Sandu a jucat la "doua capete" ca sa se asigure ca nu iese rau din toata afacerea asta. Intai i-a ajutat pe aia din Cluj sa castige campionatul, ungurul avea tot pregatit ca sa il castige, in caz ca il incurca Universitatea, el oricum castiga campionatul deoarece ii avea deja pe "fir" pe cei de la DNA Cluj cu valiza lui Gigi.
O sa va intrebati cum i-a ajutat Sandu pe chefere, nu? Ei bine, prin suspendarea pentru declaratii (aiurea nu?) pe Goian, si refuzarea pentru anularea suspendarii lui Golanski dupa cartonasul rosu luat la Craiova (total nemeritat, exista si probe video pentru asta). Ambele inainte de derby-ul din groapa.
La final, dupa tot scandalul cu valiza, ca sa nu iasa rau si sa pice de prost (desi a picat, si lumea stie ce-i poate 'pielea'), a zis ca i-a ajutat pe cei de la Steaua la UEFA sa nu-i suspende din UCL. Pai in primul rand n-aveau cum sa ne suspende cand cei de la UEFA stiu ca nu e vorba de coruptie atunci cand motivezi o echipa (care nu joaca impotriva ta) sa joace corect un meci, care pentru ei parea fara miza. Se intampla asta (motivarea altor echipe pentru a juca corect) si in Spania, Italia, Germania, Anglia, dar mai cu "perdea" nu asa "pe fata" cum se intampla la noi. Si nimeni nu a fost retrogradat pentru asa ceva in acele tari!
![]()
