FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - AS Roma 3 - 1

«123»
fedora27.07.2008 15:03

A fost un meci superb, cu mult fotbal.

Cu un asemenea joc chiar n-as avea ce sa reprosez echipei chiar si daca s-ar intampla sa piarda.

Cateva concluzii dupa meci:

- Szekely si Dayro Moreno sunt in primii 5 jucatori din Liga I

- Tiago Gomes pune osul si vede foarte bine jocul, a fost surpriza placuta a serii pentru mine

- Nicolita si Lovin au reconformat ca sunt mult sub pretentiile Stelei

- Kapetanos este cu o clasa sub Victoras Iacob si cu 2 sub Pepe Moreno

- Arthuro este sub Pepe si nici nu ajuta echipa prin plasament precum o facea Thereau

 

Pe scurt, echipa ar fi una ideala daca:

- pe stanga ar juca Ochirosii sau Toja

- Banel n-ar mai avea loc pe teren

- Eme ar reveni

- am avea in lot un varf de careu de valoarea Stelei

 

Zapata - Golanski, Ghionea, Radoi, Emeghara - Ovidiu Petre - Szekely, Dayro, Tiago (Plesan), Toja (Ochirosii) - ???

 

Din pacate nici Kapetanos nici Arthuro nu par de mare valoare, poate ar trebui folosit mai des Stancu, Rica sau Badea printr-o revenire la o formula cu 2 atacanti. Am renuntat prea usor la Pepe.

 

In fine, problemele nu sunt multe dar nu stiu cat de importante sunt. Sper sa continuam in aceeasi linie de joc si fara Nicolita si Lovin si nu voi avea ce sa-i mai reprosez lui Laca.

yull27.07.2008 15:15

 

 

Vezi imaginea atasata.

CAPTURA.jpg

zloty27.07.2008 16:31

fratilor de unde atata pepe moreno?? fotbalist imobil ,pe mine nu ma impresionat cu nimica ,cateva goluri date din faze fixe si atata ,mai bine ar fi fost sa fie pastrat mendoza si sa fi jucat pe postul lui

olfgob27.07.2008 17:01

Ia uite,dom'le...cum face Steaua un meci bun,sunt 50 de postari...ia sa fi luat bataie,cum rasareau iar tacticienii... Adrian 25,unde esti?ia spune-ne tu cum sta treaba cu asezarea in teren.Da,stiu ca a fost doar un amical...astept cele 'jde mnii de commenturi dupa primul meci egal

1uLy4Nn27.07.2008 18:06
De Dayro stim toti ce poate...da' de Szekely ce ziceti?Ce jucator roman verticalizeaza ca el in acest moment?

 

 

parerea mea e ca Szekely are multe de aratat..cred ca este un transfer reusit. se vede ca are multa dorinta de afirmare..sa fie intr'un ceas bun

JDERUL27.07.2008 18:17

Un meci frumos. De ne-ar tine entuziasmul de aseara si in urmatoarele meciuri!

Bodanel27.07.2008 18:29

In afara de meci aseara si peluzele Stelei au facut spectacol. Si chiar si la T2 am vazut unele porniri ultras asa ca am putea spune ca "semne bune anul are". Forza Steaua.

CaTaLiNsm StElIsTu27.07.2008 19:19

Frumos meci...frumos spectacol...Europa insemna altceva;insa din pacate miercuri reincepe circul si balacareala din Liga1.

Nu-mi fac sperante mari dupa acest meci pt ca stiu ca nimic nu sa schimbat peste noapte la Steaua.Aceste sunt meciuri memorabile,precum cel cu Kiewul,care nu fac altceva decat sa ne mai amelioreze "durerile"provocate de adancele rani facute in campionat...Sper doar ca de aceasta data sa ma insel....

arpi_anglia27.07.2008 19:19

Pt cei interesati!

 

Imi pare rau pt State ca nu poate accesa satelitu respectiv insa pt ceilalti romani de prin europa poftiti o harta a satelitului intelsat 1002.

 

Si eu am probleme cu semnalu de cite ori ploua dar asta pt ca m-am mutat din sudul angliei mai sus in nord si se simte. Imi trebuie o antena mai mare!!!

 

Forzza Steaua!!!

intelsat_1002_map.bmp

Il Soldatino27.07.2008 19:35
Ia uite,dom'le...cum face Steaua un meci bun,sunt 50 de postari...ia sa fi luat bataie,cum rasareau iar tacticienii... Adrian 25,unde esti?ia spune-ne tu cum sta treaba cu asezarea in teren.Da,stiu ca a fost doar un amical...astept cele 'jde mnii de commenturi dupa primul meci egal

 

Hai noroace colega.

