FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nesimtirea, calitatea indispensabila a omului de fotbal

«123»
Astristul25.07.2008 09:06

Sandu a jucat la "doua capete" ca sa se asigure ca nu iese rau din toata afacerea asta. Intai i-a ajutat pe aia din Cluj sa castige campionatul, ungurul avea tot pregatit ca sa il castige, in caz ca il incurca Universitatea, el oricum castiga campionatul deoarece ii avea deja pe "fir" pe cei de la DNA Cluj cu valiza lui Gigi.

O sa va intrebati cum i-a ajutat Sandu pe chefere, nu? Ei bine, prin suspendarea pentru declaratii (aiurea nu?) pe Goian, si refuzarea pentru anularea suspendarii lui Golanski dupa cartonasul rosu luat la Craiova (total nemeritat, exista si probe video pentru asta). Ambele inainte de derby-ul din groapa.

La final, dupa tot scandalul cu valiza, ca sa nu iasa rau si sa pice de prost (desi a picat, si lumea stie ce-i poate 'pielea'), a zis ca i-a ajutat pe cei de la Steaua la UEFA sa nu-i suspende din UCL. Pai in primul rand n-aveau cum sa ne suspende cand cei de la UEFA stiu ca nu e vorba de coruptie atunci cand motivezi o echipa (care nu joaca impotriva ta) sa joace corect un meci, care pentru ei parea fara miza. Se intampla asta (motivarea altor echipe pentru a juca corect) si in Spania, Italia, Germania, Anglia, dar mai cu "perdea" nu asa "pe fata" cum se intampla la noi. Si nimeni nu a fost retrogradat pentru asa ceva in acele tari!

forzateaua

bodanelu25.07.2008 09:19

stau si ma intreb, eu ca suporter ce sa inteleg din toata povestea asta?

intru pe gsp, Sandu si Lupescu au incercat influentarea rezultatului, cu telefoane catre Florea, implicarea lui Borcea etc

intru pe pst, Becali l-a mituit pe Florea si pe cei de la Caf.

 

 

Unde e adevarul?

mdionis25.07.2008 09:32
[...]

Unde e adevarul?

 

Adevarul e... cã se furã.

Existã și implicați, însã nedovediți.

Marius25.07.2008 09:50

Tocmai a fost conferinta de presa a lui Lupescu. Cred ca niciodata nu l-am vazut asa panicat, mai ales cand au inceput intrebarile. Metodic:

 

- fapt: Lupescu a trimis un mail la UEFA in care apara Steaua si da girul FRF ca ros-albastri sa evolueze in Liga.

 

- fapt: Lupescu l-a sunat pe Florea cu o seara inainte de decizia CAF pentru a-i propune amanarea cazului. De fapt, cert este ca l-a sunat, nu si ce au discutat.

 

- fapt: Lupescu i-a cerut unui presedinte de Comisie sa-si motiveze decizia in fata lui, neavand niciun drept.

 

- fapt: Lupescu a spus clar ca in judecarea cazului "valiza" (vorbim de toate cele 3 comisii) a existat trafic de influenta

 

- fapt: Prunea a spus clar ca s-a dat spaga 500.000 de euro.

 

In aceasta conferinta Lupescu n-a spus nimic in afara de "eu am aparat Steaua, tot ce am facut a fost spre binele lor" si "Dragomir si Florea sunt vinovati"

 

bodanelu,

 

adevarul... e dincolo de noi!

bodanelu25.07.2008 09:57

demisii in lant in FRF? doar un vis.

Visez sa vad si eu oameni competenti la FRF si LPF care sa taie in carne vie, fie ca se numeste Becali, Borcea sau Muresan. Pana atunci, lets watch this dirty footbal

mdionis25.07.2008 10:33
Tocmai a fost conferinta de presa a lui Lupescu.

 

- fapt: Lupescu i-a cerut unui presedinte de Comisie sa-si motiveze decizia in fata lui, neavand niciun drept.

 

Depinde.

Daca nu era vorba de o cerere oficialã, oricine poate întreba orice, în același mod în care noi discutãm aici pe forum: chestiunea dreptului nu se pune.

