A fost un meci superb, cu mult fotbal.
Cu un asemenea joc chiar n-as avea ce sa reprosez echipei chiar si daca s-ar intampla sa piarda.
Cateva concluzii dupa meci:
- Szekely si Dayro Moreno sunt in primii 5 jucatori din Liga I
- Tiago Gomes pune osul si vede foarte bine jocul, a fost surpriza placuta a serii pentru mine
- Nicolita si Lovin au reconformat ca sunt mult sub pretentiile Stelei
- Kapetanos este cu o clasa sub Victoras Iacob si cu 2 sub Pepe Moreno
- Arthuro este sub Pepe si nici nu ajuta echipa prin plasament precum o facea Thereau
Pe scurt, echipa ar fi una ideala daca:
- pe stanga ar juca Ochirosii sau Toja
- Banel n-ar mai avea loc pe teren
- Eme ar reveni
- am avea in lot un varf de careu de valoarea Stelei
Zapata - Golanski, Ghionea, Radoi, Emeghara - Ovidiu Petre - Szekely, Dayro, Tiago (Plesan), Toja (Ochirosii) - ???
Din pacate nici Kapetanos nici Arthuro nu par de mare valoare, poate ar trebui folosit mai des Stancu, Rica sau Badea printr-o revenire la o formula cu 2 atacanti. Am renuntat prea usor la Pepe.
In fine, problemele nu sunt multe dar nu stiu cat de importante sunt. Sper sa continuam in aceeasi linie de joc si fara Nicolita si Lovin si nu voi avea ce sa-i mai reprosez lui Laca.