 

Prietene, nu este nevoie sa fii atat de radical. Gandeste-te simplu: in ultimii ani, progresele facute de echipa Steaua au fost conditionate si de presiunea pusa de suporteri asupra finantatorului, jucatorilor, echipei tehnice. De aceea este util sa stim sa criticam atunci cand se impune si sa ne sustinem favoritii atunci cand au nevoie. Adrian 25 este colegul nostru si este la fel de util ca tine, ca mine....Avem o dragoste comuna care ne situeaza in aceeasi barca si stiluri personalizate de a ne exprima iubirea. Daca am fi construiti toti dupa o matrita, probabil am fi niste robotei.

 

Noroc

 

Catalin

elias_custura27.07.2008 21:43

mi s-a parut mie sau roma n-a jucat nik........ nu putem sa zicem ca Steaua a jucat extraordinar daca roma a jucat ca o echipa de Liga a 2a........ asa ca......

endorama28.07.2008 03:56

nu vreau sa ma extaziez doar dupa un meci amical asa ca deocamdata eu remarc ca pe un aspect pozitiv faptul ca au schimbat tricourile - cele de anul trecut dadeau impresia unei echipe de Liga a doua din Spania...

udaradu28.07.2008 04:33

Eu cred ca avem potential,sa vedem mintea antrenorului , intelepciunea finantatorului si a echipei de manageri.Joc diferit de ceace a fost pina acuma.Citeva piese noi care pot schimba fata echipei dar,atentie!!!!Roma este in acumulari(nu a dat tot ce poate).Mie mi-a placut.

zloty28.07.2008 09:03
Eu cred ca avem potential,sa vedem mintea antrenorului , intelepciunea finantatorului si a echipei de manageri.Joc diferit de ceace a fost pina acuma.Citeva piese noi care pot schimba fata echipei dar,atentie!!!!Roma este in acumulari(nu a dat tot ce poate).Mie mi-a placut.

Intelepciunea finantatorului??? ai ma ce naiba? din ce am citit Laca o sa continue cu Banel pentru al readuce la forma lui de acum 4 sezoane , ai ma Laca ce naiba?chiar si Ochirosii asea necopt cum e tot mai bun ca ciorel e ,daca nu joaca cum o sa isi intre in mana?

banel_bt28.07.2008 09:25

Minunat... de mult asteptam un asemenea joc... Baneleeeeeeeeeee, ce-mi faci tu mie Banele???????

mdionis28.07.2008 10:26

"Roma a fost o umbra a echipei ce elimina in sezonul trecut marele Real Madrid. In primul rand din cauza evolutiei bune a ros albastrilor. A mai contat si absenta lui Totti dar si faptul ca romanii nu stau foarte bine cu pregatirea fizica."

 

Asa cum au spus si altii, AS Roma a bifat un amical la care se angajase sa participe. Principala cauza a evolutiei sterse a Romei trebuie cautata in cele numai 5 (cinci) zile de lucru pe care le-au avut la dispozitie jucatorii acestei echipe de la intoarcerea din vacanta. Orice echipa abia culeasa de pe drumuri joaca prost (o exceptie, insa de plasat intr-un alt context: Danemarca 1992).

Dincolo de partida in sine, macar putem remarca ca suporterii nostri si-au justificat sloganul: in Gazzetta dello Sport de astazi, la pagina a noua exista un interviu cu Totti din care extrag inceputul, relevant pentru noi.

Romania? Romasua: doveva venire a Bucarest, Francesco Totti, per essere trattato come una stella lontano dalla sua città. I tifosi della Steaua lo hanno omaggiato come mai era capitato non solo all'estero, ma anche in Italia: tutto lo stadio in piedi ad applaudirlo, mentre Francesco si accomodava in tribuna. E chissenefrega se non ha giocato: erano contenti di vederlo.

 

[Rep.] Si aspettava un'accoglienza così?

[Totti] No, sinceramente non ci pensavo proprio. Non mi era mai capitato di essere trattato in questo modo lontano da Roma. Mi ha fatto molto piacere, ma tutta la squadra è stata accolta benissimo. I romeni ci hanno dato una lezione di civiltà.

 

(pentru cei ce nu înțeleg bine limba italianã, iatã și traducerea:

România? Roma...lui: trebuia sã vinã la București, Francesco Totti, pentru a fi tratat ca o stea departe de orașul sãu. Suporterii Stelei l-au aclamat într-un mod nemaiîntâlnit nu numai în strãinãtate, ci și în Italia: întreg stadionul ridicat în picioare pentru a-l aplauda, în vreme ce Francesco lua loc în tribunã. ªi cui îi pasã cã nu a jucat: erau mulțumiți cã l-au vãzut.

[Rep.] Vã așteptați la o astfel de primire?

[Totti] Nu, sincer vorbind nici nu îmi trecea prin gând. Nu mi se mai întâmplase niciodatã sã fiu tratat în acest fel departe de Roma. Mi-a fãcut multã plãcere, însã [nu numai eu ci] întreaga echipã a fost primitã foarte bine. Românii ne-au dat o lecție de civilizație.)

 

Cel puțin la suporteri putem sta bine...

fedora28.07.2008 11:05

Mda, Lacatus nu vrea in ruptul capului sa renunte la Banel si spune ca Ochirosii nu e o solutie.