Dacã era o cerere cu iz de oficialitate, este bine de știut mai întâi dacã existã obligativitatea motivãrii deciziilor din partea comisiilor. În caz cã este așa, Lupescu avea tot dreptul din lume sã le cearã motivatia deciziei. În caz contrar, este de vãzut cât de imperativã era cererea respectivã: Lupescu avea desigur motive sã fie ținut la curent cu evoluția cazului iar președintele Comisiei ar fi putut foarte bine sã îi furnizeze informația respectivã (în condițiile în care nu este un secret de serviciu), la fel cum ar fi putut sã i-o refuze. Doar dacã cererea ar fi fost formulatã în mod imperativ: "ori imi dai motivația (pe care nu ai obligația sã o oferi), ori zbori din funcție" Lupescu ar fi în posturã de cãlcat pe bec.

Din punct de vedere al transparenței și dincolo de obligativitate/opționalitate, ar fi bine ca toate deciziile sã fie însoțite de motivație: astfel se elimina mai ușor suspiciunile. Motivația primelor decizii ale comisiilor FRF s-au lãsat așteptate iar ceea ce a apãrut mai apoi este o mostrã de penibil comparabilã cu istoricul "onoratã instanțã, am fost un dobitoc" al lui Tudor Postelnicu.

 

- fapt: Prunea a spus clar ca s-a dat spaga 500.000 de euro.

 

... în sensul cã banii au fost din partea oierului pentru ultima comisie CAF, cea care a anulat sancțiunile. Ceea ce ar fi extrem de grav, însa trebuie mai întâi dovedit.

 

adevarul... e dincolo de noi!

 

Pãi de ce spuneam eu la început cã " e bine sã ne abținem de la concluzii definitive" ?! Deocamdatã dispunem de prea puține informații suficient de credibile și corelate (declarațiile contradictorii ale unora și altora nu constituie o sursã imediat interpretabilã, indiferent cã sunt citate în presã sau auzite în direct la radio&TV) pentru a decide între adevãr și diversiune: în aceste condiții, ar fi hazardat sã credem orbește ceea ce spun unii și sã contestãm aprioric ceea ce spun alții.

 

RaDoooI25.07.2008 10:42

Tot scandalul asta din cauza ca am luat locul 2.. oare cum era daca nu pierdeam cu Dinamo?

AdrianUltras2525.07.2008 10:58

Ferefeul trebuie sa isi dea demisia.

Asta e clar.

 

Acum sar baietii la teve si incearca sa se scoata basma curata dand vina unii pe altii.

 

lupulescu su pruna sunt clar corupti.

Cand ii aud cum zic "imi dau cuvantul de onoare ca nu e asa", rad in hohote!

 

Cuvant de onoare?Care cuvant de onoare?

Sa fim seriosi!!!

 

corleone da vina pe aia 2 ca sa il scoata curat pe nashu.

Aia 2 dau vina pe corleone ca sa se apere.

 

Cel mai mult mi-a placut declaratia lui nashu care zice ca "Steaua a scapat acum, dar la anul nu va mai scapa....nimeni".

 

Si bineinteles, cum ai zis si tu ,Marius, e incredibil cum se tot dau astia de gol si se dau in gat si nimeni nu face nimic.

 

lupulescu a recunoscut singur ca s-a dus si i-a zis lui florea sa amane decizia.

De ce sa o amane?

De ce sa nu judece prietene?

 

De asemenea, tot lupulescu a recunoscut ca nu a fost coruptie.Dar daca nu a fost coruptie atunci de ce e judecata Steaua pt coruptie?

Observati cum se bat cap in cap?

 

Daca lupulescu era nevinovat facea ieri conferinta de presa.Nu azi!!!

A facut azi ca sa isi poata face o aparare solida.

Si a dat gres!

Ca nu a facut nimic altceva decat sa vina cu scuze si cu acuze.

Nici o proba concreta cum ca nu a fost implicat si ca ce a zis Florea e o minciuna.

Ba mai mult, recunoscand ca i-a cerut presedintelui unei comisii independente sa amane luarea deciziei si mai ales sa se consulte cu celelalte 2 comisii independente(Independent fiind aici cuvantul magic), el i-a dat dreptate lui Florea.

 

pruna a iesit si el la atac desi Florea nu i-a zis numele.Singurul care a zis de implicarea prunei a fost corleone.(reglare de conturi la greu)

Acelasi pruna, a venit cu probe clare, dar care lipsesc!

A si dat baiatul o suma de bani:500de mii.

De unde stii prietene de banii astia?

Si daca stiai de ce nu ai zis pana acum?

Esti complice?

 

In momentul cand vii cu sume fixe inseamna ca ai probe.Daca ai probe, arata-le!

 

In tot acest timp, nashu cauta scuze penibile.

"Sa vina lista convorbirilor!"

De ce?

Poti cumva sa suni pe cineva doar de pe un singur telefon?Nu cred!

