, nu abordez Steaua ca pe un produs, ca pe un film porno. IARASI PUNCT.

 

3. Exact asta spuneam si eu. De aia nu imi pun RCS, asa cum sugerai tu. Ce face Intact e SPECULA ORDINARA, nu comert. Eu am scris in articol ca am renuntat la RCS din cauza comportamentului lor monopolist. Pentru mine nu exista varianta reabonarii, chiar daca am cablul la poarta. Fuc em!

 

Ref la Intact: Daca tu nu ai standarde de moralitate, e problema ta. Eu am! PUNCT FINAL!

robert_thereau30.07.2008 21:40

sau il poti vedea online pe http://cool-TV.net/TV-channels/TV-live-portal-online.html :steag_cruce_invers:

dar trebuie il vezi in ie :noexpression:

isteaua302.08.2008 21:18

fratilor bagativa DIGI TV si scapati de problema>>la mine asa am rezolvat>>altceva nu ai ce face :steag_cruce_invers:

fansteaua4602.08.2008 21:19

Cu toti la stadion fratilor! :steagcruce:

zagado2603.08.2008 22:15
Daca sunteti din Bucuresti faceti un efort si mergeti pe stadion,daca asta doriti. Daca sunteti din provincie sau nu nu aveti RCS,mergeti pe http://www.cool-TV.net/index.html instalati un plugin de sopcast,va asigurati ca aveti media player 10 si cu o conexiune decenta vedeti meciurile foarte bine.

 

Ca furnizorii de cablu si smecherii de pe la antena si LPF ne iau de prosti nu e un lucru nou. Doar intr-o tara inapoiata precum Romania ti se cere sa iti schimbi tot abonamentul decat sa ai o optiune la furnizor pentru anumite canale extra. Eu am UPC si mi se rupe daca astia vor negocia contractul cu gsptv sau nu. Voi incerca sa ajung pe stadion cand jucam acasa si trec pe stream cand jucam in deplasare. Astfel nu fac audienta penibililor de la gsptv si pot sa vad si meciul in acelasi timp.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

Multumesc pentru link!

In seara asta parca ma intorsesem inainte de '89 ascultind meciul la radio.

Asa e decent si calitatea e foarte buna!

 

catalin2505.08.2008 19:18

Saptamana trecuta am vezut meciurile pe www.cool-TV.net dar azi am incercat sa intru pe sait si nu mai merge, imi da altceva,stie cineva motivul?Nu pot sa merg pe stedion,nu sunt din Bucuresti,poate stie cineva alt sait......va rog!!!!!!!!!! fularsteaua2

«123»