Uite DE ASTA am parerea pe care o am despre antrenorul Stelei.

marius-m28.07.2008 11:05

cand ma gandeam si eu ca avem solutie viabila in Ochirosii tocmai vad ce declara Laca in gazeta... daca o fi adevarat... ca nu prea il vede o solutie viabila

 

imi pare rau daca gandeste asa

 

este peste Nicolita cu o clasa la ora asta

 

poate ar trebui sa se gandeasca si el cum i-a fost la debut in tinerete

 

prefer sa il joace pe Razvan... chiar daca nu e copt... fiindca sigur va creste ... decat sa tot traga de Banel si nimic

 

chiar a avut Banel ragaz, am fost rabdatori cu el mai mult decat cu altii

 

in rest numai bine

Virgil28.07.2008 11:29
Mda, Lacatus nu vrea in ruptul capului sa renunte la Banel si spune ca Ochirosii nu e o solutie.

Uite DE ASTA am parerea pe care o am despre antrenorul Stelei.

 

 

Eu cred ca Lacatus stie foarte bine ce face. Poate ca Nicolita nu va mai fi in primul 11 la urmatorul meci - Argaseala spunea ceva in acest sens - dar Ochirosii nu va fi folosit ca titular. O sa vina insa si vremea lui.

E un jucator tanar, crescut cu multa grija de Steaua (de cand a venit la ros-albastri).

Exemplul lui Cârstea, care a fost aruncat mult prea devreme in focul marilor lupte, pentru ca apoi sa capoteze, nu trebuie repetat.

eduardo_stelist28.07.2008 11:46
Mda, Lacatus nu vrea in ruptul capului sa renunte la Banel si spune ca Ochirosii nu e o solutie.

Uite DE ASTA am parerea pe care o am despre antrenorul Stelei.

 

 

Eu cred ca Lacatus stie foarte bine ce face. Poate ca Nicolita nu va mai fi in primul 11 la urmatorul meci - Argaseala spunea ceva in acest sens - dar Ochirosii nu va fi folosit ca titular. O sa vina insa si vremea lui.

E un jucator tanar, crescut cu multa grija de Steaua (de cand a venit la ros-albastri).

Exemplul lui Cârstea, care a fost aruncat mult prea devreme in focul marilor lupte, pentru ca apoi sa capoteze, nu trebuie repetat.

 

 

Carstea?????? :))

 

In fine..nu conteaza asta....conteaza ca iar se comenteaza prea mult dupa ce cititi rahatul ala de ziar, orice antrenor(bun, rau) este imposibil sa nu observe diferenta de valoare dintre Banel si Razvan.

 

eu unul nu cred ca la Vaslui il voi vedea pe teren titular pe Banel

 

ce bine ar fi sa vad un pletos de peste mari si tari, dar daca nu ar fi iar minciuni, diferenta de fus orar si`ar spune cuvantul

 

orice ar fi, fericit pt evolutia de sambata si increzator 100% in Steaua si Lacatus!!!

Virgil28.07.2008 11:52

E vorba desigur de Andrei Cristea.

 

Numai cine nu munceste nu greseste. :)

eduardo_stelist28.07.2008 11:57
E vorba desigur de Andrei Cristea.

 

Numai cine nu munceste nu greseste. :)

 

 

Am inteles, am vrut sa te "intep" putin. Sper ca nu te-ai suparat

 

 

OFF - TOPIC: Se anunta ceva masiv dinspre Bucuresti miercuri seara, sau obisnuita in Moldova Peluza Sud???

 

Sper ca macar acum , multumiti de evolutia de sambata sa se deplaseze mai multi....

 

De fapt si dupa reusitele amicaluri din iarna, la Iasi pe 24 feb nu erau fff multi.

 

 

Virgil28.07.2008 12:01
De fapt si dupa reusitele amicaluri din iarna, la Iasi pe 24 feb nu erau fff multi.

 

O sa te "intep" si eu ca sa fim chit. :))

 

singular - amical, plural - amicale

 

eduardo_stelist28.07.2008 12:12
De fapt si dupa reusitele amicaluri din iarna, la Iasi pe 24 feb nu erau fff multi.

 

O sa te "intep" si eu ca sa fim chit. :))

 

singular - amical, plural - amicale

 

 

:(( nu am stiut sa ma apar, ai egalat prea repede...

 

Forza Steaua

c.ronaldo1728.07.2008 12:23

Poate ca si Lacatus are dreptate referitor la Ochirosii, e prea tanar, dar asta nu este o scuza pentru titularizarea lui Nicolita, care pur si simplu nu mai stie sa faca nimic pe teren. Inafara de cornere, care trebuie sa recunoastem ca le centreaza bine, el nu mai face nimic.

 

Nu zic Ochirosii, dar Neaga? Unde e Neaga?

Rica are 2 clase peste Banel!!!

Plus ca a avut un final de retur foarte bun, si a aratat o forma foarte buna si cu AS Roma.

 

«123»