Si il mai si ataca pe Florea in loc sa aduca probe care sa arate ca nu e vinovat.

 

Toti trebuie sa isi dea demisia.

E clar ca sunt vinovati.

 

Anul asta e clar ca nu Steaua ia titlul!

Astristul25.07.2008 10:59
Tot scandalul asta din cauza ca am luat locul 2.. oare cum era daca nu pierdeam cu Dinamo?

Il gaseau pe unul de la noi ca a sutat prea sus, si dadeau 3-0 pentru Dinamo la masa verde. Sau ii ameninta pe G. Buzau cu retrogradarea daca nu inving in Ghencea!

Marius25.07.2008 11:10

@ mdionis

 

Presedintele CAF avea/are obligatia de a-si motiva decizia data in termen de 5 zile. Nu lui Lupescu ci Comitetului Executiv al FRF. Aici te inseli, Lupescu nu avea nici macar un motiv pentru care trebuia sa fie informat de motivarea deciziei inainte de C. Ex. Stii cum a motivat el "cererea" pe care i-a facut-o lui Florea? prin faptul ca il suna presa si trebuia sa le dea o explicatie. Hilar, nu?

 

Apoi, legat de acei bani. Nu stiu daca e important cine i-a dat si cui, pentru ca ramane infractiunea. Functionari ai FRF au primit mita pentru a se implica intr-un anumit caz. Despre destinatarul putem vorbi la nesfarsit. Florea spune ca banii erau de la Taher pentru Sandu si Lupescu, Prunea spune ca banii erau de la Becali pentru Dragomir si Florea. Singura certitudine (daca ii putem spune asa) este ca banii au existat/exista, la fel cum exista si infractiunea.

 

Cateodata stau si ma intreb ce m-a apucat sa-mi incarc mintea cu paragrafe din Statutul si Regulamentul FRF, cu proceduri ale comisiilor, etc. ... :wall:

AdrianUltras2525.07.2008 11:15
Tot scandalul asta din cauza ca am luat locul 2.. oare cum era daca nu pierdeam cu Dinamo?

 

 

Dupa cum a arbitrat Tudor acel meci, ce te face sa crezi ca l-am fi putut castiga?

Si daca jucam bine, sigur gasea Tudor o cale...

 

Si la cum s-au comportat federalii cu Steaua, ce te face sa crezi ca am fi luat titlul chiar daca am fi batut pe catelandrii?

 

Marius, tocmai cel care indeamna sa nu ne lasam manipulati de presa, vine si ne imbrobodeste cu un articol pe tema spuselor lui Tolontan si ale unui bolnav psihic, florea. spune mi si mie o proba care sa le certifice afirmatiile celor 2 sus mentionati. una singura!!! vad ca nu mentionezi nimic despre faptul ca exista o proba care sustine afirmatiile lui Lupescu, in speta, o corespondenta cu seful Comisiei de Disciplina a UEFA, in care Lupescu isi exprima opinia conform careia Steaua nu merita exclusa din cupele europene. a aparut in prosport chestia asta. Dar Marius, tu esti exact la fel cu tolontan. incerci cu disperare sa manipulezi. numai ca tolontan e genial, tu, nu. chiar ne iei pe toti de prosti?

 

 

Si care e problema daca i-a trimis lu' ala o scrisoare?

Ce?

Are lupescu atata putere incat sa ia decizii la nivel UEFA?

 

Tu crezi ca aia de la UEFA stau sa analizeze cazuri din astea?

Daca raportul ferefe(ala care prezinta clasamentul) zice ca Steaua a fost depunctata din cauza coruptiei, crezi ca aia de la UEFA stau sa verifice?

NU!

Te da afara!

PUNCT!

 

Ideea e urmatoarea:

 

Atat Sandu cat si lupescu au incercat sa arate ca ei au vrut binele Stelei.

Total gresit!

 

In regulamentele UEFA si restul Uniunii Europene, premierile nu sunt considerate acte de coruptie.

DOAR LA NOI!

DOAR LA ferefe!

 

Pai daca ei voiau sa faca bine Stelei, de ce au pornit acest scandal in primul rand?

 

nashu si acolitul lui incearca sa prinda Liga 1 cat mai bine, sa consolideze pozitia de forta ocupata de ferefe.

 

Pai prieten, daca iti zic ca eu stiu ca un campionat e decis inainte sa inceapa, ma crezi?

In ultimii 2 ani am "ghicit" campioanele.Si crede-ma ca "ghicesc" si cine castiga anul' asta.

 

De cand cu accederea directa in CL, locul 1 a devenit foarte cautat!

Si circula sume imense ca acest loc 1 sa fie castigat.

 

Dar daca oamenii ca becalii dau bani la alte echipe sa nu piarda, cand acestea trebuie sa piarda, ce crezi, se dau peste cap niste socoteli?

 

RASPUNS: DA!

 

Anul asta FC Porto nu trebuia sa joace in CL pt ca cei de acolo au fost prinsi clar dand bani arbitrilor!

Nu presupuneri. DOVEZI CLARE!

 

Dar totusi Porto joaca.

Pai tu crezi ca Steaua patea ceva pt o incercare stupida de motivare?

 

Mailul ala si "interventiile" lui Sandu sunt de ochii lumii.

Sa nu zica oamenii ca acesti corecti oameni de fotbal nu apara interesele cluburilor.

 

In final doar atat vreau sa zic.

Daca declaratia lui goga a contat atat in depunctarea Stelei si inceperea cazului "valiza", de ce nu ar conta si declaratia lui Florea in anchetarea celor de la federatie si, sper, inchiderea lor?

SebahSTEAUA25.07.2008 13:05

Este greu sa discut cu niste oameni care au iq ul sub nivelul marii.

AdrianUltras2525.07.2008 13:48

pai atunci nu mai discuta cu noi!

 

sterge contul si nu mai accesa acest site si astfel vei scapa de chinurile astea.

 

s-asa tie iti place sa iti dai intalniri cu fotbalisti

SebahSTEAUA25.07.2008 14:05

Felicitari Adrian ultras, ai ajuns la 1334 de posturi. in 1330 din ele ai spus niste cretinitati :)) . ti as spune eu cu cine imi place sa mi dau intalniri, dar nu cred ca un copil trebuie sa stie tot ce face mama lui. hai la revedere. ramai cu cei 1,85 ai lui Ochirosii.

ON TOPIC: ca o paralela. ProSport prezinta un articol cu tenta pro-Lupescu, in timp ce tolontan il scoate basma curata pe Gigi. Adevarul este undeva la mijloc si singurul lucru sigur este ca niciun om de fotbal nu este curat, dar in acest caz e clar ca singurul care a facut o mare greseala e Gigi. 500 mii la comisie e sigur. Bun, pe de alta parte, Lupescu a vorbit cu Florea, corect, spunandu-i acestuia sa judece drept si sa nu tina cont de numele clubului cand face judecata. Nici mie nu imi sunt dragi nici Lupescu, nici prunea, nici Nasul, nici Mitica, nici Gigi, insa incercati sa fiti consecventi. Gigi continua sa ne tarasca prin toate noroaiele PENTRU EL. Gigi a platit comisia PENTRU EL si pentru IMAGINEA LUI! Poate Victor a reusit sa spele cateva creiere cu pledoaria pro-Gigi de pe forum in care il scoate pe cioban drept cel care se sacrifica pentru binele Stelei, aruncand cu banii de dragul amorului pentru ros-albastrii, dar astea sunt PROSTII! Lui Gigi nu ii pasa decat de el si de imaginea lui si tot ce face, face pentru el!pentru binele lui!

PS: adrian_ultras_multras, nu ii include pe toti baietii in aceeasi cloaca in care esti tu. Eu am spus ca nu am ce discuta cu cei care au iq-ul sub nivelul marii. daca te regasesti printre ei (ceea ce nu e un lucru rau), asta nu inseamna ca toti de pe acest forum sunt cretini. Din pacate, sunt totusi foarte multi.

Hai la revedere!

Marius25.07.2008 14:13

Sebah,

 

Chiar nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca l-as apara pe finantator ( am decis sa nu-i mai spun pe nume nu din respect, ci de greata). Ai spus foarte corect, toti sunt manjiti. Chestia cu banii finantatorului pentru Florea e destul de greu de dovedit. Pana acum e cuvantul lui Florea impotriva cuvantului lui Prunea.

 

Inca ceva, ma uimeste faptul ca esti 100% sigur ca in discutiile Lupescu - Florea acestia au discutat despre judecata dreapta, sincera si in spiritul regulamentului. Nu ai de unde sa stii ce au discutat! Florea spune ca Lupescu a incercat sa-l influenteze, Lupescu spune ca l-a sfatuit sa judece drept. Din nou, unul impotriva celuilalt. Tu ai decis ca Lupescu are dreptate, e problema ta, dar asta nu inseamna ca lucrurile stau chiar asa.

 

In rest ai dreptate, finantatorul face tot pentru el si imaginea lui, este nociv pentru Steaua si ne aduce multe deservicii. Nu cred ca am spus vreodata altceva. In fine, mai discutam cand o sa am IQ-ul macar la nivelul plajei, sau poate al falezei.

AdrianUltras2525.07.2008 14:23

prietene, am observat ca tu esti un adept al PROSTsportului si de aia nu ma surprind prostiile pe care le dai din tastatura.

 

iti place sa iti bati joc?

foarte bine.

 

in legatura cu inaltimea lui Ochirosii, ai dreptate.

nu e 1,85.

e 1,86.

 

 

tu prietene, esti atat de orbit de ura pt Gigel incat nu vezi, sau nu vrei sa vezi, tot rahatul din jurul tau.

le iei apararea lui Sandu si gastii lui avand probabil creierul spalat de prostsportul care de-alungul timpului l-a avut printre redactori pe insusi marele chilotea(a carui fan sunt sigur ca esti)

 

Bun, pe de alta parte, Lupescu a vorbit cu Florea, corect, spunandu-i acestuia sa judece drept si sa nu tina cont de numele clubului cand face judecata.

 

ai fost acolo de fata si bagi tu mana in foc pt lupulescu?

 

ahahahahahah

nu prea cred prietene.

 

iar idiotenia cum ca Gigel a dat banii lui florea e la fel de mare ca si tine.

 

ia pune-te in locul lui.

tu, Gigel becalii, esti anchetat de dna, institutie care vrea neaparat sa te friga.

ce faci?

 

a. dai bani, MITA, la un functionar ca sa te ajute.

b.stai pe fundul tau si astepti sa se limpezeasca apele.

 

probabil ca la inteligenta ta(ca te tot dai mare cu ea - stii ce se zice despre aia care se tot dau mari cu ceva?), tu ai alege varianta a.

si fiind filat, si avand telefoanele ascultate, probabil ca te-ai arde in ultimul hal.

 

in incheiere atat vreau sa iti zic: Gigel becalii nu a ajuns unde a ajuns FIIND UN HOT PROST!!!

 

p.s. daca mai vrei sa discutam, fa-o pe PM, ca sa nu iti dea cineva warn sau ban si sa nu mai poti insulta dupa si alti useri ai acestui forum.

dar inainte sa imi dai mesaj te rog da-mi voie sa te blochez.

SebahSTEAUA25.07.2008 14:33

Marius, :)) nota zece pentru asta :)) cu nivelul plajei. repet, nu am spus despre toti acest lucru. Revenind, stii ce ma face sa cred ca discutia dintre Lupescu si Florea este cea pe care ti-am expus-o? tocmai acea corespondenta intre el si presedintele comisiei de disciplina a UEFA. Sa o luam logic. Florea sustine ca Lupescu si Nasu au facut presiuni ca CAF sa ia decizia IMPOTRIVA Stelei. Lupescu, in corespondenta cu oficialul UEFA, sustinea cauza Stelei. Spunea destul de clar ca ceea ce a facut Steaua NU E CORUPTIE, ci doar stimulare, insa prevederile interne presupun sanctiuni pentru acest caz. El a mentionat ca nu exista niciun motiv pentru care Steaua ar trebui sa fie exclusa din cupele europene. Acum, nu vad niciun motiv pentru care el l ar fi contactat pe florea sa ia o decizie contra Stelei, iar in acelasi timp sa poarte o discutie PRIVATA prin e-mailuri in care sa apere Steaua. Se bat cap in cap. In plus, Florea a spus in conferinta de presa in care si a motivat decizia ca NU AU EXISTAT NICIUN FEL DE PRESIUNI ASUPRA SA, pentru ca acum sa revina si sa spuna ca a fost contactat, la la la. Lucruri care iar se bat in cap! Iti spun cu mana pe inima. Sunt aproape sigur, ca in spatele acestui scandal, sta o alianta intre Gigi si Mitica + ATENTIE! Tolontan! si nu spun lucruri doar pentru a ma lauda sau a parea mai informat decat ceilalti. Pur si simplu, cam asta este scenariul care a ajuns la urechile mele.

PS: n ar strica sa vorbim la o bere. Retine, cu tine nu am absolut nimic personal. In schimb, articolele tale imi dau de multe ori de gandit. In sensul ca ori sunt o incercare de manipulare ori sunt scrise mai mult din suflet decat rational.

 

@multras: 1.insisti cu tampenia cu Ochirosii in loc sa intelegi ca saracul baiat nu are decat 1.76.

2. sunt mai din mahala, asa jignesc eu de obicei, nu sunt baiat de oras ca tine, un ultras multras veritabil

3. parerile tale sunt puerile, ba pardon, de-a dreptul cretine. cand lui Gigi o sa i fie frica de dna, atunci o sa-l vedem pe Iancu de la Timisoara plutind pe cer.

4. Aceeasi repulsie pe care mi-o creeaza Gigi, mi o creeaza toti capii fotbalului romanesc

5. aia cu prostportu este de mult fumata. probabil esti unul dintre acei baieti deosebit de inteligenti care posteaza comentarii pe site-urile ziarelor de sport. nu am fost niciodata fanul lui chiotea. baiatul ala este de-a dreptul dizgratios.

6.nu am luat apararea niciunuia din mafiotii care conduc fotbalul romanesc, dar nu i nimic, o sa ajungi la varsta cand o sa intelegi ce am scris.

7.ai ajuns la 1335! BRAVO!

AdrianUltras2525.07.2008 14:48
tocmai acea corespondenta intre el si presedintele comisiei de disciplina a UEFA.

 

prietene tu ai probleme cu capul?

 

tu nu pricepi ca nu conteaza mailurile?

chiar nu vrei sa intelegi ca UEFA analizeaza cazurile bazandu-se pe raporturile date de federatii?

 

ce e asta?

targ?

 

trimitem scrisori ca sa ne faca favoruri?

 

trezeste-te prietene!

 

in primul rand ca lupescu nu are nici o influenta acolo.

in al 2lea rand, Steaua oricum ar fi jucat in CL.

din moment ce joaca Porto mi-e greu sa cred ca nu ar fi jucat Steaua!

sta o alianta intre Gigi si Mitica + ATENTIE! Tolontan!

 

esti chiar paranoic la faza asta.

 

de unde dracu' sa se alieze Gigel cu tolontan?

acelasi tolontan care lucreaza la voiculescu.

 

sau probabil ai uitat de "sugi puncte puncte tu, Dan voiculescu si toata antena voastra de stiri si oancea sa se uite".

 

vrei sa iti zic eu cateva dovezi care arata ca Sandu si lupulescu trag impotriva Stelei?

 

ia fii atent:

 

1. Claudiu Raducanu a pus 25de mii de euro la pariu pe victoria cefereului cu 1-0 in meciul din ultima etapa. cota era de 8. in orice alt oras, dna-ul s-ar fi sesizat.problema e ca in Cluj stapan e paszkanyi(prieten cu baselu).

 

2. dupa meciul uta-CFR, Zaharia a zis intr-un interviu ca sefii utei i-au cerut sa "o lase mai moale ca s-asa echipa e retrogradata". nimeni nu s-a sesizat.

 

3. trica i-a cinstit pe 3 jucatori ai lui u cu o saptamana inainte de meci intr-un club din Cluj.

unul din cei 3 era brazilianul care a facut penaltyul.

 

4. refuzul lui Tudor de a-l elimina pe bratu la scorul de 1-0 pt Dinamo.

 

5. meciurile cefere-rapid, Dinamo-cefere, cefere-Bistrita.

 

6. Goian suspendat pt declaratii desi trica a zis intr-una vrute si nevrute("Iovan e un sclav!" - cu aia cum ramane?)

 

daca ferefe era curata(nu pro Steaua) aceste treburi erau macar anchetate!

in Italia, baietii nu au stat pe ganduri cand au observat ca se intampla astfel de lucruri!

 

mai vrei alte exemple?

daca o sa cauti sigur o sa gasesti.

 

trebuie doar sa stii unde sa intrebi.

ce ar fi sa il intrebi pe Ochirosii daca tot esti asa de bun prieten cu el?

 

 

LE

 

In legatura cau inaltimea lui Ochirosii, ca sa rezolvam o data si pt totdeauna problema.

Tu zici ca are 1,76.OK

Cristocea are inaltime de 1,75 cm.

 

Cauta poza in care Ochirosii e prezentata alaturi de Carlos si Cristocea.Poza de acum 2 ani.Uita-te la diferenta dintre el si Cristocea.Si gandeste-te ca baiatul avea in 2006 doar 17 ani.Si dupa ce vezi poza, mananc-o!(poza, evident!)

SebahSTEAUA25.07.2008 15:04

Discutia asta nu o sa duca la nimic. Tu nu vrei sa intelegi ca ceea ce sustin eu este altceva decat pricepe mintea ta ingusta.

1. Nu am spus nicio clipa ca UEFA analizeaza pe baza e mailurilor sau ca Lupescu are vreo influenta ci DOAR CA LUPESCU SI A EXPRIMAT PUNCTUL DE VEDERE AL FEDERATIEI INTR O DISCUTIE PRIVATA CU UN AMIC, CARE INTAMPLATOR ESTE PRESEDINTELE COMISIEI DE DISCIPLINA A UEFA

2. Ai auzit de expresia fa-te frate cu dracu pana treci puntea? mitica+tolontan=love, mitica+Gigi=love, mitica+Gigi impotriva lui Sandu = Razboi, asta ca sa fie mai pe intelesul tau.

3. Nu am sustinut ca FRF sunt curati. Nici pe departe. niciunul nu e, dar, din nou, mintea ta ingusta nu poate intelege tot. M am referit strict la acest caz, in care daca FRF ar fi pledat impotriva Stelei, ar fi pledat impotriva fotbalului romanesc, deci implicit al lui Sandu, membru UEFA. FRF a tras sforile ca sa le fie lor bine, nu Stelei. Repet, fiecare isi urmareste interesul

4. CFR este muuuuuuult mai murdara decat Steaua si a facut muuuult mai multe magarii. Asta nu inseamna ca maestrul Gigi nu a facut. Ba a facut, si inca multe, pentru EL, tarand Steaua prin milioane de scandaluri. Ce crezi, poti sa pricepi?

5. Ochirosii este prea mic pentru ce se intampla in aceste cazuri.

PS: da,da,da..Ochirosii are 1.90. sunt eu tampit ca il compar cu mine, IN REALITATE si nu din niste poze in care jucatorii nu stau drepti. bine, e ca tine, are 1,85-1,86 cat vrei tu. sincer nici macar nu conteaza (Cristocea n are 1.75 ;) )

AdrianUltras2525.07.2008 15:12

tu nu pricepi prietene.

 

daca lupulescu nu voia sa faca rau Stelei, nu incepea cazul "valiza".

 

vorbele schimbate de el cu un oficial al UEFA sunt fix 0.

 

crezi ca ala putea sa dea alt verdict decat excluderea din CL daca raportul care venea de la ferefe zicea ca Steaua a fost depunctata pt coruptie?

 

asta cu fa-te frate si cu dracu sa i-o zici lu' Mircea Sandu.ca poate asa se face si el frate cu Gigel si se stinge totul.

 

prietene, ferefe a pledat impotriva fotbalului romanesc in momentul cand Sandu a pus mana pe banii de la ceferisti, bani care reprezinte prima pt castigarea campionatului.

 

[...]

ferefeul e pro Steaua.

de aia l-au suspendat pe Goian din nimic!

 

[...]

Marius25.07.2008 15:18

ok, m-am gandit si eu la treaba asta. In sensul ca Dragomir vrea sa scape de Lupescu si prunea iar finantatorul ar cam vrea sa-i arate lui Sandu "cine-i sefu" (de schimbare nu se pune problema).

 

Insa, sunt cateva lucruri care m-au frapat. In primul rand, Tolontan a publicat un dialog Florea - Sandu, in care presedintele CAF il acuza pe Nas ca a luat 500.000 de euro de la Taher. Pana acum n-am vazut ca Sandu sa nege existenta acelei discutii. mai mult, Prunea vorbeste tot de 500.000, e drept, cu alt "donator" si alt destinatar.

 

Apoi, de acord ca Florea a "intors-o" cu influentarea. Dar, iata ca nici Lupescu nu a negat, ba chiar a confirmat faptul ca a discutat cu seful CAF despre acest caz in particular. Ce au vorbit e clar ca nu o sa stim vreodata, cert e ca Lupescu s-a amestecat in treaba unei comisii independente. Nu stiu de ce, dar ma indoiesc ca motivele lui au fost "triumful judecatii corecte". Astazi la conferinta de presa a spus ca probele din acest dosar nu s-au schimbat in decursul judecarii cauzei la cele 3 comisii. Florea ne-a spus ca atat finantatorul cat si Goga si-au schimbat declaratiile. Cine are dreptate? Vor fi facute publice declaratiile?

 

Banuiesc, doar banuiesc, faptul ca in acest caz interesele depasesc sfera fotbalului. Am "auzit" de o implicare a politicului, atat pro cat si contra finantator (deja am depasit faza in care vorbim de Steaua).

 

Si ca sa inchei, de ce ar fi vrut Lupescu & Co. mentinerea sanctiunilor Stelei?

 

Am mai multe... idei sa le spun, sau scenarii.

 

1. Sezonul acesta e ultimul cu echipa direct in Liga. Desi toata lumea vorbeste de suprematia CFR-ului, de Rapid care s-a intarit, etc, as putea sa pariez ca in vara vom termina pe loc de Liga, fie el 1 sau 2. Prin urmare, mentinerea sanctiunilor ar fi putut duce la neacceptarea Stelei in UCL sezonul viitor, pentru a se face loc uneia dintre CFR, Rapid, Dinamo.

 

sau 2. La anul vor fi prezidentialele. Desi finantatorul are sanse zero, in contextul actual, aia 4-5-6% ai lui ar putea fi decisivi. Sa nu uitam ca in toamna asta sunt parlamentarele. Dupe ce a intrat in CG la Bucuresti, minusculul partid a primit un post de vice-primar si deja vorbim de o alianta cu PD-L. Ori in contextul mentinerii depunctarii si a promovarii unei imagini de echipa corupta condusa de un om corupt (ceea ce nu neg ca e, dar asa ar fi fost corupt dovedit) mi-e greu sa cred ca partiduletul ar fi trecut pragul electoral.

 

In fine, sunt multe de vorbit, multe scenarii si nimeni nu stie tot adevarul.

 

P.S. Va rog frumos sa discutam argumentat, fara ironii ieftine (de nicio parte) si fara jigniri, asa cum le sta bine unor oameni educati.

AdrianUltras2525.07.2008 15:22

Marius

 

lupulescu a recunoscut la conferinta lui de presa ca i-a zis lui Florea sa se consulte cu celelalte 2 comisii.

 

De ce i-a zis asta?

De ce sa se consulte seful unei comisii INDEPENDENTE cu alte 2 comisii INDEPENDENTE!

 

Ma gandesc ca si la primele 2 comisii le-o fi zis la fel.

Sa tina cont de parerea sefului...

 

 

Mie, cel putin, astea mi se par niste lucruri destul de grave!

MALDINI25.07.2008 15:24

Ma...nu va mai certati ma ...a existat coruptie in fotbalul romanesc , exista si va exista atata timp cat va mai exista rasa umana pe pamant.Poate sa se schimbe 920134129073412 de presedinti si membrii ca degeaba

FortuneTeller25.07.2008 15:30

He he he ... Cand am spus acum 3 luni ca se vrea afilierea fortata a Stelei la coop-ul Dinamo-Rapid-CFR-Timisoara m-am simtit ridicol. Acum stiu sigur ca este asa, coop-ul a tras sforile si FRF-ul s-a aliniat cu cei "puternici" in aceasta manareala. Gigelu nostru e o mare problema pt Steaua, dar coop-ul format pe scheletul Dinamo-Rapid e otrava curata pt tot fotbalul romanesc. Singurul lucru care ma bucura este ca s-a imputit rahatul si "actorii" fotbalului romanesc au inceput sa arunce cu rahat in toate directiile, astfel iesind la iveala incet-incet lucratura coop-ului. Iata cum aflam acum ca Lupescu a primit ordinul de la Borcea, si nu de la Paszkany sau Taher, ca doar La Piovra n-are culori distincte, nu conteaza alb-rosu, visiniu sau violet. De acum puteam sa asteptam probabil inca cateva marturii in urma unor tzepe primite in primele meciuri din campionat, deci circul mare e gata de spectacol! Sper ca puta cat mai mult pana ne vom lecui de japite.

clausblaus25.07.2008 15:35
nu sunt vinovati Becali, Muresan, Borcea, Copos etc. Fotbalul romanesc pute de la cap. Cand o sa avem oameni corecti in conducerea LPF si FRF atunci sa ne asteptam la fotbal curat.

Da cine ii alege pe cei din FRF,nu cei pe care i-ai numit la inceput?Ii aleg suporterii,ori jucatorii?Nu!Idiotii numiti de tine, o fac,pentru ca se au la mana unii pe altii.Ati uitat,eternele,amenintari facute de Dragomir cum ca daca va incepe sa vorbeasca el ce si cum,vor cadea multe capete odata cu al lui.S-a intimplat asta?Corb la corb nu-si scoate ochii!Sunt toti niste ticalosi!Si ne mai miram de ce vor jucatorii sa plece afara si de ce nu avem fotbal de calitate in Romania!!!

«123»